Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
tragac":1tnvhxnf je napisao(la):
Ako su oni tirani, šta onda reći za ove koji su nam okupirali naftne izvore i drže nam sankcije na izvoz odredjenih proizvoda, a uz to ovih dana priznadoše pasoš Kosova? Koji obaraju avione pune putnika, i to isključivo širokotrupne kako bi pokazali svoju punu snagu? Njihovi agenti su najveće zlo, pusti ti Ameriku,. zemlju slobode, dostojanstva i rada na miru.

Које то наше производе Руси држе под санкцијама ?

Руси нису ни признали некакав пасош "косова" !!! Уствари Руси су признали само свој посебан папир тј. визу са једнократном овером са којим ће шиптарски спортисти моћи да ућу у Руску Федерацију само за време одржавања тих спортских догађаја, који су под окриљем МОк-а. То је велика разлика.
У друге сврхе се не може користити тј. виза се не издаје за неке друге врсте улазака (пословне, туристичке, породичне!) на основу тог "пасоша". Значи Русија је само једнократно "признала" тај документ, а за друго пуј пике не важи.
Знаш и сам како је, штампа од свега прави халабуку и преувеличава ствари.

Rusija: Sa kosovskim pasošima moguće samo na sport
Ulaz u Rusiju sa kosovskim pasošima je moguć samo u posebnim slučajevima i zbog učešća na sportskim dogajima, saopštila je Ambasada Rusije u Beogradu.
Kako navode, ulaz sa “pasošima takozvane Republike Kosovo” je moguć samo na događaje pod okriljem Međunarodnog Olimpijskog komiteta ili međunarodne sportske federacije-
Iz Ambasade ističu da, kao i niz drugih zemalja koje nisu priznale jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova, Rusija izdaje vize u obliku specijalnih formulara-umetaka u kosovske pasoše.
Ulazni pečat o prolazu ruske granice u pasošima se ne udara, dodaje se.

Ta procedura odgovara srpskoj praksi tretmana kosovskih dokumenata i uvedena je uz znanje srpske strane, koja je bila blagovremeno informisana o tome.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... id=1021978
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... id=1022227

Ambasada Rusije u Srbiji saopštila je ranije danas da je ulaz sa pasošima takozvane „republike Kosovo“ na teritoriju Ruske Federacije moguć samo u slučajevima, koji se temelje na ispunjavanju međunarodnih obaveza Ruske Federacije u svojstvu strane-primaoca dogadjaja, koji se organizuju preko multilateralnih struktura, čiji je član ili učesnik tzv. "Republika Kosovo", kao i radi obezbeđenja učešća njenih predstavnika u sportskim događajima, koji se održavaju na teritoriji Rusije pod okriljem MOK-a ili relevantnih medjunarodnih sportskih federacija.

"U drugim svrhama procedura ulaza lica sa kosovskim pasošima na teritoriju Rusije ne menja se. Dakle ovaj ulaz nije moguć", saopštila je ruska ambasada.

http://www.kurir.rs/vesti/politika/ivic ... ak-1880465

За остале ствари које си написао не вреди коментарисати, не заслужују пажњу.

 
rasho62":wuf06y8n je napisao(la):
Тема јесте комплексна али не треба остати нем и не одговорити јој бар једним аргументом. Ја за то, признајем, нисам компетентан. Али, ни у којем случају је нећу бранити ни у каквом контексту, јер да јој треба заштита и одбрана она не би тако нешто нити изјавила. Да је змија испод камена, јесте, да не воли српски народ, не воли га, да је све безобразнија, јесте ...

Naravno da treba odgovoriti argumentom, to ne bi bilo lose za promenu, postoje je svi vredjaju na sve druge moguce nacine. Takodje treba reci kada je u pravu, a ne uzeti jednu izjavu kako bi je napali jer nam se generalno ne dopada to sto radi.
Ne bih rekao da "ne voli srpski narod", mislim da ne oseca nacionalnu, vec gradjansku pripadnost u granicama bivse Jugoslavije, po slicnom modelu kao u nekadasnjem sociajalizmu kod nas. Mogu samo da nagadjam. Ona i ne govori o "narodu" (gradjanima), vec uglavnom o vladajucim i akademskim elitama u Srbiji nekad i sad.
Ako istorija pokaze da je njen rad bio vazan za demokratizaciju Srbije i pomirenje sa nekad zaracenim stranama, onda ce ispasti da je Biserko veci domoljub od svih ovih koji su koristili nacionalizam da bi dobili i zadrzali politicku moc, jer ona sem golog zivota nema sta da izgubi.

tragac":wuf06y8n je napisao(la):
Ako su oni tirani, šta onda reći za ove koji su nam okupirali naftne izvore i drže nam sankcije na izvoz odredjenih proizvoda, a uz to ovih dana priznadoše pasoš Kosova? Koji obaraju avione pune putnika, i to isključivo širokotrupne kako bi pokazali svoju punu snagu? Njihovi agenti su najveće zlo, pusti ti Ameriku,. zemlju slobode, dostojanstva i rada na miru.

Mislim da ti ides u drugu krajnost, ne zato sto si fan SAD-a, vec zato sto nicim izazvano spominjes Rusiju kao kakvu protiv tezu SAD-u. To je kao kad volis Jecu, pa kad je neko napadne ti mu spomenes Cecu. Mislim da je ta podela lazna i povrsna, za nas sirotane da imamo "hleba i igara" (bez hleba). Kada se zagrebe po toj povrsini vidi se da neke bitnije stvari ignorisemo.
 
Vidim da se ovde pojedinci vredjaju i reaguju burno kada im kažem nešto protiv ovog diktatora. Ja nikog nisam vredjao, molim lepo. Samo sam iznosio argumente a ti argumenti su da je Amerika, i Zapad uopšteno, efikasnija i prilagodljivija civilizacija. Naravno da postoji preterivanje u intervencionizmu, ali niko me ne može ubediti da su oni nas morali da bombarduju i da je to bilo neizbežno i td.
Što se tiče Gaginog pitanja o proizvodima koje oni ne daju da se uvoze iz Srbije, pa evo, automobili su najprostiji primer.
PS napominjem da nemam ništa protiv ruskog naroda već protiv njihovog režima, koji nažalost ima i značajan uticaj u Srbiji.
 
СФРЈ, а касније СРЈ је желела да сачува један друштвени систем и зато је уништена од стране земље слободе којој се тај систем никако није допадао. А тај систем је уз све своје мањкавости омогућавао остајање ресурса, средстава за производњу и вишка вредности у рукама те државе и зато је био уопште узевши недопадљив неоколонијалним земљама слободе које су све то желеле у својим рукама.

Српским производом се сматра онај који је у одређеном проценту израђен у Србији. ФАСови производи то нису. У супротном имали бисмо масовно препакивање туђих призвода и извоз у државу која нам даје повољности, од чега Србија и њен народ не би имао никакве користи, а земља која нам је те повољности омогућила - само штету.

Шта рећи о вишегодишњој царинској заштити једне друге политичко - економске уније (која је опет под шапом једне земље слободе са другог континента) од српске привреде, док ова једнострано спроводи бесцарински режим према њој. А притом је српска привреда уништена санкцијама, ратовима и транзицијом, као мерама притиска тих истих земаља слободе да се одрекне једног система, односно својих материјалних и моралних вредности. Да није тужно, било би смешно.
 
1. SFRJ je bila obična tamnica naroda u kojoj jedni regioni žive na račun drugih. Isto kao nekad SSSR i danas EU. S tim što za razliku od EU u Jugoslaviji su bogate republike živele na račun siromašnih. Npr TAM Maribor je osnovan tako što su odnete mašine iz Rakovice. Superhik varijanta koju je trebalo rasturiti.

2, FAS automobili imaju dosta delova proizvedenih u inostranstvu a doradjenih u Srbiji. Postavljas se pitanje šta je tu čiji proizvod. Po ekonomskoj definiciji poreklo proizvoda definiše iznos dodate vrednosti za svaki stepen obrade, a tehnološka definicija je verovatno drugačija.

3. Srpska privreda je uništena bahatošću i korupcijom domaćih novih elita. Kako su uspele Slovačka, Poljska, Češka? I to u posrnuloj EU, koja je posle krize načeta sada i pitanjem ko kome duguje i koliko.
Dok neki glasaju za one u kojima vide Putina, Lukašenka ili Ciprasa, drugi gledaju kako da se prilagode i kako da izvuku najviše za sebe iz trenutno vladajućeg globalnog poretka.
 
Југославија тамница народа? Изгледа да си се информисао искључиво путем ХРТ..
Нису живеле републике, већ грађани Југославије и то углавном од свог доприноса.

У Раковици је након тога проширен и направљен модеран индустријски басен, комплекс много већи од ТАМ.

У сваком случају занемарљив проценат да би се ФИАТ могао сматрати српским.

Гледаш на ствари ужасно поједностављено..
Да било којој извозној привреди, каква је била наша, лупиш спољни зид санкција који траје толико година колико је трајао у нашем случају, не би од ње остало ништа. Наша је колико - толико опстала захваљујући томе што су била у државном власништву и функционисала по систему спојених судова. На крају је бомбардована, а то што је претекло је опљачкано и уништено у споља диригованој приватизацији и исисавању пара од истих из земље.

Овакав глобални поредак је свет и довео овде где јесте.
 
Што се мене тиче сви политичари од данас па уназад до устанка заслужују суђење јер сносе кривицу због тога што смо последња земља у Европи.
 
Ova prica dosta podseca na rasprave u filmu Tri karte za Holivud :) A Tragac kao ruza ponavlja moj Aldo moj Aldo...:)
 
Vidiš da je ipak u pitanju "interna bolest".
Ne treba biti posebno pametan pa znai da svaki narod na svetu gleda svoj interes. Naši političari su previše popustljivi i jeftino se prodaju za sitne evre ili dolare (ovo drugo uglavnom dobijaju sa istoka). Ne gledaju interes naroda, već samo svoj džep, a to dobro znaju i William i Karl-Heinz a i Serjoža kada dodju ovamo da ulože. Sigurno si čuo kako strani investitori ovde šalju svoje menadžere iz matičnih zemalja "po kazni". tj da su i oni najgori šljam koji se uklapa u našu domaću elitu.
 
tragac":3161x6ud je napisao(la):
Što se tiče Gaginog pitanja o proizvodima koje oni ne daju da se uvoze iz Srbije, pa evo, automobili su najprostiji primer.
PS napominjem da nemam ništa protiv ruskog naroda već protiv njihovog režima, koji nažalost ima i značajan uticaj u Srbiji.
Знао сам да ћеш споменути аутомобиле тј. Фијат 500Л.
Извоз модела 500Л не зависи само од Русије. Наиме пошто су Русија, Белорусија и Казахстан у Евроазијској царинској Унији свака од ових држава се пита за мишљење тј. треба да одобре-дају сагласност за тај увоз тј. безцарински извоз из Србије. Русија и Белорусија су дали позитивно мишљење, остало је још на Казахстану да одговори, а они (Казахстанци) траже узајамне квоте.
Зашто баш Казахстанци коче, па разлог је једноставан, зато што је једна од фабрика Лада аутомобила код њих у Каменогорском и желе да се и из њихове фабрике извозе аутомобили у Србију. Значи тражи се реципротитет, за онолику вредност за 10000 комада Фијата 500Л да се за исти износ извезе само Лада из Казахстана у Србију.
Шта и како ће бити видећемо, тачан оквир и модел реципротитета није дефинисан, а сигурно је да би дошло до појефтињења руских возила на нашем тржишту, јер се сад рачуна царина од 12,5% (12% + 0,5% царинске евиденције). До краја године треба да се одржи још неколико састанака о овоме. Возила из Руске Федерације која они желе да извозе по реципротитету у Србију би била вероватно Лада, УАЗ, а можда и Волга и Ë-Ауто, али ето Кзахстанци желе само да иде Лада из њихове фабрике !

О некавим санкцијама које ти наводиш овде нема ни говора.

Још је један моменат који успорава овај посао, али много мање значајан. Италијанска возила нису популарна у Руској Федерацији, нису била популарна ни у бившем СССР-у. Ту не рачунам спортске тј. супер аутомобиле Ферари, Ламборгини, Масерати, којих тамо има јако пуно, ту мислим на Фијате, Алфе, Ланчије. Рецимо у целој Руској Фередацији има само једна Алфа и то модел 159, а Фијата нема !!!!

П.С.: и ја напомињем да немам ништа против америчког народа, већ против њиховог режима, који нажалост има значајнији утицај (од Руског) у Србији. Срећом тај однос се полако мења у задњих 3-4 године.
 
OK tu se slažemo. I ja sam veoma protiv njihovog režima kad su Demokrate na vlasti. sa Republikanskim administracijama imamo bolja iskustva. Jeste GWB priznao Kosovo, ali to su im demokrate ostavile u amanet, ja ipak gledam širu sliku ovde je uticaj putinovaca prevelik i moguće je da stoji iza mnogih opstrukcija evrointegracija, tržišnih liberalizacija, i sl.

Pritom, kolike su ruske investicije u Srbiju, kao i finansijska pomoć Rusije u periodu pre katastrofične 2014.

PS
Najcrnja strana srpske medalje biće kada na dan godišnjice oluje, Idea, Roda, Mercator itd budu puni, kad se po Beogradu budu nosile flašice Jane, pila Cedevita a iz kafića gruvali Magazin, Colonia, Dragojević, Doris D i pušio Ronhil.
 
Демократски режим = Републикански режим, значи исто једноумље. Ионако имају само те две партије, демократија нема шта.

П.С.: ја ионако што се прехрамбених производа тиче купујем само домаће. У Идеји сам (док је постојала) био само три пута и наравно опет само куповао наше производе.
Што се музике тиче, не слушам ни наше (осим ју групе, смак и остале старе гарде наших музичара) а камоли њихове. Само блуз, инструментале и рок из седамдесетих/осмадесетих (Пинк Флојд, Јураја хип, Дип парпл, Цепелини, .......
Ето сад тренутно док сам на нашем форуму слушам Relaxing Blues Blues Music 2015 Vol 3 : http://www.youtube.com/watch?v=qIG7P3mpOt4
:wink:
 
Иначе амерички политички систем је један од најнедемократичнијих на свету и можда једини где се председник не бира директно гласовима грађана већ га бирају електори. А тај двопартијски систем је суштински једнопартијска диктатура. Није ни чудо што се Северна Кореја и САД толико мрзе. Тоталитаризам и код једних и код других је видљив на сваком кораку.
 
Па мрзе се међусобно баш из тог разлога, јер не могу да докажу чије је једноумље или ти тоталитаризам веће/и. :(
Барем овај из Северне Кореје не крије то, а ови преко пута баре све увијено у свилу и извозу демократије. То им је иначе најбољи извозни посао :blah:
 
Lični stav - Miodrag Zec:

"Kritičko mišljenje, koje je u bazi države i društva, ovde nema prirodno stanište."

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=743Ow-4QqM8[/youtube]
 
Свесни су да ми кредите нећемо моћи да вратимо, они су само понављали сценарио који није код нас први пут примењен

http://www.katv.rs/index.php/2015-05-05 ... 3-09-05-14
 
Ponovo, ti krediti se mogu vratiti samo uz pomoć dugoročnog i održivog privrednog rasta, to je nešto što danas imaju Turska, Rumunija, Slovačka... Sa druge strane imamo i Crnu Goru koja je procvetala otkad se otcepila od lopovske gedžovanske gubernije gde je samo bitno ko kakvu diplomu ima a ne i kakve su mu moralne kompetencije. Doduše, CG se ubrzano zadužuje poslednjih godina.
 
Njihov izvoz usluga per capita je nekoliko puta veći od našeg. A i ekonomija im je dinamičnija i liberalnija uz manje poreze i stabilniji bankarski sektor.
 
Проусташке новине у Србији (Блиц)

11999072_1632667790348982_8359505815976657423_n.jpg


Наводно???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh