Šta je novo?

Sportski događaji

реално, два гола су им нерегуларана, први после њиховог фаула и четврти из офсајда, али добро.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588018#p588018:31c3bo2n je napisao(la):
Пантограф » 12 Дец 2018, 12:05[/url]":31c3bo2n]MMislim da period do leta treba da iskoristimo da dovedemo još dva igrača Marinovog kvaliteta, makar uložili dosta od zarađenog novca (mislim i do 4-5 miliona, teško će se ponoviti tako jeftina varijanta kao sa Marinom). Obavezno zadržati pomenutog, kao i Jovančića. Time bismo podigli tim na viši nivo - najviši od 1992, osim, možda, proleća 1998. - i mogli bismo ravnopravno da igramo sa 90% evropskih ekipa. Opet, ne i sa ovom od sinoć...

то и ја кажем, два играча Мариновог типа, са искуством играња за велике клубове и на великим такмичењима, и барем један расни нападач. а Боаћију се захвалити на сарадњи. мада треба се решити још пар играча
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588019#p588019:3t4ctpx4 je napisao(la):
Beki » 46 minutes ago[/url]":3t4ctpx4]Ja bih sve pare davao na odbrambene igrače, naši su, pre svega, mnogo spori. Za domaće prvenstvo smo prejaki kako god da okreneš, a za Evropu formirati jak odbrambeni tim, a u napadu ako ga munemo nekako - super!

Ja bih pre da izgubimo 5:3 nego da svaku utakmicu igramo na 0:0 i izgubimo 2:0 na kraju.

Mišljenja sam da je potrebno "samo" zadržati isti tim 2-3 sezone i rezultati će doći. Realnost je Liga Evrope i da tu prezimimo, a svakih par godina uz malo sreće i Liga šampiona.

Nevezano za Zvezdu, ali reprezentacija, napokon, posle mnogo godina ima dobre napadače: Mitrovića i Jovića (i Prijovića), ali forsiranje igre samo sa jednim špicem nas ubija.
 
Dva gola su brzo primljena na kraju, umor je stigao.

Ruku na srce...Moramo da budemo zadovoljni. Imala je Zvezda mnogo tešku grupu, samo što je ušla u LŠ, što je do pre dve sezone bila misaona imenica, je veliki uspeh. Bitno je da se krene uzlazno, da se u narednim sezonama igra neko evropsko takmičenje i da se bar u LE prezimi. Nista ne moze odmah i sada. Zapaženiji rezultati u Evropi ne dolaze za 2-3 sezone.

Večeraš pratimo košarku. Zvezda ima šansu da se priblizi, a mozda i obezbedi prolaz dalje u Evrokupu. A Partizan je sinoć pobedio Asvel.
 
Zvezda je 100-tkom ispratila Brešu kući sa 40 razlike...Drugo poluvreme se zezala, da tako kažem. Ako Galatasaraj izgubi od Monaka, a gubi trenutno, Zvezda sigurno prolazi dalje. Tako će i kada bi izgubila u sledećem kolu, poslednjem u ovoj fazi, moći da padne samo na 4. mesto u grupi sa koga isto prolazi.

Partizan za prolaz igra u sledećem kolu protiv Turk Telekoma, koji je 4. u grupi (4-5), a Partizan je 5 (3-6), ima bolju koš razliku i domaćin je. Može da pobedi, realno. I mora da bude 6+ razlike zbog međusobnog skora, jer je TT na svom terenu pobedio sa 5 poena plusa. I obe ekipe će imati odnos pobeda i poraza 4-6. Realna prednost je na strani Partizana.
 
Kraj godine, vrhunski basket na sve strane. Zvezdino prvo poluvreme me je podsetilo na meč iz sedamdesetih, pre uvođenja trojki, dobili smo (YU) tim rezultatom Kinu. :) S tim što je ono bio slou-moušn doživljaj, u poređenju sa brzinom današnje košarke. Turbo Zvezda! Gotivim što mlađi dobijaju sve više minuta.

Fener jak kao atomsko sklonište u odbrani. Sa toliko vrhunskih igrača na svakoj poziciji ne bi smeo da ne osvoji to ove sezone. Protiv odličnog Armanija sjajna utakmica, Majk Džejms krenuo da ih teroriše sa svih strana, ali u poslednja dva minuta Gudura (2) i Kalinia(1) zatrpavaju trojkama. Postali su brutalni kod Željka.

NBA pratim sve naše (i Luku naravno). Noćas dilema: da li gledati Grumenje vs. Gromovi ili Ratnici vs. Kraljevi!

Današnji vrh komentar o centru Gromova Stivenu Adamsu:

"Gotivan lik. Znam mu ćaleta, on na Novom Zelandu vodi organizaciju za zaštitu prepelica. Stiven mu stalno obećava sredstva ali slabo šalje. Inače, Stiven se pre košarke bavio ragbijem, ali mu nije išlo pa su ga prozvali trapava prepelica. Možda zbog toga ne šalje pare za prepelice. Stiven je imao farmu ovaca na ZL ali kada je došao nakon godinu dana da je obidje ovce ga nisu prepoznale jer se u medjuvremenu napucao i tetovirao. Potom ju je prodao i izgradio rezervat za slepe miševe, kaže, za njih ne mora da brine da li će ga prepoznati. Kada je stigao u NBA hteo je da zaigra za Sparse jer imaju iste inicijale ali je imao nesporazum sa Popovićem jer Greg izuzetno voli prepelice. Gotivio je Šeka ali ga je ovaj jednom prilikom nazvao ovcom prepeličjeg srca, od tada neće da čuje za O Nila. Voli da krka ribu ali ima problem sa koščicama pa uglavnom cepa burgere. Kaže, mrzi kad umasti bradu koju često gladi na utakmica pa tada ima najviše izgubljenih lopti. Jednom prilikom je upitan da prokomentariše TD Jokića za 20 i neki minut, rekao je ''To mogu samo Srbi''. Pričao mu Pero Kamerun o našim igračima, sve zna. Za Bodirogu kaže da je Bog u telu pastira. Sve u svemu ljudina, šibao ga život ali je istrajao i postao zver u reketu. Takvi ljudi treba da budu uzori mladima."

:D

Adams u čudu – ko je taj Nikola?
 
I Zvezda i Partizan su prošli dalje. Već 2. Januara se igraju utakmice. Zvezda sa Lomozom u Beogradu, a Partizan sa Ritasom u gostima.

Zvezda pored Limoza, koji je najslabija ekipa u grupi na papiru i po statistici, upala je u grupu sa dva prošlogodišnja evroligaša, Unikahom i Valensijom i treba izbaciti jednog od njih, biće teško, ali ne i nemoguće. Pošto je cilj i jednih i drugih prolaz u top8. Definitivno najteža grupa. Grupa gde su Uniks, Zenit, Cedevita i Andora je lakša za nijansu, ostale dve su osetno lakše. Partizan ima Monako u grupi, koji je jedan od favorita za osvajanje Evrokupa, ali mislim da Ritas i Albu, sa kojima je još u grupi, može da ,,tuče". Kad je upao u lakšu grupu, treba to da iskoristi.
 
Za vikend Aba liga....Zvezda sa Cibonom kao gost, a Partizan sa Cedevitom kao domaćin. Zvezda ima tri pobede prednosti u odnosu na Budućnost, a Partizan trči za Megom i čeka svaki njen poraz, ne bi li je pretekao na tabeli. Mega igra sa Igokeom u ovom kolu. Pobede su realne i za Zvezdu i za Partizan.

Sledeću u Aba ligi, Zvezda igra sa Budućnosti kao domaćin. A u Evrokupu je stvarno dobila evroligašku grupu, čini mi se da nije mogla goru.
 
Zvezda nije prekinula nepobedivost, ali je Partizan propustio dobru priliku da upiše pobedu. Ali ako je neku utakmicu morao da izgubi, neka je ovu. Bolje nego prethodnu ili neku od sledeće dve. Plasirao se u top16 Evrokupa, a za borbu za playoff Aba lige ima još dosta da se igra. Mislim da je njima neuigranost mnogo veći problem, nego da su loša ekipa, ali to sa Trikijerijem popravlja. Po kvalitetu, realnost je da u play off odu sa mesta 3 ili 4. Da su pobedili Cedevitu, bio bi veliki korak, ovako je jedina uteha da do kraja ima dosta da se igra i da je i dalje sve otvoreno.
 
Njihov problem su ozlojeđeni 'navijači' i nastavak Vujoševićevske mantre o globalnoj uroti protiv prepodobnog Partizana. Vujošević je sejač mržnje i dobro je da je sklonjen iz građanskih protesta. Čovek je em neuračunljiv, em pristrasan, em bolestan, em je stranac.
 
Aleksandar Džikić više nije trener Budućnosti, akutuelnog ABA šampiona. To se desilo posle većeg broja vezanih poraza. A po novinama, novi trener je Jasmin Repeša, svim pratiocima košarke na postoru bivše SFRJ vrlo dobro poznat.

Što se tiče utakmice sa Zvezdom, koja se igra sutra u Beogradu...Dva puta je Zvezda ove godine pobedila Budućnost, nijednom na svom parketu, a na izgled lako. Ali ta ekipa je sada jača i drugačija je atmosfera. Neko će reći da je njima sada haos u redovima i još dolaze u Beograd, u pakao ,,Pionira" , zgaziće ih Zvezda sa pola snage. Ja ne mislim tako. Budućnost je evroligaš, koji je pobedio CSKA, Barselonu i čini mi se, Baskoniju. Tako da utakmici treba da se pristupi maksimalno i da se ne skida noga sa gasa do kraja, pa iako se napravi velika razlika. Na ovu utakmicu mora da se gleda kao da je veoma bitna u Evrokupu, kako će se gledati utakmice sa Limozom, Unikahom i Valensijom. A ne kao na ,,ugazićemo ih".

I ne treba biti uljuljuljkan dosadašnjom nepobedivošću u Aba ligi, Budućnost je i dalje aktuelni šampion i čak mogu da kažem - favorit. I kao takvu je treba posmatrati i tako joj se suprotstaviti. Igra se sutra u 19.00 h.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590531#p590531:2ww5eu0h je napisao(la):
tragac » 23 Dec 2018 11:34 am[/url]":2ww5eu0h]Njihov problem su ozlojeđeni 'navijači' i nastavak Vujoševićevske mantre o globalnoj uroti protiv prepodobnog Partizana. Vujošević je sejač mržnje i dobro je da je sklonjen iz građanskih protesta. Čovek je em neuračunljiv, em pristrasan, em bolestan, em je stranac.

Nismo bili ni svesni koliko vas je zlostavljao, hvala mu na svemu.
 
Taj isti Duško Vujošević, nekada veliki borac za Partizan, kome je isti bio na prvom mestu, sada se tuži sa njim, odjednom su u sporu, trazi pošto - poto svoje...Pa gde nestade tolika ljubav i borba za Partizan? Čekaj, jesi li toliki Partizanovac kao što si pričao? Onda stani iza i uz svoj klub sada kada mu je teško. A ne dok imaš interes, a posle niz vodu...Nego dok im je Boris Tadić, dok je bio na vlasti, davao pare, bilo je dobro, sve se samo radilo. A sve ide kad ima para. Odjednom nema para i sve se ruši - naravno, a pacovi prvi beže. Ne zelim tom čoveku ništa loše, neka je živ i zdrav 100 godina. Ali s*** mi se inače u životu od takvih ljudi koji rade sve iz interesa, a to izgleda kao velika ljubav i posvećenost klubu u ovom slučaju. A čim su se promenile okolnosti, maska je pala.
 
Zvezda je pobedila Budućnost, a Partizan Olimpiju.

Ne bi rekao da je Zvezda igrala sa velikim gasom protiv trenutno malo destabilizovane Budućnosti. To je moglo mnogo da košta da su se stvari drugačije odvile. Razumem, duga je sezona, mora da se taktizira gde god se moze, a najvaznije je da se upise pobeda, ostalo, ako moze. Naredna tri protivnika u Aba ligi su lakša, pa ce za Evrokup ostati vise svezine, koja je mnogo potrebna, jer Zvezda ima jasan cilj - da prođe i ovu fazu tog takmičenja, makar i sa drugog mesta. A nece biti lako sa obzirom da u grupi ima još dva tima kojima nije cilj samo prolaz dalje, nego prvo mesto u grupi. Oba su relani kandidati za osvajanje Evrokupa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=592215#p592215:3ifytlpu je napisao(la):
Kokili » 29 Dec 2018 10:25 pm[/url]":3ifytlpu]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590531#p590531:3ifytlpu je napisao(la):
tragac » 23 Dec 2018 11:34 am[/url]":3ifytlpu]Njihov problem su ozlojeđeni 'navijači' i nastavak Vujoševićevske mantre o globalnoj uroti protiv prepodobnog Partizana. Vujošević je sejač mržnje i dobro je da je sklonjen iz građanskih protesta. Čovek je em neuračunljiv, em pristrasan, em bolestan, em je stranac.

Nismo bili ni svesni koliko vas je zlostavljao, hvala mu na svemu.

Da sam imao blanko čekove koji se isplaćuju u Tadić banci na Andrićevom vencu mogao bih i ja da zlostavljam tako. Ili u Ronhill banci iz Banjaluke.
 
I sad imaju to isto u KK Deset-malih-crnaca-za-polusezonu (eks KK Mali budžet kme-kme-kme).
 
Ja sam Zvezdaš, ali biću realan. Ono što se dešavalo Zvezdi i kako je ona fukncionisala za vreme Borisa Tadića je mnogo gora situacija od ove u kojoj je sada Partizan. To je bio tim koji je fukncionisao dok je bilo dotoka novca i čim je zavrnut, počelo je padanje maski trenera, nekih fukncionera, pa i igrača. A Zvezda je tada bila u napretku, jer već neku sezonu nije bila više u kandžama državnih lopova.

Sada Partizan ima sponzore od države kao što ih ima i Zvezda. A posle fuzionisanja sa FMP-om, Zvezda je imala mnogo slabiji tim 2-3 sezone, nego što Partizan ima sada. Objektivno, ekipa Partizana sada uopšte nije loša, ništa lošija od Cedevite, recimo, čiji je cilj vrh tabele.

Imaju predsednika koji mislim da radi na tome da bude bolje i bolje. Doveli su dobrog trenera, koji nije mađioničar i ne može odmah i sada da promeni stvari iz korena. Ali može brže nego u Zvezdi, koja je bila u situaciji za koju mislim da još nije izmišljeno ime.
 
Ako može da se diskutuje bez strasti da probamo. Nikada nije bila situacija kao što je nastala dolaskom braće u novonastali klub. Kroz godine je uvek odnos finansiranja bio 40/60 ili 60/40 u zavisnosti od toga ko je bio bliži vlasti. Sami ste ugasili svoj klub, otišli u minus od 16 miliona i nikada ga niste povratili. Nikada nisam čuo nekog zvezdaša da je pokrenuo to pitanje, ali se zato bavio mnogim pitanjima na našoj strani. Čudan je način na koji se finansira PRIVATNI klub iz Železnika novcem iz budžeta. U periodu o kome govorite ( “blanko čekovi”) samo je Slobodan Vučićević u jednoj godini uložio 4 miliona evra u vaš klub, a te godine je ukupan budžet vašeg kluba iznosio skoro 8.500.000 evra. Proverite vaše papire i vidite. I kada je Ivica Dačić bio u KK Partizanu odnos je bio 50:50.

Najzad imate normalan, balansiran tim, sjajnog trenera, uživajte...
 
U duhu praznicne atmosfere da pozelim da jedan klub osvoji Evrokup, a drugi Jadransku ligu i da imamo dva kluba u EL sledece godine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=592558#p592558:1tvyo3g1 je napisao(la):
Beki » 31 Dec 2018 04:24 pm[/url]":1tvyo3g1]U duhu praznicne atmosfere da pozelim da jedan klub osvoji Evrokup, a drugi Jadransku ligu i da imamo dva kluba u EL sledece godine.
Realno je da vi osvojite oba a mi da budemo drugi.
 
Pa nije realno, al´ajde. Mislim na deo da vi budete drugi :)

Je l´ bi isao drugi iz Jadranske lige u EL ako Zvezda osvojila i ABA i EK?
 
Tako bi trebalo. Ako Zvezda osvoji Evrokup, kao prvak istog ima direktnu ,,ulaznicu'' za Evroligu naredne sezone. A ako Partizan i Zvezda budu u finalu Aba lige...A osvoji Zvezda, u tom slucaju posto se vec kvalifikovala kroz Evrokup, ostaje mesto u Evroligi iz Aba lige, koje ostaje prazno, a popunjava ga najbolje plasirani sledeci klub, to bi bio Partizan. Ako on osvoji, onda kao prvak Aba lige ide u Evroligu. Tako je po pravilima...
 
Pa nisam jedino bio siguran da li drugi iz ABA-e ili EK-a idu u EL. Cak mi je i logicnije da drugi iz EK ide.
 
Vrh