Šta je novo?

Obeležja Srbije (Grb, zastava, himna...)

trialin

Advanced
Učlanjen(a)
20.11.2008.
Poruke
3.082
Pohvaljen
4.709
Bice izgleda da smo dzabe krecili.Vlada Srbije usvojila novi izgled stilizovanog grba Srbije tako sta ce biti sa pasosima,reg tablicima,licnim kartama na kojima je stari grb.....

21414_75887762_m-10velikigrb.gif


Obljavljeno u sluzbenom glasniku
klik za download

http://download1055.mediafire.com/lay4gpj5ebdg/y2wjqmjg0vx747j/srbija+SL+2010-novembar.pdf
 
sav je 3d fensi i sto orlovi imaju kljunove kao papagaji?
 
Takodje,ovaj je trendi.Sledeca verzija ce moci samo da se gleda sa 3d naocarima,pomodarstvo tesko...Stvari kao grb srbije nema potrebe da se modernizuju
 
Blago njima ako misle da će štampane zlatne boje umesto žute da bude dobra stilizacija..
 
Katastrofa...... Pa na šta liče ova ocila i kljunovi orla .....
 
Po meni trebalo je da grb srbija bude samo štit sa ocilima. Moderno rešenje, upotrebljiv simbol za sve i nacionalno obeležje. Ova ptičurina je očajna.
 
Птичурина је присутна од давнина и треба да буде на грбу. Друга је ствар што није урађена како треба.
 
Meni su iskreno oba odvratna i stilski u 19 veku.

Doduse, ovo sa papagajima ima smisla, jer sta bi bolje od tropske ptice predstavljalo jednu banana republiku?
 
Baš vala, od orla napraviše papagaja. Da su uradili kljun kako treba dao bih glas novoj verziji ali ovako ne mogu.
 
Ma to je bokserski nos,pardon kljun od silnih bitaka u kojim je bio :rolleyes:
 
Ta 3d stilizacija je plod maste nekog imbecila koji je radi u sluzbenom glasniku. Njegova slobodna interpretacija dosadasni grb je bio privremen sad postaje trajan tako da uopste negledajte to strasilo sa papagaj kljunom.Grb srbije ima svoj opis i blazon jos davno uradjen i model u svim verzijama za stampu i izradu po heraldickim pravilima tako da se neuzbudjujete zbog ove ocajne 3d animacije nekog 10godisnjaka u sluzbenom glasniku koji o heraldici nema pojma o pojmu :kafa:
 
Круна нема везе са државним уређењем. Има доста република које имају круну на грбу.
 
Mislim da je Direktor u pravu, ko zna ko je ovo crtkao i naravno, placeno mu je, ali ``stara verzija`` je vec gravirana na sve table drzavnih institucija, otstampana na svim administrativnim papirima, tako da ne verujem da ce ponovo nesto da menjaju.
Vracar je takodje u pravu, jer je i u 19. veku, grb vec zaostao po stilizaciji, ako je uporedimo sa nemanjickim orlom, par vekova pre toga, koji je i za danasnje graficke tendencije napredan. Mislim da bi se i moj kolega Deep0dark slozio sa tim. Stoga sam ja narpavio stilizaciju nemanjickog grba, koji je mogao opet da postane drzavni grb, da je bilo vise pameti, a manje kompleksasa.....

dmvf9s.jpg


Takodje, i ovaj iz 19 beka je mogao da se prilagodi vremenu. Evo mog predloga, bio je na predhodnoj strani:

20z7l00.jpg


Da se vratim na tablice. Vec sam vise puta napomenuo da tablica moye biti nacionalno personalizovana, a da je to graficki efektno. Tablice bez ikakvog obelezja potsecaju na seriski broj na bloku motora. Tablice moraju da odaju utisak o drzavi koja je sigurna, ima identitet i zna sta zeli.

Od svih evropskih fontova na tablicama, italijanski je najlezerniji, pa sam njega i upotrebio. A ti je i nenapadni drzavni simbol, u istoj EU plavoj boji, da bi se izbeglo sarenilo.

k1rtq8.jpg


Iako smatram da je kombinacija 3 slova-3 broja najlaksa za pamcenje, ipak je mnogo bolji moj sledeci predlog.

vz8pjl.jpg


Npr. na ovom predlogu sam resio problem registarskog podrucja, protiv kojeg se neki bune. Naime, svako registarsko podrucje bi imalo svoj dvocifreni broj, i time bismo izbegli gluposti sa kukicama na nasim slovima.
 
Мени се ново решење грба више допада од старог...читао сам расправу о томе овде пре пар недеља и не слутеци да се нешто спрема поводом промене...
највише ми се допада нови врат орла...односно вратови :)
стари вратови су били превише...дуги и некако слабашни..птичурина ме је подсецала на лабуда а не на орла :D
јесу мало чудни оцили...али ваљда је ствар навике...једино ми се не свиђа то сенчење...као 3Д ... :notok:
 
Novi grb je uzas! Bolje da nista nisu menjali...

Orao sada izgleda kao neka karikatura, glave su mu nekako previse krakaste, a ocila su previse kitnjasta. Grb je nekakav spoj srednjevekovne stilizacije i stilizacije sa novcanica Kr. Jugoslavije iz 30tih godina (gde se vidi uticaj art deco-a) - i to vrlo grdan spoj.

Srecom, vec je odstampana tona pasosa, licnih karti, itd. pa ce proci dosta se vremena dok se ovo ne pojavi na dokumentima...
 
hazard":1d78gcab je napisao(la):
Novi grb je uzas! Bolje da nista nisu menjali...

Orao sada izgleda kao neka karikatura, glave su mu nekako previse krakaste, a ocila su previse kitnjasta. Grb je nekakav spoj srednjevekovne stilizacije i stilizacije sa novcanica Kr. Jugoslavije iz 30tih godina (gde se vidi uticaj art deco-a) - i to vrlo grdan spoj.

Srecom, vec je odstampana tona pasosa, licnih karti, itd. pa ce proci dosta se vremena dok se ovo ne pojavi na dokumentima...
Možda ga do tada i promene, opet. Mada će verovatno biti još gori. Pa naša vlast je totalno operisana od ukusa! Mada nam ni narod nije mnogo bolji.
 
Не знам шта им је требало да мењају грб, шта је фалило старом?

А, да, знам, да би неко мазнуо грдну лову...
 
Stari je bio ‚‚radna verzija‚‚ tj. privremeni odkad je usvojen u skupstini. To su odmah rekli. Znaci, odmah se znalo da ce ga korigovati, ali zar ovako lose?
 
Vrh