Šta je novo?

Đilasova kandidatura 2012 za novi mandat

Sve u svemu generalno sam zadovoljan njegovim učinkom što ne mogu da kažem za ostale sa vlasti
 
Pošto se ja ne zaludjujem činjenicama i ne bavim se time kolko je ko šta pokrao, niti me to interesuje, lično me interesuje kako živim u svom gradu, Djilas je poprilično napravio Beograd da izgleda lepo.
 
Ja nisam primetio da mi je kraj (leva obala Dunava) išta bolji. Infrastruktura (osim mosta Zemun-Borča, a i to tek treba da se odradi) nije dirana, problemi od pre 5-10 godina su još uvek prisutni, svakim danom se na postojeće probleme nedovezuju dodatni...

Po meni, a i još ljudi se slaže sa daljim tekstom, Beograd ne obrazuju centar i NBG, već sve opštine koje su pod njegovim ''okriljem''. Kad se pare ne budu ''trpale'' samo u te dve navedene gradske celine, već i na ostale BG opštine, podržaću čoveka... ovako - ne!
 
На прошлим изборима сам гласао за њега, али сада нећу сигурно.

Моје насеље се није померило са мртве тачке. Какво је било пре 4 године, такво је и данас+ зуб времена за те 4 године.

Није урађено ништа, ни веза са градом, ни веза са аутопутем, ни побољшан јавни превоз (чак је и погоршан), није враћена 301 линија, нису урађена обећана стајалишта и надстрешнице, хигијена и одношење смећа су све лишији, улична расвета се не обнавља (Шта нам је остало од Слобе Милошевића, то нам је).....

Свака електроенергетска хаварија у Београду, нас прве искључују.
Канализација није ни у дугорочном плану.
Није урађен нити један урбанистички план.

....Оно мало тога што је одрађено је изфушерисано и урађено са најлошијим материјалима. Реконструисана је једна улица пре две године и ивичњаци се већ распадају.
 
Necu se izjasnjavati na temu,ali da li mislite kada je vec tema napravljena da ubacimo glasanje sa pitanjem.

Da li je zasluzio gradonacelnik svojim radom u ovom mandatu jos jedan mandat?

Naravno opcije ce biti da ili ne.

Ako ima neko bolji predlog nek kaze slobodno.Samo bih molio da tema ne postane politicarenje i stranacko reklamiranje.
 
Na žalost, nije moguće kvalitetno porediti programe kandidata za gradonačelnika, odnosno vrednovati izjave/programe/obećanja na realan način. Najbolje bi bilo kada bi svako od nas postavio nekih 5-10 ciljeva za naredne 4 godine (od mikro-lokacije do najšireg gradskog područja) i kada bi imao ikakvu ideju koji program/kandidat će to najviše dopreneti njihovom ostvarivanju i shodno tome i glasao.

A bilo bi dobro i anketu podeliti po segmentima: Da li ste zadovoljni: (Infrastrukturom, socijalnom politikom, sportskim terenima, parkovima...? šta ja znam).
 
GOJE":1c067uyf je napisao(la):
A bilo bi dobro i anketu podeliti po segmentima: Da li ste zadovoljni: (Infrastrukturom, socijalnom politikom, sportskim terenima, parkovima...? šta ja znam).
То!
И уз то, посебно вредновати Град у глобалу а послебно у локалу. Нпр. ја сам презадовољан неким урађеним стварима у глобалу, али сам у локалу разочаран.
 
Lično sam za još jedan njegov mandat. Uostalom, alternativa mu je doživotni profi političar.

Da se radi, radi se...i tu nema spora. A da je moglo i moralo mnogo više ni tu nema razmišljanja.
Lično mu najviše zameram na higijeni grada, na nesredjenim urbanističkim planovima, problem rekonstrukcije ulica i na jedva prelaznu ocenu za gradske službe.
 
Nazovite me subjektivnim, ali pre ću da glasam za inženjera biznismena nego za pravnika kom je prvo i jedino radno mesto poslanik, uz malo ministrovanja.

Zadovoljan sam mnogim stvarima u globalu, ali ne mogu da se pohvalim napretkom u mom krraju, sem noćne 37..
 
kad ste vec pokrenuli temu sto se mene tice taj covek moze u svoja cetiri zida da bude sta hoce dok je za poziciju gradonacelnika neprihvatljivo da je obavlja covek takvog kucnog vaspitanja i ljudskih kvaliteta
 
@medjutim
za tvoj kraj i bilo čiji kraj postoje i opštine koje zajedno moraju da rade sa Djilasom i ostalima na čelu Beograda. Nije sve u Djilasu, i kad god se nešto desi svi odma Djilas.. Razne stranke vode razne opštine pa se treba videti koje opštine najbolje napreduju a koje najgore.
 
MilisaV":2qofmb1s je napisao(la):
vučko ubaci pa da glasamo.
Necu ubaciti dok se jos nekoliko clanova ne izjasni za glasanje.Ako vise bude protiv necu ga staviti.

Moze li neko takstativno nabrojati uspehe gradonacelnika?
 
-most ada
-most zemun-borca
-rekonstrukcija gazele
-novi tramvaji
-bus plus ;)
-raseljavanje cigana (ovo moze da bude i za i protiv)
-rekonstrukcija bulevara

nemam pojma sta jos...
 
Овај...Рекао бих да се бавите тривијалним стварима.

Delija":2kdd6p8n je napisao(la):
Она ситуација са форумом ми избриса пост па ћу бити вредан и поново га поставити :)

Multikom group, Direct media, Emotion
Значајно место на тржишту реклама и маркетинга имају агенције у којима удео у власништву има Драган Ђилас, градоначелник Београда и заменик председника Демократске странке. Ђилас је власник четвртине удела у маркетиншкој агенцији Multikom group, у којој је некада имао половину удела, али данас другу четвртину има Милица Делевић, шефица Канцеларије за европске интеграције Владе Србије. ПредузећеМultikom group основано је 2004. године, а бави се пословима везаним за оглашавање у медијима, закуп медијског простора, финансирање продукција, куповину и продају телевизијских права... Мultikom поседује уделе у другим агенцијама и то 93 одсто у Direct mediji, која се такође бави продајом рекламног простора. Чланице ове групе су и три фирме са називом Direct media које послују у Македонији, Босни и Црној Гори, са седиштима у Скопљу, Сарајеву и Подгорици. Мultikom група је већински власник домаћих предузећа „Spark Event Promotion“, предузећа за промотивне активности, Sports ADD за књиговодство, Big Print за штампање и Frendee за трговину преко интернета, док продукцијска кућа Emotion, у којој је Мultikom све до донедавно била сувласник са 49 одсто, реализује најскупље телевизијске програме, попут „Великог брата“, „48 сати свадба“, „Све за љубав“, „Мењам жену“, „Операција тријумф“, „Узми или остави“... Према подацима које је Савет добио од АПР-а, Мultikom је 7. јуна ове године брисан из регистра као сувласник у продукцијској кући Emotion , а као једини власник уписано је предузеће ИМГС Горана Стаменковића, који је до ове промене у власничкој структури Emotiona, имао 51 одсто удела. Multikom и Direct media из године у годину бележе раст нето добитка, па је тако Direct media, према подацима АПР-а, у 2008. години остварила нето добитак од 558.628.000 динара, док је у претходној, 2007. био мањи за готово 200 милиона и износио је 380.604.000. У 2009. нето добитак је био 619.679.000 динара, а у 2010. 758.994.000 динара. Слично је и са Мultikom group, која је заједно са повезаним предузећима, у 2008. остварила нето добитак од 498.432.000 динара, у 2009. 563.130.000 динара, док је у 2010. нето добитак износио 790.216.000 динара. На основу података добијених од Трезора НБС, Савет за борбу против корупције утврдио је и да штампарија „Big print“, која је чланица Мultikom group, остварује директну пословну сарадњу са државним институцијама, међу којима има оних који се финансирају из буџета града Београда, чији је градоначелник управо Драган Ђилас. Та фирма је пружала услуге и Скупштини града Београда, градској општини Нови Београд, већини београдских позоришта (Атеље 212, Звездара театар, Београдско драмско позориште, Југословенско драмско позориште,...), али и Туристичкој организацији града Београда, Библиотеци града Београда, Културном центру града Београда, Дому омладине, Дому здравља Раковица,.. Big print је пружао услуге и Историјском музеју, Педагошком музеју, Народном музеју, Музеју историје Југославије, Српској академији наука и уметности,... Према наводима из штампе ( http://www.standard.rs/vesti/36-poli...i-srbije-.html ), Драган Ђилас преко својих агенција контролише закуп највећег дела рекламног простора на националним и регионалним телевизијама у Србији. Како би проверио ове информације, Савет је 27. септембра 2010. године поднео РТС-у Захтев за приступ информацији од јавног значаја којим смо тражили уговоре о медијском оглашавању са маркетиншким агенцијама од 2007. до 2010. године. Како РТС није доставио Савету највећи део тражене документације, нисмо били у могућности да истражимо овај проблем. Закључке до којих смо дошли на основу малог дела тражене документације коју нам РТС јесте доставио, изнећемо у делу Извештаја који се односи на улогу јавног сервиса.

У представци коју је УТЕ доставио Савету, наводи се да РТС поверава послове независним продукцијама у нетранспарентној процедури, што изазива сумњу да поједине интересне групе остварују финансијску корист чија се вредност мери десетинама милиона евра. Једном годишње се формално расписују конкурси за избор програма независних радио и телевизијских продукција13, али резултати ових конкурса се не саопштавају јавности. Типичан пример спорне сарадње са независном продукцијом је уговор са продуцентском кућом NIRA Film&Television Consulting о серијалу „Време је за бебе“14, продуцента Небојше Гарића, који је истовремено и сувласник „Мултиком групе“ заједно са Драганом Ђиласом. У питању је серијал који популаризује рађање деце у Србији. Међутим, према наводима УТЕ, више месеци пре доделе уговора NIRA Film&Television Consulting-у, серијал са идентичним садржајем је припремала екипа РТС, по налогу директора ТВ Београд Николе Миркова. Међутим, пре него што је снимање почело, генерални директор РТС Александар Тијанић је закључио уговор са приватном продукцијом.

Поред нетранспарентних процедура у којима се додељују уговори, спорне су и вредности закључених послова. Поједине продукције за емисију од 30 минута од РТС-а добијају као накнаду право на рекламно време од три минута, а неке за сличне садржаје добијају нереално високе новчане износе. Према документацији коју је Савету доставио директор РТС-а након интерневције Управног одбора, најваћу финансијску накнаду по емисији примала је продуцентска кућа Emotion Production за емисију „48 сати свадба“. Уговор о преносу ТВ права закључен 19. јуна 2006. године између Emotion production и РТС-а, предвиђа да РТС за права на емитовање 104 епизоде серијала „48 свадба“ исплати Emotion-у 12.948 евра по епизоди, а 29. јуна 2007. године закључен је и Анекс о продужењу важења овог Уговора на још 104 епизоде. Додатно, Emotion по Уговору има право и на рекламе и рекламно време, што је дефинисано посебним уговором, који Савету није достављен. Сувласник те продукције до недавно је била Мултиком група Драгана Ђиласа са 49 одсто удела. Према наводима УТЕ, РТС серијски играни програм независним продукцијама плаћа још и више, чак 80 до 130 хиљада евра по епизоди.

http://www.antikorupcija-savet.gov....i/IZVESTAJ O MEDIJIMA, PRECISCENA VERZIJA.pdf

Човеку је место иза решетака а не на челу Београда.

А данас ме је посебно изнервирао детаљ када тај Ђилас изјављује саучешће поводом смрти Верице Бараћ.Ево и зашто

Verica Barać: Mediji u Srbiji zarobljeni preko Đilasa i Šapera


BEOGRAD - Mediji u Srbiji su zarobljeni, a vlast je kontrolu nad medijima uspostavila preko Srđana Šapera i Dragana Đilasa, najbližih saradnika predsednika Srbije Borisa Tadića, izjavila predsednica Saveta za borbu protiv korupcije Verica Barać.
SEEbiz utorak, 15. novembar 2011. | SEEbiz/Beta

SEEbiz

"Nekako se u Srbiji podudarilo da su najmoćniji u medijskoj sferi i najbliži državnom vrhu, pa su dva vrlo bliska čoveka predsedniku Srbije Šaper i Đilas, preko tih svojih medijskih firmi uspostavili kontrolu medijskog prostora", rekla je Verica Barać na regionalnoj konferenciji Partnerstvom protiv korupcije u Beogradu.

Verica Barać je navela da najmanje četvrtina novca za reklame medijima dolazi iz budžeta Srbije i dodala da Đilas, gradonačelnik Beograda i potpredsednik Demokratske stranke, ima dve firme za medije preko kojih idu kanali za novac i kupovinu reklama i druge uticaje na medije. "Kada smo probali o tome da razgovaramo, završilo se ignorisanjem, kao 'kakve to veze ima'. Nema kod nas ništa veze", rekla je Verica Barać.

Ona je dodala da s tako kontrolisanim i zarobljenim medijima nema ni govora o efikasnoj borbi protiv korupcije jer mediji javljaju ono što vlast hoće i onako kako vlast hoće, pa se ništa ne zna o poblemima, a kamoli o tome kako bi se oni rešavali.

Verica Barać je rekla da nezavisne institucije ne funkcionišu ili su pod kontrolom vlasti, osim poverenika za informacije od javnog značaja i zaštitnika građana, i da nema nikakve kontrole trošenja budžetskog novca, pa je zato moguće da i više novca iz budžeta odlazi medijima. Vlast tako uspešnom kontrolom medija ne ostavlja nikakvu mogućnost za osnovne demokratske procedure, naglasila je Verica Barać i podsetila da je 840 sudija ostalo bez posla u jednom danu bez prava na pravni lek i bez obrazloženja zašto su ostali bez posla i da je to bilo malo prisutno u javnosti premda je to najveći problem u poslednjih 10 godina.

Verica Barać je navela da su uzroci zatvorenosti medija netransparentno vlasništvo, ekonomski uticaj države i to što Radiotelevizija Srbije nije javni servis nego servis stranaka i vladajućih elita. "RTS je javni servis, finansira se iz pretplate i mislim da dobija novac iz budžeta. Kad smo mi tražili dokumetaciju, direktor RTS-a Aleksandar Tijanić je plaćao kaznu po zahtevu poverenika za informacije od javnog značaja i nije ništa dostavio. RTS ne pravi nikakve finansijske izveštaje, niti te finansijske izveštaje neko kontroliše", rekla je Verica Barać.

Verica Barać je rekla i da bi trebalo otvoriti pitanje položaja novinara u medijima i navela da nijedan strani medij u Srbiji ne dozvoljava sindikat i navela primer jednog lista, čiji naziv nije navela, u kojem je 20 novinara dobilo otkaz, a niko nije napisao prigovor svom udruženju i potpisao ga svojim imenom.

Predsednica Saveta kritikovala je i nedostatak kontrole finansiranja političkih stranaka i i njihovih kampanja. "Nadali smo se da će početi kontrola finansiranja stranaka i političkih kampanja, ali smo čuli od direktorke Agencije za borbu protiv korupcije Zorane Marković da se to neće raditi jer su se oni zaprepastili da u tome nemamo uspostavljenu praksu, pa će nam trebati godinu, dve dana da uspostavimo praksu", rekla je Verica Barać.

Само један од низа случајева где се њена открића у потпуности заташкују захваљујући управо и нашем градоначелнику... :violina:
 
kopmania":2ghnalyu je napisao(la):
@medjutim
za tvoj kraj i bilo čiji kraj postoje i opštine koje zajedno moraju da rade sa Djilasom i ostalima na čelu Beograda. Nije sve u Djilasu, i kad god se nešto desi svi odma Djilas.. Razne stranke vode razne opštine pa se treba videti koje opštine najbolje napreduju a koje najgore.
У том грму лежи зец. Београд је централизована партијска управа и просперирају општине у којима је на власти иста екипа као и у централи.

Тиме ми, као грађани заправо не добијамо увид у то која странка је више учинила за грађане, јер немају све странке исте могућности. На тај начин увек испада да владајућа странка највише доброга чини и опет изнова побеђује. Тај исти шаблон се понавља од 2000. године.

Општине добијају годишњи буџет из града, који се у свим општинама, без изузетка, углавном покраде.
Е, сад, све општине добијају мање-више једнака средства, али немају једнаку површину. Зато, нпр. Врачар делује најсређеније. То није зато што се у њему не краде, напротив, краде се исто као и у Обреновцу, али је површина општине мања, инфраструктурно је опремљена, а има велики буџет, па може себи да приушти понеки урбани џеп, и иживљавања са уличним таблама и фенси кофама за псећу каку.

Велике пројекте, који се посебно финансирају води град, и град, односно централа, одлучује о томе шта ће се, на којој оштини градити.

Из тог разлога је крив Градоначелник, ко год он био. Док год Београд буде централизовано партијско предузеће, дотле ће за све што не ваља бити крив врховни поглавар.
 
Једини плус код Ђилета за мене јесте, да је човек велики Циганин, воли Звезду и на томе свака част. Али, као политичар (градоначелник, тајФун и сл.) не, зато што представља једну неименовану политичку партију, коју не могу више очима да видим. Знам да државни и комунални ниво није исти, али ови га брате претераше више. Време је за нове људе, а не њушке које се констатно појављују од 1990 па надаље. Што се тиче плусева и минуса његове "владавине", мање више је све речено. Ја лично, ако бих био у прилици да гласам, вероватно не би гласао ни за кога, јер нећу да бирам између лоших и мање лоших. Нема теорије.
 
relja":2oh5ch6o je napisao(la):
medjutim":2oh5ch6o je napisao(la):
Nazovite me subjektivnim, ali pre ću da glasam za inženjera biznismena nego za pravnika kom je prvo i jedino radno mesto poslanik, uz malo ministrovanja.
....

Ja bih te pre nazvao - plagijatorom :p

http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?pid=170655#p170655

(šala, naravno)

Ja mogu da budem plagijator, ja nisam kandidat :p

inače mi je u opštini Đilasova stranka na vlasti. Ne znam ko je od njih tačno za šta zadužen, jedina meni bitna nova stvar koja je urađena je parking oko pijace na Vidikovcu i to sad kad je počela kampanja. A nešto nisam siguran da je to zasluga opštine..

@Delija:

Ovde pričamo o tome šta je uradio kao gradonačelnik. O tome šta je uradio kao biznismen može da se priča i priča, ali to je i pored svih preplitanja posebna priča..
 
Ja am za uklanjanje ili preformulisanje ove teme. Shvatam ovaj forum kao mesto gde su tematske celine jasno odredjene i odvojene od politike. "Kafansko" politisanje moze samo povecati nervozu i izazvati animozitete izmedju korisnika. Ako cemo vec da se bavimo evaluacijom ucinka nekog organa lokalne samouprave (gde imamo tri nivoa - grad, gradonacelnik i opstina) moze se postaviti pitanje "Aktuelna gradska vlast zavrsava mandat - da li ste zadovoljni ucinkom?". Sam naslov je jako tendenciozan. Ispada da je iznenadjujuce sto se aktuelni gradonacelnik ponovo kandiduje, i to na redovnim izborima. Drugo, pominjanjem samo gradonacelnika zanemaruje se uloga ostalih organa lokalne samouprave u vlasti. Do sada nije dokazano da je aktuelni gradonacelnik apsolutista, bez obzira da li je prekrsio ustavna/zakonska ovlascenja da bi to eventualno postao ili je izigrao sistem da bi dosao do prevelike moci na legalan nacin. Gradonacelnik kao fizicka celina moze predstavljati samo svoju stranku dok su ostali organi najcesce u koalicijama gde se suceljavaju razliciti interesi i svako mora da pravi ustupke i postize manje ili vise trule kompromise.
 
Za dostignuća i razvoj grada jednostavno ne sme da bude odgovoran i zaslužan samo jedan čovek.

Ako više ne bude gradonačelnik, kakva će uprava ostati posle njega, da li ti ljudi i te službe mogu da bez velikog tate dobro rade svoj posao?
Zbog čega gradonačelnik krši propise ako isplaćuje veće plate vaspitačicama, daje besplatni prevoz penzionerima? Zašto se propisi ne promene tako da ove stvari uvek važe, a ne da građani zavise od milosti trenutnog gradonačelnika?

Za sistem kakav je sada, Đilas je idealan, jer samo neko ko se ponaša kao šerif može da pokrene nešto. Problem je samo što je sistem nakaradan i treba ga menjati.


U listu dostignuća niste stavili i to što se vrlo brzo "zahvalio na sradnji" Radmili Hrustanović.
 
tragac wrote: ,,Ja am za uklanjanje ili preformulisanje ove teme. . . ,,
Slažem se
Otvoriti temu zaslužni i velikani urbanizma Bgda ,
pa ko može u nj. da uiđe . . . . .
 
Neću glasati za njega zbog prohibicije, lična stvar, brale! Neću glasati ni za koga ni na kom nivou, verovatno za sebe. Ceo sistem je, bre, truo, napred smak sveta 2012!
 
Vrh