HAARP

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

nikola011
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 12:39 am
Kontakt:
Pohvaljen: 12
Pohvalio: 0

Postod nikola011 » Čet Avg 23, 2012 10:23 pm

Sta je HAARP?
Kako se on uopste nasao u Srbiji i to u samom Beogradu?
Kako se pojavio a da se o tome nikada nije govorilo?
Kakav je njegov uticaj na Beograd i citavu Srbiju?

Slika

http://www.pravda.rs/2012/08/15/odlucujuci-dan-haarp-12-oktobra-emituje-najjace-zracenje-nad-srbijom-prete-poplave-i-zemljotresi/

Slika

http://www.pravda.rs/2012/08/23/zastrasujuce-temperatura-u-beogradu-danas-62-stepena-haarp-przi-srbiju/
Poslednja izmena od nikola011 u Čet Avg 23, 2012 10:29 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 11902
Pohvalio: 3227

Postod astrodule » Čet Avg 23, 2012 10:39 pm

Koliko treba neko da bude neobrazovan, neuk ili ne znam vec koju reč da iskoristim pa da poveruje u ovo.

Počevši od toga da ovakvih antena nema u Beogradu, pa do... ma ne mogu ni da počnem da objašnjavam.

Na sreću, ima ljudi koji su imali strpljenja da ovu stvar isteraju do kraja

http://istokpavlovic.com/beleske/pismo-iz-stenforda

No naravno, onome ko veruje u HAARP, tj u ono što neki pišu o njemu, će i dalje verovati...
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
nikola011
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod nikola011 » Čet Avg 23, 2012 10:40 pm

nikola011
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod nikola011 » Čet Avg 23, 2012 10:52 pm

Slika

@astrodule

Ja ovo vidim svakih 10 dana u nekim dnevnim novinama i prosto ne mogu da poverujem da to ustvari ne postoji a da je neko toliko uporan da pise o tome. Nasao sam i sam jedan tekst slican tom tvom, a i tebi kao astronomu verujem :)

http://www.vaseljenska.com/vesti/h-a-a-r-p-u-srbiji/

Zasto je onda neko toliko uporan da pise o tome?
Zar to nije ozbiljno podizanje panike medju stanovnistvom a apsolutno niko da ne reaguje?
Da li je to zaista moguce?!
Ima li ovde neko iz Barajeva da je to video?
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2397
Pohvalio: 443

Postod vucko » Čet Avg 23, 2012 10:56 pm

Nikola Aleksic likes this thread.Bilo koji inzenjer moze negirati tvrdje koje se iznose oko HAARP-a kao i od gospodina Aleksica za chemtrails zaverama.Iskreno me mrzi da to sada uradim.Samo cu se smejati.Takodje citiranje vaseljenske je pouzdano itekako.

Slika
"Kad će taj metro? Mnogi Beograđani su već odavno pod zemljom i čekaju."
Lord
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sub Maj 05, 2012 9:23 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 406
Pohvalio: 57

Postod Lord » Pet Avg 24, 2012 12:15 am

Dajte ljudi nemojte da se brukate, nije ovo tema za ovaj forum. :notok:

БЕОГРАД-Данашњи дан у Београду је најтоплији откад се врше мерења температуре а вероватно и икада будући да је данас у 13 часова на асфалту код новобеоградске Арене термометром измерено невероватних 62 степена Целзијуса! Тако су се обистинили натписи „Правде“ од пре двадесетак дана да ће температуре овог лета код нас прећи 60 степени а битан разлог за то може бити и деловање ХААРП антенског система у Барајеву.

Ovaj isčak ću da istetoviram na tabane. Neverovatno kako su uspeli da im je svaka rečenica dezinformacija, ovo više nije ono novinarstvo pola istine pola laži ovo je 100% bulšit.

Prvo nije najtopliji dan, jer se mere prosečne temperature vazduha a ne asfalta.
Najtoplija temperatura vazduha na svetu zvanično je zabeležena 13.9.1922 u Libiji i iznosila je 58 stepeni. Nigde drugde u svetu nije zabeleženo više od 55 stepeni. Nikada u istoriji. Zašto je na crnom asfaltu termometar izmerio neverovatnih 62? Da li to treba objašnjavati razumnim ljudima? Razlog za tu temepraturu može biti i delovanje HAARP-a ali i delovanje toga što sam zaboravio da isključim rernu danas oko 12h. Može a i ne mora. Oni vam daju mogućnosti a vi sami birate istinu.

Pošto nažalost postoje ljudi koji se pale i veruju svemu što pročitaju, bilo iz razloga neznanja, neinteligencije, odstustva razumnog i logičnog razmišljanja ili pak psihičkih problema, mislim da treba reaktivirati komisju za šund koja će cenzurisati ili kažnjavati ovakve novin(ar)e. Treba zaštiti ljude koji su slabi na ovakva pisanja, kao što štitimo malu decu pa ne puštamo erotske filmove pre 00h ili na nasilne filmove i emisije koje oni ne mogu da shvate ispravno stavljamo u gornjem uglu 16+ tako i na ovakve novine treba staviti IQ 90 +. Jer inače može da ostavi traume i posledice.
Arnorian
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Jul 11, 2010 9:09 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 100
Pohvalio: 22

Postod Arnorian » Pet Avg 24, 2012 12:34 am

O, богови! Теорије завере су се са СкајСкрејперСитија прошириле и на БеоБилд. Kill it with fire before it lays eggs!
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pon Avg 08, 2011 1:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3441
Pohvalio: 13387

Postod Somi303 » Pet Avg 24, 2012 1:08 am

Можда чак и верујем да је ХААРП крив за врућине, али мерити температуру на асфалту и за то кривити ХААРП.. :rolleyes:
"Све се нема, а два се бубрега шетају"

profa_chb napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Pet Avg 24, 2012 9:09 am

nikola011 napisao:Slika

@astrodule

Ja ovo vidim svakih 10 dana u nekim dnevnim novinama i prosto ne mogu da poverujem da to ustvari ne postoji a da je neko toliko uporan da pise o tome. Nasao sam i sam jedan tekst slican tom tvom, a i tebi kao astronomu verujem :)

Nema veze sto sam astronom, dovoljno je malo zdravog razuma.

Novinarstvo u Srbiji je na najnizem nivou. Kad god vidim osobu koja kupuje, Alo, Pravdu, Kurir, Press, meni se stomak prevrne. Od najmanjeg traca sa pijace naprave vest.

Zna se sta najvise zanima prost narod (kojeg je najvise) - skandali, teorije zavere... Za 95% Srbije Kulturni dodatak subotom u Politici je nerazumljivo stivo. Ljudi ne citaju knjige, samo kratke vesti, traceve i gledaju slike...
Duletov blog
Slika
GOJE
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 15, 2008 10:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 5683
Pohvalio: 3376

Postod GOJE » Pet Avg 24, 2012 9:29 am

astrodule napisao:Kad god vidim osobu koja kupuje, Alo, Pravdu, Kurir, Press

Ali zato:

KO ČITA PEČAT - ZNA!!!
....Frizurica sređena, pomorandža ceđena...Brodski podovi, morski plodovi...Podno grijanje, intimno brijanje...
http://www.youtube.com/watch?v=qnPZy3vHmsA
ftj
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 6:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 343
Pohvalio: 35

Postod ftj » Pet Avg 24, 2012 10:53 am

Sramota je diskutovati o ovome osim u nekom smislu proučavanja uticaja propagande na neuki narod.
Feanor
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 11:13 am
Kontakt:
Pohvaljen: 497
Pohvalio: 157

Postod Feanor » Pet Avg 24, 2012 11:30 am

Meni se povraca kad neko cita Danas, Blic...
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pon Avg 08, 2011 1:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3441
Pohvalio: 13387

Postod Somi303 » Pet Avg 24, 2012 12:55 pm

Ја само Новости, некако су ми они скроз ок и штампају на ћирилици :kk:
"Све се нема, а два се бубрега шетају"

profa_chb napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
relja
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Dec 13, 2006 3:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6647
Pohvalio: 1956

Postod relja » Pet Avg 24, 2012 6:37 pm

E pa pošto je vladika valjesvki Milutin
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=08&dd=24&nav_category=206&nav_id=637290
lepo objasnio zbog čega je nastala suša, mislim da ova tema može da se stavi ad acta :D
"Čovečuljci sa logaritmarima i računarima će naslediti zemlju." "Feniksov let" , 1965. g
kole
Intermediate
Pridružio se: Sre Avg 19, 2009 11:03 am
Kontakt:
Pohvaljen: 26
Pohvalio: 1

Postod kole » Pet Avg 24, 2012 6:53 pm

Pa dobro, sve je to vrlo zanimljivo... ... ali kako jedan normalan covek da sve ovo prihvati kao realnost?!
Da nije neko slucajno promenio kanal?
Feanor
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 11:13 am
Kontakt:
Pohvaljen: 497
Pohvalio: 157

Postod Feanor » Pet Avg 24, 2012 9:30 pm

HAARP postoji i sluzi bas za to za sta ga optuzuju... :)
E sad pitanje je da li postoji u Srbiji i da li ta antenica ima veze sa mozgom...
JohnnyLee
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 10:17 am
Kontakt:
Pohvaljen: 4727
Pohvalio: 6851

Postod JohnnyLee » Pet Avg 24, 2012 10:26 pm

astrodule napisao:Zna se sta najvise zanima prost narod (kojeg je najvise) - skandali, teorije zavere... Za 95% Srbije Kulturni dodatak subotom u Politici je nerazumljivo stivo. Ljudi ne citaju knjige, samo kratke vesti, traceve i gledaju slike...

ми јесмо полуписмено племе, али ипак, умемо и ми некад да се излетимо у културу и да прочитамо по коју књигу (јуче испред Народне библиотеке):
[spoiler]Slika
Slika
Slika[/spoiler]
где год да кренем, тај град ме прати
Београд мој, себи ме врати
где год да одем, тај град ме чува
кроз моју главу кошава дува
Kokos
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Mar 17, 2011 3:19 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 881
Pohvalio: 1951

Postod Kokos » Ned Avg 26, 2012 10:17 am

Jel to bilo nešto za džabe?

I na sajmu knjiga u Beogradu je gužva uvek, pa opet . . .
"Najzad, Beograd je najidealnije mesto na svetu da se uhvati autobus za Zemun." - Momo Kapor

https://prugomokoevrope.wordpress.com/
misHic
Beginner
Pridružio se: Sre Jan 18, 2012 9:47 am
Kontakt:
Pohvaljen: 4
Pohvalio: 79

Postod misHic » Ned Avg 26, 2012 10:53 am

To je red za citaonicu u sred ispitnog roka :lol:
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9944
Pohvalio: 2260

Postod stf » Ned Avg 26, 2012 5:03 pm

Postoje dzakovi dokaza i studija o degradirajucem uticaju HAARP-a na sve oko sebe.

Bez obzira na kvalitet postavljenih članaka, HAARP je suvo zlo i iskreno se nadam da u Srbiji tako nešto ne postoji.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
dr strangelove
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 12:59 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 378
Pohvalio: 1087

Postod dr strangelove » Ned Avg 26, 2012 5:04 pm

:lool: :lool: :lool:
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Ned Avg 26, 2012 5:25 pm

stf napisao:Postoje dzakovi dokaza i studija o degradirajucem uticaju HAARP-a na sve oko sebe.

Bez obzira na kvalitet postavljenih članaka, HAARP je suvo zlo i iskreno se nadam da u Srbiji tako nešto ne postoji.

Postoje i džakovi "dokaza" da je Bog stvorio svet.

Problem je što je većina ljudi neuka i nestručna i ne može da razume ništa vise od trač partije iz žute štampe.
Duletov blog
Slika
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9944
Pohvalio: 2260

Postod stf » Pon Avg 27, 2012 3:18 pm

Ја и не говорим о жутој штампи нити такво ђубре читам.

Ја сам говорио о озбиљним студијама озбиљних људи. Лако је жмурити. Још лакше пувати. Рецимо, зашто си ти испљувао мој став? Имаш ли неки разлог да браниш ХААРП? Имаш ли увид у ту технологију и њене користи. Зашто занемарујеш толики број доказа против?

Мени је лично, довољан један доказ против неке технологије да посумљам у њену ваљаност. То је уосталом и крајње логично и здраворазумски. Али игнорисати толико података је једноставно детињасто.

Моје питање теби је:

Зашто?
Које су твоје побуде?
Чиме се водиш?
На чему заниваш мишљење?
Који су твоји разлози?
Poslednja izmena od stf u Pon Avg 27, 2012 3:19 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
ftj
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 6:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 343
Pohvalio: 35

Postod ftj » Pon Avg 27, 2012 4:00 pm

link

Eto malo pročitaj, ako nisi zaražen do kraja možda ti neke stvari budu jasnije.
Poslednja izmena od ftj u Pon Avg 27, 2012 4:01 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Pon Avg 27, 2012 5:51 pm

stf napisao:Ја и не говорим о жутој штампи нити такво ђубре читам.

Ја сам говорио о озбиљним студијама озбиљних људи. Лако је жмурити. Још лакше пувати. Рецимо, зашто си ти испљувао мој став? Имаш ли неки разлог да браниш ХААРП? Имаш ли увид у ту технологију и њене користи. Зашто занемарујеш толики број доказа против?

Мени је лично, довољан један доказ против неке технологије да посумљам у њену ваљаност. То је уосталом и крајње логично и здраворазумски. Али игнорисати толико података је једноставно детињасто.

Моје питање теби је:

Зашто?
Које су твоје побуде?
Чиме се водиш?
На чему заниваш мишљење?
Који су твоји разлози?

Pretpostavljam da si na mene mislio. Ako je tako, ja ne znam zašto si se ti osetio prozvanim kad nisam mislio na tebe lično. Samo dovodim u pitanje "dokaze". Ako moj rečnik nazivaš "pljuvanjem" onda je što se mene tiče ozbiljna diskusija sa tobom završena.

Ti nisi naveo ni jednu ozbiljnu studiju. Daj nešto konkretno pa da pričamo dalje.

Naravno, ja imam svoj stav, ti imaš svoj stav i sigurno te stavove nećemo promeniti jer postoji brdo studija koje potkrepljuju obe strane.

Ja lično ne uzimam ozbiljno ni jedan "naučni" tekst koji se pojavljuje u Press-u, Kuriru, Informeru i sličnim popularnim medijima.

Sve što pročitam profiltriram kroz neku svoju logiku. Dosta sam čitao stručnu literature pa mogu vrlo lako da proberem i vidim šta je populističko pisanje čiji je cilj da izazove paniku i poveća tiraž, a šta je objektivno pisanje. Ovo drugo, ne izaziva toliko reakcije kao ovo prvo, pa zato na forumima ne diskutujemo o člancima iz Politikinog Kulturnog dodatka, nego o (da se ogradim i nekoga ko ne razume ne uvredim) po mom ličnom mišljenu glupostima iz žute štampe.
Duletov blog
Slika

Povratak na “Relax”