Sportski događaji

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 11730
Pohvalio: 3193

Re: Sportski događaji

Postod astrodule » Uto Avg 27, 2019 9:36 pm

Blade » Yesterday, 17:06 napisao:Nešto gledam američku košarkašku reprezentaciju,...Neću da ih pocenjujem, ali po sastavu, ovo je njihov drugi tim. Mnogo igrača je otkazalo učešće. Tako da, necu da kažem da sada imamo jači tim od njih, ali imamo realne šanse da budemo egal sa njima. Mi bez Kuzmuća i Teodosića, oni bez skoro celog prvog tima.

Njihov drugi tim (i treći) je brži od ostalih i bolji su šuteri. Naša šansa su timska igra i da neko iskoči u toj (svi se nadamo) utakmici u finalu sa SAD.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2557
Pohvalio: 4558

Postod tragac » Uto Avg 27, 2019 10:01 pm

Za sada se vidi koliko je bez onog Ivanića odbrana čvršća. YB ovako može da napada tri dana ali iz igre teško da će ga dati. Samo treba držati loptu što duže i izbegavati prekide.
Ludilo raskopavanja se mora zaustaviti.
Пантограф
Expert
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8719
Pohvalio: 5624

Postod Пантограф » Sre Avg 28, 2019 12:16 am

Ovog puta mi je drago zbog pljuvača Alekse Vukanovića...

A uživam zbog priča da Zvezda 'stalno ima sreće': od tih istih poznavalaca sam četvrt veka slušao da se Italijani 'uvek provuku'. A oni za to vreme uzeli dve svetske titule. Tako da teoreme internet stručnjaka trenutno, zaista, obećavaju...
Перспектива Београда: Tirana railway station was the central railway hub of Tirana, Albania... On 2 September 2013, the station was closed for passenger and freight transport, and was demolished to make room for a new boulevard that leads over the station area to the north. A completely new district will be created.
Pohvale za post: 1
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2557
Pohvalio: 4558

Postod tragac » Sre Avg 28, 2019 8:34 am

Realno kad su ušli Ben i Ivanić raspali smo se...
Ludilo raskopavanja se mora zaustaviti.
Пантограф
Expert
Kontakt:

Postod Пантограф » Sre Avg 28, 2019 12:02 pm

Реално - мало сутра. Иако је имао несрећу да постигне посебно глуп аутогол, Бен је за то кратко време мајсторски повезао средину терена и напад. Недостајаће нам такав играч и неће му бити лако пронаћи замену.

А распали смо се толико да они Германи кмече од синоћ као бабе: како су били бољи, како нису имали среће, новинари морали да им иду 500 метара кроз дим од бакљи до микс зоне па зато нико не воли да дође у Београд, итд, њањањањања, кмекме, хајл. Да ми њима набијамо комплексе, е, то је леп успех.

Заборавих да је и Родић до јуче био "дрво", уместо кога једноставно мора да игра Жандер, Кањасу је од новинара-познавалаца замерано што на првој утакмици у дресу није направио ниједан фаул (!), а Боаћију да "није онај стари", иако на сваком мечу има конкретан учинак (углавном - гол). Јованчић, већ само због оног дугачког корака драгоцен играч као нпр. Грујић, такође дрво за експерте.

Маните се хејтовања по тиму који за то, баш нимало, није створен.
Перспектива Београда: Tirana railway station was the central railway hub of Tirana, Albania... On 2 September 2013, the station was closed for passenger and freight transport, and was demolished to make room for a new boulevard that leads over the station area to the north. A completely new district will be created.
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Sre Avg 28, 2019 12:38 pm

Možemo li bar Ivanića da malo hejtujemo :) Nije igrao mnogo sinoć, video sam par dobijenih vazdušnih duela, ali videh i jedan besmislen prodor.

I šta je sa Stojkovićem, što ne igra? Čitah po komentarima da je imao klan sa Vujadinom, pa da to Milojević polako tera iz Zvezde. Što se tiče Vujadina, čini mi se da je bio tu samo zbog oca.
Duletov blog
Slika
Пантограф
Expert
Kontakt:

Postod Пантограф » Sre Avg 28, 2019 1:03 pm

Не видим разлога да се хејтује Иванић. Он је квалитетан играч, тј. његови потези резултују конкретним. Ко је скоро видео код нас центаршут попут његовог против Хелсинкија за 1:0? И Марин је после утакмице у микрофон рекао: "Јесте ли видели како је Иванић центрирао?", јер чак ни он нема такву лопту. Био је и (недосуђени) пенал над њим у Копенхагену. Толико у овој сезони, прошле - он и Вукановић победише Партизан у дербију (2:1). Ако је мерило да није ниједном претрчао пет противничких играча и дао гол под пречку, то је ОК, али онда најбоље да нађемо Месија, мада би се сигурно појавио ко да нађе ману и њему (слаб је у скок игри).

Што се "гардиста" Стојкета и Вујадина тиче, прича се да су се много били пробахатили пролетос, и да је њихово понашање "повукло" читав тим надоле. Помиње се и нека свађа са Марином у свлачионици. Изгледа да Милоје не воли недисциплину...
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Sre Avg 28, 2019 1:42 pm

Više sam čitao komentare nego gledao Ivanića, ali zaista mi se učinilo da je nanosio više štete nego koristi.

Meni je prosto neverovatno šta jedan čovek (Marin) znači srpskom fudbalu. Nemac je to :)
Duletov blog
Slika
Пантограф
Expert
Kontakt:

Postod Пантограф » Sre Avg 28, 2019 2:00 pm

Од Пиксија, нисмо имали тај тип играча у Звезди. Све конце држи у својим рукама. Класичан плејмејкер. Велемајстор.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Nov 25, 2015 12:25 am
Kontakt:
Pohvaljen: 897
Pohvalio: 319

Postod Blade » Pet Avg 30, 2019 8:10 pm

Bajern, Olimpijakos, Totenhem...Moglo je bolje, ali moglo je i gore...Tim je sada iskusniji i nadam se da poraza sa velikim brojem golova nece biti u tolikoj meri. Mislim da poraze tipa 5:0, 6:1 i slično.
Slika Slika
Gram rada, vredniji je od tone teorije!
Najbolji način da nešto uradite je da prekinete da pričate i počnete da radite!
Kokili
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 11:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 519
Pohvalio: 388

Postod Kokili » Pet Avg 30, 2019 8:54 pm

Mancester, Astana, AZ - grupa po meri.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Nov 25, 2015 12:25 am
Kontakt:
Pohvaljen: 897
Pohvalio: 319

Postod Blade » Sub Sep 07, 2019 10:06 am

Ovo do sada, osim Italije, nisu nam bili ravnopravni protivnici. Što se vidi po tome kako košarkaši igraju, sa pola snage, a prave velike razlike.

Pravi test će biti sada, protiv Španaca koji su takođe jedan od favorita.
Slika Slika
Gram rada, vredniji je od tone teorije!
Najbolji način da nešto uradite je da prekinete da pričate i počnete da radite!
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Sub Sep 07, 2019 12:01 pm

Košarka nije dorasla fudbalu da na SP igra 32 ekipe. U fudbalu nisu baš tolike razlike, a ovde ne znam da li je u prva dva kruga bilo 10 neizvesnih utakmica.

Opet, ne može da se očekuje napredak ako se ne igra sa dobrim ekipama. Na sreću, nije nam se niko povredio u prvih 5 utakmica i ako se nastavi u ovom ritmu, zlato je očekivano.
Duletov blog
Slika
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Sub Sep 07, 2019 7:27 pm

Devojke očekivano ušle u finale Evropskog odbojkaškog prvenstva gde bi trebalo bez problema zlato da osvojimo.

Ronalda će retki da gledaju večeras. Ko uopšte ima Novu S?

Poslato sa telefona
Duletov blog
Slika
Beki
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 2:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1042
Pohvalio: 1052

Postod Beki » Sub Sep 07, 2019 11:35 pm

astrodule » Sub Sep 07, 2019 11:01 am napisao:Košarka nije dorasla fudbalu da na SP igra 32 ekipe. U fudbalu nisu baš tolike razlike, a ovde ne znam da li je u prva dva kruga bilo 10 neizvesnih utakmica.

Opet, ne može da se očekuje napredak ako se ne igra sa dobrim ekipama. Na sreću, nije nam se niko povredio u prvih 5 utakmica i ako se nastavi u ovom ritmu, zlato je očekivano.

U fudbalu moze da te us*** jednom neki sut i posle se zatvoris u bunker i opet uz pomoc srece, par precki i stativa, neki mali tim moze da pobedi mnogo jaceg protivnika.

U kosarci nema lazi, nema prevare.

Tako da, pre bih rekao da se radi o samoj prirodi odredjenog sporta nego o razlici u kvalitetu izmedju malih i velikih u fudbalu i kosarci.

Sto se veci broj pogodaka postize u odredjenom sportu to je manja sansa za iznenadjenje. To je uostalom mozda i kljucni razlog zasto je fudbal najpopularniji sport.
Bumbarevo brdo
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Jun 01, 2016 2:59 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2162
Pohvalio: 1739

Postod Bumbarevo brdo » Pon Sep 09, 2019 2:05 pm

Постоји ли гори тактичар од ове киксаре ђорђевића? Литванија полуфинале, словенија финале и сад ово ср*ње да уместо на пол/аус, сада идемо на арг/уса. Ово је у ствари била накважнија текма на турниру, шпанија је то одлично знала, а ми ко шлогирани. И сад ћемо отприлике да будемо четврти, ако се уопште псих опораве да прођу арг. Само да не буде као ЕП 2005, и тад смо били опасно наложени па пукли ко п...
Свака му част за све, али као тренер је катастрофа, све друго и некако али брукање са шугавом словенијом му нећемо заборавити.
Poslednja izmena od Bumbarevo brdo u Pon Sep 09, 2019 2:14 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Tролебус или тролеЈбус, друже колекторе?
Испред зареза не иде размак, друже колекторе!
Празна лименка највише звечи, друже колекторе!

Бео-Зoo-Koнц-Логор - Врт туге и безнађa!

НапрДНО - до победе - алек муслиу.
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Pon Sep 09, 2019 2:10 pm

Ja lično sam protiv bivših igrača koji su postali treneri. Svaka čast Nikoli Grbiću i Saletu, ali budi trener bar 10 godina sa ozbiljnim ekipama i osvajaj titule sa njima, pa tek onda pređi na reprezentaciju (to bi trebalo da važi za svaki sport)
Duletov blog
Slika
Bumbarevo brdo
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Bumbarevo brdo » Pon Sep 09, 2019 2:37 pm

Па наравно да би требало тако, а не да репка вечито служи некоме за промоцију и каљење, како тренерима тако и играчима. Ево фудбалска репка нам је често била као онај избор за elite model look, тамо се представљају анонимне манекенке, а код нас анонимни манекенчићи, да би се што боље продали за рачун шипца рамаданија и сличних лопина.

Beki
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Beki » Pon Sep 09, 2019 9:28 pm

Jeste jedva docekali? Ajde da sacekamo jos koji dan pa da iznosimo zakljucke.
Kokili
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 11:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 519
Pohvalio: 388

Postod Kokili » Pon Sep 09, 2019 9:31 pm

Šta je to repka?
Duleja
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Nov 13, 2010 5:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1285
Pohvalio: 1288

Postod Duleja » Pon Sep 09, 2019 10:30 pm

Đorđević je zaista ispao amater, da su igrači izgledali kao guske u magli. Ne mislim da je tragedija, i ne mislim da je drama što se ide na SAD pre finala. U drugoj varijanti bi bila AUS koja igra naloženo i sa velikim timskim kvalitetom, tako da bi to bio jednako zahtevan zadatak. Sutra moraju da kidaju, ako misle da se vrate.
:: siamo tutti fratelli ::
Duleja
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Nov 13, 2010 5:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1285
Pohvalio: 1288

Postod Duleja » Pon Sep 09, 2019 10:36 pm

Još ću da se javno podivim našim odbojkašicama, odgledah celo prvenstvo. Pravi melem za sportsku dušu: timski duh, borbenost, kvalitet, optimizam, lepota, i ne na poslednjem mestu, vrhunski trener! Bravo!
:: siamo tutti fratelli ::
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Pon Sep 09, 2019 10:41 pm

I taj trener kojeg po portalima mnogi pljuju, a pre njega ženska odbojka ništa nije osvojila.
Duletov blog
Slika
Beki
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Beki » Uto Sep 10, 2019 12:00 am

Pa kako sad branis Terzica, a rekao si da treba u svakom sportu selektor prvo da trenira nekoga deset plus godina i naosvaja se trofeja. Terzic je trenirao samo Zvezdu i te 2002.godine je uzeo prvu titulu u trenerskoj karijeri i iste godine postao selektor.
Bumbarevo brdo
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Bumbarevo brdo » Uto Sep 10, 2019 12:13 am

Не можеш да поредиш женску одбојку од пре 20 год кад смо били нико и ништа, са баскетом и фудбалом где имамо брдо признатих тренера, а постављамо почетнике као ђорђевић, михајловић и сл. Крстајић као почетник, послушник и очигледан тренерски антиталенат је још већи естрем.

Терзић, гајић и гроздановић су институције без којих не бисмо ни постали оно што смо били у мушкој и што смо сада у женској одбојци.
Ко зна шта би било у петом сету да не беше намазаног терзића са оним одуговлачењем код видео челенџа, и то све са стилом и на фињака.
А турци објаснили како се навија за своју земљу.

Povratak na “Relax”