Sportski događaji

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

Kokili
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 11:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 604
Pohvalio: 410

Re: Sportski događaji

Postod Kokili » Sub Okt 12, 2019 10:23 pm

Blade » 11 Oct 2019 07:02 pm napisao:
Kokili » Čet Okt 10, 2019 8:54 pm napisao:
Blade » 09 Oct 2019 09:40 pm napisao:
Što se tiče Zvezde, biće sve, samo ne glatka pobeda. Zvezda ima sve imperative da bude motivisana, jer se zna šta je Fenerbahče, jedan od favorita za osvajanje Evrolige, tim koji vodi naš najtrofejniji trener, veliki partizanovac.

Mislim da su cene karata jake, umesto da se spuste da bi došlo što više navijača, što je klubu u interesu, jer je mnogo puta pokazano koliko znače ti navijači. Ako nisam u pravu, neka me neko demantuje argumentima, sa tim nemam problem.

Biće to, u najboljem slučaju za Zvezdu, tesna pobeda.

Javi gde pijemo pivo, da ti objasnim o košarci šta te interesuje :D

Pivo uvek može. A da ti kažem, ovo nije glatka pobeda. Ovo je takva pobeda, gde su u jednom kriznom trenutku, kada se Fener primakao i situacija izmakla kontroli, dva zvezdina igrača, Faje trojkom i Dobrić kada je presekao dodavanje i postigao poene, reagovali odlicno i to je dotuklo Fener, koji je tada stao, a Zvezda je napravila razliku. A glatka pobeda je kada ne padaš ispod 10 razlike i rutinski privedes utakmicu kraju.

Zao mi je Makabija, koji je izgubio od Reala sa 1 razlike, imao napad za pobedu iz polja Reala i 2,5 sekunde. A taj napad je mogao bolje da se organizuje. Inače, kada ne igra Zvezda ili neki naš tim protiv stranog, uvek navijam za slabijeg.

Utakmica u kojoj je protivnik imao 3 puta po + 1 je više nego glatka pobeda. Pobedili ste bez bekova šutera, upravo onako kako je bilo i jedino moguće.
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 13182
Pohvalio: 3818

Postod astrodule » Ned Okt 13, 2019 10:27 am

Trebalo bi ovde pomenuti neverovatan rezultat Kipčogea koji je istrčao maratonsku trasu za manje od 2h. Doduše, rekord neće bit priznat (znalo se to još na početku ovog projekta) jer je trka napravljena po meri Kipčogea, tj, pejseri su se smenjivali, pravili mu zavetrinu i vodu je dobio iz vozila u pokretu (bicikl)

Možete videti njegov kamp u Keniji gde se pripremao i koliko je Kipčoge drugačiji od ostalih sportskih zvezda
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Pohvale za post: 1
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Nov 25, 2015 12:25 am
Kontakt:
Pohvaljen: 959
Pohvalio: 323

Postod Blade » Ned Okt 13, 2019 12:44 pm

Kokili » Sub Okt 12, 2019 10:23 pm napisao:
Blade » 11 Oct 2019 07:02 pm napisao:
Kokili » Čet Okt 10, 2019 8:54 pm napisao:
Blade » 09 Oct 2019 09:40 pm napisao:
Što se tiče Zvezde, biće sve, samo ne glatka pobeda. Zvezda ima sve imperative da bude motivisana, jer se zna šta je Fenerbahče, jedan od favorita za osvajanje Evrolige, tim koji vodi naš najtrofejniji trener, veliki partizanovac.

Mislim da su cene karata jake, umesto da se spuste da bi došlo što više navijača, što je klubu u interesu, jer je mnogo puta pokazano koliko znače ti navijači. Ako nisam u pravu, neka me neko demantuje argumentima, sa tim nemam problem.

Biće to, u najboljem slučaju za Zvezdu, tesna pobeda.

Javi gde pijemo pivo, da ti objasnim o košarci šta te interesuje :D

Pivo uvek može. A da ti kažem, ovo nije glatka pobeda. Ovo je takva pobeda, gde su u jednom kriznom trenutku, kada se Fener primakao i situacija izmakla kontroli, dva zvezdina igrača, Faje trojkom i Dobrić kada je presekao dodavanje i postigao poene, reagovali odlicno i to je dotuklo Fener, koji je tada stao, a Zvezda je napravila razliku. A glatka pobeda je kada ne padaš ispod 10 razlike i rutinski privedes utakmicu kraju.

Zao mi je Makabija, koji je izgubio od Reala sa 1 razlike, imao napad za pobedu iz polja Reala i 2,5 sekunde. A taj napad je mogao bolje da se organizuje. Inače, kada ne igra Zvezda ili neki naš tim protiv stranog, uvek navijam za slabijeg.

Utakmica u kojoj je protivnik imao 3 puta po + 1 je više nego glatka pobeda. Pobedili ste bez bekova šutera, upravo onako kako je bilo i jedino moguće.

Ja nemam takvu teoriju. A tvoje misljenje ne sporim, to je legitimno pravo svakoga od nas. A moje je da je glatka pobeda npr. , ono sinoc Primorske, protiv Partizana gde vođstvo domacina nije nijednom došlo u pitanje i utakmica se skoro pa bez uzbuđenja privela kraju. Ili pre neko vece u Evroligi CSKA-ova pobeda protiv Bajerna bi se mogla nazvati glatkom.

Primorska je za sada iznenađenje kakvo nismo očekivali i moze da ima veće ambicije od samo opstanka u Aba ligi. Da im je neko dao da potpisu da će u prva dva kola imati bar jednu pobedu, mislim da bi sa radošću pristali. Dok su i oni u praksi realno očekivali dva poraza od timova koji se bore za vrh tabele.

Zvezda sa Bucunosti kod kuce, a stare tenzije se podgrevaju u od stane Milogoraca, a ceh će da plate njihovi igraci koje ce Zvezdini navijaci dočekati ,,na nož". Resio Bokan da prestigne Vujoševica, pa to ti je. I uspešan je u tome, za sada.
Slika Slika
Gram rada, vredniji je od tone teorije.
Najbolji način da nešto uradite je da prekinete da pričate i počnete da radite.
Budale vladaju svetom, zato što su pametni popuštali.
Bolji je ukor mudroga, nego pohvala ludoga.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Pon Okt 14, 2019 12:03 pm

Izgubila Zvezda, bzvz, mislio sam da ce biti motivisanija posle Fenerbahčea, ali ni pola one ekipe. Cak ni Gist, koji je jedini bio na nivou, nije pomogao.
Slika Slika
Пантограф
Expert
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9466
Pohvalio: 6076

Postod Пантограф » Pon Okt 14, 2019 12:26 pm

Све је ушло овима што су шутнули, пријао им празан Пионир. Видећемо се у априлу.

Кад смо код хале, нова позиција камере је скандалозна, оно не личи на пренос кошарке. Ве-управа је и то успела да сј...
Перспектива Београда: Tirana railway station was the central railway hub of Tirana, Albania... On 2 September 2013, the station was closed for passenger and freight transport, and was demolished to make room for a new boulevard that leads over the station area to the north. A completely new district will be created.
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Pon Okt 14, 2019 12:31 pm

Evo i ovde da okačim

arena pionir.jpg
Duletov blog
Slika
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Pon Okt 14, 2019 7:34 pm

Ako pobede Makabi u Tel Avivu, izlečiće poraz od Budućnosti. A što bi sa Gistom, dva Brauna, Dženkinsom, Dobrićem, Beronom i ostalima, bilo više nego realno.
Slika Slika
Kokili
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Kokili » Pon Okt 14, 2019 10:16 pm

Jedini koji konstantno muti vodu je vaša legenda, Dule i Bokan su male bebe za ovog ubicu srpske košarke.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Uto Okt 15, 2019 10:45 am

Veruj, Dule je doktor za to. Ovi su u odnosu na njega brucoši. Ja ne bi voleo da Zvezda osvaja trofeje, kako je Partizan pojedine osvojio u vreme svoje vladavine. I rado bi ponistio prošlogodišnji kup Srbije, kao i finalnu seriju prvenstva.

Ja volim da Zvezda pobedi, ali fer i po pravilima. Kakvi god da su čelnici Buducnosti, da su jos 1000 puta gori, njihov tim je zasluzeno i pošteno, ovaj put, pobedio. Dosli su spremniji, bolje su igrali i za to im svaka čast. Ja sam,da budem pošten, iako pred praznom halom, očekivao pobedu Zvezde, jer je kosarkaski bolja i mislio sam da ce biti ponesena euforijom pobede nad jednim od najvecih favorita za evropski tron. Kad ono - međutim. Idemo dalje...

Po ovome sto smo do sada videli...Aba liga ce biti zanimljivija. Zvezda, do utakmice sa Partizanom (17.11.), po ovome sto smo do sada videli nema neka iznenadjenja od protivnika u Aba ligi.
Slika Slika
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Pet Okt 18, 2019 10:46 am

Uh, kakav poraz Zvezde sinoć.

Gledao sam početak, i pomalo ostatak i poslednjih 5 minuta regularnog toka.

Toliko očajna igra Zvezde, ali onaj Makabi još očajniji. Na kraju utakmice čist šut Berona (sjajna asistencija Čovića iza leđa), ali promašaj i onda pad u produžetku.

Dobrić i Davidovac su tu da unesu energiju, pitanje je kako bi igrali kao starteri ili barem kao 6.i 7. igrači u rotaciji. Mislim da su sinoć njih dovjica poslednji ušli na teren.

Stratos nas je držao i zaista je žalosno što njegova odlična igra zajedno sa rolama Dobrića, Davidovca i Čovića nije nagrađena pobedom u gostima.
Duletov blog
Slika
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Sub Okt 19, 2019 9:33 pm

Nije Zvezda imala sreće, iako je imala šansu za pobedu. Loša prva četvrtina, onda je potrošeno mnogo snage da se taj minus stigne. A u produžetku, sa onakvim raspoloživim snagama, nije bilo moguce nista uraditi. Moglo je jedino na srecu, da je ušla jedna od trojki Berona ili Dženkinsa. No, idemo dalje...

Sada je bitno da se prebrine utakmica sa Krkom i zabeleži pobeda. Posle dolazi Barselona u goste. Da je zabeležena pobeda protiv Makabija u gostima, to ne bi bio samo bod i pobeda više u Evroligi, nego mnogo više od toga. Barselona ima 3-0, kao i CSKA. I biće teža utakmica, nego ova sa Makabijem, iako je bila u gostima.

Ako nešto nisam očekivao, to je da će Valensija da ima skor 0-3, posle isto toliko kola.

Zvezdi posle Barselone ide Efes, kao domaćin, a to je jedan od timova koji je lakse pobediti u gostima, od većine, ali ne i lako.
Slika Slika
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Uto Okt 22, 2019 11:57 am

Poraz od Krke je nesto sto je bas retko ko ocekivao. Pocetak je sezone i to ruku na srce, nije tragedija. Ali da se menja nesto, mora. Kada se pogledaju imena u Zvedinom košarkaškom timu, to je odlican sastav, mozda i bolji, nego onaj kada je Dejan Radonjic bio trener. Sa pravom moze da se bori za top8 EL. A taj sastav, neko mora da pokrene. Nemam protiv Tomica nista, ali mislim da covek toliko nema srece, da to nije normalno. Najlakse je promeniti trenera, ali da li ce to doneti boljitak. Da dodje novi, koji ne poznaje ekipu. Ili ce Milenko Topić opet da ,,preuzme kormilo".

Fudbaleri veceras sa Totentemom. I vidim da veliki broj ljudi vec upisuje povoljan rezultat za Zvezdu, kao da ce on sam doci, zaboravljajuci sa kim Zvezda igra. Bez junacke borbe, tesko ce do remija, a o pobedi da ne pricam, a ne mislim da je nemoguce.

Znaju i Englezi, da ce ovde da traze popravku atmosfere u timu.
Slika Slika
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Sre Okt 23, 2019 1:48 am

I nasli su. Pukla petarda...
Slika Slika
Пантограф
Expert
Kontakt:

Postod Пантограф » Sre Okt 23, 2019 8:25 am

Уписана три бода унапред против Тот`нама у Лондону су плод исте оне паланке која, неколико година по испадању у Казахстану, кука што се не игра офанзивно и лепршаво у Минхену.

И дешавања око КК долазе из исте паланке.
Перспектива Београда: Tirana railway station was the central railway hub of Tirana, Albania... On 2 September 2013, the station was closed for passenger and freight transport, and was demolished to make room for a new boulevard that leads over the station area to the north. A completely new district will be created.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Sre Okt 23, 2019 1:02 pm

Imena trenera KK se i dalje samo nagadjaju.

Sreca za Zvezdu, Bajern je pobedio Olimpijakos, pa je Zvezda i dalje na poziciji koja vodi u prezimljavanje u Evropi. Gde bi bio VELIKI uspeh da ostane i posle sledece 3 utakmice.
Slika Slika
JohnnyLee
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 10:17 am
Kontakt:
Pohvaljen: 4992
Pohvalio: 7270

Postod JohnnyLee » Sre Okt 23, 2019 1:27 pm

ја сам се надао да макар нерешено буде у Лондону
где год да кренем, тај град ме прати
Београд мој, себи ме врати
где год да одем, тај град ме чува
кроз моју главу кошава дува
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Sre Okt 23, 2019 2:20 pm

Kako?

Zvezda nema tim za LŠ. Nije to samo problem Zvezde, već svih "malih" klubova koji uđu u LŠ.
Duletov blog
Slika
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Sre Okt 23, 2019 10:01 pm

Ja sam očekivao nekim cudom nesto drugo sem poraza. Prizeljkivao sam samo, da ako bude poraz, bude nesto do 3:0, sto opet moze da se podnese kao razumno.

Ali, mislim da oni zadnjih 9 utakmica nisu pobedili, pre ove. I znalo se na kome ce da iskale bes. Posebno zbog onog, nazovimo poraza, od Bajerna.

Što se tiče KK, Ćavi Paskval je za sada kandidat o kome se najvise prica. Što bi voleo da se na kraju realizuje. Dok je vodio PAO, sviđalo mi se kako radi svoj posao.
Slika Slika
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Čet Okt 24, 2019 5:33 pm

Veceras Barselona...

Došla je u teškom trenutku za KK Crvenu Zvezdu, smenjen trener, atmosfera u klubu je generalno loša. Tim vodi privremeni trener Andrija Gavrilović. Sa druge strane odlican trener, naš nekadašnji reprezentativni selektor Svetislav Kari Pešić. Tim, koji je napravljen da osvoji Evroligu.

Mislim da će ovo biti, uzevši u obzir sve faktore, teža utakmica za Zvezdu, od one sa Makabijem. Barsa je apsolutni favorit, ne nepobediv, ali ako Zvezda pobedi večeras, to će biti veliki uspeh za klub i motivaciona injekcija za dalje takmičenje.
Slika Slika
JohnnyLee
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 10:17 am
Kontakt:
Pohvaljen: 4992
Pohvalio: 7270

Postod JohnnyLee » Pet Okt 25, 2019 9:32 am

astrodule » 23 Окт 2019, 14:20 napisao:Kako?

Zvezda nema tim za LŠ. Nije to samo problem Zvezde, već svih "malih" klubova koji uđu u LŠ.

не знам, неким чудом. сада могу да се надам чуду у Београду, као против Ливерпула :) мада, реално, какве смо шансе имали против тима који је дао 60 милиона за једног играча?
где год да кренем, тај град ме прати
Београд мој, себи ме врати
где год да одем, тај град ме чува
кроз моју главу кошава дува
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Pet Okt 25, 2019 10:39 am

Čuda se dešavaju i to je bila utakmica protiv Liverpula. Time smo "ispucali" fond čuda za 2-3 godine. Ima na SK dobra analiza Zvezde protiv Totenhema.

Onaj ko odigra 90 i nešto minuta protiv Totenhema, mora da ima odrane laktove,zadnjicu i da izgleda kao da je odradio duplu smenu u rudniku. Koliko se sećam, Vulić nijednom nije uklizao ili se našao na travi tokom cele utakmice. Zvezdini defanzivni vezisti su izgledali kao da su završili partiju golfa.Nije u pitanju trud ili želja,već nemoć... Nije njihova krivica što su tako delovali, problem je što Zvezda nema igrača drugačijeg profila uz koga bi i Kanjas i(li) Vulić izgledali mnogo bolje.

http://sportklub.rs/Blog/Vladimir-Zivko ... vezni.html

I kada bismo analizirali svaku poziciju u timu, dođe se do zaključka da Zvezda ima samo Marina (i možda nekonstantnih još 3-4 igrača) koji može da igra u LŠ
Duletov blog
Slika
Пантограф
Expert
Kontakt:

Postod Пантограф » Pet Okt 25, 2019 11:01 am

Гришће момци на свом терену, можда нас певци потцене, па онда могу и да изгубе.

Него, комшије још славе синоћњи пораз. Не знам с ким играју за викенд, биће густо...
Kokili
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Kokili » Pet Okt 25, 2019 3:47 pm

Slavimo i pevamo. Uživamo u onome što imamo, dokle imamo. Nismo se osramotili, igrali smo fudbal.
Nadam se da će kod vas i u fk uskoro biti ista situacija kao u kk za koji navijate.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Blade » Pet Okt 25, 2019 6:24 pm

Kokili,
Ja sam jedan od onih Zvezdaša koji vole Zvezdu, a ne mrze Partizan, nego na isti gledaju kao na tim iz svoje zemlje od čijih pobeda ne može da bude loše njihovoj zemlji. I naravno da mi je drago sto Partizan pravi dobre rezultate u evropskim takmičenjima. Bolje je da pažnja bude obraćena na Srbiju, nego na neku drugu zemlju.

Pretrpljen je poraz od Barselone, popušteno je u drugom poluvremenu. Cak je na kraju i postojala neka nada za preokret, ali nista. I ne mogu da verujem da tim koji na poziciji 5 ima Kuzmića i Odža, na 4 Simanića i Gista, a i Fajea, koji može da pokrije obe pozicije, ne moze da bude bolji na tim pozicijama od prosecne evroligaške ekipe. Dajem primer samo, mogao bi da ih dam još.
Slika Slika
Kokili
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Kokili » Pet Okt 25, 2019 7:08 pm

Mrzim kada matori cigani ovako provlače “šmekerske” poruke kao Pantograf gore. Čemu?
O fudbalu pojma nemam radujem se kada padne gol. Košarku jako dobro poznajem. Vaši problemi su, nažalost, jako daleko od svlačionice i terena i na kraju su spušteni i na sam teren. Tek predstoji ludilo. Bojim se da je košarka kao nacionalni sport zauvek izgubljena.

Povratak na “Relax”