Šta je novo?

Novogodišnje okupljanje forumaša restoran Kolarac 23. dec (subota) od 18h

Gorstak89

Higher intermediate
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Poruke
1.726
Pohvaljen
1.198
Lokacija
Krnjača
Polako postaje tradicija da ja pokrenem pitanje :p
Dakle dragi moji, hoćemo li i ovog decembra da se okupimo negde i prodiskutujemo uživo?
Ima dovoljno vremena da se dogovorimo oko datuma i mesta.
 
Koje uslove član mora da ispunjava da bi se pridružio fešti?
 
Da pretrci preko zara bisim stopalima i popije tri "ljute" na eks ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Prosle godine je bilo krajem decembra, dal 27-og ili tako nesto, I bilo je super :) Upoznao sam dosta super ljudi :) Nazalost morao sam ranije da odem jer mi je I firma imala proslavu tog dana, pa ne znam dal je bio Gorstak, ali vi Laki I Ksenija bi vala mogli dodjete ove godine ;) A I ostali :)
 
laki je propisao žestoke kvalifikacije pa se sve mislim da je namerno što znači da ne ispunjavam uslove. Hvala laki! :roll:

@Earthmoving
Istina je da sam društvena ali se bojim da bi na susretu bilo nastavka okršaja sa foruma, a to nikako ne bih želela. Zato, i kada bih se odlučila za tu avanturu, birala bi s kime bih potrošila par sati pred kraj ove godine, ne bilo mi zamereno od onih kojima nisam po volji. Takvi neka imaju u vidu da imam obzira prema njima, a pre svega prema sebi.

Ako se okupite, želim vam lep provod. :gobb:
 
"Mi se volimo, pa se mrzimo, nasa zemlja je Juzna Amerika..." :) Dobro, malo se svadjamo ovde ali tamo se sve zaboravi :)
 
Svi članovi foruma su pozvani i stari i novi. prošle godine sam imao neku gripčinu i nisam mogao da dođem pa sam propustio i to i novogodišnju feštu sa bivšom firmom, ali ove godine nas ništa ne sme iznenaditi! :)
a posebno bi me obradovali neki botići kad bi došli :) u tom slučaju odvajamo poseban sto za temu savskog amfiteatra :p
 
форум је форум, уживо је уживо. ево, колико пута смо се састајали уживо, па се СТФ и Делија никада нису побили. а овде би очи повадили један другом. штавише, када упознаш форумаша уживо, промениш потпуно мишљење о њему
 
Прошли пут су биле квоте ко у кладионици али ништа више од тога. Делија и ја ћемо увек попити пиво као људи, а на форуму се помирити нећемо никад. :gobb:
 
Sva sreća da mene svi vole, prosto me obožavaju, čudo jedno :D Evo da Ksenija ne misli da je usamljena u tome ;)
Moram ovde postavimo pesmicu o našoj ljubavi i mržnji :)
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=r8pDLxCcxQs[/youtube]
 
Ako treba, lično garantujem sigurnost svakom članu foruma. Čak i onima kojima se tc rajićeva ne sviđa :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490956#p490956:1ercr0xx je napisao(la):
JohnnyLee » Pet Nov 10, 2017 6:48 am[/url]":1ercr0xx]форум је форум, уживо је уживо. ево, колико пута смо се састајали уживо, па се СТФ и Делија никада нису побили. а овде би очи повадили један другом. штавише, када упознаш форумаша уживо, промениш потпуно мишљење о њему
Što bi značilo da o nekome sudiš na osnovu mišljenja o nekoj građevini, saobraćajnici, fasadi i sl., a ne o tome kakav je čovek. Prirodno je da se ne složimo u svemu i da su nam ukusi različiti, ali nije dobro donositi sud o nekome koga ne poznaješ. I zamisli, imamo različito mišljenje o nečemu, i ti me zbog toga ne podnosiš, a ja dobra ko hleb. :mrgreen:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490963#p490963:1ercr0xx je napisao(la):
stf » Pet Nov 10, 2017 8:03 am[/url]":1ercr0xx]Прошли пут су биле квоте ко у кладионици али ништа више од тога. Делија и ја ћемо увек попити пиво као људи, а на форуму се помирити нећемо никад. :gobb:
Da si napisao da na forumu nikada nećete usaglasiti stavove bilo bi ok, ovako nije.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490986#p490986:1ercr0xx je napisao(la):
Earthmoving » Pet Nov 10, 2017 10:01 am[/url]":1ercr0xx]Sva sreća da mene svi vole, prosto me obožavaju, čudo jedno :D Evo da Ksenija ne misli da je usamljena u tome ;)
Očigledno je da te mnogi prosto obožavaju ali ne više od mene (makar zbog prepeva tekstova). ;) :D
I da, bilo bi zgodno da se oboje pojavimo tek da razuverimo neke da smo dve osobe pa još različitog pola. Ti momak, a ja cura. :laugh:

@ Gorstak89

U TC Rajićeva ima jedan veliki restoran, možda bi to bilo zgodno mesto za susret, nešto kao garanacija da ne dođe do opšte pometnje da ne kažem nečeg drugog. Šteta upropastiti lepu klupu i luster. Još uvek mi ne izlazi iz glave "veličanstveni" dizajnerski poduhvat. :laugh:

Fotografisala prilikom prve posete:

Pogledajte prilog 1
 
Imaš isti dizajn u Ušću :) a u duhu foruma je ipak neka kafanica gde može nešto i da se nabode a da nismo mi međusobno ako me razumete :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=491032#p491032:pmjdnq1u je napisao(la):
Ksenija » 10 Нов 2017, 12:20[/url]":pmjdnq1u]Što bi značilo da o nekome sudiš na osnovu mišljenja o nekoj građevini, saobraćajnici, fasadi i sl., a ne o tome kakav je čovek. Prirodno je da se ne složimo u svemu i da su nam ukusi različiti, ali nije dobro donositi sud o nekome koga ne poznaješ. I zamisli, imamo različito mišljenje o nečemu, i ti me zbog toga ne podnosiš, a ja dobra ko hleb. :mrgreen:

то се зове први утисак :) елем, у нека давна времена, био је један члан друг Њиле, и нас двојица се, до првог окупа, нисмо баш слагали (он Земунац, ја из Јерквоића), после... што би ти рекла, мој бот-клан :) али мала је вероватноћа да ја дођем на окуп, тако да не брини, нећеш постати мој бот
 
Gledaj Ksenija...Mnogo ljudi inače, u zivotu, ne samo na forumima ima ,,fabričku grešku,, koja se zove : ,,Ne umem normalno da razgovaram sa nekim ko ima drugacije mišljenje od mene,, . Što ni ja ne razumem - ali dobro, ima nas raznih. Ja sam sa mnogo ljudi došao u ,,sukob,, , na ovom forumu više-manje, ali na drugim gde sam bivši ili sadašnji član, zbog takvih stvari. Dok ne kreneš lično da me po...bavaš, možemo da pričamo i pišemo normalno, a da imamo dijametralno suprotna mišljenja. Ja uvek napišem šta mislim, ne vređam nikoga, a kada neko zbog mog stava mene krene da vređa, onda i ja njemu ,,čestitam Novu godinu,,. Što je bila situacija sa onim Loyolom ili kako mu je već nadimak na forumu. Sa Lakijem je bilo nešto na ivici, ali sve je to ok, ništa strašno, idemo dalje,...Sa Pantografom sam imao 100 i kusur neslaganja u stavu, čovek nikad nije spustio polemiku sa mnom na lični nivo, što opet govori o njemu. Čitao sam njegove stvavove dijametralno suprotne mojim, po pitanju pedera recimo, čovek je izneo svoje argumetnte, ja svoje, koje nismo međusobno prihvatili, ostali smo na svojim stavovima i sve ok. Nema tu potrebe za spuštanjem na lični nivo. Loyola me je nazvao debilom, a pre toga jednu ružnu reč na njegovu adresu nisam uputio, što isto naravno govori o dotičnom članu. Nisam ni ja njemu posle toga ostao dužan - ne kažem. Naravno, ovo je samo internet komunikacija i stvari generalno ne treba lično shvatati, ali neki nivo kulture i dostojanstva ipak treba imati svako od nas.

Primetio sam da na Earthmovinga mnogo ljudi ,,ima pik,, , ne znam zašto, čovek se trudi da ovaj forum bude bolji u onome čime se bavi, tako što kači vesti, slike, snimke,...A to je bitno, jer se forumu podiže kvalitet, a da li se nekome sviđa neki njegov stav po pitanju neke za ovaj forum totalno nebitne stvari - je nešto skoro pa nebitno. Takvi forumaši su potrebni ovom forumu. Ja sam se na ovaj forum učlanio, jer me zanima šta se gradi u mom gradu, kako napreduju radovi na izgradnji autoputeva,...A o tome sam se dosta informisao iz postova pomenutog člana. O svemu drugom, ako možemo da pričamo super, ako ne možemo, nije bitno. A super je što možemo da pričamo i automobilima, sportu i ostalom.
 
Možeš da se nekim ne slažeš, ali bitno je da se to prihvati kao tako i idemo dalje. Pa ima toliko stvari oko kojih se ne slažem sa najbližima, ali nismo u sukobu. Znamo svoje stavove, nekada malo popričamo o tome, povisimo glas, ali to je to. Mislim da je ključna reč "nekada", a ne "stalno". Biću u sukobu sa nekim ko non stop pokušava da me promeni i kaže da sam debil zato što mislim drugačije.

Ne verujem da se ikada na okupljanja forumaša desila neka neprijatnost između ljudi koji su "zaraćeni" na forumu.

Meni lično smeta Earthmoving-ovo često spominjanje jevrejskog lobija i sličnih stvari. Ne smeta mi što on ima takav stav, jedino mislim da je nepotrebno često to ubacivati u teme jer definitivno vodi rasplinjavanju kvalitetne rasprave.

Njegovi postovi su ekstra kvalitetni pa mi zato nije na "ignore" i rado bih popio pivo sa njim.
 
Znaš kako Dule,...Ne moram ni sa kim ovde da budem sličan po stavovima, možemo da pričamo o stvarima o kojima mislimo isto, bez problema i isto tako o stvarima o kojima mislimo totalno suprotno. Ja ni u životu nikad ne bi, ako je do mene, imao problem sa nekim, samo zato što misli drugacije i to spomene, a tek na forumu ni pod razno. A za konstruktivne sukobe sam uvek. I nemam kompleks niže vrednosti, ako mi neko argumetima objasni da nisam u pravu, nego mu se zahvalim što nisam i dalje ostao u neznanju. Lično u životu znam mnogo više i teorije i da uradim posla od prosečnog čoveka, ali uvek hocu i dalje da učim i da ispravljam, ako nešto radim pogrešno ili mogu da radim bolje.

A okupljanje podržavam, ako se može i ima vremena, što ne popiti koje piće jednom ili dva puta godišnje. I ako zdravorazumno gledamo, nema razloga da tada dodje do bilo kakve neprijatnosti.

Pratim temu,...Pa ako budem mogao, doći ću.
 
dok čitam ovo, pade mi na pamet jedna stvar nakon što vidim spominjanje 'pedera', jevreja i sličnih kategorisanja LJUDI.

imam nekoliko prijatelja koji imaju slične negativne stavove prema istima ili nekima od navedenih. I zamislite, nađu se sa istim ljudima za stolom, poslovno, privatno, slučajno.. za stolom sa Hrvatom, muslimanima, 'pederima', romima.

Ko ne može da popije pivo sa nekim od njih spada u kategoriju ljudi kod mene sa kojima ja ne mogu da popijem pivo, i ne želim.
Znači to pravilo, nisu bitni stavovi, bitno je da možemo da pričamo ko ljudi, primenite na iste te ljude sa kojima treba da pričate.

Matematički rečeno, rekurzija.

Ti prijatelji, poznanici uglavnom i zaborave na svoje stavove kad se nađu u takvim situacijama sa tim ljudima, nekako se ne sete da treba da ih primene, zato što u dubini duše i ne veruju u njih, osim na papiru, kad ih pitaš. Zato su mi i dalje među prijateljima.
 
Ok, ti stavljaš granicu između ljudi i ostalih. Isto tako neko može da kaže zašto granica tu, zašto u nju ne uključiti sva živa bića ? Pa onda još luđe i viruse, zmije, male boginje... Ili neko suprotno od toga, može da granicu svoje zajednice (ili skupa - matematički) stavi uže od tebe, pa da kaže moja zajednica su članovi foruma, moji sunrodci, moja vera, moja rasa... ili nešto treće. Svaki čovek ima svoje subjektivno pravo koga doživljava kao člana svoje grupe, a koga ne, pa ne vidim, zašto drukčije mišljenje gde je granica osuđivati, ili još gore nametati drugima da je granica "u grupi" i "izvan grupe" tamo gde JA kažem vama da jeste. A upravo je to problem gornjeg posta jer on podrazumeva da je granica između ljudi i "ostalih". Pa nije, što mora tako, meni može biti bliža mačka ili pas ili ptica... od 99,9% ljudi na svetu, to je lična stvar ukusa, a ko ima pravo da se petlja ljudima šta oni vole... Ja, da budem iskren, da je ovo skup nekog afričkog građevinskog sajta ne bi išao. I baš me briga šta bi o meni neko ovde mislio da li prihavatam ove, one u svoju grupu, moj život-moja pravila...
Mislim, nije mi jasno kakve to ima veze sa Godisnjim okupljanjem, kada sam siguran da se zna da 95% clanova ovog foruma nije niko od gore pobrojanih grupa, pa kakve onda oni veze ovde imaju...
 
@Gorstak89

Nisu mi poznati kafići i restorani na tom potezu koga posećujem samo u prolazu. :)

@Blade

Sve što si napisao slično sam i ja napisala samo u kraćim crtama, suština je ista. Ali ima nešto što ne bih iznosila na javnom delu foruma iako to ni malo ne menja moj generalni stav da ljude ne možemo vrednovati zbog neslaganja oko nečega ili nekoga, već isključivo kada sliku o nekome doživimo van virtuelnog. Zbog toga i smatram da do nesuglasica koje podrazumevaju uvrede NIKAKO ne bi smelo doći. Čitajući iznete stavove i način komunikacije donekle mogu dati sliku o nekome, ali to je tako malo da bih znala kakav je to čovek s kojima se slažem ili ne slažem.

Od nekoliko članova sam imala peckanja a onda su prestala. Neki su mi čak postali vrlo simpatični uprkos što sam baš od istih bila prilično neugodno vređana a tek se aktivirala na forum. Da li zbog toga što sam jedna od retkih žena/devojaka na BBforumu ili zbog neslaganja, znaju oni. Ipak, prelazim preko takvih stvari jer ne želim da u sebi zadržavam osećaj nezadovoljstva što je zapravo samokažnjavanje, a ja želim biti zadovoljna.
 
E ljudi, ajde da mi isplaniramo taj susret, i gde je @Igor? :) A to ko će sa kim i šta će, ovo je prvi put da se oakve teme tako potežu oko okupa! Tako da predlažem da i na ovoj grupi smirite strasti, skup je za sve, svi su pozvani i od svih se očekuje ljudsko ponašanje. Uglavnom se malo podelimo na grupe, jer ne interesuje svakog ista tema pa ni isti čovek, Direktor šeta od jedne do druge grupe i popuje i tako to :) i nikad do sad nije bilo nekog problema.
eto, za sve potrebe biću i ja neki bot peder, nije problem :)
za datum, treba da bude neka poslednja nedelja, tj poslednji vikend (petak, subota, nedelja) u decembru. Kafana treba da bude takva da možemo da sednemo lepo, da ćaskamo i poručimo ćevape :) i to je kompletna nauka. Do decembra bi bilo dobro, ili do 15. recimo da se svi izjasnimo ko hoće da bi znali koliko mesta da rezervišemo.
 
Posto je 31. decembar nedelja onda bi bilo bolje da okup pomerimo za vikend pre 23. ili 24.
 
Vrh