Šta je novo?

Dodatni posao

Blade

Advanced
Učlanjen(a)
24.11.2015.
Poruke
2.444
Pohvaljen
1.521
Kakvi su vaši predlozi na ovu temu? Nisam primetio da na forumu postoji slična...Dodatna zarada nikad nije na odmet. A ideja za istu je nekada najbitnija. Na internetu ima raznih, a često i neralnih predloga. Tipa: ulogujete se na neki sajt i klikćete na reklame i zarađujete para kao blata...Ne mislim na to, nego na realne predloge...

Ko želi dodatni posao jasno je da već ima jedan, sa koga mu primanja nisu dovoljna. Znaci još jedan osmočasovni ili duže vremena posao ne može da radi, jer - koja je poenta života onda?

Naravno od dodatnog posla niko realan ne očekuje da zarađuje velike pare. Samo ime dodatni posao govori da je to eto koliko da se popune neke ,,rupe" koje ne mogu sa redovnim primanjima.
 
Potpuna podrska ideji. Na zapadu se cesto rade dva pa i tri posla a pogotovo u USA.

Najbolje ti je da nadjes neki posao online i da radis za US trziste popodne tj uvece. Pogotovo za zapadnu obalu.
 
Imaš li neki konkretan predlog?
 
Pisanje komentara u Novostima ? Jbg sendvic po sendvić :)

Šala mala,

Pre nego što ti iko da predloge bitno je ono sa cime ti raspolažeš, sem sa vremenom i voljom. Ako si iz IT struke onda je naci dodatni posao najlaske ali onda ti vjerovatno ni ne treba dodatan posao.

Ja vec preko 2,5 godine posle posla i vikendom radim dopunske poslove ali u mojoj struci ( pravnik) sa jednom firmom imam ugovor o primam zaradu sa svim porezima i doprinosima a sa jos par njih radim po potrebi i par puta godisnje kada se mali nakupi mi plate. Ali iskreno planiram da batalim, imam dosta stresa i na prvom poslu.

Milslim da je cargo trenutno nesto sto najlakse mozes da pocnes, uvjek im treba vozaca i skoro svi sa kojima sam pricao kazu da im je to dodatan posao, ne znam koliko se isplati ali ima ih sve vise.

Ako voliš pse i imaš kucu van grada moj predlog je definitivno da se bavis apartmanima za pse, mi smo ih nekoliko puta koristili i mislim da je to super posao, lik kod kojeg mi idemo naplacuje 1000 din dnevno, on ima oko 15 boksova i u novembru je znao da ima sve puno. Ako imaš makar 5-6 boksova to moze da bude extra dodatna zarada. Ima tu posla ali ako volis pse i krene ti posao možeš da angažuješ pomoć.

Mislim da dosta lako moze da se nadje posao i u raznim agencijama za obezbedjenje, npr da radis po noci u nekoj firmi na portirnici, obicno nema posla i negdje cak moze i da se spava pa ujutro na posao.

Ajde stvarno ljudi svi koji imate neka iskustva ili predloge dajte ih u ovoj temi, mislim da može biti jako korisna tema ako se svi malo potrudimo.
 
Odeš na neki freelancer sajt, tipa upwork. Napraviš profil, ne znam koje si struke ali npr. svako ko zna engleski i solidno barata internetom i excelom može da napiše da mu je specijalnost web reaserch, oni uglavnom rade nebuloze tipa pronađi mi listu svih advokatskih kancelarija na Long Ajlendu. To je lagano, mada i nije nešto posebno plaćeno. I onda kada nađeš mušteriju sa nekim repetitivnim taskom malo se pomučiš da automatizuješ taj proces, fakturišeš mu par sati a tebi se sve svede manje više na nekoliko klikova.

Važno je da ti profil bude što bolji, pogledaš profile ljudi koji najviše zarađuju pa prekopiraš :)

Trudi se da zadovoljiš mušterije da te dobro ocene i napišu pozitivne recenzije. Tamo je to mnogo bitno.

Najteže je da dobiješ prvi posao, nakon toga sve ide lakše.
 
Nije lako sad probiti se na upworku kao pre par godina. Sad filtriraju i odbijaju korisnike u kategorijama gde je ponuda prevelika. Preporučujem paralelno građenje karijere na Linkedinu i FB. Društvene mreže ne nude finansijsko osiguranje od prevare poput Upworka ali su klijenti mnogo ozbiljniji i u startu znaš mnogo više o njima te ne plaćaš nikakvu proviziju.
 
Licno mogu da preporucim upwork. Iskreno ne bih smeo da prepustim neki ozbiljniji posao nekome a da nema prethodne reviews. Osim ako nije neki smesan poslic.
 
Upwork je postao ko apliciranje za vizu zato što su imali problem sa najezdama indusa koji bi muljali, valjali, otvarali lažne naloge ili više njih koristilo jedan. Generalno, u svetu ITa i delatnosti vezanih za njega, ljudi se upravo zbog tog njihovog mentaliteta sve više udaljavaju i groze indusa. Provalili su ih kakvi su.
 
Dodatnih poslova ima na pretek,ali izdrzati 2 radna mesta je tesko,kao sto ti navode da probas da radis kao vozac ili slicno.Jedan posao je dosta,a ja ti preporucujem da nadjes hobi od kojega mozes napraviti dodatnu zaradu a da uz to ne moras da budes vezan za radno mesto,samo za osnovno.Zavisi koliko zelis dodatno da zaradis.Svuda je potrebno uloziti trud,ali ako si voljan,prostim affiliate marketingom,tj. preporukom nekih online platformi(koje su besplatne) mozes ostvariti dodatne prihode,a mozda cak i glavne ako se angazujes redovno.Procitaj par nacina dodatne zarade,mozes cak i da zaradis novac ako igras jednostvane igrice.
 
Ja isto savetujem hobi koji može da se unovči. Etsy je super platforma, i sam sve Božićne poklone za sve tu kupujem. Pogledaj ovaj članak o našem dečku koji prodaje na etsy-ju - https://www.vice.com/rs/article/jpmqpg/ ... kragujevcu.

Link za prodavnicu - https://www.etsy.com/uk/shop/SK8RINGS. Možda zvuči malo bezveze ulaziti u finansije, ali pogledaj broj prodaja (336 do sada), vidi cenu najprodavanijeg artikla, pomnoži, oduzmi etsy proviziju, i dobićeš okvirnu cenu koliko može da se zaradi na sličnom proizvodu. Takođe mislim da mnogo prodaja dolazi van platforme, jer ljudi mogu da mu pošalju svoj stari skejt. Naravno, dečko je majstor u tome što radi, što verujem da uopšte nije lako. Svaka mu čast.

A moj savet, kad sam već popio svu pamet ovog sveta, pa reko da podelim, nemoj se voditi za parama, nego za onim što voliš da radiš :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=611848#p611848:i7k36nkw je napisao(la):
Zombieboy » Sre Mar 27, 2019 8:46 am[/url]":i7k36nkw] A moj savet, kad sam već popio svu pamet ovog sveta, pa reko da podelim, nemoj se voditi za parama, nego za onim što voliš da radiš :)

То! На тај начин сам својевремено зарађивала две плате уз редовну и у сезони, док је данас теже. Тачније, јако сам лош трговац и увек сам на губитку али ја то сматрам добитком како год то некоме звучало.

Пре пар година сам чула да статисти одлично зарађују нарочито код страних компанија. Ако се некоме посрећи може га режисер ангажовати за споредну улогу, ко зна.
Ја сам хтела да се пријавим али ми деца нису дала. Ко зна докле бих догурала. :lol:
Сада ми се мота ЈуТјуб и кухиња. Колико год ми је тотално непривлачно, од свих канала (не рачунајући оне који имају везе са ИТ), кухиње су дефинитивно најпосећеније, а глупе да бог сачува. Моја понуда би била нарочита.
 
Meni je to statiranje pokvarilo gledanje filmova i serija za ceo zivot. Statirao sam jos u srednjoj skoli, a ostala mi profesionalna deformacija, sad kada gledam neki film ili seriju, samo gledam sta statisti iza rade, kako se ponasaju, ko je dobar u ulozi, ko ne radi sta treba itd :lol:
 
Inace, ko hoce da statira, neka dobro belezi gde i kad je bio na statiranju, hoce da zaje*******u te agencije. Ja sam bio klinac i novac mi nije bio nesto preterano vazan, nisam par meseci otisao da pokupim svoje pare, a kada sam napokon otisao, rekli su mi da su mi sve isplatili. A ja pojma nisam imao gde i kad sam bio, na kojoj emisiji i onda nisam mogao ni da se zalim ko covek, da kazem bio sam tu i tu, tad i tad, a niste mi isplatili za to.
 
A jel ima neko savet za amaterski voice over odnosno spikera?
Neka reklama da se nasnimi, čisto honorarno, i od potražnje naravno, da se nešto zaradi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=612041#p612041:fdz7jf3e je napisao(la):
Beki » Čet Mar 28, 2019 12:33 am[/url]":fdz7jf3e]Inace, ko hoce da statira, neka dobro belezi gde i kad je bio na statiranju, hoce da za**** te agencije. Ja sam bio klinac i novac mi nije bio nesto preterano vazan, nisam par meseci otisao da pokupim svoje pare, a kada sam napokon otisao, rekli su mi da su mi sve isplatili. A ja pojma nisam imao gde i kad sam bio, na kojoj emisiji i onda nisam mogao ni da se zalim ko covek, da kazem bio sam tu i tu, tad i tad, a niste mi isplatili za to.
Сада би вероватно другачије уговарао посао.
Симпатичан ми је опис твог филмског искуства. Сећаш ли се макар у којим филмовима си статирао па да те видимо?

Мислим да не треба занемарити кванташ као и "бутике" гардеробе на пијаци. Тако се мој колега нафатирао, после је постао важна јавна фаца. Други је шверцовао робу у фирми, поклањао главној госпођи крпице и добио стални посао. Наравно, ово последње не препоручујем.
 
Statirao sam u seriji Ono kao ljubav, secam se scene gde Sergej i Kemal Monteno sviraju Kemalovu pesmu Duso moja, tu ja sedim u kaficu i kao pricam sa nekim dok oni izvode pesmu. Isao sam na Karaoke obracun koji je vodio Djuricko, na neki kviz koji je vodio onaj glumac Kubura, par nekih reklama... U svakom slucaju, zanimljivo iskustvo, kao neka ekskurzija, nalazili smo se kod Sava Centra i isli autobusom na mesto gde je snimanje, dobijes neki sendvic, sok... U stvari, pre kao kada naprednjaci idi na miting nego ekskurzija. Salu na stranu, bas je dobra ekipa bila, dosta gotivnih ljudi.
 
I moj glas ide za Upwork. Proveo sam nekolike lepe godine na njemu, i sada kada sam u mogućnosti apliciram za poslove.

Da se kratko osvrnem na komentar o velikom broju Indijaca na Upworku; Tačno je da ih je zaista mnogo i da rade, i za nas, za male pare. Međutim, ne znaju engleski i teško je naći nekoga ko radi dobro. Kao neko ko nije samo radio na Upworku, već i zapošljavao, znam da je jako teško naći nekog pouzdanog ko će da ti uradi projekat. Tako da, Indijci nisu nikakava prepreka. Takođe su i jedini koji pokušavajuda te nekako prevare. Generalno ih izbegavaju svi.

Naravno, sve se ovo tiče samo IT veština. Druga opcija koja mi pada na mapet je prevođenje. Popularno je "titlovanje" serija i filmova. Engleski nije toliko potreban, više drugi jezici.

Ako imaš kefalo, a nemaš IT veštine, opet preporučujem Upwork. Možeš uvek da probaš sa "autsorsovanjem". Odnosno, uzmeš projekat, i daš drugom da radi a ti se ugrađuješ. Zvuči seljakči i baš onako balkanski, ali zapravo nije tako. Ovo je legalna i legitimna opcija koju manje više svi često koriste. Možda jednostavno imaš dobre pregovaračke veštine i znaš sa ljudima.

Takođe, nekada je dovoljna samo ideja. Znam ljudi sa širokim spektrom veština, ali nikada nismo napravili uspešan projekat. Nekada treba i neko ko je kreativan i ko ume da osmisli. Ako imaš ideje - to je dobar korak ka zaradi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=612163#p612163:8vfl15rz je napisao(la):
Ksenija » Čet Mar 28, 2019 2:25 pm[/url]":8vfl15rz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=612041#p612041:8vfl15rz je napisao(la):
Beki » Čet Mar 28, 2019 12:33 am[/url]":8vfl15rz]Inace, ko hoce da statira, neka dobro belezi gde i kad je bio na statiranju, hoce da za**** te agencije. Ja sam bio klinac i novac mi nije bio nesto preterano vazan, nisam par meseci otisao da pokupim svoje pare, a kada sam napokon otisao, rekli su mi da su mi sve isplatili. A ja pojma nisam imao gde i kad sam bio, na kojoj emisiji i onda nisam mogao ni da se zalim ko covek, da kazem bio sam tu i tu, tad i tad, a niste mi isplatili za to.
Сада би вероватно другачије уговарао посао.
Симпатичан ми је опис твог филмског искуства. Сећаш ли се макар у којим филмовима си статирао па да те видимо?

Мислим да не треба занемарити кванташ као и "бутике" гардеробе на пијаци. Тако се мој колега нафатирао, после је постао важна јавна фаца. Други је шверцовао робу у фирми, поклањао главној госпођи крпице и добио стални посао. Наравно, ово последње не препоручујем.
Izvinjavam se na oftopiku, ali posto si pitala, evo, nasao sam, Kemal Monteno, Nikola Kojo (mislio sam da je Sergej, greska) i moja malenkost, kezual bleja u kafani uz gitare :lol:

ptd4kaG.png


Svakako jedna od prednosti za one koji bi da statiraju, a pale se na to, je da stojis pored nasih zvezda na metar, dva. Eto, ja sam imao privilegiju da mi Kemal i Kojo izvedu pesmu na uvce prakticno. I naravno, nismo mi Holivud, pre i posle snimanja i u pauzama, opusteno mozes da caskas sa njima, da se sprdas, slikas... Niko nije bio uobrazen ili da je imao telohranitelje ili sta ti ja znam, i oni su, kao i ti, dosli na posao i pricate najnormalnije kao da ste kolege.
 
Није права тема ал нема везе, тражим посао од како сам завршио средњу и послао сам CV једно 20 пута на различите огласе поводом продаје и посла у струци. За сада су ме звали 4 пута, укључујући и стручну праксу за коју сам конкурисао преко бироа. Ако неко зна неког коме треба књиговођа без искуства нека ми каже јер ћу највероватније радити за минималац ако не позову једни из једног ресторана.
 
Vrh