Šta je novo?

Hipoteticki scenario - kako znati da je stan broj 11 stvarno stan broj 11

n2103k

Novice
Učlanjen(a)
03.09.2019.
Poruke
7
Pohvaljen
1
Kupujem stan pa malo paranoisem u slobodno vreme.

Zamislite zgradu, na zadnjem spratu su dva stana, stan 11 i stan 12. Oba su istog rasporeda, iste kvadrature, sve isto, osim sto stan 11 gleda na prelepo jezero a stan 12 gleda na zid susedne zgrade. Vlasnik oba stana je isti i objavio je oglas da prodaje stan sa prelepim pogledom na jezero. Ja, kupac, sam otisao kod vlasnika i on mi je pokazao stan, prelep pogled, prezentovao dokumentaciju, njegov kupoprodajni ugovor za stan 11, pre njega ostavinsku raspravu za stan 11 itd. Ja potpisem ugovor da kupujem stan 11. Odlazim da udjem u posed i saznajem da je situacija u stvari obrnuta, da stan 11 gleda u zid a stan 12 u jezero.

Da li je ovakva prevara moguca? Da li negde postoji dokumentacija koja jasno kaze koji stan je stan 11 a koji stan 12. u jednoj zgradi? Jel to pise u katastru? U projektu zgrade koji je u arhivu? Negde trece?
 
U projektu zgrade možeš da vidiš situaciju, a mislim da je bilo takvih prevara.
 
Dragane, hvala na odgovoru. Zakazao sam da odem u arhiv samo ne znam sta tacno da trazim da mi iskopiraju posto nikad ranije nisam video projekat zgrade ili nesto slicno.
 
Vrh