Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

Otvorene diskusije, mali kutak odmora od urbanističkih tema

Moderator: Igor

Drakche
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Čet Avg 19, 2010 11:50 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1205
Pohvalio: 1404

Re: Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

Postod Drakche » Sub Nov 25, 2017 11:08 am

Da li ste mislili o tome da se beobuild pojavi na tviteru?
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10449
Pohvalio: 4111

Postod direktor » Sub Nov 25, 2017 12:09 pm

A zar vec nije na tviteru
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Drakche
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Čet Avg 19, 2010 11:50 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1205
Pohvalio: 1404

Postod Drakche » Sub Nov 25, 2017 12:17 pm

jeste :) trebao sam prvo da proverim.
jlaki
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 3:29 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 204
Pohvalio: 42

Postod jlaki » Ned Dec 10, 2017 9:45 pm

Ne znam gde drugo da pitam, da li neko moze da pomogne, čini mi se da sam ovde video temu u kojoj je nastala kolekcija fotki beogradskih šahtova i poklopaca, ako to nije tema ovde onda mora da je bio neki blog ili nešto. Zna li neko? Tnx
Stop automobilizaciji Beograda!
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Ned Dec 10, 2017 10:47 pm

Ja stavljo dosta davno pojeo dodaj rs nesjecsm se vise u kojoj temi imamo veoma sarenoliku kolekciju po gradu
Mislim da ni u bvk nemaju pojma koliko modela razlicitih
I gdje si ti nema te sto godina izbjegavas nas
E da imas sad novi sa grbom grada u ruzveltovoj
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
boca-ica
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pet Apr 02, 2010 4:58 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2599
Pohvalio: 679

Postod boca-ica » Sub Dec 16, 2017 1:41 pm

spojiti (prebaciti) NOVO dupliranu temu
http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic. ... 04#p500604
http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic. ... 13#p501213
kad vec kasne sa pracenjem i dešavanjima bez predhodne provere na Beobuildu :lol:

a posle zbog otvranja novih a istih-srodnih tema .... ne mozemo da povatamo di je šta :grand:
postoji 1.000 razloga za necu, a 1 za hocu :)
Pohvale za post: 1
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 7914
Pohvalio: 7971

Postod Igor » Sub Dec 16, 2017 2:18 pm

Hvala Boco na sugestiji ali mislim da Vinca zbog svoje velicine i problematike zasluzuje zasebnu temu.

Vinca je vise od same reciklaze ona je stratesko, ekonomsko, energetsko i svakako ekolosko pitanje kao i ocigledno problematicna koncesija koja tek ceka svoju naplatu po dzepu gradjana.
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1843
Pohvalio: 3409

Postod tragac » Sub Dec 16, 2017 3:07 pm

Mogao bi da se uvede podforum gde bi se raspravljalo o kućnim majstorijama, gradnji, adaptacijama i renoviranju forumaša kao investitora u svojoj kući i svojoj režiji. Teme bi bile.

- Osnovni građ radovi.
- Završni građ. radovi.
- Grejanje i klimatizacija.
- Održavanje prostora, kućne popravke.
- Renovacije i adaptacije.
- Uređenje kuće i bašte.
- Finansije i krediti.
Dok Milorad Dodik ima dvojno prebivalište u Banjaluci i Beogradu, hiljadama rođenih Beograđana je uskraćeno pravo na jedno jedino prebivalište, tu gde žive decenijama.
dragan
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sub Dec 09, 2006 8:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 703
Pohvalio: 65

Postod dragan » Sub Dec 16, 2017 3:49 pm

Igor » 16 Dec 2017 01:18 pm napisao: . . . mislim da Vinca zbog svoje velicine i problematike zasluzuje zasebnu temu. ..
Naravno, tek će se raspravljati o tom projektu, ali ime teme je bespotrebno dugačko.

" Deponija Vinča - Štetan ugovor kakav Beograd nije još doživeo "
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Sub Dec 16, 2017 6:16 pm

Tragac postoji ta tema o kucnim mastorijama samih forumasa ali nesto nije aktivna
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1843
Pohvalio: 3409

Postod tragac » Sub Dec 16, 2017 6:32 pm

yato i treba da postoji podforum koji se uvek vidi a ne zastarela tema za koju malo ljudi uopste i zna, a i previse je opsirna
Dok Milorad Dodik ima dvojno prebivalište u Banjaluci i Beogradu, hiljadama rođenih Beograđana je uskraćeno pravo na jedno jedino prebivalište, tu gde žive decenijama.
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Sub Dec 16, 2017 6:40 pm

To lobiraj kod Igora skupljaj potpise da su ljudi imali sta da kace nasli bi temu predpostavljam ili bi otvorili vec nesto ...
boca-ica
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pet Apr 02, 2010 4:58 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2599
Pohvalio: 679

Postod boca-ica » Sub Dec 16, 2017 11:51 pm

tragac » 16 Dec 2017 16:32 napisao:yato i treba da postoji podforum koji se uvek vidi a ne zastarela tema za koju malo ljudi uopste i zna, a i previse je opsirna

eve Vi, izvoli na, a iz 2011... a poslednje pisanije od Ksenija » 18 Avg 2017 :D
BB - Relaks - Zanatsko ćoše - http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?f=13&t=1746

:sesir:
postoji 1.000 razloga za necu, a 1 za hocu :)
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Kontakt:

Postod Igor » Ned Dec 17, 2017 12:05 am

@tragac

Ideja je u osnovi dobra ali mislim da je bolji put do toga prvo otvoriti jednu po jednu temu u relax odeljku kako bi zazivele pa bi ih nakon toga uz par postojecih tema prebacili u novi podforum.
DzonTravolta
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 2:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1786
Pohvalio: 1651

Postod DzonTravolta » Sre Dec 20, 2017 6:06 pm

Pošto na pojedinim temama diskusija preti da neminovno skrene u veoma opasne, čak i anticivilizacijske vode, predlažem da se ti postovi nedvosmisleno sankcionišu uz usmenu opomenu autorima.
Konkretno je reč o postovima koji nemaju veze sa urbanizmom, već sa kvazi-političko-istorijskim diskursom i još konkretnije, reč je o rasizmu. U redu je voditi diskusiju na srodne teme koje imaju veze sa urbanizmom, ali pojedini autori permanentno mesecima koriste retoriku primereniju davno prošlim vremenima, a kao što je poznato, društva koja su posezala za takvom politikom su odavno s dobrim razlogom likvidirana.
Da napomenem: ne kritikujem politiku administracije, već sugerišem da je bolje sprečiti nego lečiti.
Sklanjam jednu po jednu sliku kad se promeni sledeće:
Slika Slika
Pohvale za post: 5
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Kontakt:

Postod Igor » Sre Dec 20, 2017 9:31 pm

Svaki neprimeren post mozete prijaviti kako bi se razmotrilo njegovo uklanjanje.
DzonTravolta
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod DzonTravolta » Sre Dec 20, 2017 10:19 pm

Nije to problem, to će svako normalan da uradi (ako ga iznerviraju).
Generalno je problem što ljudi o kojima govorim iz meseca u mesec ponavljaju istu retoriku, pa se malo primire kad ceo forum skoči na njih, a onda opet.
Slika Slika
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pon Avg 08, 2011 1:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2759
Pohvalio: 12074

Postod Somi303 » Čet Dec 21, 2017 12:47 am

Проблем је у томе што ти Игоре не банујеш довољно људи, тачније то не радиш уопште.
"Све се нема, а два се бубрега шетају"

profa_chb napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
Pohvale za post: 2
Earthmoving
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Jan 22, 2016 11:32 am
Kontakt:
Pohvaljen: 4033
Pohvalio: 2748

Postod Earthmoving » Čet Dec 21, 2017 1:50 am

A sto ne uradite nesto korisno za forum, zakacite poneku sliku I slicno nego sto bi da banujete? Recimo Kseniju kao jednu od retkih zenskih clanova ste oterali, konkretno rekla mi je ide upravo zbog Travolte koji bi da proteruje, I jos par likova. I nije vam dosta? A kolko ima jos takvih slucajeva koje ja ne znam. Mislite da ste time doprineli sajtu? Nisam primetio vas znacajan uticaj za povecanje broja forumasa? Niti slika, niti strucnih analiza, nista.... Cime mislite da vase pisanje onda ikoga privuce? A sem toga bi jos da banujete I proterujete I ostatale clanove. Skoro polovina mojih postova su na temama Regionalnog razvoja, najvise K11. I ja sam za razliku od vas koji bi da terate, presrecan sto se tu svakih par dana prijavi po koji novi clan samo zbog te teme. Tema je odlicno I siroko obradjena I dosta skladna, ima razlicitih vidjenja ali na zdravim osnovama. Niko nikome nista ne brani da kaze, nikoga ne poziva na ucutkivanje. Tema je stigla skoro do 300-te strane I po tome je jedna od najposecenijih na sajtu (posle Bg na vodi, Unutrasnji prsten I mozda jos koje). Prosle nedelje sam iz svog dzepa platio benzin 2000 din I slikao celu deonicu sa 50 slika I zavlacio se po blatu kakvog vi ne mozete da zamislite, presavsi oko 200km (pre toga 20-30 slika sa K10, bio sam spreman da participiram za drona itd). Dobio sam ukupno preko 150 pluseva za celu reportazu sto je jedna od najvecih pohvala koje sam ikada ovde video. Eto to je moj doprinos ovom forumu. A koji je vas? Banovanje, jel? Sramota da neko sa tako malim ulozenim trudom umislja toliku vaznost da poziva na banovanje clanova.
Govori istinu i dobro barataj lukom i strelom
Pohvale za post: 3
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pon Avg 08, 2011 1:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2759
Pohvalio: 12074

Postod Somi303 » Čet Dec 21, 2017 2:36 am

Сваки форум има своја правила, када се она крше прво следи упозорење, након тога привремено па затим и трајно удаљавање са форума. То нисам ја измислио, тако је на сваком форуму, сем овом. Зато је и дошао у ситуацију у каквој је сад. Што се тиче доприноса, свако то ради на свој начин. Браво за тебе и твојих утрошених 2000 динара, ја сам по тој логици потрошио много више.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
"Све се нема, а два се бубрега шетају"

profa_chb napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
laki72
Expert
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 11:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6111
Pohvalio: 1642

Postod laki72 » Čet Dec 21, 2017 2:36 am

Pa da ti damo za benzin?
;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 2:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1897
Pohvalio: 2781

Postod solecar » Čet Dec 21, 2017 2:43 am

Earthmoving » December 21st, 2017, 1:50 am napisao:A sto ne uradite nesto korisno za forum, zakacite poneku sliku I slicno nego sto bi da banujete? Recimo Kseniju kao jednu od retkih zenskih clanova ste oterali, konkretno rekla mi je ide upravo zbog Travolte koji bi da proteruje, I jos par likova. I nije vam dosta? A kolko ima jos takvih slucajeva koje ja ne znam. Mislite da ste time doprineli sajtu? Nisam primetio vas znacajan uticaj za povecanje broja forumasa? Niti slika, niti strucnih analiza, nista.... Cime mislite da vase pisanje onda ikoga privuce? A sem toga bi jos da banujete I proterujete I ostatale clanove. Skoro polovina mojih postova su na temama Regionalnog razvoja, najvise K11. I ja sam za razliku od vas koji bi da terate, presrecan sto se tu svakih par dana prijavi po koji novi clan samo zbog te teme. Tema je odlicno I siroko obradjena I dosta skladna, ima razlicitih vidjenja ali na zdravim osnovama. Niko nikome nista ne brani da kaze, nikoga ne poziva na ucutkivanje. Tema je stigla skoro do 300-te strane I po tome je jedna od najposecenijih na sajtu (posle Bg na vodi, Unutrasnji prsten I mozda jos koje). Prosle nedelje sam iz svog dzepa platio benzin 2000 din I slikao celu deonicu sa 50 slika I zavlacio se po blatu kakvog vi ne mozete da zamislite, presavsi oko 200km (pre toga 20-30 slika sa K10, bio sam spreman da participiram za drona itd). Dobio sam ukupno preko 150 pluseva za celu reportazu sto je jedna od najvecih pohvala koje sam ikada ovde video. Eto to je moj doprinos ovom forumu. A koji je vas? Banovanje, jel? Sramota da neko sa tako malim ulozenim trudom umislja toliku vaznost da poziva na banovanje clanova.

Nije sve u povećanju broja korisnika. Ima nešto i u kvalitetu.
Šta misliš da li doprinose sajtu ljudi koji neistomišljenike prate iz teme u temu , kače se na svaki njihov post i pišu bilo šta , samo da bude u negativnom kontekstu , jer im se nije dopao prvi komentar dotičnog člana na njihov , jer se nije u tom postu složio sa njihovim mišljenjem , nego sa mišljenjem nekog drugog člana?
Isto tako , da li doprinose ljudi koji neistomišljenike nazivaju pacijentima koji treba da se leče u Lazi?
Takođe , da li doprinose ljudi koji konstantno prozivaju stanovnike određenih naselja , pri tom ih nazivajući pogrdnim imenima?
Zatim , da li doprinose ljudi kojima sve pomenuto nije dovoljno , nego krenu da napadaju i preko PP?
Isto tako , da li članovi koji sami izdvoje za benzin i slikaju nešto doprinose više od članova koji daju ideje ili iznesu svoja zapažanja o određenoj stvari (iskustvu iz inostranstva i sl.) koje se kasnije razviju u veću diskusiju?
I za kraj , da li doprinose ljudi koji prvo "iznapadaju" druge , a posle kada im ovi odgovore istom merom , krenu da predstavljaju sebe kao žrtvene jaganjce?
Slika
Earthmoving
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Jan 22, 2016 11:32 am
Kontakt:
Pohvaljen: 4033
Pohvalio: 2748

Postod Earthmoving » Čet Dec 21, 2017 9:31 am

Pa ok, evo nek Travolta sam jasno kaze da li je mislio na takve ili mozda na neke druge? Nek I Somi kaze na koga je mislio kad je zamerio Igoru sto ne banuje. Da li manijake koji nekog uhode ili neistomisljenike.
Sto se nisi javio Laki za participiranje drona na K11 kad se tamo o tome pricalo, nego mi sad kao nudis pare? Tad si bio tih oko para, a sad se busas nicim izazvan.
Govori istinu i dobro barataj lukom i strelom
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7724
Pohvalio: 1746

Postod stf » Čet Dec 21, 2017 9:53 am

Earthmoving » 21 Дец 2017 12:50 am napisao:Recimo Kseniju kao jednu od retkih zenskih clanova ste oterali, konkretno rekla mi je ide upravo zbog Travolte koji bi da proteruje, I jos par likova. I nije vam dosta?

Нико њу није отерао, отерала се сама својим начином комуникације. Не можеш имати ниподиштавајући и подјебавајући став према другима и да ти се то не врати.

Већина нас је у неком моменту упала у клинч са некиме и сви смо ми то прошли. Свако од активнијих чланова је барем једном претрпео неке жестоке увреде. Не видим разлог за тако театралне "одласке". Смешни су. Ако добијеш шамар, вратиш шамар, Игор побрише то и живот иде даље.

Као што сам више пута навео, Делија и ја смо на форуму током година разменили јако оштре речи много пута па смо у кафани попили пиво. Јер то је дух ББ. Сви смо ту јер волимо БГ, и то је важније од тога шта свако од нас мисли о појединачним стварима.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
DzonTravolta
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod DzonTravolta » Čet Dec 21, 2017 10:43 am

Nisam za banovanje, već da se ne koristi nenormalna retorika. Antisemitizam i rasizam jednostavno nisu normalna retorika.
Drugo, nije da sam išao samo zbog toga, ali dobili ste i od mene reportažu o fasadama i grafitiranju u Beču, a to je koštalo malo više od 2000 dinara.
Slika Slika

Povratak na “Relax”