Šta je novo?

Saobracajnica kroz blok 64/65

azbuki

Intermediate
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
247
Pohvaljen
3
Lokacija
Bgd
Da se primetiti da ce sa zavrsetkom novobeogradskog dela UMP-a i iseljenjem IMT-a i sl. (i pratecom izgradnjom stambenih i poslovnih objekata) formirati jedan veliki novobeogradski blok koji predstavlja zbir blokova 64 i 65.

Ta dva bloka su trebala biti razdvojena ulicom Djordja Stanojevica, ali, kao sto vec znamo, ta ulica je dozivela sakacenje tako sto je na njenoj daljoj trasi, prema ulici Tosin Bunar, neko pametan, po*rao kulu Airport City-ja (kome osim toga nemam sta da zamerim).

Mozgajuci na tu temu, posle prevazilazenja toga da se kula nece rusiti, i posle odbacivanja svih drugih opcija, dosao sam na zakljucak da se ulica Dj. S. najzgodnije moze produziti, elegantnim lukom, na unutrasnju saobracajnicu blokova 61, 62 i 63.

Imate komentar?
blokxy.jpg
 
Пази, то није тако лоша идеја. Мада саобраћајни ток логично иде ка Тошином бунару (Реља - сад сам сигуран да је он - је причао о могућностима и немогућностима да се Ђ. Станојевића ипак продужи куда треба) ово би био начин да ова несрећна улица коначно добије свој почетак и крај.
 
Pa dobro, kružni tok nasred IMTa i od njega pravac ka Tošinom Bunaru, i da se ukrsti sa budućom proširenom ulicom u vidu još jednog kružnog toka..
 
@azbuki
Баш лепо размишљање унапред! То је логична веза, а и растеретило би Јурија Гагарина. +1 :kk:
Треба и веза са Тошиним бунаром.
 
Ideja je sasvim na mestu (ok, nisi se prvi setio toga, ali jesi prvi napisao i otvorio novi topic :kk: )

Kada bi se iselili IMT i FOM, trebalo bi prvo izgraditi nove ulice.

Jedna od vatijanti je i spajanje sa raskrsnicom u Omladinskih brigada, između IDEA-e i Doma zdravlja, koja sada vodi samo do ulaza u krug IMT-a.

Još jedna ideja je povezivanje Jurija Gagarina sa internom saobraćajnicom duž dalekovoda koji kod "Kineza" prelzi preko JG, pa duž ograde IMT-a ide na Bežaniju. Takođe, postoji "slepa", nedovršena raskrsnica u Vojvođanskoj, baš kod ograde IMT-a i poslednjeg solitera (vodi samo u obližnju auto perionicu.

hdhdh.jpg


Belom sam označio samo pravce, ulice bi naravno bile raspoređene sasvim drugačije.
 
Pošto relja najbolje poznaje taj kraj i lokalne prilike, ja bih zamilio da uradiš preciznu mapu, šta u označenom prostoru ostaje fiksno, a šta se eventualno ruši. Bez toga ne može da se planira, pa makar i ovako iz fotelje.
 
Азбуки, +1 за идеју, а Рељи +1 унапред и пре него што је урадио ово што Гоје предлаже. :kk:

Сад једно мало незгодно питање: прича ли се уопште нешто о исељавању фабрика?
 
A baš sam se spremio za lud provod na petak veče... :laugh:

slika0370.jpg


hshsh.jpg


hshsh1.jpg


hshsh2.jpg


hshsh3.jpg


hshsh4.jpg
 
Wile E. Coyote":31vmqsbu je napisao(la):
Ти авионе, а ја возове... :cool:
Samo se čuvaj tunela, Pero :p

Zarazan hobi...


A što se tiče IMT-a, u krugu fabrike već postoje interne saobraćajnice između zgrada.
 
:) vidi, vidi...kolege maketari....
 
relja":1bcaz47h je napisao(la):
Wile E. Coyote":1bcaz47h je napisao(la):
Ти авионе, а ја возове... :cool:
Samo se čuvaj tunela, Pero :p
Нема да бринеш, тунели су неизоставни... :lol:
stf":1bcaz47h je napisao(la):
:) vidi, vidi...kolege maketari....
Чиме се ти бавиш?
 
Wile E. Coyote":7sxnrgw7 je napisao(la):
relja":7sxnrgw7 je napisao(la):
Wile E. Coyote":7sxnrgw7 je napisao(la):
Ти авионе, а ја возове... :cool:
Samo se čuvaj tunela, Pero :p
Нема да бринеш, тунели су неизоставни... :lol:
stf":7sxnrgw7 je napisao(la):
:) vidi, vidi...kolege maketari....
Чиме се ти бавиш?
Trenutno sam fokusiran na avione. Medjutim, ranije sam radio i makete stambenih kuca u potpuno kucnoj radinosti (kad smo odlucivali, koju cemo vikendicu da zidamo), a imam i veliki Titanik, takodje u kucnoj radinosti.
Sto se tice vozova, odavno planiram da pocnem . Gledao sam na ebay-u, moze se naci brdo toga za nikakvu kintu, ali smo za ebay i dalje supak sveta.
Kako tebi ide sa vozovima?
 
NIsam trebao da postavljam onu prvu sliku, ode topic u nepoznatom pravcu :laugh:
Ili da se otvori topic "Moj hobi", ili da se učlanite na neki maketarski forum :p


Elem, IMT, FOM, ulice, raskrsnice, parcele...
 
stf":340zazx3 je napisao(la):
Kako tebi ide sa vozovima?
Имам скромну колекцију од неких 7 локомотива и тридесетак вагона, али већином Механо (има нешто мало Пика, Рока и Лиме). Макета је у плану (урадио сам нацрт) и надам се да ћу у следећих пар месеци кренути да је радим. То ти је кад све поскупи, па све мање пара остане за хоби...
relja":340zazx3 je napisao(la):
ili da se učlanite na neki maketarski forum :p
Ко каже да већ нисмо? ;)

Стварно, одосмо у жестоки оф. Вратимо се теми. :cool:
 
dižem temu iz mrtvih da bi podelio sa vama neke moje ideje..

imt2.jpg


crveno su saobraćajnice koje bi se izgradile (očigledno).

sa ovim bi se dobilo da se đorđa stanojevića spoji sa tošinim bunarom preko kružnog toka a pored ove nesretne zgrade od airport city-ja. takođe i jurija gagarina bi bilo spojeno sa tošinim bunarom.

idea bi ostala a rodić bi morao da leti (nije neka šteta).
 
Раније сам постављао ово, не знам на ком треду:
blok64.jpg
 
заораво би комбинација те ваше две идеје била добра. тј. Арнорианова раскрсница у блоку 64 и продужетак Ђорђа Станојевића до Тошиног бунара
 
Више бих волео да се Ђорђа Станојевића не продужава директно на Тошин бунар. То може да се изведе само заобилажењем ове зграде која стоји на сред правца. То би био вечни подсетник на кретенизам који је дозволио изградњу те зграде.
 
Има у Земину једна улица која буквално заобилази солитерчину која стоји на сред правца. :lol: Можда Њиле може да је слика....
 
Ако може да се заобиђе (а тешко да може), ипак би било боље без обзира на кривину, јер је то логичан наставак улице.
 
Ако би се Ђорђа Станојевића настављала директно на саобраћајницу која иде кроз блокове 61-64, Јурија Гагарина више не би била једина улица која води директно од савских блокова према центру. Признајем да би била мало кривудава.
ulicaubloku64.jpg
 
Mislite o meni šta hoćete ali ja bih nekako nabudžio kružni tok upravo oko te kule.

Pa sledeći koji bude podmazivao po opštinama neka se zamisli kakav đavo može doći na vlast posle njegovih drugara… :grand:
 
Vrh