Tošin bunar: proširenje i rekonstrukcija ulice

Razvoj gradske infrastrukture, rekonstrukcija ulica, gradnja novih bulevara i slične teme

Moderator: Igor

Дошљак
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 7103
Pohvalio: 17316

Re: Tošin bunar: proširenje i rekonstrukcija ulice

Postod Дошљак » Pet Maj 03, 2019 11:10 pm

Eкспанзија разних киоска и уџерица-радњи је последица краха економије. И нема их пуно по НБГ, више су појава по мање довршеним насељима типа Миријево, Миљаковац. И ту се опет види суперијорност НБГ-урбанизма где се нашло места и за те објекте док нпр. по Чубури имају читав потез између Јужног булевара и Милешевске-Жичке-Војислава Илића без икаквих радњи, а поприлично стрм крај.
Пантограф
Expert
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7791
Pohvalio: 4852

Postod Пантограф » Sub Maj 04, 2019 12:24 am

Иначе, на Западу, а богме ни у суседним земљама, не може да се отвори апотека одмах до друге апотеке, као у Србији, тако да су њихове бабе, по том основу, у неповољнијем положају од наших.

Истина је да у неким блоковима недостају локали у приземљу (нпр. 1, 2, 45, 70), али није страшно.

За онај предвиђени паркинг у Тошином бунару: он једном лепо може у подземље, а ту да се спроведе трамвај, па није згорег да место у плану буде резервисано. Верујем да је то и била идеја аутора плана, на чему им честитам.
Перспектива Београда: Tirana railway station was the central railway hub of Tirana, Albania... On 2 September 2013, the station was closed for passenger and freight transport, and was demolished to make room for a new boulevard that leads over the station area to the north. A completely new district will be created.
Pohvale za post: 2
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 14568
Pohvalio: 6091

Postod direktor » Sub Maj 04, 2019 1:03 am

Kod nas moze 5 apoteka u 50m ulice
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Pohvale za post: 2
Дошљак
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 7103
Pohvalio: 17316

Postod Дошљак » Sub Maj 04, 2019 11:37 am

И то да буду две од исте фирме (нпр. сада популарни Срботрејд у Синђелићевој са две апотеке на ни 100 метара а поред те две ту је и трећа неке друге фирме). Или ево сетих се сад, у самом блоку 30. баш у приземљу озлоглашених зграда из социјализма близу аутобуског стајалишта имамо две апотеке на мање од 10 метара. А каква је ситуација у супериорном приватно изграђеном насељу Војводе Влаховића? Гараже у приземљу а ресто станови. Па пешачи узбрдо-низбрдо улицама без тротоара до прве продавнице или апотеке.
belka
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Feb 01, 2011 12:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 671
Pohvalio: 5

Postod belka » Ned Maj 12, 2019 10:53 pm

Čekaj Gago po analizi ovog plana detaljne regulacije što si postavio ruše se praktično cela leva I cela desna strana, gledano iz pravca Zemuna prema NBG. Samo mali deo desne strane do ne znam broja 30 odokativno se ne ruši, a ovo sve ostalo se ruši? Moje informacije su bile drugačije, ovo je baš iznenađenje.
belka
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Feb 01, 2011 12:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 671
Pohvalio: 5

Postod belka » Ned Maj 12, 2019 10:55 pm

Da li je taj plan usvojen I kada? Ako je to tako, mislim da realizacija neće započeti u narednih 20 godina. To su neverovatne pare za eksproprijaciju zemljišta I objekata, mislim da se to neće realizovati dok mi svi ne ostarimo debelo...
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 11186
Pohvalio: 13249

Postod Igor » Pon Maj 13, 2019 1:16 am

Belka,
PDR je usvojen u oktobru iste godine tj 2016.
Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8903
Pohvalio: 15656

Postod Гага » Pon Maj 13, 2019 2:54 am

Игор ме предухитрио. :wink:

Povratak na “Bulevari, ulice i ostala gradska infrastruktura”