Šta je novo?

Google Maps praćenje saobraćaja u Beogradu

astrodule

Professional
Učlanjen(a)
05.08.2009.
Poruke
17.799
Pohvaljen
30.762
Lokacija
Novi Beograd, Fontana
Izgleda da je počelo da radi

mape-saobracaj-bg.jpg


https://twitter.com/smarkovic/status/667613390454571008

Doduše ja i dalje ne mogu da vidim kod sebe.

Ne znam baš precizno kako radi, ali Google prikuplja podatke o kretanju sa Android telefona, tj. vidi koliko se sporo ko kreće.
 
Odzumiras mapu da se vide okolne drzave pa ukljucis sa leve strane iz menija, opcija izgleda radi ali su zaboravili da omuguce da se ista ukljuci na teritoriji Srbije :).
 
Pitanje je koliko su ovakvi podaci tacni i korisni. U svakom slucaju zanimljiva stvar.
 
wexy":9w2zzz1h je napisao(la):
Odzumiras mapu da se vide okolne drzave pa ukljucis sa leve strane iz menija, opcija izgleda radi ali su zaboravili da omuguce da se ista ukljuci na teritoriji Srbije :).

Hvala!!!

Sad samo da što više ljudi koristi internet u kolima (sa uključenim GPS-om) i pretpostavljam da treba da je uključena ona opcija gde dozvoljavamo Google da koristi naše podatke (što je kod većine ionako već uključeno) pa da pratimo gužve i vidimo da li je tačno.

Inače, još od ranije postoji servis Waze koji radi istu stvar, ali verujem da koriste mnogo manji uzorak.
 
čak ne moraš da koristiš ni uključen gps pošto gugl lepo orjentiše i preko baznih stanica i wifi mreža koje koristiš.


ukucaj u gugl location history i videćeš kako lepo beleži sve gde si bio iako nemaš uključen gps.
 
...ali moraš imati uključen location history.

Inače, tačno je da nije potreban GPS,ali jeste WiFi jer se kupe SSID-ovi sa Wifi mreža.

Nije baš da je precizno, ali je zanimljivo videti gustinu saobraćaja po vremenskim intervalima.
 
Ja ga upravo testiram i cini mi se da je ok. Jel ima neka opcija da te navodi da izbegava guzve?

Sent via Tapatalk
 
Vrh