Proširenje od Slavije do Vojislava Ilića (Mekenzijeva-Žička)

Razvoj gradske infrastrukture, rekonstrukcija ulica, gradnja novih bulevara i slične teme

Moderator: Igor

Ventilator_BGD
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Nov 05, 2007 5:01 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 189
Pohvalio: 29

Re: Proširenje od Slavije do Vojislava Ilića (Mekenzijeva-Žička)

Postod Ventilator_BGD » Pet Okt 18, 2019 3:52 pm

solecar » 14 Oct 2019 11:36 pm napisao:Nije Vidikovac tako loš , ima lepih delova , ali nije ni nešto za padanje u nesvest.

Ne bi da odgovaram jednom keramicaru na tvrdnju da naselje koje je trebalo uz cerak da bude stavljeno pod zastitu treba srusiti. Vidikovac je prema gupu planiran kao lokalni centar, sto se prirodno i desava i bez ikakvog plana, opet pored toga sto se dopunjuje raznim aktivnostima zadrzao je mir periferije koje je nama koji na zalost zivimo u ovom disfunkcionalnom gradu jedina stvar koja nas za njega veze, kad bi urbanizam beograda bio poput atine (da ne kazem smrdljivog starog grada i vracara) ne bi razmisljao trenutka o ostanku u istom.

I nije da samo tako ja razmisljam, vecina sa novog beograda npr. ili sa banovog brda, banjice itd. isto misli o zivotu i guzenju u centru koji je vremenom postao skvot za doseljenike iz unutrasnjosti. To pricam kao neko ko je rodjen i ziveo u cvijicevoj, pa su hvala bogu moji davnih godina doneli vrlo ispravnu odluku da se presele na cerak a kasnije na vidikovac.

Imam problem u globalu sa gustinom evropskih gradova, Beograd je tu cak i umeren u odnosu na veci deo evrope. U tom smislu bi mi prijao urbanizam skandinavije koji je na pola puta izmedju evropskog i americkog, sve da nisu perjanica fasizma u evropi. Jbg, idealnije zemlje od Srbije ipak na svetu nema. :kk:
Spock: "... logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few".
Earthmoving
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Jan 22, 2016 11:32 am
Kontakt:
Pohvaljen: 8197
Pohvalio: 5766

Re: Proširenje od Slavije do Vojislava Ilića (Mekenzijeva-Žička)

Postod Earthmoving » Pon Okt 21, 2019 9:36 am

vucko » Sre Okt 16, 2019 2:18 pm napisao:Opština najavila juče da će 2020. Grad raditi širenje Žičke i Makenzijevu kao i južni Bulevar. Za Žičku sumnjam dok mi je Makenzijeva skroz realna sa sve parcelizacijom koju vrše trenutno.

IZVOR: VEČERNJE NOVOSTI PONEDELJAK, 6.06.2016.
Beograd -- Makenzijeva i Žička ulica biće proširene, a ideja koja datira iz 2004. realizovaće se etapno do 2020...
Pa ne, pre cak 3 godine su gradska vlast i Vesic obecali da ce ceo potez biti gotov do 2020-e, a ne da sada pred izbore opet laze da tek treba da pocne da se gradi (videti treci post na prvoj strani teme). 2017-e je po njemu vec zavrseno prvih 300-400 metara od Slavije do Kataniceve... Lazovcine nekaznjene. Bitno da su uzeli pare u dzep od izdavanja gradj dozvola u Zickoj, a dinara nisu vratili u prosirenje infrastrukture koju su visespratnicama opteretili, i time osiromasili citav kraj po povrsini slobodnog prostora, parkinga, trotoara... Pre je ta raspoloziva, javna povrsina po stanovniku bila veca, sad kad su je natrpali je manja, tj svaki stanovnik tog kraja je sada siromasniji raspolozivom povrsinom infrastrukture, ili u prevodu ima vece guzve : u saobracaju, na trotoaru, pri parkiranju...
Govori istinu i dobro barataj lukom i strelom
Pohvale za post: 5

Povratak na “Bulevari, ulice i ostala gradska infrastruktura”