Proširenje Bulevara despota Stefana

Razvoj gradske infrastrukture, rekonstrukcija ulica, gradnja novih bulevara i slične teme

Moderator: Igor

relja
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Dec 13, 2006 3:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7598
Pohvalio: 2131

Re: Proširenje Bulevara despota Stefana

Postod relja » Pet Nov 18, 2016 7:27 pm

Čemu uopšte ubeđivanje da li ovu ulicu na ovom delu treba proširiti?

Ovde se radi o završetku proširenja ulice koje je započelo odavno, kada je regulaciona linija pomerena i od kada su počele da se grade sve ostale zgrade na potezu od Cetinjske do Džordža Vašingtona.
"Čovečuljci sa logaritmarima i računarima će naslediti zemlju." "Feniksov let" , 1965. g
Pohvale za post: 3
Lurker
Intermediate
Pridružio se: Uto Avg 23, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 164
Pohvalio: 398

Postod Lurker » Pet Nov 18, 2016 7:44 pm

Zato što je Srbija puna "anti-protivnih" ljudi. Ako je A, onda ne valja što je A jer bi B bilo bolje. Čekaj, ipak će biti B? Pa što nije A kad svi znaju da B ne valja.
Pohvale za post: 1
laki72
Expert
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 11:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 7519
Pohvalio: 1683

Re: RE: Re: Proširenje Bulevara despota Stefana

Postod laki72 » Pet Nov 18, 2016 8:17 pm

Tyrion napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=417467#p417467]laki72 » Fri Nov 18, 2016 2:14 pm[/url] napisao:Ja sam pre nekoliko postova izneo svoj stav da sam protiv rusenja i prosirivanja ove ulice.
Dodao bih i sledece. Ne samo da sam protiv njenog prosirivanja, vec bi ogranicio i saobracaj u njoj na JGP, Biciklisticki, Taxi i eventualno volizlla stanara (uz obavezno izdavanje dozvola posebnih dozvola).
Ako tezimo (a navodno tezimo) tome da centar grada postepeno vracamo coveku (pesaku), onda je apsurd da olaksavamo i podspesujemo lokalni tranzit trasport kroz sam centar.
A najveci deo automobila koji prolaze ovim delom despota stefana jesu oni koji su u tranzitu, koji iz pravca palilule i karaburme idu na N. Beograd.

Neko je pitao , a kuda i kako oni da idu?
Okolo prijatelji, okolo, naokolo. :)
I ja sam od onih koji dupe ne dizu iz vozackog sedista. Pa? ;)
Mozda promenimo navike ;)

Kola nemaju svi, javni prevoz je dostupan svima. Pesacenje takodje.
Za putnicki (individualni saobracaj se trebaju zavrsavati SMT i UMP, a centar polako humanizovati.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Ja sam pitao. Nisam od onih koji svuda idu kolima, ali to sto pises je apsurdno. Sve sto bi postigao izbacivanjem automobila iz te ulice je da ces da preopteretis alternativne pravce i napravis guzvu na njima.
Slazem se da za vecinu to jeste tranzit ka drugim delovima grada, ali napravi prvo normalan alternativni tranzitni pravac za sva ta naselja koja koriste ovaj bulevar, pa onda pravi pesacku zonu ili sta god, a ne ovako na silu. Ovo sto predlazes je super prica kada bi mi sada imali dobar metro, pa onda tunel koji obecavaju, pa jos stotinu stvari koje imaju uredjeni gradovi na zapadu, pa onda pravimo pesacko-biciklisticke zone i izbacujemo automobile iz grada. Ali u ovoj situaciji bi bilo kao da pokusavas da stavis krov na kucu na kojoj nemas ni temelj.

Btw, ta ulica je preuska i za to sto si zamislio, jer trenutno nema mesta ni za autobus i bicilistu.

Ja sam i pisao u kontekstu najava tumela izmedju SA i Dorcola, kao pravca koji ce 'pokupiti' unutar gradski 'tranzit' iz centra.

Sto se tice sirine saobracajnice, sasvim je dovoljno siroka ako je koristi iskljucivo JGP i biciklisti, jer govorimo o suzenju od par desetina metara.
Lurker napisao:Zato što je Srbija puna "anti-protivnih" ljudi. Ako je A, onda ne valja što je A jer bi B bilo bolje. Čekaj, ipak će biti B? Pa što nije A kad svi znaju da B ne valja.

Ne znam dal je Srbija puna takvih ljudi. Mogu da govorim o sebi.
Da je ovo aktuelizovano pre godinu dana kada drumski tunel nije ni pominjan ja bih prvi podrzao nastavak nove regulacije.
Posto je u zadnje vreme izuzetno aktuelizovana prica o pesackom centru, kao i o tunelu, a i prica o metrou nam se servira po sistemu 'evo ga, samo sto ne spustimo krtice' onda smatram da je ovo rusenje suvisno i da individualni prevoz treba preusmeriti van centra, centra grada.

RioBL
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Mar 22, 2015 8:40 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1676
Pohvalio: 2716

Postod RioBL » Pet Nov 18, 2016 8:59 pm

Laki, iznenadio si me! :) Evo ti plus od mene.
hranite se zdravim mislima i pazite da vam imunitet ne opadne na serviranu glupost.
Tyrion
Beginner
Pridružio se: Uto Dec 23, 2014 2:31 am
Kontakt:
Pohvaljen: 116
Pohvalio: 239

Postod Tyrion » Pet Nov 18, 2016 9:47 pm

laki72 » Fri Nov 18, 2016 7:17 pm napisao:Ja sam i pisao u kontekstu najava tumela izmedju SA i Dorcola, kao pravca koji ce 'pokupiti' unutar gradski 'tranzit' iz centra.

Sto se tice sirine saobracajnice, sasvim je dovoljno siroka ako je koristi iskljucivo JGP i biciklisti, jer govorimo o suzenju od par desetina metara.

Onda neka se sada prosiri na planiranu sirinu od 2+2, a cim se zavrsi tunel odma moze da se zatvori na taj nacin koji si predlozio, i imamo od Banije to Trga prelepu ulicu sa trakom za javni prevoz i pored nje puno mesta za pesake i bicikliste, moja potpuna podrska za to :kk:
Ali ne ovako da se odlaze realan i ostvariv projekat zbog nekog mutnog predizbornog obecanja koje ce mozda biti za 2 godine, mozda za 5, a mozda i nikad :notok:
Shvatas li moj strah - odlozice se nesto sto moze da popravi situaciju, a u ime nekog mrtvog slova na papiru koje nece nikada biti ostvareno.
Posto je u zadnje vreme izuzetno aktuelizovana prica o pesackom centru, kao i o tunelu, a i prica o metrou nam se servira po sistemu 'evo ga, samo sto ne spustimo krtice' onda smatram da je ovo rusenje suvisno i da individualni prevoz treba preusmeriti van centra, centra grada.

Da li ti zaista verujes u tu pricu ? Pa ja pola zivota slusam to, samo u raznim varijacijama, a nisam bas toliko mlad. Mislim da je smesno uopste koristiti te baljezgarije kao osnovu za razgovor. Vrhunac ove ekipe je da su na slaviji napravili muzicku fontana koja svetli a ostavili je bez podzemnog prolaza, i ti sad ocekujes od njih ono sto nije napravio niko do sada...
laki72
Expert
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 11:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 7519
Pohvalio: 1683

Postod laki72 » Pet Nov 18, 2016 10:23 pm

Ne verujem im za vecinu stvari...

Ali verujem da ce napraviti drumski tunel izmedju SA i Dorcola, gotovo sam ubedjen u to.
Ne znam ni sam realno zasto!?
Mozda zato sto bi time mogli da predstave da su oziveli i povezali SA ?
Pojma nemam, ali takav mi je osecaj.
Cak mislim da ce u ovo oni krenuti u relativno skoroj buducnosti, bez previse razmisljanja sta, kako i zasto...

I verujem da ce siriti pesacku zonu, naravno bez razmisljanja o preduslovima za postojanje iste i potrebama lokalnih zitelja...
Isto kao sto i sad rade.

bojan7b
Beginner
Pridružio se: Sub Nov 09, 2019 2:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 86
Pohvalio: 17

Proširenje Bulevara despota Stefana

Postod bojan7b » Ned Dec 01, 2019 11:48 pm

Zgrada u Bulevaru Despota Stefana 38, nekada (kuća Dunđerskih)
Slika

Ili griješim, pošto su slične, ali nedostaje sprat

Sent from my iPhone using Tapatalk
bojan7b
Beginner
Pridružio se: Sub Nov 09, 2019 2:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 86
Pohvalio: 17

Postod bojan7b » Pon Dec 02, 2019 2:53 am

Moja greska, bas sam lupio, ovo je ta zgrada:
Screen Shot 2019-12-02 at 1.52.31 AM.png

i nema veze sa Dundjerskima niti brojem 38
solecar
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 2:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6852
Pohvalio: 11420

Postod solecar » Pon Dec 02, 2019 3:13 am

laki72 » 18 Nov 2016 21:23 napisao:Ne verujem im za vecinu stvari...

Ali verujem da ce napraviti drumski tunel izmedju SA i Dorcola, gotovo sam ubedjen u to.
Ne znam ni sam realno zasto!?
Mozda zato sto bi time mogli da predstave da su oziveli i povezali SA ?
Pojma nemam, ali takav mi je osecaj.
Cak mislim da ce u ovo oni krenuti u relativno skoroj buducnosti, bez previse razmisljanja sta, kako i zasto...

Da će do ovoga uopšte doći, nisam uopšte ubeđen, zato što je to prekomlikovano i ne može se završiti tako brzo, za razliku od pešačke zone.

laki72 » 18 Nov 2016 21:23 napisao:I verujem da ce siriti pesacku zonu, naravno bez razmisljanja o preduslovima za postojanje iste i potrebama lokalnih zitelja...
Isto kao sto i sad rade.
Sa ovim se slažem, jer sve što je potrebno je da se digne asfalt i postavi kocka (ploča). Ne baš bukvalno tako, ali ni mnogo drukčije od ovoga. Inače, više puta sam isticao da smatram da velika pešačka zona uopšte nije funkcionalna, zato što imamo milion malih mesta sa mikrozagušenjima, koja bi se samo još više pojavljivala, a ova mikro povećavala, kako bi se nadomestilo nepostojanje ili smanjen broj kolovoznih ulica u centru. A pošto mi i sa ovakvim stanjem sužavamo prohodnost ulica zarad parking mesta, doćićemo u situaciju da nam ni alternativa alternative neće pomoći da išta brže stignemo. Zato se i slažem sa postom vezano za alternativu BDS.
Slika

Slika
PetarPetrovic
Novice
Pridružio se: Ned Jul 01, 2018 6:34 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 26
Pohvalio: 37

Postod PetarPetrovic » Pon Dec 02, 2019 4:21 pm

Da li neko ima novih informacija--Šta se dešava sa ovim proširenjem ulice?
SRBO
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 9:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2238
Pohvalio: 58

Postod SRBO » Pon Dec 02, 2019 5:33 pm

Ништа. Власници кућа које не поштују регулацију неће да продају инвеститорима (или инвеститори нису заинтересовани), власт би се пре упуцала него да врши експропријацију стамбеног простора ако постоји алтернатива (зато се пред ширење улице увек сачека да се све сазида, јер је много ејфтинија цена да откупе део дворишта)
Утемељен и црвенопилулиран.
Pohvale za post: 2
Piccolo
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 9:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1287
Pohvalio: 3254

Postod Piccolo » Pon Dec 02, 2019 6:37 pm

bojan7b » Sun Dec 01, 2019 10:48 pm napisao:Zgrada u Bulevaru Despota Stefana 38, nekada (kuća Dunđerskih)
Slika

Ili griješim, pošto su slične, ali nedostaje sprat

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tuga na šta liči ta lepa zgrada danas, isto bi onu pumpu ispred ove zgrade na uglu DS i Cvijićeve trebalo ukloniti i napraviti lep trgić, savršena lokacija za to.
Pohvale za post: 2
solecar
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 2:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6852
Pohvalio: 11420

Postod solecar » Pon Dec 02, 2019 6:54 pm

To je i bilo u planu, pa se izgleda odustalo od toga.
Slika

Slika
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Ned Mar 12, 2017 2:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10395
Pohvalio: 8170

Postod Bender Rodriguez » Pon Dec 02, 2019 6:58 pm

Pumpa svakako treba da ide odatle ali ne da se uklanja nego da se pomeri na neku obližnju lokaciju. Negde u Venizelosovu na primer (mislim negde u njenoj okolini), gde će ionako u narednom periodu doći do velikih promena i gradnji novih saobraćajnica.
Kažnjavajte i kontrolišite one koji se ponašaju neodgovorno, ne celu naciju.
markomarkovic
Intermediate
Pridružio se: Uto Feb 05, 2013 11:46 am
Kontakt:
Pohvaljen: 298
Pohvalio: 4640

Postod markomarkovic » Uto Dec 03, 2019 11:35 am

Kao i mnoge stvari u našoj zemlji, nije iznenađenje da ovakvo slepo crevo postoji u sred glavnog grada u 21. veku. Pored Trošarine ka VMA i ka Stepi, Makenzijeve i mnogih drugih (jedino je rešeno ono na uglu Tošinog i produžetka mosta na Adi)...
Elem, svako ko misli da ovo ne treba hitno rešavati samo treba da sedne i provoza se jednu stanicu od Doma omladine do Banije i promeniće mišljenje.
Inače, ovaj Bulevar ima potencijal za rekonstrukciju posle koje bi sinuo jer je veliki broj starih lepih kuća u njemu. Bez sumnje, to se neće u skorije vreme desiti, btw čuo sam da će na mestu jedne trošne a prelepe kuće uskoro da krene novogradnja (tu negde baš preko puta Banije)
Pohvale za post: 4
vladanet
Intermediate
Pridružio se: Ned Jul 23, 2017 10:58 am
Kontakt:
Pohvaljen: 344
Pohvalio: 0

Postod vladanet » Uto Dec 03, 2019 5:04 pm

GOJE napisao:Iako je svima jasno da baš te tri zgrade sprečavaju širenje ulice na 2+2 ili makar 2+1, prava istina je da tim proširenjem ipak ne bismo puno dobili.

U smeru iz centra, nikada nije gužva na tom delu, jer ceo ulazni saobraćaj je generisan jednom trakom koja skreće iz Dečanske ulice.

U smeru ka centru postoji velika gužva, naročito u špicevima, ali ona je generisana raskrsnicom sa Dečanskom koja je iza ovog suženja, tako da bismo širenjem, zapravo samo dobili žutu traku koja bi autobuse opet dovela na istu gužvu.

Još ako je tunel zaista u realnim planovima, onda mislim da je u ovom širenju daleko skuplja dara nego mera. Bolje da konačno urade nešto sa zgradom koja je između ovih predratnih lepotica, a koja je napuštena već 20 godina.
Kao sto si i sam rekao, uvek je guzva od centra ka periferiji, medjutim, ako se dobije 2+2 ,onda uz semafore po trakama, kao u Kneza Milosa, mozemo da stavimo da 3 trake idu ka centru, a jedna ka periferiji.Na taj način je protočnost sigurno veća.Dve trake za skretanje levo kod balkana, i jedna za skretanje desno, pod uslovom da Braće Jugovića, moze da primi dve trake ka tunelu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Povratak na “Bulevari, ulice i ostala gradska infrastruktura”