Šta je novo?

Prigradske linije javnog saobraćaja – predlozi i rešenja

Mogu da promene trasu 704n tako da posle Galenike ide kroz Altinu, onako kako sada ide 707 i da time ništa ne gube već da imaju veći broj putnika. Ali ne, oni su već podeli te linije i kilometre i sada se čeka sledeća decenija ili i više za novi izbor za noćne linije. Inače taj plac izlazi na dve ulice i ogroman je i čini mi se da je dobra ideja za okretnicu na tom mestu. Najverovatnije je državna zemlja čim ništa do sada nije niklo na njemu s obzirom na lokaciju.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Zar je toliki problem u pejntu ubaciti sličicu i zaukruziti
ako vec ne daješ link sa gogle mapsa ,
mada je meni pejnt bolj jer dopišem ili dimenzije ili strelice ili neki paramater
probaj nije ni teško
a uradi se za manje od minuta :)
 
Taj plac tu na koji mislis na Altini za okretanje autobusa, je zakupio lik koji drzi Kengur na kraju naselja, a obzirom da je ozbiljna glava u pitanju i da ima finu pozadinu u vrhu Opstine Zemun, i malo politicki, bolje to ne dirati verujte mi, jer to bi za grad bio veliki finansijski gubitak...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=479819#p479819:32hhnsg0 je napisao(la):
igor989 » Суб Сеп 23, 2017 4:13 pm[/url]":32hhnsg0]
solecar":32hhnsg0 je napisao(la):
Ovde nije reč o zanošenju. Ovo za 18 i 83 su prvi spomenuli ovi iz DJP , i to pre nego nego što je bilo i pomena o eksproprijaciji zemljišta na kojem je okreetnica u Bačkoj.
Ако не могу линију 70 нпр да ставе да користи станицу Траншпед где постоје техничке могућности ово је тек научна фантастика, то је поента.

Sent from my D6503 using Tapatalk
Аутобуска линија 70 стајаће и на Траншпеду од 1. октобра.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480211#p480211:3sk6wjhb je napisao(la):
boca-ica » 25 Сеп 2017 04:12 pm[/url]":3sk6wjhb]Zar je toliki problem u pejntu ubaciti sličicu i zaukruziti
И теби је очигледно проблем да пишеш нормално, већ се глупираш и пишеш као да си са марса пао. Покриј се ушима боље.
 
PRODUŽENJE LINIJE 711 DO ŠIMANOVACA

Opština Pećinci obaveštava građane da na zahtev pećinačke lokalne samouprave Gradsko saobraćajno preduzeće (GSP) Beograd, od 2. oktobra, produžava liniju 711 gradskog saobraćaja do Šimanovaca i šimanovačke Industrijske zone.

Autobusi GSP Beograd saobraćaće radnim danom 20 puta dnevno na liniji Industrijska zona Šimanovci – naselje Šimanovci – Ugrinovci – Beograd (Pohorska ulica), od 05.25 časova do 21.00 čas, na svakih 50 minuta, a vikendom i državnim praznikom 15 puta dnevno, na svakih 65 minuta.

Prevoz na relaciji Šimanovci – Ugrinovci biće besplatan za građane pećinačke opštine u prvih šest meseci, tokom probnog rada linija, kako bi se utvrdio broj putnika i opravdanost trajnog uvođenja linija.

Stajališta za novouvedene autobuske linije u šimanovačkoj Industrijskoj zoni su kod kompanije JUB, kod kompanije Boš i kod hotela Evropa, a u samom naselju Šimanovci autobuska stajališta su u glavnoj ulici kod parka, kod raskrsnice sa Dečkom ulicom i na Novom naselju.

Mapa_gradske_linije_kroz_Simanovce_v.jpg


izvor: pecinci.org
 
Mogli bi do Šida da bace neku liniju i ovamo sa druge strane do Vršca.
Besplatan prevoz prvih 6 meseci, inače se i ovako plaća...
 
Mislim da bi linija bila jos bolja kada bi svracala na aerodrom...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A Banovci nista.
Simanovci su dalje nego mi a dobijaju direktnu vezu sa Pohorskom.
Bar da produze liniju 702 do nas (Busije-Batajnica-Banovci).
A da, kada smo mi u pitanju onda postoje zakonske prepreke :oops:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481740#p481740:f57f61q1 je napisao(la):
deki_nb » 01 Окт 2017, 01:50[/url]":f57f61q1]A Banovci nista.
Simanovci su dalje nego mi a dobijaju direktnu vezu sa Pohorskom.
Bar da produze liniju 702 do nas (Busije-Batajnica-Banovci).
A da, kada smo mi u pitanju onda postoje zakonske prepreke :oops:

колико знам, Бановци припадају Старој Пазови. прво се њима обратите
 
Znamo da ne pripadaju. Ovde je reč o tome da se opština Pećinci založila za naselje koje joj administrativno pripada , dok Stara Pazova to ne želi da uradi za Banovce.
 
управо тако. Пећинци су се заложили. зато, нека се Бановци обрате Пазови, па да видимо
 
Od te priče nema ništa, probali su, nisu i neće dobiti.
Postoje zakonski osnovi, postoje pravna mišljenja i ne može gradski da se uvede u Banovce.
Inače, ne traže Banovci i Pazova gradski prevoz što je bolja usluga, već što je besplatan.
Banovci su trenutno povezani sa gradom u užem i širem smislu bolje nego mnoga prigradska i gradska naselja. Banovci imaju češću vezu sa gradom nego Altina, recimo.
Stara Pazova jeste u problemu, trenutno je odsečena bukvalno, malo je popravljeno stanje dolaskom Laste iz Beograda kao ispomoći, ali i dalje je to vrlo tanko. Nova Pazova je dobila redovnu vezu sa vozom i Batajnicom i utisci i odziv su više nego dobri, ima dnevno 26 polazaka ka Batajnici i iz Batajnice. To je veliki pomak u odnosu na pre par meseci što i sami putnici kažu. Banovci i Banovčani su takvi da šta god im omogućio malo je, koliko god polazaka uveo opet će neko biti da traži novi i da mu neki ne odgovara, priča o gradskom nekom, samo je stvar nekog prestiža, neće doneti bolji prevoz, samo će doneti besplatan prevoz. A to što će biti zadnji prioritet, kao recimo Ralja, Ripanj, ovamo na drugu stranu Boleči, Vinče i ostalo, to nije bitno, bitno je da je džabe. Takav je naš narod.
Što se tiče Šimanovaca, mnogo je jak lobi, nije on došao zbog toga što BG voli Šimanovce ili opštinu Pećinci, već što su Pećinci najbogatija opština, a Šimanovci jedno od najjačih naselja u Srbiji po broju stranih i velikih firmi i po proseku plata. Sve je politika, a i nema ugroženih intresa, tako da nema prepreka za njih.
 
ovaj gospodin beks pojma nema, prvo prevoz nije besplatan jer da jeste ne bi upadali komunalci sa kontrolom to sto oni manje kontrolisu jeste da je bg jedna velika sirotinja pa da se tako prikrije to sto ti nisi u stanju da vidis je sto sigurno radis u nekoj javnom preduzecu ili si imao neku srecu. sto se tice banovaca i nove pazove meni koliko je poznato oni su pre bili u zoni dva a sad nisu ni u jednoj zoni pa samim tim to vise nije ni gradski ni prigradski prevoz vec medjugradska tarifa ako bi iz banovaca uzeli markicu za zemun koja kosta oko 5000 dinara i stigli do zemuna vi sa tom markicom ne mozete nista dalje vec morate ili da se svercujete ili da kupite jos jednu markicu gsp koja je 3000 samim tim dobijamo cifru po osobi od 8000 dinara x 2 osobe to je 16.000 dinara i da imas dva skolarca to je jos minimum 5000dinara znaci cifra dostize preko 21.000 dinara. za mesta koja koja su od bataje oko 5km
mogli su oni lasti ubaciti bus plus i tako da ih uvedu u sistem a svi znamo da lasta pregleda karte bili u bus plusu ili ne ali nece ni to nego kao ubacili liku bim plus sta ti on znaci imas tu markicu od 50e koju samo lasta priznaje lika trazi svoju kartu i onda kad pogledas koja svrha tih banovaca ili pazove kad sto puknes pare za prevoz mozes i stan da iznajmis odsecen si jer em sto ti je skup prevoz i sad ako hoces da ti neko dodje iz skole drug devojka kolega njemu dzaba sto ima bus plus kad tu mora da dokupi kartu. cena karte je oko 100 dinara do bataje sto dok platis gore dole mozes i kolima. bg je navukao ljude u pazovu i banovce zonom 2 i cak je pisao u statutu da ih smatra svojim mestima iako nisu u sastavu bg i da imaju ista prava kao da jesu razlog jer su suvise blizu i da ne bi folirali sa vikendicama i tako dobili stan u bg a kad su se ljudi skucili izbacili su ih iz tarifnog sistema ali tu nije kraj hoce da ih izbace i bg zdravstva pa im pisu upute za sremsku mitrovicu koja je 60km a zemun 20km. hmm znaci da nesto nije u redu vidi se iz toga da nije ista drzava vec neka federacija koja jos nije vidljiva. ta linija za simanovce je jedna linija mislim radi do 21h smesno. zna se kako linija gsp ide a to je od 04h do 23:50 minimum 30 - 45 minuta. sto se tice stare pazove koliko ja znam oni nikad nisu ni bili tarifnom sistemu za novu znam da je isao 701 dnevne i nocne linije. po meni ti banovci i pazova su horor za zivot. jer ti je skupo i kolima i autobusom. sto se altine tice naselje je skroz nelegalno imaju srece da je drzava bager bi tamo svaki dan radio
 
pazi ovo ako ides do bg karta je regularna oko 170 dinara tj do zemuna ako posle presednes u gsp a neces da se svercujes to je jos 90 dinara isto i povratsk znaci cifra je oko 550 dinara samo za jednu osobu da ode iz banovaca i pazove solo a ako idu dve osobe to je 10evra ili ti cela dnevnica ako imas srece da je dobijas a znam ljude koji rade i za manje a da bi stigao kolima gore dole znaci oko 50 km izadje cena goriva oko 500-600 dinara plus u kolima mozes jos tri osobe tako da ja stvarno ne vidim svrhu te laste i like bima osim pljacke naivnih gradjana a sta ce gradjani mozes da im radis sta hoces da ali bukvalno mogu sutra za banovce da stave cenu markice i 100evra oni bi trpeli ali kako kazu dok je ovaca bice i vune
 
do obrenovca koji je 30 km i sopot 40km lasta moze da vozi u zoni tri ali zato do banovaca koji su na 25 km ne mogu pa cak je i mladenovacka zona cetri bolja od banovacke jer markica je jeftinika i plus vazi za ceo bg okrug u svim autobusima dok banovacka samo do zemuna jadno. do obrenovca imas i nocne laste a do banovaca nemas nista mesto koje granica gradske opstine zemun na samom ulazu u banovce a kapija oktetnice 706e se nalazi u n.pazovi ali ne ide do pazove stvarno zanimljivo i cudno ovo ko onaj voz za kosovo ne smes uci ce hasim taci da te doceka : D bez zezanja ljudi oni rade na ocepljenju vojvodine i moj vam je savet da vi koji volite bg bezite iz banovaca i pazove dok jos mozete posle ce biti kasno pasce vam cene nekretnina bicete pogranicno selo i necete moci nista uraditi jer da se moze nesto uraditi pokrajna ne bi ni postojala a videcete kako ce biti drzava ima sve vladu premijera drzavnu tv i naravno izdajnika nema se broj. sve ide ka tome a to tog samog cina jedino vi u pogranicnom delu ima da osetite tj vec osecate vas prevoz je sada ko beograd - bjelo polje samo sto se odvija na kracoj relaciji i zvanicne granice jos nema a dok oni kikindi zrenjaninu itd nece osecati ovo sto vi osecate njima ne smeta zastava vojvodine niti klinicki centar vojvodine plus gomila vojvodjanera i nacioln.manjina uz malo novca i podrsku nemacke odose oni nece se nemci tako lako odreci svog dunavskog toka i svoje ex teritorije a vi mislite da nece pa tako su mislili i u na kosovu i u hr pa su se predomislili dok oni pametni nikad nisu ni cekali vec su sve na vreme odradili
 
sad gledam trasu bg voza pazi sad ide do bataje
na svakih 15 minuta ali do nove pazove neide ni na sat a kad uzmemo kartu razmak izmedju stanica batajnica nova pazova 6 km od toga 3 km pruge je na bg teritoriji ali voza nema ukupna voznja iznosi 6minuta pruga nova ali voza nema i umesto da se putnici motivisu na sto vise koriscenje voza jer trosi struju brzi je komforniji oni uvude medjugradsku lastu ili medjudrzavnu i daju nekom privatniku da vrsi profit pa ovo ima samo kod nas. i tako voz stoji u bataji na 6 km gomilaju se garniture, gsp se okrece na 2.5 km od naselja hahaha koja sprdacina i ti cekas sta cekas voz iz ns koji uvek kasni pa ti kao presedas u bataji onda cekas dok krene a da tragedija bude veca mnogi polasci voza ns bg se odvijaju sa prokopa stanica koja je daleko od svega a novi voz kosta skoro ko bus plas ne staje ni z.polju niti zemunu.
e ne bi ziveo u pazovi i banovcima. a kod mene sidjem iz zgrade predjem ulicu pet gsp linija malo nize trole boze kako vi zivite ja se pitam ali tako ti je to kad za bolje ne znas tvoje lose ti je normalno. samo blenes u dunav i njivu i gledas u red voznje ne bi li ti otisao bus a ako uhvatis liku onda si srecan ustedeo si 20 dinara kao haha zaje*******o sam lastu jako zanimljiv zivot
 
Ja gledam i u četiri posta nađoh četiri ili pet tački i zareza, treba tumač da bi se razumelo šta pišeš.
Džabe ti i na sred Terazija penthaus da imaš, kad si ograničeni seljak sa prebivalištem u Beogradu. Samim tim nisi vredan pisanja, ovim bi završio obraćanje tebi.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
 
jesam seljak i glupak jer zivim u zemlji seljaka i glupaka pa ne mogu ni ja biti mnogo drugaciji.
 
nego saznao sam zasto gsp nema za banovce i pazovu. ovako stoje stvari gsp ide samo do prvog mesta van granice bg, znaci stara pazova otpada dok banovci novi i stari mogu da prodju zbog jedne celine i sta se desava gsp ima vise kategorija subvencija djake, invalide, nezaposlene ali opstina to izgleda nece da plati ali tu nije kraj pokrajna vojvodina dotira karte za djake i to za prevoznike pazi sad sa teritorije vojvodine i vecu svitu novca ako djak pohadja skolu isto na teritoriji vojvodine. Tako da deki iz banovaca sta da ti kazem osim nemoj da nasedas na fore vozaca stize gsp imam dojavu i te fore nema od toga nista dok god ste u st.pazovi.
 
Vrh