Šta je novo?

linija A1 Aerodrom-Slavija

zidar

Advanced
Učlanjen(a)
23.03.2010.
Poruke
2.079
Pohvaljen
3.034
Od 15.06.2011. napokon je ponovo uspostavljena direktna veza izmedju Aerodroma "Nikola Tesla" i Slavije

Evo mog malog doprinosa za popularizovanje nove linije u inat taksistima sa aerodroma.

Pano je kvadratnog formata da bi mogao da se prilagodi i vodoravnim i uspravnim kucistima.

a1-aerodrom-slavija.png
 
Pitanjce,da li su polasci i vikendom i drzavnim praznikom isti?
 
red voznje je isti svaki dan, bez izuzetaka, kako i treba
 
Imali putnika.Jel se desi da se napuni?
 
Vozio sam se samo jednom krajem juna i bilo je sveta ali ni traga od klime.

Dobro je sto je linija napokon uspostavljena, stvarno je bila sramota da ne postoji direktan prevoz od Aerodroma do centra.
72. ne racunam jer pilicari preko Ledina i Novog Beograda a zavrsava u uzasu na Zelenom Vencu, bas lep nacin da se stranac upozna sa Beogradom, samo jos da mu neko objasni kako odatle da se izvuce.

Linija A1 vozi trasom bivse JAT-ove linije i koristi iste stanice.

Ima par stvari na kojima bi trebalo poraditi da bi bila jos efikasnija i korisnija:

Trasa:

Valjalo bi produziti trasu za jos jednu stanicu do Trga Republike ili Terazija, tako bi isla do samog centra grada i najvece koncentracije hotela.

Red voznje:

- 20 min u toku dana je za sada prihvatljiv takt, ako linija postane popularna moze i da se pojaca.

- u nocnom periodu od 20h do 07h "ispeglati" red voznje da svi polasci budu na pune sate i po mogucnosti na svakih sat vremena tokom cele noci.

Signalizacija:

- Promeniti signalizaciju koju je uradila Direkcija http://www.beg.aero/upload/Mapa_i_tabela.pdf,
iskljucivo na srpskom jeziku pola na latinici, pola na cirilici, gde je umesto reda voznje turazna tablica sa upisanim polascima autobusa sa Slavije za garazu (znaci ne ide na aerodrom, mosa). Ti posteri stoje srozani u bivsim jatovim panoima na stanicama.

Naravno resenje je koristiti moju :D
 
Ja bih preusmerio tu liniju na studentski trg, da neko iz strogog centra može da ide ka aerodromu. Čak bi mogla da se uvede i gradska karta od 100 din, pa da koriste ljudi od centra do železničke. Mnogi se pogube po gradu, ili ne žele da spuštaju torbe niz Balkansku i Kameničku
 
Sredjivanje veze sa Aerodrom je prvi korak ka promeni slike gradskog prevoza u Gradu.
Ako ne mozemo da ukinemo mafijasku taksi organizaciju na aerodromu mozemo da je zaobidjemo.

Postovanje reda voznje + dobra signalizacija + cena 250 din = kraj lopovskog monopola

19_stanica-aerodrom2.png


19_stanica-slavija3.png


Sta bi Direkcija rekla na ovo, da li ce da se zaloze za neophodnu bolju signalizaciju ili je taxi lobi jaci?
 
Ja sam jednom video taj bus uveče kad sam išao na beg.aero i čini mi se da nije bilo nijednog putnika u busu.
 
ја сам га једном видео био је пун к'о око, није било места ни да се стоји
 
Tesko je ocekivati da ta linija bude isplativa ali ona jednostavno mora postojati da ne budemo vecito mimo sveta i mimo svake logike. Stranci a i nasi ljudi naravno pre svega kada dodju na aerodrom ocekuju neki minimum usluge kao na drugim aerodromima a to podrazumeva i liniju autobusku do glavnih gradskih tacaka za presedanje.

Zidar :kk: :gobb:
 
Ukoliko bi se linija ustalila i postovao red voznje mislim da bi linija i te kako mogla da bude isplativa. Trenutno niko nece da se pouzda u tacnost tih autobusa i zato svi i uzimaju taxi. To da jedan grad satro ne moze da se izbori sa par krezubih taksista na aerodromu je pljuvanje u lice gradjana.
 
Slažem se - ova linija je prosto "viši interes".

"Stara" JAT-ova linija budi lepa sećanja, čekanje kod "Fontane"...eeeee...

Mogu da uvedu i neku foru - uz kupljenu autobusku kartu popust na ulazu u Muzej vazduhoplovstva, npr.

Pošto je karta?
 
А шта мислите да се акција прошири и на 72, без обзира на све недостатке те линије?
 
Ili linija koja sa Banovog brda ide preko novog mosta, Jurija Gagarina i Ivana Ribara i dalje do aerodroma?
 
Za pocetak je bitno liniju A1 produziti do Trga Republike/Terazija, tu je ipak najbolja veza sa ostatkom gradskog prevoza a i najveca koncentracija hotela. Nije dzabe praksa u svetu da aerodromski autobusi idu do samog centra grada: Barcelona-plaza Catalunya, Lisabon-Rossio.

Verovatno postoji neki razlog zasto ka Aerodromu autobus ide preko Gazele a u povratku preko tramvajskog mosta.
Ipak bolje bi bilo da uvek ide preko tramvajskog i da se uvede stanica Usce kod Hyata opet zbog veze sa prevozom, hotela i Sava Centra.

Trg-(eventualno Slavija)-Zeleznicka-Usce-Fontana-Aerodrom

Kada linija A1 za par meseci zazivi mocice se razmisljati i o novim trasama mada praksa kaze da je za Grad kao Beograd jedna namenska aerodromska linija sasvim dovoljna, standardni gradski prevoz ispunjava ostatak potreba. 72 ide preko Bezanijskih blokova i Ledina, nove linije preko mosta na Adi vezace Banovo Brdo i Jug sa Novim Beogradom, bilo Fontanom bilo Uscem pa time i sa aerodromskom linijom.


A jednog dana ce se napraviti krak zeleznice od Tosinog Bunara do Aerodroma Nikola Tesla, kao da je to neki poduhvat u ravnici, pa dalje preko zaobilazne pruge (razdaljina 2km) do Aerodroma Batajnica. BG:voz Vuk-NBGD-Aerodrom Nikola Tesla-Aerodrom Batajnica, miline... :rolleyes:
 
Inače, 72 se prilično napuni putnicima koji idu na aerodrom, možda bi mogla zaista da se uvede i 72E autoputem, da staje na Studenjaku, kod Fontane, Opštine, Ušća i da okrene na Zelenjaku.
 
zidar":345vwefc je napisao(la):
Trg-(eventualno Slavija)-Zeleznicka-Usce-Fontana-Aerodrom

и Славија је важно чвориште

Матеја Бељан":345vwefc je napisao(la):
Inače, 72 se prilično napuni putnicima koji idu na aerodrom, možda bi mogla zaista da se uvede i 72E autoputem, da staje na Studenjaku, kod Fontane, Opštine, Ušća i da okrene na Zelenjaku.

слажем се
 
Ali za sada nema linije koja Trg povezuje sa Železničkom, neki bus Studentski Trg - Slavija - Železnička, pa dalje ka Aerodromu bi dobro došao i za one koji putuju vozovima i busevima
 
Jesam li ja jedini primetio da na panou pise "Aerodorom" umesto "Aerodrom"? :)
 
hazard":kc19keke je napisao(la):
Jesam li ja jedini primetio da na panou pise "Aerodorom" umesto "Aerodrom"? :)

Vidi stvarno! :shok: ups, greska u koracima, ispravljeno.

hvala na zapazanju da se ne blamiram duze :)
 
Meni je nerazumno da su stavili ove mini mini buseve za prevoz do aerodroma, u njima nema mesta za noge za bilo koga viseg od 185, a o mestu za prtljag necu ni da govorim. I dok su mogli da stave neke buseve kao sto ima Lasta na medjugradskim linijama, ili pak neke Ikarbuse kao u GSP, ovo mi deluje skroz skuceno i bez veze. Pritom su ovi busevi prilicno nekomforni tokom voznje, skretanja, nailazenja na rupe i ispupcenja itd.
S druge strane , pohvale sto je uvedena ova linija, i trebalo bi podneti inicijativu da se napravi krak BGvoza do aerodroma, jer je stvarno idiotski da ljudi nemaju komforan jeftin i brz prevoz od grada do aerodroma. Neko rezervise karte na netu za 20 eura do spanije, a placa taksi 15 eura do aerodroma. Strahota.
 
па можда ће ставити већи бус ако се покаже да је линија рентабилна
 
pa komfor dosta utice na rentabilnost, bar sto se mene tice. kada sam dosao na aerodrom i video ove buseve, radije sam se odlucio da platim taksi nego da se guzvam po malim sedistima i pritom pazim sta ce mi biti s prtljagom.
 
Vrh