Taksi (Taxi) prevoz

Tramvaji, autobusi, trolejbusi, a nadamo se jednog dana i metro...

Moderator: Igor

Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 12388
Pohvalio: 14391

Re: Taksi (Taxi) prevoz

Postod Igor » Uto Sep 10, 2019 5:35 am

Imaju li taksi udruženja obavezu o minimalnom broju vozila koja moraju biti na ulicama u zavisnosti od doba dana. Primetno je da vikendom, praznicima ili u toku sportskih prenosa nema dovoljno vozila a u pozivnom centru se javljaju uz duže čekanje. Praktično zavisimo od dobre volje taksista da se pojave na ulicama.

Duleja je pomenuo iznad njegov slučaj, da postoji bilo kakva obaveza da imaju određeni broj aktivnih karavan vozila lakše bi našao prevoz.

U narednim danima ću kao Duleja napisati moje iskustvo tj "priču" koje se ni Džarmuš ne bi postideo da ekranizuje :)

Ps. U našim uslovima Raša Andrić i Darko Bajić :)
Pohvale za post: 1
crveni karton
Novice
Pridružio se: Sub Avg 24, 2019 10:34 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 105
Pohvalio: 7

Postod crveni karton » Uto Sep 10, 2019 10:24 am

Kada je guzva tesko ih je dobii na poziv jer im se ne isplati da trose gorivo do klijenta nego ga hvataju "na kvaku". Takodje kad pada kisa ili kad se vracas uvece iz grada cesto kazu fiksnu cenu, bez ukljucivanja taksimetra. Npr od splavova do pravnog 1000 dinara, realna cena bi bila oko 600, dok bi cargo kostao 300-350
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 11752
Pohvalio: 3199

Postod astrodule » Uto Sep 10, 2019 10:49 am

I šta je problem da kada dobijete "nepristojnu" ponudu taksiste istoga prijavite sutradan?
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
crveni karton
Novice
Pridružio se: Sub Avg 24, 2019 10:34 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 105
Pohvalio: 7

Postod crveni karton » Uto Sep 10, 2019 11:06 am

Mnogi ljudi nisu upuceni uopste da cenu taksija utvrdjuje grad, da mora da bude ista za sva udruzenja i da je zabranjeno ugovaranje cene. Jednotavno posmatraju to kao sredstvo da se sto pre prevezu od tacke A do tacke B, nije im bitno da li je par stotina dinara vise ili manje. Ja se taksijem odavno ne vozim, ali u okruzenju cesto cujem za takve slucajeve. Vise sam za to da se siri svest ljudima da to ne sme da se radi i da ne sedaju u takva vozila. Prijavljivanje nema smisla kad vidis da su sve najbolje pozicije u gradu zauzeli divlji taksisti. Budimo realni, to je ozbiljno uspostavljen sistem do samog vrha, svako ima svoj deo kolaca i tesko da ce biti uzdrman u skorije vreme.
Pohvale za post: 2
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 12388
Pohvalio: 14391

Postod Igor » Uto Sep 17, 2019 10:23 pm

Duleja je napisao svoju priču tj opis događaja a moja takođe zasnovana na istinitom događaju sledi.

Pre nekih mesec dana sam žureći do centra grada izašao iz autobusa kod pijace na Banovom brdu sa namerom da taksijem nadoknadim izgubljeno vreme u polasku.

Reklo bi se uobičajena situacija na taksi stanici kod pijace, prvi je bio neki divljak koga sam naravno preskočio a drugo vozilo čije taksi udruženje nisam upamtio je čekalo sa vozačem na svom mestu. Kucnuo sam po navici vozaču na prozor sa suvozačke strane da mu skrenem pažnju na to da bih ušao ali momak okvirno starosti oko 30 godina gledao je u mobilni i samo klimnuo glavom. Naivno sam pomislio da nije očekivao da uđem direktno kod njega pošto sam preskočio divljaka pa da završava započeto na telefonu. Gledajući u telefon pitao me je gde idemo, a ja mu naravno bez požurivanja rekao lokacijom na koju idemo.

Taksi polako kreće a vozač rekao bih perifernim vidom prati saobraćaj pošto je prioritet na online igri (borbi) koja je u toku :). Skrećemo nekako u Požešku pa dalje petljom kod Hipodroma kada u nekom momentu valja izgubivši u online igri kreće psovanje i nerviranje. Pažnja mu je u potpunosti usmerena ka dešavanju na telefonu a saobraćaj je periferna stvar. Izlazimo na pravac kod Sajma kad u jednom momentu u zanosu igrajući igru pita me da li vozim i da li bi mogao da pridržim volan na pravacu dok on ne odigra započeto. Naravno rekao sam mu da obrati pažnju na saobraćaj nakon čega se malo uozbiljio, srećom uskoro smo stigli do odredišta gde sam u čudu izašao.
Pohvale za post: 1
ПЕТАР
Beginner
Pridružio se: Pon Sep 09, 2019 11:18 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 32
Pohvalio: 107

Postod ПЕТАР » Uto Sep 17, 2019 10:53 pm

Таксисти су мафија. Има добрих, али већином су вандали којима је приоритет зарада и који су нелегално добили посао. Нелегалну с*** подхитно отерати одавде, знају да повећају цене и захтевају од путника пажњу да им се не огребе или не упрља такси.

Povratak na “Javni gradski saobraćajni prevoz”