Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Navodno su mnogi ozidali / zastaklili kuhinje. Možeš i naknadno da je zastakliš. Stvar izbora i zahteva kupca.

Mislim da je pokazni stan tu praktično "fore" radi. To je recimo neki "default" stan kao što se vidi na projektima i slikama. Mislim da je nedostatak neprecizno definisane standardne tehničke opremljenosti. Osim toga zamerka da kupcima u startu niko ne kaže da je sve podložno promeni. Na kraju zbog toga neko dobije baš taj "default" stan.

Savet za kupce da bi trebali da se raspitaju o svakoj sitnici. Skoro da treba da pitaš kakve su fuge na pločicama i da kroz "zahtev za izmene" tražiš da majstor koristi druge krstiće. S druge strane dobro je to da i takve zahteve ispunjavaju, bar koliko sam ja čuo.
 
Naravno, slazem se sa tobom da se odmah ulazi u kuhinju. Takav osecaj i ja sticem. Ali svako ko zeli (uz ozbiljnu doplatu verlo verovatno) moze da pomera gipsane zidove kako on zeli. Mozes da zatvoris kuhinju skroz, da produzis taj zid od interfona, bilo sta ali ko zna koliko to sve kosta
 
Osnovni problem u celoj priči je što se izvedeno stanje razlikuje od specifikacije standardnog završnog opremanja stana koja je bila sastavni deo ugovora a i predmet oglašavanja na sajtu Voždove kapije. Na slikama stana koje su prethodno objavljene vidljivo je da je u stanovima postavljen parket treće klase sa ispadajućim čvorovima, vrlo nehomogene boje i teksture, a kako je to neko lepo opisao i objasnio u jednom od prethodnih postova. Da li je takav parket postavljen u oglednom stanu u prodajnoj kancelariji? U specifikaciji za završno opremanje stana, koja predstavlja prilog ugovora, standardna opremljenost podrazumeva prefabrikovani hrastov parket natur (proverite u ugovorima) a taj podatak je u opisu tehničke opremljenosti na sajtu Voždove kapije bio prisutan do nedavno, a sada na sajtu u opisu stoji: parket prefabrikovani hrastov parket rustik...
 
Jeste izmenjeno s tim što se za sajt ne bih "hvatao" jer je registrovan na neku IT firmu. Čak je i PDF brošura skinua sa neta.
U ugovoru stoji kako si napisao a izvedeno stanje treba proveriti pre primopredaje.
Možda su izmene na sajtu priprema za III fazu :?: naravno, I i II su hrast natur :dil:
 
Sa takvim rustik parketom teško da će prodati III fazu i po ceni I faze. Cena kvadrata raste sa rastom poverenja u investitora i kvalitetom radova a nekako kod Voždovih kapija ima dosta iznenađenja
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=539655#p539655:2763hnlt je napisao(la):
ChungaLunga » Uto Maj 22, 2018 5:09 pm[/url]":2763hnlt]Naravno, slazem se sa tobom da se odmah ulazi u kuhinju. Takav osecaj i ja sticem. Ali svako ko zeli (uz ozbiljnu doplatu verlo verovatno) moze da pomera gipsane zidove kako on zeli. Mozes da zatvoris kuhinju skroz, da produzis taj zid od interfona, bilo sta ali ko zna koliko to sve kosta

Upravo tako. Ko zna koliko ce sve to da kosta i koliko na kraju zapravo izadje kvadrat stana. Ispada da kad kupujes stan, kao da kupujes auto sa osnovnom opremom a sva dodatna oprema poprilicno košta. Ok, kapiram plocice, parket, sanitarije, ko kako hoce drugacije, al ovo mi izgleda kao da su se minimalno potrudili u osnovnoj verziji stana, da bi vlasnici sto vise naknadno platili za izmene "po zelji". Pritom evo po iskustvima kupaca na forumu svaka dodatna intervencija nije prosla bas glatko i brzo. Mozda i nisam u pravu, al voleo bih da vidim i fotografije tih nekih drugih stanova ako bude prilike. Sve u svemu, kad sam vec u automobilskom zargonu, stičem utisak da, ako je CG limuzina, onda je VK sedan varijanta stana. Sve nekako za nijansu manje i uže gde god je to moglo biti.
 
Problem je sto sa tim zidom dobijas prilicno uzak "tunel" na ulazu...
 
Na tragu ovoga o čemu Baston piše, mislim da je broj utičnica (prilično) ispod optimalnog. Kupci III faze (i II, koji još nisu ugovorili dodatne radove) treba da na to obrate pažnju.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=539662#p539662:3qusyjgy je napisao(la):
bgvozd » Uto Maj 22, 2018 5:46 pm[/url]":3qusyjgy]Osnovni problem u celoj priči je što se izvedeno stanje razlikuje od specifikacije standardnog završnog opremanja stana koja je bila sastavni deo ugovora a i predmet oglašavanja na sajtu Voždove kapije. Na slikama stana koje su prethodno objavljene vidljivo je da je u stanovima postavljen parket treće klase sa ispadajućim čvorovima, vrlo nehomogene boje i teksture, a kako je to neko lepo opisao i objasnio u jednom od prethodnih postova. Da li je takav parket postavljen u oglednom stanu u prodajnoj kancelariji? U specifikaciji za završno opremanje stana, koja predstavlja prilog ugovora, standardna opremljenost podrazumeva prefabrikovani hrastov parket natur (proverite u ugovorima) a taj podatak je u opisu tehničke opremljenosti na sajtu Voždove kapije bio prisutan do nedavno, a sada na sajtu u opisu stoji: parket prefabrikovani hrastov parket rustik...
Parket bi po opisu trebao da bude isti kao u CG bar vizuelno jer razlika je u 0,6cm koji se ne vide. Nemam tako oštro oko niti se razumem u parket da bi gledajući u sliku mogao da kažem koji je ugrađen. Čitajući neke druge teme, kupcima za neke druge objekte je rečeno ko je proizvođač parketa pa ako je Tarkett odeš i pogledaš. Ovde se postavlja pitanje čiji je parket? Dalje, ko daje garanciju? Recimo u slučaju Tarkett-a, ko daje npr. 30 godina garanciju? Proizvođač ili izvođač radova? Za koga je pitanje koji je parket ugrađen i čiji? Koja je uloga nadzora, supervizora? Mnogo je zvučnih imena u igri. Na kraju, zašto postaviti samo pitanje parketa, čiji su prozori, elektromotori u roletnama? Koga juriti kada prođe garantni rok ako se ne daje proizvođačka garancija?
Dolazimo opet na šturi opis tehničke opremljenosi tipa “renomiranog proizvođača” ili Laufen Jika...jel Laufen ili Jika? Nema Laufen Cubito seriju. Možda automobilskim rečnikom nemamo pravo da znamo ko je proizvođač delova za prvu ugradnju ali u slučaju domaće građevinske operative, to ostavlja suviše prostora za manipulacije.
 
Vozdove kapije su u startu bile za dve klase ispod Central Gardena u smislu tehničke opremljenosti standardnog stana. Parket za 0,6 cm tanji, pregradni zidovi i delimično zidovi mokrih čvorova od gipsa, klima uređaji Gorenje (u specifikaciji obećan renomirani inostrani proizvođač), modularna elektrogalanterija slabijeg kvaliteta, turske zidne i podne pločice. Čak i takva tehnička opremljenost koja je obećana nije ispoštovana. Postavljen je rustik parket umesto natur, zašto ne Daikin klime kao u CG, jer to je renomirani inostrani proizvođač koji je obećan a Gorenje to svakako nije. Zašto standardni stanovi nisu izvedeni u nivou kvaliteta oglednog stana iz prodajne kancelarije? Zašto se menja specifikacija parketa u I i II fazi iz natur u rustik na sajtu Vozdovih kapija? Zašto se kupci na taj način ponižavaju? Da li se na taj način menja tehnička specifikacija opreme iz ugovora i preuzeta obaveza ugradnje takve opreme? Naravno da ne. Onaj ko zastupa interese investitora i prodavca radi to na vrlo sporan način, koji nije u interesu ni prodavca ni kupaca
 
Ako ne navedu ko je proizvođač , model , serija , klasa - da li to znači da pod "renomirani proizvođač" ili "aluminijumaki prozori" i slično mogu da ugrade nešto najnižeg kvaliteta i cene na tržištu ???
Ok npr. ulazna vrata su BOSAL, verujem da tu niko nema zamerku, mada su mogli navesti model vrata .
Ali ajde sad neka se izjasne za sve šta se tačno ugrađuje pa da budući kupci odluče na osnovu potpunih informacija.
A oni koji su već potpisali ugovore na osnovu poluinformacija koje su im poturene (u ugovore) da dobro porazmisle šta da rade !!!
Mislim da svi postojeći i budući kupci mogu da zahtevaju napismeno od investitora (prodavca) zvanične podatke šta se sve tačno ugrađuje .
Tipa: " Dobar dan , evo ja bih da kupim stan, ali hoću tačnu i preciznu specifikaciju u ugovoru " , inače ostavljate mogućnost da Vas prevare !
 
evo za člana miodragmiki dve slike parketa iz CG da malo "vežba oko"... ;)
a kad provežba moliću ga nek me izvesti da l je voždovački natur identičan palilulskom naturu, ili svaka opština ima svoj standard za natur hrast parket... ;)
 
@bgvozd Nažalost si u pravu mada CG ne bih uzimao kao reper zbog nekih drugih stvari koje se ne vide.
Elem, čudi me da sebi grade ovakve reference.

Nadam se da će sada kada počinju Wellport pokazati brigu o kupcu. Ako se ispostavi da su kupce do sada obmanuli a zatim sve zataškali, onda stvarno treba biti magarac pa im dati novac za nove projekte. Mada kod nas prethodni kiksevi ne utiču na renome. Zato smo Meka za strane investitore. Pred njima su i radnici i kupci niža rasa.
 
Ovo prefabrikovan parket znači da se ne hobluje i ne lakira na licu mesta i da u razmak između letvica može da se zavuče nokat? Ali istovremeno nije laminat?

Riblja kost je zakon, pa čak i lamelni parket u Nbgd blokovima iz 63-e, kada se lepo izlakira.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Evo da malo vezbamo oko i na VK parketu...Cvor do cvora izbi oci


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=539711#p539711:2ppfbejo je napisao(la):
ChungaLunga » Uto Maj 22, 2018 10:39 pm[/url]":2ppfbejo]Evo da malo vezbamo oko i na VK parketu...Cvor do cvora izbi oci

osim što vidim da se očigledno ne ugrađuje isti natur parket na Paliluli i Voždovcu, je l ovaj rustični voždovački bar dobro ugrađen, mislim ravno?
 
Daleko je od ravnog... Vrlo je neravno uradjen. A najzanimljivija stvar u svemu tome je sto su cvorovi suplji i naknadno su popunjeni nekim gitom da se ta rupa zamaskira i popuni

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Izvinite, godine uzele danak i na mojim očima. Ipak, gde ima dima ima i vatre. U celu priču se posebno uklapa “update” site-a VK gde mistično nestaje “natur” iz opisa parketa i na njegovo mesto dolazi “rustik”. Gledajući slike možda bi mi i podvalili prilikom primopredaje još ako nema svetla u stanu a roletne spuštene...idealno. Pa valjalo bi tražiti kopiju zapisnika o primopredaji pre zvaničnog čina. U anexu ugovora je tehnička opremljenost uklj. opis parketa. Mora da piše negde izvedeno stanje kako bi se uporedilo sa projektom tj. ugovorom zaključenim u izgradnji. Na kraju ako kažu tj. tvrde da je postavljen hrast natur neka to i napišu. Treba im tražiti i ko je proizvodjač a ako odbiju to kao poslovnu tajnu, tražiti da supervizor napiše da “uvidom u dokumentaciju i proizvodjačku specifikaciju itd.” potvrdjuje da je postavljen taj i taj parket te da je time ispoštovan ugovor. Na taj način ne bi morali da odaju poslovnu tajnu ako dobavljača parketa smatraju za to. S druge strane verujem da bi SGS koji im je supervizor vodio računa šta potpisuje. Ako treba i platiti dodatno supervizora jer sam siguran da je kršenje ugovorenih obaveza ozbiljan prekršaj pa čak i kod nas.
 
Evo rustika sa ispunjenim čvorovima u tri širine, 15, 18, 21 cm.
 
Stvarno žasU ! Pogotovo na ovim svetlijim daščicama.
 
Ovo je više brodski pod nego parket...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Mi smo potpisali predugovor pre nesto malo vise od dva meseca i sad vidim da je u predugovoru pisalo prefabrikovani hrast natur bla bla bla i ispod hrast natur,a pre par dana smo potpisali ugovor i isto pise to prefabrikovani hrast natur bla bla al sad ispod pise hrast rustik..mislim ja iskreno volim i kad je jednobojni parket ali i sareni,tako da generalno mi je lep parket kad gledam one slike sto je igor postavio al ovo frljanje sa recima su klasicna kurvanjska posla...
 
Nije "frljanje sa rečima" već kršenje ugovora. Hrast natur je jedno a hrast rustik drugo. Rustik ti je jeftiniji parket. Naručiš teleću čorbu u kafani a donesu ti pileću supu. :bash: Tvoj komentar bi bio "pa i ovo lepo izgleda"? Da ne bi možda i bakšiš konobaru dala? :lol:
Evo ti primer:
https://galerijapodova.com/sr/produkt/t ... 49070.html
https://galerijapodova.com/sr/produkt/t ... 49079.html

Za čorbu i supu neću davati primer :)

BTW mislim da su bili dužni da ti ukažu na izmene u ugovoru u odnosu na predugovor. Ja bih pitao advokata...
 
U civilizovanom svetu onaj ko prodaje i naplaćuje teleću čorbu a služi pileću supu teško da bi mogao da drži restoran i širi posao na takvim "kulinarskim" umećima. Svaka sličnost sa poslovima izgradnje je potpuno slučajna
 
Kad kazem frljanje sa recima mislim da se vode time napisali smo natur al nismo dodali rustik al smo mislili na natur rustik.. i jedno i drugo su natur,samo sto ima vise vrsta natura...natur i natur rustik ili sta vec. Da ja bi probala tu pilecu pa ako bi mi se dopala zadrzala bi je a ako mi se ne bi dopala trazila bi da odnesu i donesu pilecu.. i da volim sareni parket i volim cvorice na parketu,za moj ukus to mi je cak i lepse nego jednoobrazni.. al sve je stvar ukusa...a te price za plocice kako deluju kao nalepljni mozaik i daleko od mozaika bla bla,mene zanima cisto iz radoznalosti koliko je ljudi ovde koji komentarisu videlo stan pre nego sto je potpisalo predugovor.. i mislim da se jako puno puta u zivotu pokazalo i dokazalo da cena nije merilo kvaliteta.. jer moze neko da vam stavi parket prve klase,najskuplji al ako majstor ne uradi posao kako valja,dzaba vam sto je najskuplji,posle dva tri brisanja pocece da se razdvaja...
 
Vrh