Novi Minel - New Minel [ Stambeno poslovni kompleks ]

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

Crowley
Novice
Pridružio se: Sub Feb 20, 2021 5:19 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8
Pohvalio: 2

Re: Novi Minel - New Minel [ Stambeno poslovni kompleks ]

Postod Crowley » Ned Okt 10, 2021 9:34 am

Pilates » Sub Okt 09, 2021 11:34 pm napisao:Mene interesuju informacije vezano za stambene kredite. Gde su najpovoljniji uslovi trenutno i da li je neko dobio kredit u drugoj banci osim Unicredita i pod kojim uslovima?

Proveri OTP, bili su najpovoljniji tokom leta za stambene kredite. Nemaju troskove obrade, NKOSK. Ali upozorenje, veoma su spori.
Милосав
Novice
Pridružio se: Čet Jun 18, 2020 8:25 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2
Pohvalio: 0

Postod Милосав » Ned Okt 10, 2021 9:36 pm

Могу да потврдим, што се тиче ОТП, да су тренутно најповољнији. Део средстава за моје куповине у New Minelu сам покрио из кредита у ОТП, по препоруци (због тих кашњења у банци) све сам покренуо и завршио у филијали ОТП у Erport sitiju. За нашу причу у New Minelu је задужена Данијела. Колико сам разумео даваоца препоруке то им је најспособнији службеник у ОТП за овакву врсту пројекта. Када сам ја кренуо у причу добио сам две опције за кредит (комбинована и фиксна.. ) и све ово што је написано да нема трошкова националне корпорације и сл. Наравно пренео сам зараду код њих. Кога интересују бројеви: 2.99% плус еурибор. Али најбоље да се директно у наведеној филијали обратите Данијели. Не знам да се нешто није изменило.
Pohvale za post: 1
Glamočak
Beginner
Pridružio se: Sre Jul 22, 2020 1:34 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 86
Pohvalio: 403

Postod Glamočak » Ned Okt 10, 2021 9:51 pm

Милосав » Ned Okt 10, 2021 9:36 pm napisao:Могу да потврдим, што се тиче ОТП, да су тренутно најповољнији. Део средстава за моје куповине у New Minelu сам покрио из кредита у ОТП, по препоруци (због тих кашњења у банци) све сам покренуо и завршио у филијали ОТП у Erport sitiju. За нашу причу у New Minelu је задужена Данијела. Колико сам разумео даваоца препоруке то им је најспособнији службеник у ОТП за овакву врсту пројекта. Када сам ја кренуо у причу добио сам две опције за кредит (комбинована и фиксна.. ) и све ово што је написано да нема трошкова националне корпорације и сл. Наравно пренео сам зараду код њих. Кога интересују бројеви: 2.99% плус еурибор. Али најбоље да се директно у наведеној филијали обратите Данијели. Не знам да се нешто није изменило.

Hvala
tlazar
Beginner
Pridružio se: Pon Jan 29, 2018 11:30 am
Kontakt:
Pohvaljen: 125
Pohvalio: 9

Re: RE: Re: Novi Minel - New Minel [ Stambeno poslovni kompleks ]

Postod tlazar » Ned Okt 10, 2021 10:25 pm

Милосав napisao:Могу да потврдим, што се тиче ОТП, да су тренутно најповољнији. Део средстава за моје куповине у New Minelu сам покрио из кредита у ОТП, по препоруци (због тих кашњења у банци) све сам покренуо и завршио у филијали ОТП у Erport sitiju. За нашу причу у New Minelu је задужена Данијела. Колико сам разумео даваоца препоруке то им је најспособнији службеник у ОТП за овакву врсту пројекта. Када сам ја кренуо у причу добио сам две опције за кредит (комбинована и фиксна.. ) и све ово што је написано да нема трошкова националне корпорације и сл. Наравно пренео сам зараду код њих. Кога интересују бројеви: 2.99% плус еурибор. Али најбоље да се директно у наведеној филијали обратите Данијели. Не знам да се нешто није изменило.
Isti uslovi su bili u raif pre 3meseca. Podneo sam zahtev u sredu, odobren je u ponedeljak.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
urosk
Beginner
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 11:25 am
Kontakt:
Pohvaljen: 101
Pohvalio: 88

Postod urosk » Pon Okt 11, 2021 10:00 am

Cuvajte se promenjivih stopa, trenutno je eurobor, pa skoro, na istorijskom minimumu, trenutno jeste povoljno ali za 5-10 godina mogla bi rata drasticno da vam skoci, ja bih se pre odlucio za fiksnu kamatnu stopu ako neka banka nudi takav kredit.

Koristite ovaj kalkulator da proverite uticaj promene kamatne stope na visinu rate.
https://calculator.nbs.rs/WebSite/SerCy ... omene.aspx
zainteresovan
Beginner
Pridružio se: Čet Jan 11, 2018 2:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 94
Pohvalio: 10

Postod zainteresovan » Pon Okt 11, 2021 12:11 pm

urosk » Pon Okt 11, 2021 9:00 am napisao:Cuvajte se promenjivih stopa, trenutno je eurobor, pa skoro, na istorijskom minimumu, trenutno jeste povoljno ali za 5-10 godina mogla bi rata drasticno da vam skoci, ja bih se pre odlucio za fiksnu kamatnu stopu ako neka banka nudi takav kredit.

Koristite ovaj kalkulator da proverite uticaj promene kamatne stope na visinu rate.
https://calculator.nbs.rs/WebSite/SerCy ... omene.aspx

Pojedine banke nude mogucnost da se u toku otplate predje sa varijabilne na fiksnu kamatu i obratno.
Милосав
Novice
Pridružio se: Čet Jun 18, 2020 8:25 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2
Pohvalio: 0

Postod Милосав » Pon Okt 11, 2021 12:52 pm

Добар савет око еурибора. Ја лично сам одабрао ту опцију да могу да пређем на фиксну камату.
darkot
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Jan 17, 2017 4:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 229
Pohvalio: 268

Postod darkot » Pon Okt 11, 2021 2:16 pm

To je uglavnom namesteno tako da se ne isplati preci na fiksnu. Dobro proucite uslove, kod otp banke svake tri godine mozete da birate fisknu ili varijabilnu. Ali ta fiksna je sve veca i veca, prakticno vas teraju na euribor. Jedina prava fiksna stopa je ako se tako u startu dogovorite za ceo period otplate.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Pohvale za post: 3
Pilates
Novice
Pridružio se: Sub Nov 28, 2020 11:51 am
Kontakt:
Pohvaljen: 7
Pohvalio: 4

Postod Pilates » Pon Okt 11, 2021 8:20 pm

darkot napisao:Dobro proucite uslove, kod otp banke svake tri godine mozete da birate fisknu ili varijabilnu.
hoces da kazes da ta fiksna u otp-u nije ista za citav period otplate? Zasto li se onda zove fiksna :?:
Crowley
Novice
Kontakt:

Postod Crowley » Pon Okt 11, 2021 8:36 pm

OTP ima opciju da na svake 3 godine biras varijabilnu ili fiksnu (to zovu kombinovana). Sve je to super na papiru, ALI naravno da je to samo zamka posto oni diktiraju kolika ce stopa biti kada biras. Ako je varijabilna nepovoljna u tom trenutku, oni ce ti dati jos nepovoljniju fiksnu tako da nisi bas u dobroj poziciji. Jer zasto bi bili na gubitku, to je samo marketinski trik.

Kao sto su gore napisali, ako zelite fiksnu to uradite odmah kada dizete kredit i potpisite ugovor za tu stopu. Naravno te kamate su dosta vece nego varijabilna posto je EURIBOR u minusu vec godinama.
darkot
Higher intermediate
Kontakt:

Postod darkot » Pon Okt 11, 2021 10:19 pm

Da tacno tako. Meni su prosle godine dali novu fiksnu od 3.05 dok su novim klijentima nudili znacajno manju stopu za prve tri godine. Dok sam 2017te dobio u startu 2.65. Bukvalno hoce da vas oteraju u varijabilnu. Razlog za podizanje ne postoji jer je euribor na slicnom nivou.

tlazar
Beginner
Kontakt:

Postod tlazar » Pon Okt 11, 2021 10:24 pm

Upravo tako, ja ne vidim nacin kako moze da se isplati kombinovana.

darkot
Higher intermediate
Kontakt:

Postod darkot » Pon Okt 11, 2021 10:27 pm

Iskreno ja nisam ocekivao da podizu toliko bez razloga tj. bez vece promene euribora za koji se sve vezuje na kraju. Ali eto takve su banke..

Babaroga
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Pet Feb 21, 2020 4:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 117
Pohvalio: 32

Postod Babaroga » Uto Okt 12, 2021 9:30 am

Kod Intese 2,51% varijabilna, bez dodatnih troskova, odobravanje ide jako brzo. Takodje se slazem sa gore pomenutim oko OTP banke da im je to samo marketinska caka oko fiksne kamate, stavise i varijabilna im nije konkurentna. Unicredit, kao projektni finansijer nesto povoljniji sa kamatom ali postoje dodatni troskovi
tlazar
Beginner
Kontakt:

Postod tlazar » Uto Okt 12, 2021 6:06 pm

Je l je dobio neko neki nezvanican datum useljenja za lamelu B? Meni sada daju samo zvanican, po ugovoru.

stanarka
Novice
Pridružio se: Sre Sep 15, 2021 3:35 pm
Kontakt:

Postod stanarka » Uto Okt 12, 2021 9:17 pm

tlazar » Uto Okt 12, 2021 6:06 pm napisao:Je l je dobio neko neki nezvanican datum useljenja za lamelu B? Meni sada daju samo zvanican, po ugovoru.

sta vam stoji u ugovoru? mene zanima za A lamelu
tlazar
Beginner
Kontakt:

Postod tlazar » Uto Okt 12, 2021 9:23 pm

U ugovoru stoji 11.12.

markomarkovic
Intermediate
Pridružio se: Uto Feb 05, 2013 11:46 am
Kontakt:
Pohvaljen: 444
Pohvalio: 7665

Postod markomarkovic » Uto Okt 12, 2021 9:52 pm

tlazar » Tue Oct 12, 2021 8:23 pm napisao:U ugovoru stoji 11.12.

Za lamelu A stavljen fiksno datum 11. decembar?
A ne 26 meseci od dobijanja dozvole?
tlazar
Beginner
Kontakt:

Postod tlazar » Uto Okt 12, 2021 9:58 pm

Ja pisem za lamelu B, pise 26 meseci - odnosno 11.12

Crowley
Novice
Kontakt:

Postod Crowley » Uto Okt 12, 2021 10:15 pm

Postoji i stavka gde se produzuje taj rok u nekim vanrednim slucajevima. A pandemija spada u to.
Babaroga
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Pet Feb 21, 2020 4:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 117
Pohvalio: 32

Postod Babaroga » Uto Okt 12, 2021 10:19 pm

Ja nemam recimo taj fiksni datum za A lamelu, stoji 24-26 meseci od dobijanja dozvole, naravno uz ogranicenja za vanredne okolnosti. Takodje ne postoji stavka za kasnjenja. Ocigledno su ugovori drugaciji kako za koga, i zavisno od perioda kad je kupovao stan.
stanarka
Novice
Pridružio se: Sre Sep 15, 2021 3:35 pm
Kontakt:

Postod stanarka » Uto Okt 12, 2021 10:47 pm

za A lamelu stoji 26 meseci od dobijanja gradjevinske dozvole, odnosno taj rok je vec prosao jer je bio u septembru. takodje se pominje 'dogadjaj vise sile' u vezi sa kasnjenjem, ali mislim da pod tim ne moze da se vodi pandemija. bilo bi fino da uskoro dobijemo neko obavestenje, bar da ne nagadjamo
Coka777
Beginner
Pridružio se: Uto Dec 31, 2019 12:22 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 28
Pohvalio: 10

Postod Coka777 » Čet Okt 14, 2021 10:23 am

Da li je neko isao u stan u lameli B u poslednjih nedelju/dve?
tlazar
Beginner
Kontakt:

Postod tlazar » Čet Okt 14, 2021 6:54 pm

Ja nisam bio skoro, ali su mi rekli da imaju problem sa dobavljacem sobnih vrata i da to sada pomera podelu kljuceva. Tehnicki prijem treba da pocne uskoro i da traje neko vreme, ne znaju koliko. U sustini trenutno je dosta stvari nepoznato tako da nemaju nikakvu procenu.

Ili mozda meni ne zele da kazu, jer nisam bio bas prijatan kad su mi rekli da pomeraju presaju kljuceva

antares
Novice
Pridružio se: Čet Nov 12, 2020 10:54 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 35
Pohvalio: 5

Postod antares » Pet Okt 15, 2021 6:26 am

tlazar » Uto Okt 12, 2021 9:58 pm napisao:Ja pisem za lamelu B, pise 26 meseci - odnosno 11.12

Dosta čudna informacija, s obzirom na to da na poslednja 3 pitanja i ja dobijam odgovor da se lamele D i E završavaju u decembru. A verovatnoća da B i E budu gotove u isto vreme je vrlo mala.

To ili znači da će tvoja biti gotova ranije (u šta čisto sumnjam :D ) ili da će ove poslednje dve biti useljene tipa u martu.

Povratak na “Projekti u izgradnji”