Hram Svetog Save

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

Pasarela
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pet Feb 16, 2018 4:17 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 767
Pohvalio: 814

Re: Hram Svetog Save

Postod Pasarela » Sre Avg 07, 2019 8:11 pm

Тако су и на Славији ставили предимензионирану фонтану па се сад оптички Славија смањила, међутим овде је обрнуто а уз то и смешно, а то је све због тога као што рекох, јер су "стручњаци" са израженим талентима поготово за трећу димензију нагрдили БГ до коске.
Хаеул
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sub Apr 06, 2019 3:22 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 469
Pohvalio: 104

Postod Хаеул » Sre Avg 07, 2019 8:14 pm

Поредите бабе и жабе. Око Храма није уопште ни морало да буде никакве ограде, или је просто могло да се посади неко жбуње - уобичајена жива ограда код нас слабо успева. Најгоре могуће решење била би ограда каква је изнад предложена.
Pasarela
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pet Feb 16, 2018 4:17 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 767
Pohvalio: 814

Postod Pasarela » Sre Avg 07, 2019 9:06 pm

И то није крај, планирају доле ниже и колосални споменик Стефану Немањи који ће допринети томе да стара штајга иза изгледа као да је из киндер јајета.
Myah
Intermediate
Pridružio se: Ned Okt 28, 2018 10:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 355
Pohvalio: 117

Postod Myah » Čet Avg 08, 2019 12:22 am

Za travu oko Dvora se slažem, ali ne i za Hram. Okolo se već nalaze dečija igrališta i drugi parkovski sadržaji. Ne možete očekivati od dece da hodaju savršeno po betonu dok ne dođu do igrališta. Pritom, dekorativna trava obično ima i neko drugo ukrasno rastinje. Prostor oko hrama je dušu dao za druženje, nalaženje, šetanje, sedenje, ležanje, slikanje. Za decu i pse da jure. Baš bi mi bilo mrtvo da se sve to ograniči. Kao što na Kalemegdanu ljudi sede na onom brdu i na zidinama, tako bi mi nekako bilo prirodno da i ovde sede... Opet, to sam samo ja
Pohvale za post: 1
Прле
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Nov 29, 2018 12:57 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 222
Pohvalio: 337

Postod Прле » Čet Avg 08, 2019 11:14 am

Хаеул » Сре Авг 07, 2019 6:11 pm napisao:О каквих 5% говорите? Нема града у Србији у коме бар пола ученика не похађа веронауку, а у већини је удео тих ђака знатно већи. Говоримо о више од пола милиона ученика.

Ако је тако - заиста је пријатно чути.

Хаеул » Сре Авг 07, 2019 6:11 pm napisao:Латиница уопште не треба да се учи у школи. Уклонити је из наставног програма, и ето простора за старословенску азбуку.

Уопште не бих плакао ако би се укинула латиница.

Хаеул » Сре Авг 07, 2019 6:11 pm napisao:Не знам како сте могли научити да читате грчки захваљујући часовима математике у основној школи, с обзиром да се у оквирима наставе математике учи свега пар грчких слова. И да се учи цела азбука (свесно користим тај израз уместо туђица алфабет и абецеда), то није довољно да бисте научили да читате грчки, али добро..

Па била је и физика, секције и лични интерес, али верујте, врло мало труда. Да се разумемо причамо о умењу прочитати написано. Изузетно корисно када се путује по Грчкој споредним путевима без карте..

Хаеул » Сре Авг 07, 2019 6:11 pm napisao:Храм Светог Саве је црква а не манастир. Нема ту места конацима, а нема ни школи, а што се тиче библиотеке - зграду архива, музеја и библиотеке СПЦ треба градити другде. Нема ту простора за њих. Морам признати, помало ме нервира што се о томе није размишљало век уназад.

Ја бих библиотеку са платоа вратио на њено историјско место уместо оног лудила којег хоће да направе на Косанчићевом венцу. И ето одмах места за све. У време комуниста библиотеку су направили на том месту јер је простор био празан, а њима није нешто било важно да ли ће се храм градити или не и какве су потребе комплекса. Узгред, на том платоу је била предвиђена градња зграде патријаршије.
Хаеул
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Хаеул » Čet Avg 08, 2019 2:06 pm

Прле » 08 Авг 2019 18:14 napisao:Па била је и физика, секције и лични интерес, али верујте, врло мало труда. Да се разумемо причамо о умењу прочитати написано. Изузетно корисно када се путује по Грчкој споредним путевима без карте..

Извините, можда сам био помало груб изнад. Испаде као да сам Вас оптужио да лажете.. Нисам приметио док сам куцао.

Ја сам морао баш плански да учим грчко писмо да бих га савладао јер сам кроз наставу у Србији срео само делић грчких слова.

Прле » 08 Авг 2019 18:14 napisao:Ја бих библиотеку са платоа вратио на њено историјско место уместо оног лудила којег хоће да направе на Косанчићевом венцу. И ето одмах места за све. У време комуниста библиотеку су направили на том месту јер је простор био празан, а њима није нешто било важно да ли ће се храм градити или не и какве су потребе комплекса. Узгред, на том платоу је била предвиђена градња зграде патријаршије.

Ја не бих, јер на "историјском месту", које бих лично пре назвао некадашњим и привременим, нема места за библиотеку какву имамо данас. Постојећа зграда Народне библиотеке је прва наменски прављена за ту потребу. Било би сулудо напуштати је и правити неку нову, на простору који је поптуно неприкладан.

На Косанчићевом венцу желим да видим уређену рупу и рушевине, као трајни споменик варварског чина непријатеља и цене нашег немара (господа југословенски чиновници су били сувише заузети евакуишући саме себе да евакуишу књижевно благо Народне библиотеке).

Познато ми је шта се све дешавало под титоистима. Нажалост, неке криве Дрине није могуће исправити.

Уосталом, Народна библиотека није ни Титов маузолеј ни седиште КПЈ. То је једна од највиших културних установа нашег народа. Не можемо је третирати као неког титоистичког уљеза.

Постојећа зграда Патријаршије би вероватно и била довољна за потребе Цркве, да се може наћи места за Музеј, Архив и Библитеку СПЦ. Имате ли можда предлог где би се могла изградити зграда за ове три црквене установе?
Navip
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Uto Okt 30, 2018 5:41 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 134
Pohvalio: 363

Postod Navip » Pet Avg 09, 2019 7:17 pm

[quote="Хаеул » Čet Avg 08, 2019 2:06 pm"]
На Косанчићевом венцу желим да видим уређену рупу и рушевине, као трајни споменик варварског чина непријатеља и цене нашег немара (господа југословенски чиновници су били сувише заузети евакуишући саме себе да евакуишу књижевно благо Народне библиотеке).
/quote]
Dosta je rupa i rusevina. Na mestu predratne Narodne biblioteke, treba izgraditi repliku stare zgrade, koja bi imala kulturno-umetnicku namenu, jer je naravno premala za prvobitnu namenu.
Pohvale za post: 2
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 11921
Pohvalio: 13965

Postod Igor » Pet Avg 09, 2019 7:52 pm

Vratimo se temi ;)
Хаеул
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Хаеул » Uto Avg 13, 2019 5:02 pm

Navip » 10 Авг 2019 02:17 napisao:Dosta je rupa i rusevina. Na mestu predratne Narodne biblioteke, treba izgraditi repliku stare zgrade, koja bi imala kulturno-umetnicku namenu, jer je naravno premala za prvobitnu namenu.

То би било најгоре од свих могућих решења. Рупа и рушевина су споменик књигоцида који се ту почињен. Обновити предратну зграду - то би било као да сравните све у Јасеновцу и ту посадите шуму.
Pohvale za post: 2
Piccolo
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 9:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 863
Pohvalio: 2114

Postod Piccolo » Čet Avg 15, 2019 3:06 am

Ne izgradnja nove obnovljene stare zgrade biblioteke na Kosančiću bi bila kao da u Jasenovcu izgradite veliku zgradu memorijalnog centra, kad se več poredi...
Хаеул
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Хаеул » Čet Avg 15, 2019 1:59 pm

Piccolo » 15 Авг 2019 10:06 napisao:Ne izgradnja nove obnovljene stare zgrade biblioteke na Kosančiću bi bila kao da u Jasenovcu izgradite veliku zgradu memorijalnog centra, kad se več poredi...

Асполутно не би. То би било као да на месту страдања 800.000 људи Хрватска постави 800.000 пластичних луткица и каже, "ето, вратили смо вам их, не помињите нам више Јаеновац".

Да је зграда обновљена у првих пар година после рата, не бих имао никакву примедбу. Обновити је данас би било сулудо. Рупа и рушевине већ 80 година служе као споменик на немачки књигоцид и цену нашег немара. Обновом би тај споменик био уништен.
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 11921
Pohvalio: 13965

Postod Igor » Čet Avg 15, 2019 3:08 pm

Vratimo se temi ;)

Povratak na “Projekti u izgradnji”