Šta je novo?

Nova GSB garaža

boca-ica

Professional
Učlanjen(a)
02.04.2010.
Poruke
10.169
Pohvaljen
5.003
Mogu da Vas obavestim da nova GSB-ova garaža u Batajnici vrlo lepo napreduje (stari Novosadski put iza raskrsnice sa Zemun poljem)

Ogromna hala je pri kraju grubih radova (postavljene su zidne aluminijumske obloge )
a gradi se i manja pomoćna hala , saobracajnice u samom placu su završene pa čak i nj. osvetljenje kao i prilazni putevi (sve sa semaforima)

Što se dinamike tiče jedino mogu da vam potvrdim svakodnevnu aktivnost građ.radnika

Vrlo lep savremen mega objekat :kk:
;)
 
A jel nova garaža treba da zameni neku staru ili je to proširenje kapaciteta? :rolleyes:
 
Ne samo da je objekat veliki i savremen vec je i sam plac ogroman između starog i novog NS puta
a pre pocetka izgradnje tu je urađena podzemna infrastruktura tacnije ukopane su velike cevi sa puno šahtova po unut. saobracajnici.

Drugi objekat, dosta manji (za sada je samo betonski kostur ) ima čudno nagnut krov.
Sam objekat ima nekoliko ogromnih cargo vrata za autobuse a iznad su dva sprata verovatno kancalarije , asvaltirano okolo , postavljene ulicne svetiljke bas su OK , ulazi se na plac dvostrano ito sa skretanja sa starog NS puta ka Zemun-polju a drugi ulaz je 1 - 1,5 km dalje , skretanje sa starog NS ka fabrici stakla-Zvezda Ima još interesntnih detalja al da nedužim

Po arhiekturi jako lići na fabriku konzervi Bell P. izgrađene pre 2.g. preko puta Coca-Cole

Batajnica postaje prava industriska zona Kad smo vec kod nj. u produžetku puta pre ulazka u Batajnicu izgrađene su, i vec se koriste neke poslovne zgrade sa jako interesantnim modernom arhitktnoskim rešenjima a ima dosta drugih hala koje su u raznim fazama izgradnje (toje dr. tema)

Jos koja rec: Početak izgradnje nije se toliko obnarodovan i sve vreme kao da je obavijena tajnama ....
Eto tek kada se objekat završava, evo o njemu i ovde , šta reci... negde sam cuo, što treba proveriti , da se zapravo
garaža sa Karaburme seli u Bataju a umesto nje veliiko M . Bilo bi lepo kako rece prvi građanin da Beograđani
znaju bar osnovne odgovore šta, ko,kako i kada mada nebi nista falilo da saznamo odgovore i na ostala pitanja
RE
Slike- jednostavno ne umem da ih postavim ovde a imam dig.fot.apar. - matorac sta da se radi -
:grand:
 
A jeste li sigurni da je garaza gsp da nije veolina ili privatnih prevoznika jer ama bas niko nista u gspu nezna u vezi toga ili je to poklon iznenadjenaj jos samo da je napune sa 350 novih cng buseva :vops:
 
Hm... ako GSP nije upoznat ... onda moj izvori koj su do sada bili OK (bili i pitali radnike na gradilištu) su u velikoj zabludi ...
Napominjem da nisam zapazio nigde na vidnom mestu istaknutu info tabli o vrsti objekta , izvođaču i rokovima ...
što je čudno sobzirom na veličinu objekta
iz tog razloga MOLIM Admina da ukloni ovu temu ili prebaci u misteriozne projekte dok se nerasvetli
PS Mozda i postoje razlozi tajnovitosti - pa posle gotovo -završeno pa i niko nije reagovo .... šta je tu je

Za svaki slučaj izvinjavam se svim Forumašima i ujedno pozivam ih da rasvetlimo misteriju ....
 
Neka tema ostane gldaj da nam nabacis koju slicicu jer da gsp pravi morali bi raspisati tender pa bi vec znali a mislim da bi se isti hvalili na sva zvona polaganje kamena temeljca itd :kafa:
 
Da je tu nesto cudno, jeste. Celokupna infrastruktura na tom placu izmedju fabrike stakla i bivse elektronske industrije je uradjena jos prosle godine, a zapoceto je pretprosle godine. Betonski kostur za tu (mozda) garazu je postavljen jos jesenas i stajao je tako sve do pre mesec dva kada su poceli da ga oblazu panelima koji se sada vidi. Cudno je i to sto bi za jednu GSP garazu trebalo da ima poveci izbetonirani plato, a nema ga. Jer u ono ma koliko je, ne moze da stane 50 autobusa. Ali ko zna, posto se nista konkretno ne zna o svemu tome, mozda i to naknadno urade
 
Ma to prave skladiste za buduce tramvaje za metro, s'obzirom da planiraju da prva linija ide od zemuna do Vuka...
 
Dajte ludi koju sliku da bi imao bolju pretstavu o tome mozda je distributivni centar neke fabrike ili tako nesto :kafa:
 
Vrh