PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 13275
Pohvalio: 3862

Re: PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Postod astrodule » Pon Okt 28, 2019 3:48 pm

west 65 izviruje.jpg
Kula polako izviruje pored Genexa.

Nisu baš idealni vremenski uslovi, ali pošto sam otkrio da u zajedničku prostoriju u zgradi na 6. spratu može uvek da se uđe, slikaću ponovo kada još malo poraste, a naročito kada preuzme primat najviše zgrade u Beogradu.

west 65 izviruje GE.jpg

Sad mi preostaje da izračunam, da li ću videti kulu i sa prvog sprata na kojem živim odakle vidim sam vrh Geneksa. Verovatno ne :(

samo genex.jpg
Poslednja izmena od astrodule u Pon Okt 28, 2019 3:59 pm, izmenjeno 2 puta ukupno.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Pohvale za post: 5
Nisko
Intermediate
Pridružio se: Pet Mar 23, 2018 11:36 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 107
Pohvalio: 59

Re: RE: Re: PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Postod Nisko » Pon Okt 28, 2019 3:54 pm

Assad84 napisao:Pametan stan,da nema možda mensa člansku kartu,šalu na stranu pričate kao da je kula gotova,završena a tek treba da se vidi šta će biti ugrađeno,ne sumnjam da hoće ali polako sa euforijom.Jedino to sa zajedničkim bazenom mi deluje kao javno kupatilo,ne znam šta je tu luks osim da se slika kao ono u bw. Jedino se ne mogu složiti sa gornjim postom ,,ccc" da se ne mogu porediti,naravno da se mogu porediti i itekako ima smisla porediti ta dva solitera.

"zajednicki bazen" , bezveze??? Tu si u pravu. Kad bi svaki stanar imao svoj bazen to bi vec bilo nesto. Ovako ne vidim zaista neku preveliku razliku izmedju ove dve kule.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Pohvale za post: 1
ccc
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Nov 21, 2016 11:39 am
Kontakt:
Pohvaljen: 330
Pohvalio: 268

Postod ccc » Pon Okt 28, 2019 4:01 pm

Onda ja nemam šta više da dodam, neke stvari je očigledno nemoguće objasniti, ili ja ne umem. Ako misliš da se mogu porediti, onda super.
Malo evolucije nije na odmet.
Nisko
Intermediate
Kontakt:

Postod Nisko » Pon Okt 28, 2019 4:06 pm

Ovo je bilo sarkasticno. Naravno da ne mogu da se porede :)

Nisko
Intermediate
Kontakt:

Postod Nisko » Pon Okt 28, 2019 4:07 pm

potencijalnikupac
Novice
Pridružio se: Sub Okt 12, 2019 7:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 26
Pohvalio: 135

Postod potencijalnikupac » Pon Okt 28, 2019 4:14 pm

Ziveo u zgradama na 33 i 23 spratu (srecom ne u Srbiji) i meni se dopada. Ali da budemo svesni par cinjenica... Odrzavanje ovakvih zgrada kosta drasticno vise nego obicnih zgrada od 6 spratova. Obe zgrade su bile jako luksuzne, sa recepcijama, gym-om, saunama itd. Odrzavanje je za jedan stan bilo oko 10 eura po kvadratu stana (nije greska...) i tu je sve bilo besprekorno. Nisam siguran da ce sa 1 euro po kvadratu to moci u Beogradu iako su plate zaposnih nize, jer odrzavanje liftova, pumpi, fasada kosta pa kosta. Bio sam svedok kako u krizi ljudi koji imaju novac i stanove koji vrede preko milion eura ne placaju zajednicko odrzavanje i pitam se sta ce se desiti kad kriza dodje kod nas i kako ce to sve funkcionisati...
ccc
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Nov 21, 2016 11:39 am
Kontakt:
Pohvaljen: 330
Pohvalio: 268

Postod ccc » Pon Okt 28, 2019 4:33 pm

Nisko » Pon Okt 28, 2019 3:06 pm napisao:Ovo je bilo sarkasticno. Naravno da ne mogu da se porede :)

Izvini, mislio sam na njegov deo koji si ti citirao, na brzinu sam pročitao, gde tvrdi da svakako mogu da se porede, ne na tvoj komentar.
Malo evolucije nije na odmet.
shadestudio
Intermediate
Pridružio se: Čet Maj 30, 2019 3:34 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 169
Pohvalio: 30

Postod shadestudio » Pon Okt 28, 2019 5:19 pm

astrodule » Pon Okt 28, 2019 3:48 pm napisao:
west 65 izviruje.jpg
Kula polako izviruje pored Genexa.

Nisu baš idealni vremenski uslovi, ali pošto sam otkrio da u zajedničku prostoriju u zgradi na 6. spratu može uvek da se uđe, slikaću ponovo kada još malo poraste, a naročito kada preuzme primat najviše zgrade u Beogradu.

west 65 izviruje GE.jpg

Sad mi preostaje da izračunam, da li ću videti kulu i sa prvog sprata na kojem živim odakle vidim sam vrh Geneksa. Verovatno ne :(

samo genex.jpg

Slika
Slika
Slika

Da bi je video sa prvog sprata west bi morao da ima visinu od oko 350 m po mom racunanju.
@shade.archviz
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 13275
Pohvalio: 3862

Postod astrodule » Pon Okt 28, 2019 5:59 pm

Ma da. Mnogo mi je blizu Infostan. Sa drugog ili trećeg će se sigurno videti.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Assad84
Intermediate
Pridružio se: Ned Jun 16, 2019 12:32 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 148
Pohvalio: 44

Postod Assad84 » Pon Okt 28, 2019 6:05 pm

Радознали грађанин » Pon Okt 28, 2019 1:54 pm napisao:https://m.youtube.com/watch?v=7ZaRW2fmLp4

Лифт у Генексу.

Хоћу рећи да лифтови уопште нису у лошем стању, чак су и много бољи од просека у граду. Поглед је већ ствар укуса.

Па ово изгледа сјајно,искрено нисам скоро ишао у Генекс кулу али видим да станари више него довољно брину о условима живота,додуше неки су ову зграду овде називали и ,,сабласни бетонски солитер духова" као да им је највећа брига да неко ко ето воли висину не купи тамо стан за реално мале паре.Још увек западна капија Београда може да се такмичи са много млађом конкуренцијом.
bushwick
Beginner
Pridružio se: Uto Mar 05, 2019 2:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 153
Pohvalio: 67

Postod bushwick » Pon Okt 28, 2019 7:23 pm

Nisko » Pon Okt 28, 2019 8:54 am napisao:
Assad84 napisao:Pametan stan,da nema možda mensa člansku kartu,šalu na stranu pričate kao da je kula gotova,završena a tek treba da se vidi šta će biti ugrađeno,ne sumnjam da hoće ali polako sa euforijom.Jedino to sa zajedničkim bazenom mi deluje kao javno kupatilo,ne znam šta je tu luks osim da se slika kao ono u bw. Jedino se ne mogu složiti sa gornjim postom ,,ccc" da se ne mogu porediti,naravno da se mogu porediti i itekako ima smisla porediti ta dva solitera.

"zajednicki bazen" , bezveze??? Tu si u pravu. Kad bi svaki stanar imao svoj bazen to bi vec bilo nesto. Ovako ne vidim zaista neku preveliku razliku izmedju ove dve kule.

živela sam godinama u luksuznoj zgradi sa zatvorenim bazenom (ne u beogradu). taj bazen je uvek bio prazan, imao je zaposlenog spasioca koji je po ceo dan sam tamo sedeo iznad praznog bazena. jedina osoba koju znam da je to koristila je bila skromnijih prihoda u nekoj kombinaciji sa zgradom. ona je takodje koristila i besplatne kafe i ostale kerefeke. nije to bitno, ako je, ali u vecini slučajeva ljudi koji imaju para za takve zgrade i stanove nemaju vremena da to koriste tako da to nije tako mudra investicija.

naravno koliko ljudi toliko cudi neka kupuje šta ko hoće, raste hiljadu cvetova itd. problem nastaje kad se pokušava nekim objektivnim parametrima dokazati opravdanost te razlike u ceni. to neće moći, nema objektivnog opravdanja za tolike razlike na istoj lokaciji, jednako bezbednoj, iste škole i sl. to je subjektivni osecaj ali i prestiž tu igra veliku ulogu, ne znam zašto to poricati.
shadestudio
Intermediate
Kontakt:

Postod shadestudio » Pon Okt 28, 2019 9:00 pm

Visoke zgrade su skuplje za pravljenje od zgrada do 8 spratova. Mnogo veca kolicina betona i celika je potrebna. A mislim da je i takva staklena fasada skuplja od demit fasade sa dvokrilnim prozorom. To su dve stvari koje mi trenutno padaju na pamet zbog kojih je zgrada skuplja. Pricam objektivno, nije me poslao investitor da hvalim zgradu.
@shade.archviz
Pohvale za post: 2
unedfined
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 13, 2017 10:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 936
Pohvalio: 2516

Postod unedfined » Pon Okt 28, 2019 9:47 pm

Assad84 napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674537#p674537]Радознали грађанин » Pon Okt 28, 2019 1:54 pm[/url] napisao:https://m.youtube.com/watch?v=7ZaRW2fmLp4

Лифт у Генексу.

Хоћу рећи да лифтови уопште нису у лошем стању, чак су и много бољи од просека у граду. Поглед је већ ствар укуса.

Па ово изгледа сјајно,искрено нисам скоро ишао у Генекс кулу али видим да станари више него довољно брину о условима живота,додуше неки су ову зграду овде називали и ,,сабласни бетонски солитер духова" као да им је највећа брига да неко ко ето воли висину не купи тамо стан за реално мале паре.Још увек западна капија Београда може да се такмичи са много млађом конкуренцијом.
Mislim da je lift isto u poslovnoj zgradi. Ako je nešto prazno i napušteno godinama i maltene nikad korišćeno, nije čudo da deluje dobro očuvano.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
bushwick
Beginner
Pridružio se: Uto Mar 05, 2019 2:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 153
Pohvalio: 67

Postod bushwick » Pon Okt 28, 2019 9:58 pm

shadestudio » Pon Okt 28, 2019 2:00 pm napisao:Visoke zgrade su skuplje za pravljenje od zgrada do 8 spratova. Mnogo veca kolicina betona i celika je potrebna. A mislim da je i takva staklena fasada skuplja od demit fasade sa dvokrilnim prozorom. To su dve stvari koje mi trenutno padaju na pamet zbog kojih je zgrada skuplja. Pricam objektivno, nije me poslao investitor da hvalim zgradu.

ne pričam objektivno iz perspektive investitora, nego objektivno iz perspektive kupca. ljudi nabrajaju stvari tipa bazen, prozori od plafona do poda (fuj!!), “pametne zgrade”, odličan pogled sa 40. sprata (uz durbin - često ih vidjam po stanovima u svojoj zgradi u americi) staklene terase i sl kao razloge zašto neko placa za beograd visoke cene. a meni je nekako prilično jasno da je jedan od glavnih faktora prestiž. to je ljudski, ne znam čemu foliranje. smešno je poricati kad je toliko očigledno.
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2781
Pohvalio: 5040

Postod tragac » Pon Okt 28, 2019 10:07 pm

Priča se iz ugla kupca
Danas ima dovoljno kupaca koji više ne žele demit fasadu i dvokrilni prozor 120x120. I koji mogu sebi da priušte bolje, mnogo bolje.
Ne zaustavljajte Taxi - bojkotujte ga!
sasha75
Intermediate
Pridružio se: Čet Dec 06, 2018 11:09 am
Kontakt:
Pohvalio: 126

Postod sasha75 » Pon Okt 28, 2019 10:26 pm

Ja samo ne razumem gde je problem sa tom demit fasadom? Nisam nikakav poznavalac toga pa me zanima sta se smatra premium fasadom, koje su to razlike, gde je na skali ta toliko pominjana demit.fasada, koja mi deluje najrasprostranjenija i ovde i u Evropi
Радознали грађанин
Novice
Pridružio se: Čet Avg 15, 2019 12:17 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 24
Pohvalio: 17

Postod Радознали грађанин » Pon Okt 28, 2019 10:56 pm

unedfined » Пон Окт 28, 2019 9:47 pm napisao:
Assad84 napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674537#p674537]Радознали грађанин » Pon Okt 28, 2019 1:54 pm[/url] napisao:https://m.youtube.com/watch?v=7ZaRW2fmLp4

Лифт у Генексу.

Mislim da je lift isto u poslovnoj zgradi. Ako je nešto prazno i napušteno godinama i maltene nikad korišćeno, nije čudo da deluje dobro očuvano.

Не, лифтови су у стамбеном делу.

https://m.youtube.com/watch?v=kkctLhYRj0Q

Од 1.15
Propeler
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Dec 17, 2016 11:26 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1405
Pohvalio: 1050

Postod Propeler » Pon Okt 28, 2019 11:04 pm

Meni je više nerazumno plaćati kvm u staroj zgradi, poput Genexove koja je takvom stanju, gde je sve najsocijalnijeg kvaliteta, staro 40 i više godina i potpuno neodržavano, bez parkinga i bilo kakvih dodatnih sadržaja, 1500 do 2000 evra, nego u ovakvoj zgradi 2500 do 3000.
Nisko
Intermediate
Kontakt:

Postod Nisko » Pon Okt 28, 2019 11:12 pm

Mordor...

shadestudio
Intermediate
Kontakt:

Postod shadestudio » Pon Okt 28, 2019 11:34 pm

sasha75 » Pon Okt 28, 2019 10:26 pm napisao:Ja samo ne razumem gde je problem sa tom demit fasadom? Nisam nikakav poznavalac toga pa me zanima sta se smatra premium fasadom, koje su to razlike, gde je na skali ta toliko pominjana demit.fasada, koja mi deluje najrasprostranjenija i ovde i u Evropi

Premijum fasada je uglavnom ventilisana, sa oblogom od keramike, kamena, metala itd.
Ventilisane fasade se bolje ponasaju po pitanju termickih svojstava. Nisam bas strucan ali tako je otprilike. Plus svaki materijal kao zavrsna obrada izgleda bolje od malterisanog stiropora koji se isprlja za 2 godine.
Sto se skale tice, demit u estetskom smislu je odmah iznad golih blokova, tj samo da ne stoji go zid. Mada termicki nije los ako je deblji sloj.
@shade.archviz
sasha75
Intermediate
Pridružio se: Čet Dec 06, 2018 11:09 am
Kontakt:
Pohvalio: 126

Postod sasha75 » Pon Okt 28, 2019 11:50 pm

shadestudio » Pon Okt 28, 2019 10:34 pm napisao:
sasha75 » Pon Okt 28, 2019 10:26 pm napisao:Ja samo ne razumem gde je problem sa tom demit fasadom? Nisam nikakav poznavalac toga pa me zanima sta se smatra premium fasadom, koje su to razlike, gde je na skali ta toliko pominjana demit.fasada, koja mi deluje najrasprostranjenija i ovde i u Evropi

Premijum fasada je uglavnom ventilisana, sa oblogom od keramike, kamena, metala itd.
Ventilisane fasade se bolje ponasaju po pitanju termickih svojstava. Nisam bas strucan ali tako je otprilike. Plus svaki materijal kao zavrsna obrada izgleda bolje od malterisanog stiropora koji se isprlja za 2 godine.
Sto se skale tice, demit u estetskom smislu je odmah iznad golih blokova, tj samo da ne stoji go zid. Mada termicki nije los ako je deblji sloj.

Hvala na odgovoru, svakako je jasnije :)
Assad84
Intermediate
Pridružio se: Ned Jun 16, 2019 12:32 pm
Kontakt:
Pohvalio: 44

Postod Assad84 » Pon Okt 28, 2019 11:56 pm

unedfined » Pon Okt 28, 2019 9:47 pm napisao:
Assad84 napisao:

Лифт у Генексу.

Аха,ништа онда је мистерија решена зашто нови стамбени квартови од 3000-4000 / м2 изгледају тако добро :mrgreen: poyy
Propeler
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Dec 17, 2016 11:26 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1405
Pohvalio: 1050

Postod Propeler » Uto Okt 29, 2019 12:51 am

U Genex bi trebalo uložiti više novca, nego što trenutno vredi da bi se priveo civilizovanoj nameni. To važi za većinu zgrada u Bg-u. Zamena celokupne stolarije, izrada fasade uz toplotnu izolaciju, kompletna zamena svih instalacija u zgradi, jer su stare preko 40 godina i dotrajale su, uređenje stepeništa, zamena liftova ili makar kvalitetan i redovan remont, izrada sistema klimatizacije itd..... I kad bi se sve to uradilo, te zgrade opet ne bi mogle da konkurišu novijim kvalitetnijim zgradama, zbog mnogo razloga.

A gde su tek podzemni parkinzi, bazeni i ostalo.

To sve govori da starogradnja u Bg-u ugl. ne vredi ni trećinu cene kvalitetnije novogradnje.

Da ne idemo dalje, pa da ne govorimo da se iole kvalitetna obnova i rekonstrukcija velike većine starogradnje nikad neće ni desiti, već će sve te zgrade propadati u nedogled i u njima će živeti samo onaj koji mora.
potencijalnikupac
Novice
Pridružio se: Sub Okt 12, 2019 7:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 26
Pohvalio: 135

Postod potencijalnikupac » Uto Okt 29, 2019 2:01 am

Bilo bi dobro kad bi novogradnje bile kvalitetne pa bi zaista bilo sigurno otici u novu zgradu i imati mir oko stana. Bio sam "ponosni" vlasnik "super lux novogradnje" na Vracaru blizu Hrama. Spolja sve gladac, unutra... bas veliki jadac... Divna fasada pukla, sada moze prst da se zavuce u pukotinu, garaza prokisnjava, uprkos brojnim sanacijama. U stanu mi pukao ventil od centralnog grejanja (sa pratecim posledicama), u celoj vertikali kupatila curila komsijama i svi smo radili cevi iz pocetka. Zgrada nije velika i ja sam par puta krecio ulaz i moj sprat, od kad sam otisao (4 godine) zgrada nije okrecena i vise ne izgleda ni malo pristojno. Nije pitanje manjka novca vlasnika stanova, ali je deo stanara ostario i umro pa njihovi naslednici gledaju kako da izdaju ili prodaju a dinar ne uloze, ostali su ne zainteresovani Imam dosta prijatelja koji su kupili nov stan, uglavnom su slicne price. Zelim da cujem za novogradnju gde nema primedbi stanara u Beogradu i bicu mnogo mirniji oko kupovine sledeceg stana. Posle stana na Vracaru , renovirao sam stari stan i zaista sam dobio kvalitetan stan ali je zgrada uzas iako svake dve godine krecim ulaz i moj sprat zgrada izgleda ocajno. i da, procurelo mi je od komsija iznad mene... Nemam bas pametan savet, samo sam zeleo da podelim svoja iskustva i da ukazem kupcima novih stanova da nije sve tako sjajno...
Babyaardvark
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Avg 19, 2013 1:19 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 336
Pohvalio: 306

Postod Babyaardvark » Uto Okt 29, 2019 7:59 am

Nije tema, ali kada se već priča o Geneksovoj kuli evo jedan interesantan prilog Marka žvake o platou ispred kule

https://youtu.be/kkctLhYRj0Q

Povratak na “Projekti u izgradnji”