Šta je novo?

Објекат преkoпута Делта Ситија

Svarog

Novice
Učlanjen(a)
18.04.2010.
Poruke
6
Pohvaljen
0
Гради се неки објекат препута Делта Ситија,не делује ми репрезентативно,да ли неко зна о чему се ради?
 
Koliko ja znam, preko puta Delta Sitija (Jurija Gagarina) se ruši montažni objekat firme DIPO, pošto su se preselili u poslovnu zgradu koja se nalazi u krugu FOM-a (bio, super koncept, a i neke dobre firme su se ugnezdile tamo).
 
Уклонили су кров, па су поставили стубове који штрче изнад објекта скоро за висину самог објекта...али сам то само онако блицнуо погледом пре неколико дана на пола секунде док сам пролазио, тако да нисам баш детаљно све видео...
 
Vidiš, moguće da je nadogradnja. Prolazio sam pre 10-tak dana i bilo mi je čudno što su iza zgrade napravili "parking" od tucanika.
Kada se DIPO bio odselio, verovao sam da će se rušiti.

Ali, da neko (može da) gradi ispod dalekovoda..... :rolleyes:
 
Koliko ja znam radi se rekonstrukcija i trebala bi spolja da bude kombinacija staklo i drvenaste aplikacije
 
???
Ali - to je bila najobičnija baraka. Od čvrstog materijala, ali ipak - baraka.

Doduše, i ovo što se upravo gradi na 50m od Airport City-ja, u krugu FOM-a, je takođe nadogradnja nekadašnjih fabričkih baraka.

Nove tendencije....
 
Pa,kada su mogli oni lopovi umesto fabrike carapa partizanka izmedju bulevara i dimitrija tucovica da od hala naprave "elitnu" zgradu ne ruseci konstrukciju vec samo budzeci je sto ne bi mogli i ovi? :)
 
Dobro, ali - nadziđivanje baraka?!?! :D Pa zar je Beograd na to spao?
 
DIPO se vraca na staru lokaciju. Sa ovim radovima povecava se visina u potkrovlju, kako bi se u iste smestile kancelarije i izlozbeni salon. Stubovi koji se vide su konstrukcija staklene fasade.

U donjem ( starom) delu ce biti proizvodnja i magacin.

FOB napustaju jer su im ogromni troskovi zakupa, a njihov objekat stoji prazan.

Ideja sa prelaskom u FOB pre 2 gosine je bila da se tamo iskljucivo proizvodi namestaj po meri, a da se u starom prostoru radi klasicna seca univera, kao i do tada.

Nazalost, prvo 15k, a zatim 12K mesecnog zakupa u FOB-u su prelomili da se ipak vrati nazad.
 
@Nevenković - ja sam ono "Lesi se vraća kući" bio razumeo kao povratak nadziđivanja :rolleyes:

Bio sam par puta u DIPO-u u FOM-u (ili kako se već zove ta zgrada). Fino su bili sredili prostor, ali oni najbolje znaju šta im se isplati.

Iskreno, bio sam se poradovao kada sam video radnike preko puta DC, misleći da ruše baraku.
Znači, Lesi se vraća pod dalekovod :rolleyes:
 
relja":isxuc03b je napisao(la):
@
Bio sam par puta u DIPO-u u FOM-u (ili kako se već zove ta zgrada). Fino su bili sredili prostor, ali oni najbolje znaju šta im se isplati.
Mnogo para je bilo ulozeno u sredjivanje tog prostora, namera je bila da dugotrajno ostanu tamo, ali im se zbog krize posao prepolovio u zadnje 2 godine, tako da nije bilo drugog izbora.
 
Ponovicu i ovde,dalekov se izmesta,rece Cuckovic danas u politici...Pominjao je da ce to raditi elektromreze.Uopste kuda ide taj dalekovod,znam jedino da se proteze duz taj bulevar koji ide pored blokova
 
@реља
Нисам ни ја веровао када сам видео надоградњу бараке...али изгледа да...:D

@вучко
Далековод се простире од топлане са леве стране ЈГ до ИМТ-а где прелази улицу. Служи за повремено напајање топлане и за струју када топлана производи зими, колико је мени познато. У сваком случају небих волео да радим испод далековода, па макар он само један део године био у функцији...:D Иде под земљу једног лепог дана, тако су причали...
 
Dalekovod se nastavlja dalje kroz krug IMT-a, pored ograde kod bloka 64, prelazi preko Vojvođanske ulice, i penje se na Bežanijsku kosu.
A dalje...ide negde, ali ja više nisam krivio vrat :)
 
Retardinjo je objasno - počinje iz Toplane NBG.
 
prevideh to.dakle do toplane ide struja iz obrenovca podzemno pa nadzemno ka zemlji cuda iza bezanije,razumeo:)
 
A sta nu ga dodje FOM i dipo i gdje je bila fabrika carapa u bulevaru :D
 
FOM - propala Fabrika odlivaka i modela, odmah pored IMT-a. Sada se koristi jedna zgrada kao poslovni prostor, kao i okolna skladišta.

DIPO - firma koja se bavi pločastim materijalom za nameštaj i okovima, nalazila se u prizemnoj zgradi (koja je spolja izgledala kao baraka) na uglu Jurija Gagarina i Dr Agustina Neta, preko puta Delta City-ja, preselili se u tu adaptiranu zgradu u krugu FOM-a, pa se sada izgleda vraćaju na staru adresu, kao reče Nevenković.
 
Evo ilustracije za direktora

fobq.jpg
 
To preko puta Delta sitija će da bude vrlo dobro i lepo.
 
Vrh