Blok 32 - Stambena izgradnja

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

Zeus
Novice
Pridružio se: Čet Nov 21, 2019 10:12 am
Kontakt:
Pohvaljen: 7
Pohvalio: 8

Re: Blok 32 - Stambena izgradnja

Postod Zeus » Ned Maj 03, 2020 4:01 am

Odlično izgleda. Samo zelenilo nedostaje!
Prikačeni fajlovi
DCD4F463-1979-4972-864B-F6A70AADCAEA.jpeg
63E2DC38-F40F-43C0-89C4-6E4EFD0950EE.jpeg
Pohvale za post: 2
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 15782
Pohvalio: 5380

Postod astrodule » Ned Maj 03, 2020 8:15 am

Valjda će posaditi nešto.

I Novi Beograd je bio go kad se izgradio
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Pohvale za post: 1
Саша
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jul 25, 2014 1:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9508
Pohvalio: 2044

Блок 32 - две стамбене и пословна зграда

Postod Саша » Pet Maj 08, 2020 4:35 pm

Јуче касно поподне:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

На десној су упаљена фасадна светла:

Slika

Slika
Ћирилица се пише срцем!
Pohvale za post: 7
srdjanprpa
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Jul 19, 2017 7:57 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 935
Pohvalio: 827

Postod srdjanprpa » Pet Maj 08, 2020 5:22 pm

Jedan od projekata koji mi neide u glavu, tacnije deo sa terasama, odprilike svaki komsija iznad vas moze da gleda sta vi radite na terasi ili ja imam neki trip :)
Giorano Angelo
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Okt 22, 2011 11:25 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1802
Pohvalio: 307

Postod Giorano Angelo » Pet Maj 08, 2020 5:28 pm

srdjanprpa » 08 Мај 2020 03:22 pm napisao:Jedan od projekata koji mi neide u glavu, tacnije deo sa terasama, odprilike svaki komsija iznad vas moze da gleda sta vi radite na terasi ili ja imam neki trip :)

Моја бака је својевремено говорила: „Немој никада дуго стајати на прозору. Не морају сви да знају да си беспослен.“ :)

Видећемо како ће функционисати у стварности. :)
Подржите петицију против рушења Генералштаба:
http://www.peticije24.com/inicijativa_p ... neralstaba
Pohvale za post: 5
shadestudio
Intermediate
Pridružio se: Čet Maj 30, 2019 3:34 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 373
Pohvalio: 51

Postod shadestudio » Pet Maj 08, 2020 8:07 pm

srdjanprpa » Pet Maj 08, 2020 5:22 pm napisao:Jedan od projekata koji mi neide u glavu, tacnije deo sa terasama, odprilike svaki komsija iznad vas moze da gleda sta vi radite na terasi ili ja imam neki trip :)

Na zalost, dizajn atraktivan ali privatnost na terasi nula. Isto je i na residensu u beogradu na vodi. Najbolje su uvucene terase, niko te ne vidi sa strane.
@shade.archviz • archviz studio
Piccolo
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 9:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1397
Pohvalio: 3576

Postod Piccolo » Pet Maj 08, 2020 10:05 pm

Zato ovde za par godina ima da niknu tende iznad svake terase.
Assad84
Intermediate
Pridružio se: Ned Jun 16, 2019 12:32 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 290
Pohvalio: 107

Postod Assad84 » Pet Maj 08, 2020 10:52 pm

А могу људи и да застакле своју терасу, ништа не може да их спречи у томе.
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 17732
Pohvalio: 7383

Postod direktor » Pet Maj 08, 2020 11:54 pm

Moze zakon da ih spreci ali ko ce se bakce tim trivijalnostima ...
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10926
Pohvalio: 18311

Postod Гага » Sub Maj 09, 2020 1:30 am

Ако у купопродајном уговору има члан о забрани застакљивања, или додат посебан анекс уговору о томе, онда наравно да ни под разно то неће моћи
то да ураде. Уосталом у купопродајним уговорима за зграде у "Запад 65", не за онај "Товер", па "Блок 67А", "Сакура",... постоји тај члан.
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Sub Maj 09, 2020 9:13 am

Neki ljudi su st***, bacaju pikavce kroz prozor, a neki vole i da pljuckaju kroz prozor. Ovaj vid terasa definitivno nije zgodan za ovo podneblje.
Slika
Duletov blog
Slika
Assad84
Intermediate
Pridružio se: Ned Jun 16, 2019 12:32 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 290
Pohvalio: 107

Postod Assad84 » Sub Maj 09, 2020 10:11 am

Гага » Sub Maj 09, 2020 1:30 am napisao:Ако у купопродајном уговору има члан о забрани застакљивања, или додат посебан анекс уговору о томе, онда наравно да ни под разно то неће моћи
то да ураде. Уосталом у купопродајним уговорима за зграде у "Запад 65", не за онај "Товер", па "Блок 67А", "Сакура",... постоји тај члан.

И шта ће да се деси ако неко једноставно неће да се повинује томе, да неће можда да зову ватрогасце да му разваљују блиндирана врата стана да би дошли до његове терасе да је онда сруше, а пре тога ће неко наравно морати да се бакће са дотичним по судовима, само не знам ко ће то све тачно да финансира.

Многе ствари су чак кривично дело у Србији што се тиче грађевине па их многи раде најнормалније и не плаше се последица, а таман посла да се неко плаши да застакли сопствену терасу у сопственом стану.
shadestudio
Intermediate
Pridružio se: Čet Maj 30, 2019 3:34 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 373
Pohvalio: 51

Postod shadestudio » Sub Maj 09, 2020 1:22 pm

Ja ne znam kako stvari funkcionisu, ali na vest 65 nisam video ni jednu zastakljenu terasu.
@shade.archviz • archviz studio
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 17732
Pohvalio: 7383

Postod direktor » Sub Maj 09, 2020 6:25 pm

Mislim da je neko pousao da zastakli na a bloku pa su mu skinuli
Ne moraju kroz stan da prolaze vec spolja moze da se skine ili da se ne dozvoli majstorima da stave uopste ....
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Giorano Angelo
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Giorano Angelo » Ned Maj 10, 2020 12:24 pm

astrodule » 09 Мај 2020 07:13 am napisao:Neki ljudi su st***, bacaju pikavce kroz prozor, a neki vole i da pljuckaju kroz prozor. Ovaj vid terasa definitivno nije zgodan za ovo podneblje.
Slika

Ова теза за терасе (тачније балконе) не држи. У Блоку 21 постоји стамбени блок Б-9 са системом парних испуштених и непарних повучених (заправо у линији главне фасаде објекта) етажа. И у последњих тридесетак година се није догодио овакав епилог са опушцима. Пошто познајем доста људи у тој згради, могу рећи да се не сећам ниједног примера да је неко баш уживао у погледу на туђ балкон (нарочито са непарне на парну етажу). Истини за вољу, проблем се јављао у зони испуштених хоризонтала са балконима (парна етажа), коју деле четири стана (заправо има ефекат отворене галерије).

Ово што говориш иде пре у прилог непостојања основне културе становања код наших људи.

Ево пример из Западне капије Београда. Тамо уопште нема балкона, лођа, нити било каквог другог облика проширеног становања.
Prikačeni fajlovi
Западна капија Београда_АГ.jpg
Pohvale za post: 3
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Ned Maj 10, 2020 12:51 pm

Svaka zgrada ima nekog nekulturnog/bahatog. Pošto sam na prvom spratu često zatičem opuške na simsu, a pre neki dan nam je upao i na terasu (koja je zastakljena, ali jedan prozor je bio otvoren) i to na veš koji se sušio (i nisu u pitanju iste osobe).

Ja lično volim kakvu takvu intimu na terasi i ne bih voleo da neko ima pogled na celu moju terasu. Naravno, svako kupuje ono što mu odgovara.
Duletov blog
Slika
Giorano Angelo
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Giorano Angelo » Ned Maj 10, 2020 1:20 pm

astrodule » 10 Мај 2020 10:51 am napisao:Svaka zgrada ima nekog nekulturnog/bahatog. Pošto sam na prvom spratu često zatičem opuške na simsu, a pre neki dan nam je upao i na terasu (koja je zastakljena, ali jedan prozor je bio otvoren) i to na veš koji se sušio (i nisu u pitanju iste osobe).

Ja lično volim kakvu takvu intimu na terasi i ne bih voleo da neko ima pogled na celu moju terasu. Naravno, svako kupuje ono što mu odgovara.

Пре бих рекао да је лођа, колико сам схватио из неке друге теме. Али ајде, да не притискам са правом терминологијом...

Потпуно је оправдано имати свој афинитет (у твом примеру: тежња ка већој интимности). Проблем настаје када се лични афинитет претвара у општи. Нисмо сви исти. Говорим из искуства са разним клијентима (било је стварно различитих захтева). Генерално, не видим проблем у балконима у тој стамбеној групацији Блока 32 као обликовног решења, већ у непостојању основне културе становања, и то не појединца, већ доброг дела станара неког улаза/зграде. С те стране сматрам да твоја теза око балкона не стоји. За (не)културу станара - то нисам ни спорио.

Такође, било би занимљиво знати социјалну, професионалну и психолошку структуру будућих станара овог комплекса. На основу тога би се могла дати претпоставка о каквој структури станара је реч, као и то какво би било њихово понашање у одређеним околностима.
Саша
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Саша » Ned Maj 10, 2020 1:53 pm

У овим зградама је мања могућност да се наруши приватност других преко балкона него другде.

У свим зградама које имају балконе може да се гледа у оне суседне по страни, или преко пута ако су зграде близу - где може да се гледа и у туђе станове. Слично је и с великим бројем хотела, једнако приморских и планинских. Мало је таквих људи који ће се нагнути и гледати у туђи балкон, било зато што је то друштвено неприхватљиво, било зато што је неваспитано ако има некога на том балкону испод па то примети, било зато што људи обично имају паметнија посла; не сећам се да сам некога видео да стоји на свом балкону и нагнут гледа у туђи испод.
Дакле, већ по природи ствари, то се веома ретко ради, а ако хоће неко да ради, тешко може да се спречи без обзира на то какви су балкони. Постоје телескопи, двогледи и камере па је таквима вероватно још занимљивије да вире право у интиму туђих соба.

Ове зграде имају жардињере по страни у којима ће зеленило спречавати приступ ивици балкона и нагињање на ту страну. Онај ко баш жели да се заштити од свих погледа, увек може да стави сунцобран на балкон - има их данас свих врста, облика и величина.

Иначе, власницима станова у оваквим зградама балкони и терасе служе више као статусни симбол - да ставе лепе гарнитуре и украсне биљке на њих, а ретко их користе, често немају ни времена за то. Све је више самаца који много раде и ретко су код куће - има спратова где су пола власника жене-самице које раде до касно поподне, или увече до осам, или девет. Они по правилу не доводе друштво кући, већ излазе у кафиће и ресторане, и често путују.
Знам младог човека који је купио стан овде, сам је, сав је у екологији, путовањима, с лакоћом плати авион и учешће само да би за викенд отишао на полумаратон у Паризу, или Љубљани, на пример. Обишао Израел, Тасманију (из Аустралије), Јапан, Кубу, Америку ... Ради цео активни део дана до увече. Таквих имате на стотине у новим зградама на Новом Београду. Ако су породични људи, онда су у трци цео дан - раде много, воде децу у вртић и из њега, организују се да обаве шта треба за себе и децу; не користе своје скупо плаћене терасе (рецимо - 30 квм 60.000 евра) јер немају времена за њих.

Такви људи захваљујући свом стандарду и беже у овај нов начин становања јер се много разликује од оног у социјализму - с малим становима, запуштеним улазима, без правила која се поштују, с неодржаваним лифтовима, фасадама и двориштима, са слабом изолацијом, лошом хигијеном и безбедношћу, без гаража.

То је оно што им се, у ствари, папрено наплаћује кроз високе цене квадрата - та разлика. А они без много размишљања и спремно дају паре за то.

Дакле, објективно, нема бојазни да ћете имати непријатности те врсте јер је за то веома мала могућност.

Slika

Slika
Ћирилица се пише срцем!
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Ned Maj 10, 2020 5:31 pm

Nadam se da ste u pravu. No o tome treba da brinu oni koji kupuju tu stanove.

Ja lično ne bih voleo da me neko gleda od gore kada sam na terasi. Na moru mi nije problem, ali svaki dan - jeste.

U pravu si @Đorano, imam lođu, i zato mi je još neverovatnije da mi je uleteo pikavac.
Duletov blog
Slika
mladi gradonacelnik
Novice
Pridružio se: Uto Okt 08, 2019 11:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6
Pohvalio: 5

Postod mladi gradonacelnik » Ned Maj 10, 2020 11:06 pm

Zar nije bezveze sto terase na poslednjim spratovima nisu natkrivene? Bice neupotrebive tokom kise i snega.
Ili ce postojati mogucnost postavljnja tende?
Džoni
Beginner
Pridružio se: Pon Mar 02, 2020 10:19 am
Kontakt:
Pohvaljen: 156
Pohvalio: 299

Re: RE: Re: Blok 32 - Stambena izgradnja

Postod Džoni » Sre Maj 20, 2020 12:29 pm

Slike od danas.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Poslato sa SLA-L02 pomoću Tapatoka
Lulu_NY
Beginner
Pridružio se: Sub Nov 09, 2019 6:05 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 60
Pohvalio: 5

Postod Lulu_NY » Sre Maj 20, 2020 5:51 pm

Lepo izgleda, poslovna zgrada je humana i simpa.

@Mladi gradonacelnik

Poslednja dva sprata su sve duplexi, tako da oni imaju natkrivene terase na donjem nivou, a na gornjem ce da se suncaju :D :P
Саша
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Саша » Pet Maj 22, 2020 1:22 am

Данашње слике. Чујем на лицу места да неће бити усељења пре августа, иако мени изгледа да су радови при самом крају. Кажу да се по захтевима купаца преуређује већи број станова.
С друге стране, ако рок за усељење буде померен за више од времена изгубљеног због ванредног стања, чујем да ће бити тужби за надокнаду штете.

Slika

Slika

Лево улаз у подземну гаражу, десно до њега - улаз у зграду:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Ћирилица се пише срцем!
Pohvale za post: 5
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Pet Maj 22, 2020 10:05 am

Lulu_NY » 20 May 2020, 17:51 napisao:Lepo izgleda, poslovna zgrada je humana i simpa.

@Mladi gradonacelnik

Poslednja dva sprata su sve duplexi, tako da oni imaju natkrivene terase na donjem nivou, a na gornjem ce da se suncaju :D :P

Ipak očekujem prvu tendu za godinu dana :)

Iskreno, bolje bi bilo da svi imaju mobilnu tendu, da barem sve bude jednobrazno. Takva tenda ne bi zauzimala mnogo mesta, a zaista ne vidim smisao otkrivene terase tokom cele godine (pa makar imao i natkrivenu ispod)
Duletov blog
Slika
Zeus
Novice
Pridružio se: Čet Nov 21, 2019 10:12 am
Kontakt:
Pohvaljen: 7
Pohvalio: 8

Postod Zeus » Pet Maj 22, 2020 12:33 pm

Ovi taksisti što stoje ispred Merkatora ne poštuju socijalnu distancu od 1.5 metra.

Povratak na “Projekti u izgradnji”