Šta je novo?

Blok 61 - Neimar

calcio

Beginner
Učlanjen(a)
12.07.2012.
Poruke
33
Pohvaljen
0
Čini mi se da ova tema nije zastupljena na forumu, pa rekoh da je pokrenemo. Ima neko više informacija oko ove zgrade? Rok završetka je koliko znam april 2013. i trenutno rade fasadu na zgradi. Možda neko zna malo više oko kvaliteta gradnje?
 
Neimarci su poznati kao odlicni i kvalitetni. Ja sam bila jako zainteresovana. Imali su fantasticne stanove od oko 80 m2, bas ono o cemu sam mastala. Nazalost to je bilo prodato jos odavno, ima 3 meseca minimum. Na njihovom sajtu ima sta je ostalo. Konkretno, u lameli b dva stana, a u lameli a cini mi se veci izbor. Opet, zavisi ko sta trazi, ali su ostali mali stanovi. Lokacija je odlicna, ali i cena nije mala. 1600 evra veliki stanovi za kes, a kredit 1700 evra po kvadratu. Manji su jace.
Ja jedva prezalila. Sve mi se poklapalo, od lokacije, pozicije stana, nikad lepse strukture itd. I tako... :(
Grade i na Kosi, ali me ta lokacija ne zanima. Jaka cifra za Kosu III, a groblje preblizu.
 
malo slika:
im6.jpg

im8.jpg

im12.jpg

im18.jpg

im2.jpg

neki stanovi:
A-74.jpg

A-73.jpg

A-56.jpg

B-13.jpg

B-72.jpg

opis:
http://www.neimarv.rs/images/stories/u_ ... viceva.pdf
 
To je to, uglavnom su ostali stanovi na visokim spratovima, sa velikim tersama i sl. Lamela a je lose pozicionirana u odnosu na b, u pitanju je juzna strana, okrenuta ka prometnoj ulici, tako da sam je to u startu eliminisala kao odbojno, dok je lamela b okrenuta sever-istok i nije na glavnoj ulici. Generalno su bili lepsi stanovi u ovoj lameli.
 
micir27":kqosfxjo je napisao(la):
Lokacija je odlicna, ali i cena nije mala. 1600 evra veliki stanovi za kes, a kredit 1700 evra po kvadratu. Manji su jace.

Po kojim kriterijumima ste zakljucili da je ta lokacija odlicna, nikako ne mogu da se slozim tu sa vama?
 
Generalno volim ovaj kraj. Jesete ova zgrada blizu glavne ulice, ali skola je na dve minute, vrtic na minut, blizu je i druga skola i vrtic u bloku 45. Blizu je prevoz, pijaca, ama bas sve sto vam treba za zivot, bar meni. Ne znam sta vas brine?
 
Lokacija je gledano na povezanost sa saobraćajnicama vrlo dobra. Sve ostalo je katastrofa, počevši od kriminala da se na toj lokaciji gradi ovolika stambena zgrada ne uzimajući u obzir već veliku gustinu naseljenosti tog bloka. Slobodan parking apsloutno ne postoji u okolini, a imajući u vidu da neće svi kupiti i garažu haos će samo biti povećan, što će dovesti do još goreg bahaćenja vozača u okolini.
Objekat je samo jedan u nizu gadnih objekata novogradnje koji su uništili strukturu postojećih blokova i nemaju nikakve dodirne tačke sa urbanizmom po kome su razvijani blokovi. Samo još jedan produkt pilićarstva poslednjih 10 godina koji su uništili i ono malo urednih planova koji su postojali u Beogradu, da bi neko podmazao svoj džep.
Sve u svemu SRAMOTA.
A što se tiče kvaliteta stanova, nadam se da će da bude ok, ako je već cena tako visoko postavljena (500-600 evra više nego u ostatku bloka).
 
Dušane u pravu si.

Još jedan u moru primera divljeg urbanizma. Prevelika spratnost za tu lokaciju. Parking je već sada krcat a da niko nije još uselio. Znam iz ličnog iskustava jer vodim klince u vrtić svaki dan.
Ništa gore kad se vraćaš izmrcvaren sa posla, probijaš se kroz gužvu pa kad dođeš kući nemaš gde kola da ostaviš. Neka hvala.
Iako nisam arhitekta očigledno je da je arhitektonski ova zgrada kao slon u staklarskoj radnji u odnosuna ambijent.

Nažalost zbog nemoći vlasti da reši imovinske probleme divlje gradnje na drugim lokacijama očisti prostor i na taj način dođe do raspoloživog zemljišta za gradnju, svako slobodno poljanče na Novom Beogradu postaje građevinsko zemljište, odnosno NBGD je postao žrtva sopstevnog planskog urbanizma.
 
Što je najgore, ja mislim da i nije toliki problem sa urednosti papirologije drugih lokacija u gradu, nego činjenice da je vlast videla mogućnost da lako zaradi neke pare preko naknade za uređenje gradskog građevinskog zemljišta, naplaćujući ovu suludo visoku naknadu (po m2) za lokacije koje praktično imaju već gotovu celokupnu komunalnu infrastrukturu. Ovako se samo nagurava još kvadrata o istom trošku, a pare u džep opštini-gradu.
Praktično naplate naknadu i za lokacije gde ništa ne moraju da rade da omoguće izgradnju objekata, kao što je slučaj kada se nešto gradi na livadi bez infrastrukture, kada ova naknada ima smisla.
Uglavnom odoh ja u off, ali mi se stvarno više smučilo da gledam kako se zgrade grade na svakom slobodnom delu parcele u postojećim blokovima (ako nema zgrade ni par ari placa nije sigurno od izgradnje/dogradnje).
Ovde se bar nadam da će ok da naprave zgradu za ljude koji će već da pazare stanove, koji će biti tu, želeli mi to ili ne.
 
micir27":3904lm8w je napisao(la):
Neimarci su poznati kao odlicni i kvalitetni.
Grade i na Kosi, ali me ta lokacija ne zanima. Jaka cifra za Kosu III, a groblje preblizu.

@Мицир27, без обзира што те локација на Бежанијској коси 3 не занима, ипак је ова локација много привлачнија, лепша и здравија за живот, него блок 61. Па баш је и зато цена станова, они који се сад граде, овде нешто мало већа него у блоковима. Кажем овде, јер станујем на Коси 3 и знам како је, а опет, као што и сама знаш, свуда су цене станова који се граде у Београду надуване, па и сад кад је ова криза, зависи од локације, а увек ће и зависити.

Наравно да су ДушанБГ и Пиглет у праву око добре повезаности локације ове зграде у блоку 61, са саобраћајницама и градским превозом, али су у праву и са великом буком и загушљивошћу која је у том крају, а и мањком паркинг места. Колико сам видео на сајту НеимараВ, ова зграда и нема подземну гаражу !
Ова зграда коју НеимарВ гради на Коси 3 има само ту "ману" у односу на зграду у блоку 61, а то је та повезаност локације са градским превозом и осталим саобраћајницама према граду, мада ни то није нека мана. Ту су три градске линије које пролазе поред зграде, 72, 74 и 75, па и Е4, а биће их више кад се Грчка улица "пробије" до Сурчинског пута. Нова основна школа "Драган Лукић" и нов вртић "Звездана прашина" су буквално на 50 метара од зграде, близу је пијаца 300 метара, ту је и Макси, хотел Веспучи (још није прорадио), а релативно близу је и Кванташ, Темпо, а надам се да ће следеће године почети да се гради и Дом здравља, тако да је, као што ти кажеш, и овде ама баш све што треба за живот. О чистоћи ваздуха да не причам, у сваком случају је чистији и здравији, а такође и мирније и нема толике буке, као у блоку 61 и осталим комшијским блоковима.
Зграда коју НеимарВ гради код мене у комшилуку на Коси 3 има и подземне гараже и то у два нивоа, тако да за паркирање нема проблема. И сама Бежанијска коса је добро повезана саобраћајницама са другим деловима града, а ето ближи је и аутопут Коси :D , удаљен 2 км ваздушне линије од моје зграде.

Близина новог Бежанијског гробља не треба да те брине, оно се и не види са локације ове зграде иако је ту на 500 метара, мада су старо Бежанијско гробље и Партизанско гробље нешто ближа, али се и они не виде од густе шуме и она су у малој удолини, а нико, ко не зна, не би рекао да су ту релативно близу та гробља. И моја зграда је на 500 метра од новог Бежанијског гробља и стан ми је оријентисан у правцу северо-запад, па не видим гробље, делом од других зграда испред, а делом јер има великог растиња у самом гробљу.

Ипак мало више размисли о овој локацији на Коси, а ево две данашње слике те зграде.


 
Гага":1u5oundj je napisao(la):
Наравно да су ДушанБГ и Пиглет у праву око добре повезаности локације ове зграде у блоку 61, [...] Колико сам видео на сајту НеимараВ, ова зграда и нема подземну гаражу !

Gago, zgrada u bloku 61 ima 2 podzemne etaze sa ukupno 137 parking mesta - raspitivao sam se direktno kod Neimara V. Deo parking mesta, njih 19, je resen "klackalicom", pa cak i da to ne bude instalirano, broj PM bi "pao" na 118. Od navedenog broja su bar 2 po etazi za invalide.
 
@Инџинир, пре свега добро дошао на форум.

Да будем искрен нисам приметио на њиховом сајту за гараже у овој згради, а можда сам и превидео, у сваком случају се извињавам.
Знам да НеимарВ скоро увек гради зграде са подземним гаражама, тако да ме је мало то било зачудило да овде нису предвидели, али ето ипак их има. Сличан ако не и исти систем подземних гаража је и у овој њиховој згради на Бежанијској коси. Број гаражних места на оба нивоа (А и Б) је 105, од тога у нивоу "А" је 48, а у новоу "Б" је 57 гаражних места. За особе са посебним наменама је предвиђено 7 гаражних места на оба новоа. Иначе зграда ће имати укупно 46 станова.
На жалост више нема, за ову зграду на Коси, на Неимаровом сајту приказ свих гаражних места са квадратуром за свако, као што је било пре пар месеци ! :p
 
Hvala na informacijama o Kosi III. Ne sumnjam ja da ce sve to biti ok, a nisam ni znala da se groblje ne vidi. Iskreno, malo su mi preterali sa cenom. Inace, Kosu obozavam, ali meni su savski blokovi prioritet zbog niza stvari. I moji i suprugovi roditelji su tu, a kako nam trebaju, ne bih da im otezam povezanost sa nama. Znam da zgrada u Vukasevicevoj nije savrsenstvo i da ima tu mana, ali ono sto sam naucila za sve ovo vreme traganja za stanom, jeste da savrseno ne postoji! Prosto sam se zaljubila u taj stan od 81 m2, jer mi je po svemu odgovarao...
 
Bezanijsku kosu su i preterali sa cenom, a i po onome sto sam pitao pre par meseci stanova oko 50m2 jos tada nije vise bilo.
Da li je zaista sve bilo prodato unapred ili nije, ne znam, takvu sam informaciju dobio.
 
@Gago, hvala na dobrodošlici i - bolje vas našao!

Izvinjavam se donekle što sam kao novice "upao" u prepisku bez posebnog uvoda. Razlog je jednostavan: pratim forum već neko vreme, pa sam se opušteno uključio, što bi se reklo – osećao sam se kao kod kuće :)

Inače, tada sam u žurbi samo vrlo kratko nabacao podatke koji su mi poznati, pre svega u želji da dopunim tvoj inače odličan i iscrpan post. Svakako nema potrebe da se izvinjavaš, pogotovu ne nakon svih informacija koje si pružio.

Uzgred, nacrt podzemnih etaža sam video i sa njega „skinuo“ navedene podatke - ne znam da li je to i konačno stanje, ali se svakako ne može bitnije razlikovati.
 
@Инџинир, па тако и треба да се осећаш, као код куће, опуштено :kk:
Сви ми који смо сад чланови форума смо пре "укључења" пратили исти и у неком тренутку смо се укључили на неку тему која је била интересантна или смо имали да кажемо нешто чињенично и конкретно.
 
Dobar dan svima,

Registrovao sam se na forumu da vas pitam za savet. Naime, jos pocetkom 2012 godine sam potpisao predugovor sa Neimarom za kupovinu stana u zgradi koja se gradi na Kosi (GP1). Problem je nastao zato sto je stan u Lameli B koja se u gradjevinskoj specifikaciji vodila kao poslovni prostor i kako su mi jos tada rekli u Neimaru oni su predali dokumentaciju za preinacenje svih tih stanova u Lameli B iz poslovnih prostora u stambene jedinice.

Cela ta prica se odugovlacila sve do ove godine, kada se ispostavilo da ce se ti stanovi voditi kao Stambeno Poslovni Apartmani, sto podrazumeva da kao fizicko lice ne mogu da uzmem ovakav "stan" na kredit i to sto bi se racuni placali kao da placa pravno lice.

Vidim da je ista prica sa svim preostalim stanovima na njihovom web sajtu na lokaciji Blok 61. Da li iko ovde ima vise informacija o ovome, da li ce se zaista prica na ovome zavrsiti i na kraju ako ce stvarno ovako biti da li postoji nesto sto bih mogao da uradim u ovakvom slucaju ili jednostavno da odustanem od kupovine (kapara ce mi u ovom slucaju biti vracena)?

Takodje, zelim da napomenem kako je gospodja ili gospodjica iz prodaje, kako je vreme promicalo, bivala sve neprijatnija i neprijatnija i na kraju vise puta veoma jasno naglasavala kako ja uvek mogu da odustanem od kupovine i kako njima to jos vise i odgovara jer mogu taj isti stan prodati za dosta vise novca imajuci u vidu da sam ja dogovor sa njima napravio pri samom pocetku izgradnje, dok su jos vazile promotivne cene.
 
Знам да су нудили неки попуст ако се плати неки велики % нпр. 80-90%. Ти ниси тако плаћао, већ само капару? Ако није проблем можеш ли да кажеш који проценат цене је био капара и каква је требала да буде даља динамика плаћања.

Иначе нема шансе да је сада већа цена. Неко је помињао негде на форуму цене и на Коси и у блоку 61 пре неког времена и оне су биле ниже него кад сам се ја првобитно распитивао(када зграде још нису биле ни почете).
 
Kapara je bila dosta mala, 1.5% cene stana, ostatak bi bio placen kreditom uz ucesce od 10%.

Ne bi me cudilo da imaju manje cene sada, samo navodim nacin komunikacije i poslovanja gore pomenute zaposlene koja mi je i rekla da su cene sada od 1700EUR na gore.
 
Eto, i ja da pozdravim sve. Zavrsio sam na temi preko Gugla, trazeci nesto o ovom objektu.
Ako nekog interesuje "apdejt", zvanicna cena je sada 1440e/m2 sa PDV-om. To je oko 1300e/m2 bez PDV-a. Medjutim, od prijatelja koji me i nagovara da se upustim u kupovinu na tom mestu, sam i cuo da se moze kupiti za 1200e/m2. Inace sam video super fotografije iznutra, ne deluje lose, ali ako cemo iskreno, ne vredi bas 1400e/m2. Kvadrat po okolnim soliterima se nalazi za 1000e/m2.
 
Ovo govori u prilog realnosti koju je Neimar prepoznao, prodavaće se to 2015. godine i za 1.050 evra sa PDV-om. Tokom 2014. godine padaće od 1.200 do 1.000. Ali kome god ko želi sada da kupi stan, pomenem 2015. godinu, on se ozrači zbog nestrpljenja kao da je to za 10 godina a ne za praktično 1 godinu.
 
hm, da li jos neko moze da potvrdi tu cenu? ja se slazem da ie nekih 1300 sasvim ok cena tu za stqn, ali koliko sam cuo poprilicno su stanova prodali po starim cenama, ne znam sta im je ostalo po 1300?
inace cuo sam neku suludu cenu od 1700 evra po kvadratu za onu novu zgradu koju ce nagurati izmedju blokova u 63-cem...
 
1300e jeste suluda cena za tu lokaciju. Aktivno se bavim pretragom (u toj aktivnoj pretrazi aktivno iskljucujem i preskacem razne agencije i mesetare) i moj zakljucak je da 1300 nije realna cena. Cenu od 1440e (ukljucujuci PDV) sam nasao u oglasima i potvrdjeno telefonom. To mu valjda dodje oko 1300e bez PDV-a. Mada meni licno to ne igra neku ulogu jer nemam pravo na povracaj PDV-a.

Inace, stanovi u toj zgradi nisu prodati. Informacija iz prve ruke.
 
Vrh