Šta je novo?

Nemacka skola Beograd

stormbringer

Novice
Učlanjen(a)
30.06.2014.
Poruke
24
Pohvaljen
26
Na Senjaku je počeo projekat rekonstrukcije postojećeg i izgradnje novog objekta Nemačke škole (bivša Sportska gimnazija). Radove izvodi GP Građevinar iz Beograda. Radovi su počeli rušenjem dela objekta na čijem mestu će se podići novi objekat sa kabinetima i sportskom salom.
 
То ми беше основна школа током прва четири разреда. :(

Логична намена и логична локација. Квислиншкој интелектуалној, пословној и политичкој елити треба таква школа како би им и деца наставила истим стопама.
 
A kako je to samrdzicka nonasalantno prodala njemcima , moze li neke slike i lokacija na bingu .kao satro nisu mogli tacnije nisu htjeli da je rekonstruisu i dograde za sportsku gimnaziju koju su uvalili vojsci i samo napravili probleme i komplikacije
 
Pa to je nasa krasna ministarka samrdyicka uradila , uvaljala skolu ,jer satro nije se isplatilo da se obnavlja
 
Delija, da li govoriš neki strrani jezik? Preterao si. Učenje stranog jezika odmah povezuješ sa izdajom domovine??
 
Domovine ? :lol:


Постоји нешто што се зове мека моћ и индоктринација.


А ова врста школе није курс немачког, већ школовање по програму немачке државе.

Него било би лепо да доведу Сањицу на отварање да отпева онај чувени хит..
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2ua1WB-fovQ[/youtube]
 
Ja predlazem da mi to odmah nacionalizujemo na osnovi ratne reparacije.
 
Може, само репарације које се односе на који рат?
Било их је више..
 
Да плате, него шта.

Него, када већ поменух индоктринацију..
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=l14WDZCnz-w[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=L90smU0SOcQ[/youtube]
 
Preterujete. Pored onoliko internacionalnih skola u Beogradu ne vidim zasto bi ova bila problem?
Barem ce renovirati zgradu, napraviti od nje modernu skolu, sa modernim programom i planom za djake (nadam se).
Jedino je problematicno, bez obzira cija je skola, to sto ce u nju ici "odabrana" deca tj. ona ciji roditelji mogu da je priuste,
sto produbljuje klasne razlike.
 
Моја поента је у томе да сам против интернационалних школа, вртића..
 
I ja sam protiv njih, ali ne zato što te škole navodno umanjuju suverenitet države Srbije već što su se pretvorile u elitističke ustanove koje pohadjaju izmedju ostalih i deca estradnih zvezda, sumnjivih "privrednika" ratnih zločinaca i sličnih.
 
volim ove sto su protiv onoga sto ne mogu da si priuste i sto samim tim rusi suverenitet drzave.. ali zato polovan golf uvek pre nove lade, najke i adidaske se nose dok ne otpadne djon al wink ne bi obuli ni za sto drahmi, fontele se krije ako nije makar samsung.stvarno bre nemate obraz..tj imate samo jedan al sa velim O na pocetku

cuj oni su protiv internacionalnih skola!
 
Не знам који вам је и ко вам тако испира мозгове? Ја сам против ове школе јер је то била моја основна и која је као таква болна персонификација наше образовне и демографске пропасти. Још у моје време једва смо крпили разреде. Било нас је 17-18 у мом разреду. Онда су нас пребацили из ове зграде у "доњу" школу "Стефан Немања" јер нас је горе било мало. Дакле, уместо српске основне школе са дугом традицијом и у јако лепом и пријатном амбијенту добијамо интернационалну школу јер наше деце више нема у довољном броју. То вама није тужно? Не буди никакве емоције?

А што се тиче мојих погледа на интернационалне школе. Верујем за разлику од свих вас, одрастао сам дружећи се са страном децом па и једним Немцом и сви су из интернационалне школе на Сењаку тако да вам покушаји моје дискредитације у маниру "заостали, ограничени националиста" неће проћи. Био сам толерантан и отворен за странце и пре него што сам знао значење тих термина.

Са друге стране, знајући степен индоктринације наше деце у српском образовном систему некаквим "западним вредностима", "демистификацијом српске историје" и још неким методима као и чињеницом да се са врха државе читаво друштво бомбардује причом о немачкој супериорности, препаметности и снази не сумњам да ће у овој интернационалној, немачкој школи бити скоро искључиво српска деца политичке, интелектуалне и пословне квази-елите у којој ће образовање у духу "европских вредности" бити примарна делатност.
 
Družio sam se sa strancima, pa čak i nemcom, i zbog tog razloga nisam "zaostali, ograničeni nacionalista".

Mislim da te ovakve izjave baš čine ono što kažeš da nisi.
 
Да се не увредиш али мислим да ништа ниси скапирао од написаног, поред тога што си цитирајући ме на један врло глуп и безобразан начин у моју реченицу убацио "чак" што би по тој твојој неспретној подвали требало да промени тон моје читаве мисли. Тужно је то мој Милисаве, заиста тужно.

А иначе, није ми то једини немачки пријатељ.

Да додам још нешто.

Интернационалне школе за страну децу - апсолутно да, њихова ствар.
Интернационачне школе у Србији за српску децу - па и не баш.

И у тој сфери имам доста посредног искуства. Неколико мојих другара из основне који су били из богатијих породица су вољом својих родитеља уписали прве разреде основног образовања у интернационалној француској школи на Сењаку. Сви су се редом исписали после једног или два полугодишта. Одбијала су да уче, нису се социјализовала у махом страном окружењу а најтеже им је падала та сегрегација где нису ишли у исту школу са децом из комшилука и који су као такви остајали без тог друштва, које је у том узрасту можда и најважнија ствар деци. Можда би у ово модерно време отуђености и дечије неактивности ти ефекти били мање изражени али сумњам.
 
razgradjevinar":3oo4ln26 je napisao(la):
volim ove sto su protiv onoga sto ne mogu da si priuste i sto samim tim rusi suverenitet drzave.. ali zato polovan golf uvek pre nove lade, najke i adidaske se nose dok ne otpadne djon al wink ne bi obuli ni za sto drahmi, fontele se krije ako nije makar samsung.stvarno bre nemate obraz..tj imate samo jedan al sa velim O na pocetku

cuj oni su protiv internacionalnih skola!


Плитко доносиш закључке на основу предрасуда и наравно жестоко машиш поенту. Дакле није суштина у томе да ли неко фура утопистички социјализам, већ је лицемерно живети у држави која се зове Република Србија у којој сви грађани, без обзира на националност образовање стичу по програму Министарства Просвете РС, а неке криминалне покондирене тикве преко своје деце лече своје фрустрације плаћајући добро те играонице, док те клинце озбиљно образовање занима колико и лањски снег.
Што се тиче осталог што си написао, од како је све почело говорим да је уништавање сопствене производње и распродаја, те задуживање да би се благодарећи либерализацији увоза наувозило страних крпица и техничких уређаја, аутомобила и осталог очигледан добровољни пристанак на статус колоније и један од највећих аутодеструктивних процеса у историји овог народа.
Лично, ето чисто да знаш купујем искључиво домаћу производњу где год је то могуће иако могу да приуштим стране марке, али ето нећу. З' инат!
И да и сам сам одрастао и крећем се у вишенационалном окружењу, то су особе које мисле својом главом и углавном делимо ставове по питању овога што сам изрекао.
Што се тиче моје земље трудио сам се да јој се максимално помогнем, као и људима и у њој и ван ње којима је помоћ била потребна, толико о мом образу.
А где је твој образ и васпитање?
А на основу чега ти са толиком гордошћу процењујеш ко сме бити против интернационалних школа..?
 
Мислим да је ова школа пре свега намењена да олакша боравак у Србији странцима са немачког говорног подручја. Наиме, дозволиће они да домаћи радници заврћу шрафове и некии домаћи средњи менаџмент да им виси над главом да то раде али финансије и виши менаџмент углавном поверавају странцима а ова школа им омогућава да живе у Србији, ту су дипломате и невладин сектор и свашта нешто.

Наравно користиће ту школу и домаћи крем на несрећу своје деце које ће бити потпуно одвојена од својих вршњака.
 
Vrh