Šta je novo?

Бежанијска коса - блок 19

Гага

Professional
Učlanjen(a)
08.12.2010.
Poruke
11.958
Pohvaljen
18.955
Lokacija
Бежанијска коса
Већ пар дана како расчишћавају земљиште - једну парцелу у облику троугла, у мом комшилуку на Бежанијској коси у мом блоку 19, трећа месна заједница, и припремају за градњу нечега ! Земљиште је уоквирено улицама Љубинке Бобић, Рашка Димитријевића и унутрашњом блоковском уличицом (која је иначе "слепа").

Покушаво сам јуче да сазнам од људи који расчишћавају тј. уклањају шут, земљу, дивље растиње и остало, али нису били причљиви и да они само расчишћавају ово земљиште и ништа више. Само ми је један од њих рекао да их инвеститор притиска да то ураде што пре.
Иначе ово земљиште је овако зарасло у растиње и малтене отпад свега и свачега, већ више од 20 година. Пре је ту била шљункара, а кад су саграђене све околне зграде и шире, склонили су је.

Ту је по неком ранијем плану требао да буде тржни центар, али кад је урађена зелена пијаца, одустало се. Шта ће сад бити, још се не зна, али покушаћу да сазнам и пре постављања табле, зависно кад је и ако је поставе.

То је ово земљиште на слици и снимио сам га јутрос са крова моје зграде, које је удаљено неких 150 метара од зграде.



Са Гугл стрит вју: поглед од улице Љубинке Бобић, а у правцу према почетку Гандијеве улице (према Еко пумпи):
https://maps.google.rs/maps?ll=44.81455 ... ic&dg=ntvb

На том земљишту већ има један објекат - технички преглед са перионицом и ту је већ неких 5 година, и већ је једном променио власника:
https://www.google.rs/maps/@44.814356,2 ... !2e0?hl=sr

На Гугл мапи сам уоквирио црвеним линијама простор који се расчишћава и где ће се нешто градити.


Ово је поглед са Бинга, а снимак је стар неколико година (сигурно 5-6 година):
 
Posto sam komsija, moram priznati da me bas zanima sta ce tu biti.
Ta parcela je prilocno neupadljiva i neprimetna, zarasla u neko rastnje, okruzena parkinzima, tako da sam skoro zabravio za nju.

U svakom slucaju, drago mi je da se gradi nesto novo...

p.s. nadogradnja kod druga u Raska Dimitrijevica uveliko u toku :)
 
Тинторето, плусићћћ укњижен.
Видећемо шта ће бити, пратићу дешавања, а пошто си и ти ту близу покушај и ти да сазнаш.
У сваком случају следе слике, кад буде интересантно.

Их, та надоградња крова у Рашка Димитријевића, која се види на снимку Бинга, је одавно завршена, а снимак је као што рекох стар 5-6 година.
 
E bravo Gago za temu.

Zivo me interesuje sta ce biti sa tom parcelom, inacem me je jako nervirala dzungla koja je tu nastala. Skoro jednako koliko i ta divlja gradnja od perionice,kafica i tehnickog pregleda. Mungos.
 
Ех, само да ми не поруше технички преглед, нема ближе... :D
 
Данас-среда 01. октобар, су након дужег времена наставили радове на чишћењу и сређивању ове троугласте парцеле у мом комшилуку. Још увек нисам успео да сазнам шта ће се овде градити, али потрудићу се да то сазнам.

Ево и пар слика које сам снимио касно поподне и предвече.
Пнеуматском машином су у бетону, који је ту од раније, бушили рупе и исцртавали кружном тестером за бетон неке линије (вероватно за неки канал !).

Те радове изводи предузеће Инфраструктура Вис д.о.о. из Београда, а баве се извођењем грубих грађевинских радова и специфичних радова нискоградње, изградње стамбених и не стамбених зграда. Покушао сам да видим на њиховом сајту да ли има нешто о овоме, али немају сајт, једино сам пронашао бонитет о њима: http://www.rating.rs/sr/bonitet/INFRASTRUKTURA-VIS







 
Vis radi prirpremne radove za potrebe toplana tj kopa kanalae kad objekte treba da spoje na toplovod , takodje i za telekom , dobili su to na tenderima ovih jp , radili su kod mene ublizini prikljucak zgrade na toplovod pa zato znam imaju par bagerea i kamiona
 
Инфраструктура Вис ће овде урадити само грубе радове. Данас сам разговарао са једним од радника, па ми је то рекао, а није знао да ми каже шта ће овде бити. Што каже то њих и не интересује, очисте плац, ископају ове рупе у бетону и канал и завршавају посао.

Данас су ископали седам рупа у истој равни, а сутра (петак) завршавају радове.

 
И ето сазнадох шта се гради овде у мом комшилуку.

Ауто перионица са 10 места за прање возила, углавном по систему самосталног прања. Шта рећи, то ће бити шеста ауто перионица на квадратном километру. Најближа ауто перионица (са техничким прегледом) је на буквално пар метара од ове која се сад гради !

Пратићу и даље како ово напредује, а до краја године (ове :p ) би требало да буде готово. Наравно никакве табле са цртежом неће бити, тако ми је речено !

Иначе улаз у простор будуће ауто перионица ће бити из улице Рашка Димитријевића, а то значи да ће тај улаз морати да иде преко постојећих паркин места. Значи најмање три постојећа паркинг места ће морати бити одузета ! Хм

 
Пара врти ђе бургија неће.
 
Evo malo istraživačkog internet novinarstva iz fotelje :)

U pitanju je parcela 1978/4

nova-perionica.jpg


koja pripada specijalnoj bolnici za plastičnu i rekonstruktivnu hirurgiju KOMNENUS

parcela-1978-4.jpg
 
Комненус је у Народног фронта тј. Краљице Наталије, можда су имали у плану да овде раде болницу, након што је пропала замисао да се ту ради тржни центар.

Астродуле, плусићћћ из фотеље/столице :D
 
Скоро и заборавих да ово поставим и напишем пар речи.

И на крају ово испаде дивља градња ауто перионице. Комшије из краја су дигле џеву, пријавиле општинској грађевинској инспекцији Нови Београд, инспекција била, затворила градилиште и поставила решење од 05.новембра 2014. године :dil:.
Мало су накарадно поставило решење на три стране, без фолије тако да је сад ових кишних дана и киснуло па се хартија сва смежурала. Нисам хтео да скидам селотејп да сликам и страну број два:




И на једном од стабала инспектори су поставили обавештење:



Без обзира на то, бахати "инвеститор" полако наставља са радовима, јуче (субота) била су два радника и нешто чепркала, а колико сам приметио довлаче се полако и неке дрвене греде, којих пре 3-4 дана није било !

 
Zvati inspekciju ponovo povreda narandzaste trake nije vise samo preksaj , valjda ce komsije pobjediti , valjda nece podmititi sve moguce
 
Isto rešenje je istaknuto na oglasnoj tabli u holu zgrade opštine N. Beograd.

Ne sumnjam da ce bahati, divlji investitor, podmazati gde i koliko treba, i dobiti svoju perionicu čim grane proleće.
 
И данас су нешто радили, видех са прозора, а у 16:11 (већ пао мрак) дошла мешалица и истовара бетон ! Чак сам и сликао, али наравно слабо се види.
 
Пријавио сам јуче грађевинској инспекцији општине о кршењу наредбе уклањање до сада урађених радова. Послао сам баш на инспектора који је издао ово решење. Видећемо шта ће даље бити, а што се тиче инвеститора, он је наставио са радовима. Данас су ошаловани сви носећи стубови перионице и још што шта, барем онолико колико сам видео кроз прозор.
Гледаћу сутра да сликам, ако будем могао, јер има доста радника и предпостављам "власник" ове будуће дивље грађевине, и не бих баш желео да се излажем неким не потребним проблемима. Разумете шта хоћу да кажем.
 
Један од инспектора са којим сам разговарао о овоме, није инспектор који је издао решење, да за сад општина Нови Београд нема пара за уклањање-рушење овог нелегалног градилишта. Вероватно бахати инвеститор то зна и дебело користи ситуацију да настави радове.
 
Pa neka uhvate na djelu kako su preksirli zakon rade na zatvorenom gradilistu , neka angazuju zelenilo ili beograd put nesposobnjakovici
 
Гага":2ded14d8 je napisao(la):
Један од инспектора са којим сам разговарао о овоме, није инспектор који је издао решење, да за сад општина Нови Београд нема пара за уклањање-рушење овог нелегалног градилишта. Вероватно бахати инвеститор то зна и дебело користи ситуацију да настави радове.
A je l' nemaju para ni da kažu policiji da uhapsi investitora?

Malo su mi smešna ta opradanja tipa "nemamo para da rušimo". To naime samo govori da u ovoj zemlji osnovne stvari ne funkcionišu.

Malo je van teme, ali nije mi jasno zašto bitne službe vikendom ne rade, ili rade smanjenim intenzitetom (domovi zdravlja, inspektori...).

Već sam na drugoj temi spomenuo kako bih ja rešavao ovakve stvari. Nema čekanja na rešenje da je odbijena legalizacija. Ako ne postoji dozvola za gradnju odmah se ruši i račun dostavlja investitoru kome se odmah bokira račun i vrši naplata.

Poslato sa telefona
 
Слике од суботе-31.јануара 2015.

Градња дивље аутоперионице напредује несметаним током. Углавном ради по 2-3-4 до 5 радника и не сваки дан. Данас иако је био леп дан, није било никога. Сви они папири грађевинске инспекције Нови Београд о затварању градилишта су поцепани и уклоњени, осим једне полу странице која стоји на дрвету.




Заокружио сам на овој слици ову дрвену таблу на којој пише нешто чему сам се слатко смејао !


А на табли пише "Не крадите, чува се". Јој мајко мила, како бахати "предузимач" упозорава да му се не краде материјал. Ето, лопов упозорава лопове, да не краду од њега, лопова. хахахахахахах :laugh:
И још нешто ми је привукло пажњу на овој слици. Џакови цемента, "предузимач" набавља цемент из Албаније, пошто је ова фабрика Крујацем у Албанији. Можда је цемент набавио и у нашој јужној покрајини Космету.
 
Cement se regularno uvozi vec par godina, jer je jeftiniji od 'naseg', ovaj pardon nekad nasih proizvodjaca...
 
Дивљак напредује, слика од 09. фебруар 2015.:


Данас и било неких радника на дивљој грађевини, компресором бушили бетон, водови са електро кабловима вире из бетона. Кад је влажно, камиони наносе блато на тротора и улицу Рашка Димиреијевића, наравно дивљацима не пада на памет да то чисте. Слике од данас, 21. фебруар 2015.:

 
Vrh