Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

koledaf
Beginner
Pridružio se: Pet Okt 26, 2018 11:22 am
Kontakt:
Pohvaljen: 17
Pohvalio: 21

Re: Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Postod koledaf » Pet Maj 22, 2020 12:21 pm

YOman » Čet Maj 21, 2020 5:58 pm napisao:A meni zaista kuce ne smetaju. Ako nikog nisu ujele, ne vidim zašto bi ih terali

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Ni meni nisu kuce smetale. Od detinjstva volim pse i imao sam ih raznih od miniturnih do vucjaka, ali jedno je imati i voditi racuna o necemu, a drugo kada pricamo o lutalicama ili se i ti vodis onom: "ne brini, nece". Ja sam se vodio isti tim i na Starom sajmistu kada je copor poceo da laje za mnom i pravio se da ih ne primecujem dok me jedan od njih nije ujeo za list noge.

Istom logikom sam se vodio i kada sam pre 3 meseca isao da gledam kola na placevima kod Tempa kod Pancevackog mosta sa zenom kada nas je copor od 5 pasa velicine vucjaka udaljen jedno 200m od nas poceo da juri. Samo pukom srecom i mojoj prisebnoscu nisam poceo da trcim nego sam zagradio zenu i poceo da urlam na njih i saginjao se da cu kao da uzmem kamen inace ne bi se dobro zavrsilo. Iskreno upozorenje za sve koji zele da idu u taj kraj pa makar trazili kola kao ja da nikako ne idu bez kola!

Koleginici je pre 15 dana ujelo kuce za list noge ispred ulaza na Dorcolu dok je bila sa cerkicom... I onda se zapitas da li stvarno "nece", a posle svega dozivenog i te kako "hoce".
Zivotinja je zivotinja, cuva svoju teritoriju, mladunce... Sta kada je ne nahrane ili slucajno zadjes kao ja na njihovu teritoriju. Pri tome ne govorim o kucama, nego o rasama velicine labradora koje se vrzmaju po ovom naselju.

I nikada necu razumeti ovo sto je BobLat napisao. U fazonu to ti je sto ti je, prilagodi se ili jbg ne dolazi. Ja zelim da zivim ovde. Ja zelim da moja porodica normalno zivi ovde i da bez straha setamo krajem cak i kad padne noc, a treba da razmisljam da li je neka od tih dzumara sita. I umesto da se pisu zalbe nekome ko je odgovoran za to, azilima... ovde se kao i u celoj zemlji, stalno cuti, prilagodi se, ne talasaj. Nije ni cudo sto nam je tako kako je, jer smo se prilagodili i precutali sve.
Pohvale za post: 1
calije
Novice
Pridružio se: Čet Maj 21, 2020 8:07 am
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 0

Postod calije » Sub Maj 23, 2020 12:10 pm

Ulicni basketas » Čet Maj 21, 2020 5:18 pm napisao:
calije napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=736970#p736970]Ulicni basketas » Ned Maj 10, 2020 12:42 am[/url] napisao:
Svetska Putnica napisao:Svaka čast za komšije koje su danas organizovale košenje trave između 3. zgrade ep i 1. privatnikove!
Treba više ovako lepih dogovora :)

Nema na čemu. Mi smo uvek za akciju. Već sam napisao nedavno da su svi dobrodošli. Uskoro krećemo sa sadnicama. Nema razloga da ne ulepšamo naselje.

A cemu sluzi Gradsko Zelenilo?

Ne znam, pozovi i pitaj ih. Smeta ti organizacija stanara u cilju ulepšavanja?

Smeta mi sto treba da stanari rade posao javnih sluzbi za koje ih mi placamo. I sto su za zadnjih 5 godina samo jednom dosli sinteri i sklonili nekoliko pasa lutalica jer su napale i izujedale coveka. I sta sad opet da cekamo da nekog ujedu da bi oni dosli? Ako moje dete ili suprugu napadnu, ja cu znati kako da resim problem pasa lutalica koje su veoma uhranjene. Sacetujem ovima koji ih hrane, ako ih toliko volite, udomite ih, a ne da se tako siti setaju krajem. Ovo je deo grada, a ne sela i tako naselje treba da bude i uredjeno. Gradski.
Ulicni basketas
Intermediate
Pridružio se: Sub Nov 04, 2017 9:04 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 90
Pohvalio: 20

Postod Ulicni basketas » Sub Maj 23, 2020 12:41 pm

calije napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=740854#p740854]Ulicni basketas » Čet Maj 21, 2020 5:18 pm[/url] napisao:
calije napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=736970#p736970]Ulicni basketas » Ned Maj 10, 2020 12:42 am[/url] napisao:
Svetska Putnica napisao:Svaka čast za komšije koje su danas organizovale košenje trave između 3. zgrade ep i 1. privatnikove!
Treba više ovako lepih dogovora :)

Nema na čemu. Mi smo uvek za akciju. Već sam napisao nedavno da su svi dobrodošli. Uskoro krećemo sa sadnicama. Nema razloga da ne ulepšamo naselje.

A cemu sluzi Gradsko Zelenilo?

Ne znam, pozovi i pitaj ih. Smeta ti organizacija stanara u cilju ulepšavanja?

Smeta mi sto treba da stanari rade posao javnih sluzbi za koje ih mi placamo. I sto su za zadnjih 5 godina samo jednom dosli sinteri i sklonili nekoliko pasa lutalica jer su napale i izujedale coveka. I sta sad opet da cekamo da nekog ujedu da bi oni dosli? Ako moje dete ili suprugu napadnu, ja cu znati kako da resim problem pasa lutalica koje su veoma uhranjene. Sacetujem ovima koji ih hrane, ako ih toliko volite, udomite ih, a ne da se tako siti setaju krajem. Ovo je deo grada, a ne sela i tako naselje treba da bude i uredjeno. Gradski.

Što se tiče lutalica, donekle se slažem, ali nije VB jedino naselje gde ih ima, čak u nekim drugim delovima grada ih ima mnogo više. Što se tiče komentara da ne treba da radimo poslove javnih službi, takodje se slažem, ali ako bismo čekali da javne službe dodju i odrade posao za koji su plaćeni, pojele bi nas zmije iz korova. Već dve godine živimo ovde i baš je ružno što se novo ne održava. Možemo da sedimo, gundjamo i čekamo Godoa, ili da zasučemo rukave i ulepšamo mesto življenja. Na nama je izbor.
marija5867
Novice
Pridružio se: Sub Maj 23, 2020 10:25 am
Kontakt:

Postod marija5867 » Sub Maj 23, 2020 2:13 pm

Pozdrav svima, nova sam, pa ne zamerite ukoliko postavljam neko pitanje koje je vec bilo.
Naime, suprug i ja smo gledali stan za kupovinu u Sunnyville u crno-belim zgradama, tacnije drugoj zgradi gledano od Slanackog puta. Dogovorili smo cenu, medjutim kada je nasa advokatica pogledala papire, rekla je da zgrada uopste nije ucrtana u katastru, kao i da je zemljiste pod hipotekom, zbog cega smo odustali od kupovine jer cemo imati problem sa knjizenjem stana. Mozete li mi reci nesto vise o tome? Kako ste vi pristali na takve uslove i da li ste uopste znali sta kupujete? (Nikoga ne vredjam, samo me zanima da li vam je bilo objasnjeno sve kada ste kupovali stan). Hvala, pozdrav!
BobLat
Beginner
Pridružio se: Pet Feb 23, 2018 9:55 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 50
Pohvalio: 6

Postod BobLat » Sub Maj 23, 2020 10:38 pm

Понављам,они који не подносе куце боље да се не досељавају,јер је крај пун,али стварно без претериваања пун кучића,што луталица што домаћих,koje доста њих изводе без поводца,тако да испочетка нећете знати који су који док их не упознате.У сваком слчају нећете моћи да прођете,а да вам неко не приђе и не оњуши вас. Они који неће да се прилагођавају не знам стварно како може да се реши проблем.Нисмо ми Америка.Опет нису ни ово 60-70г прошлог века,кад су шинтери хватали и одводили кучиће у кафилерију преко Дунава и од правили сапуун.Многи од њих су по пријавама хватани и тамо су стерилисани,чиповани,вакцинисани,проверени да ли су опасни и уз њихову гаранцију(чиповани су као њихови) враћени од дакле су и узети,да их људи и даље хране до краја живота,јер не знају где ће са њима,азили су нам ионако препуни.Што се тиче удомљавања,сви они који их хране,су већ усвојили по неког,знам неке који су узрли њих чак 3-4.Не могу они све кучиће са улице да усвоје.Кад бби свако хранио своје луталице,не би били гладни и агресивни.Неки су мислили да могу на свој начин то да реше,па није испало добро, Тровањем и намерним гажењем аутом. Све се сазна и све неко види ,јер има доста љубитеља паса,којима не може ништа да промакне,тако да тај човек не може да живи од жустрих и фрустрираних активисткиња за заштиту животиња,које живе у зградама,и сад се човек вуче по суду. Иначе има међу комшијама и припадника Левијатана(ја знам двојицу) тако да ништа није једноставно за решавање.Кажем свако има права да ради шта хоће,али само по закону.Зато и кажем онима који не воле куце,да се не би попреко гледали са комшијама и џабе се живцирали што не могу да се нађу решења,боље да још једампут добро размисле док имају могућности.
SunnyJ
Novice
Pridružio se: Pet Mar 13, 2020 6:28 pm
Kontakt:
Pohvalio: 7

Postod SunnyJ » Sub Maj 23, 2020 11:44 pm

marija5867 » Sub Maj 23, 2020 2:13 pm napisao:Pozdrav svima, nova sam, pa ne zamerite ukoliko postavljam neko pitanje koje je vec bilo.
Naime, suprug i ja smo gledali stan za kupovinu u Sunnyville u crno-belim zgradama, tacnije drugoj zgradi gledano od Slanackog puta. Dogovorili smo cenu, medjutim kada je nasa advokatica pogledala papire, rekla je da zgrada uopste nije ucrtana u katastru, kao i da je zemljiste pod hipotekom, zbog cega smo odustali od kupovine jer cemo imati problem sa knjizenjem stana. Mozete li mi reci nesto vise o tome? Kako ste vi pristali na takve uslove i da li ste uopste znali sta kupujete? (Nikoga ne vredjam, samo me zanima da li vam je bilo objasnjeno sve kada ste kupovali stan). Hvala, pozdrav!

Evo, ja da pojasnim. Nije vam ta advokatica baš stručna. Inače, prve dve crno-bele zgrade (zgrade D i C privatnog investitora) su ucrtane u katastru, za razliku od B i A koje još uvek nisu. To može videti svako pristupom na sajt Geosrbija.
Što se tiče hipoteke na parceli, ona postoji jer je privatnik uzeo kredit od preko 4 miliona evra kod AIK banke. Međutim, ovo ne predstavlja nikakav problem, jer prilikom kupovine stana, šalje se zahtev AIK banci i ona izdaje tzv. pismo o namerama, odnosno obavezuje se da će nakon Vaše kupovine stana izdati brisovnu dozvolu, tj. njihova hipoteka će izuzeti vaš stan, a vama će biti upisana hipoteka I reda kod banke kod koje uzmete kredit.
Dakle, nema nikakvih problema. Kroz sve ovo sam prošao bez ikakvih advokata, odnosno problema :) . Pozdrav.
calije
Novice
Pridružio se: Čet Maj 21, 2020 8:07 am
Kontakt:

Postod calije » Uto Maj 26, 2020 12:14 pm

BobLat » Sub Maj 23, 2020 10:38 pm napisao:Понављам,они који не подносе куце боље да се не досељавају,јер је крај пун,али стварно без претериваања пун кучића,што луталица што домаћих,koje доста њих изводе без поводца,тако да испочетка нећете знати који су који док их не упознате.У сваком слчају нећете моћи да прођете,а да вам неко не приђе и не оњуши вас. Они који неће да се прилагођавају не знам стварно како може да се реши проблем.Нисмо ми Америка.Опет нису ни ово 60-70г прошлог века,кад су шинтери хватали и одводили кучиће у кафилерију преко Дунава и од правили сапуун.Многи од њих су по пријавама хватани и тамо су стерилисани,чиповани,вакцинисани,проверени да ли су опасни и уз њихову гаранцију(чиповани су као њихови) враћени од дакле су и узети,да их људи и даље хране до краја живота,јер не знају где ће са њима,азили су нам ионако препуни.Што се тиче удомљавања,сви они који их хране,су већ усвојили по неког,знам неке који су узрли њих чак 3-4.Не могу они све кучиће са улице да усвоје.Кад бби свако хранио своје луталице,не би били гладни и агресивни.Неки су мислили да могу на свој начин то да реше,па није испало добро, Тровањем и намерним гажењем аутом. Све се сазна и све неко види ,јер има доста љубитеља паса,којима не може ништа да промакне,тако да тај човек не може да живи од жустрих и фрустрираних активисткиња за заштиту животиња,које живе у зградама,и сад се човек вуче по суду. Иначе има међу комшијама и припадника Левијатана(ја знам двојицу) тако да ништа није једноставно за решавање.Кажем свако има права да ради шта хоће,али само по закону.Зато и кажем онима који не воле куце,да се не би попреко гледали са комшијама и џабе се живцирали што не могу да се нађу решења,боље да још једампут добро размисле док имају могућности.

Ne mesaj kuce, cipovane i pse koje imaju vlasnike koji svoje ljubimce vode kuci, sa ovih desetak velikih, nevakcinisanih i polu-divljih krupnih pasa koji lutaju naseljem. A taj "Levijatan" je samo paravan neonacisticke organizacije u koju mozes pravo sa robije ili posle divljanja i paljenja baklji. Kad ih samo vidis onako celave, nabildovane i tetovirane, jasno je ko su. Vuciceva paravojna formacija.
BobLat
Beginner
Pridružio se: Pet Feb 23, 2018 9:55 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 50
Pohvalio: 6

Postod BobLat » Uto Maj 26, 2020 9:41 pm

Не знам брате шта да ти кажем. Ја уопште не мешам луталице и кућне љубимце,већ само кажем да једних и других има много и да малтене не можеш да прођеш,а да се са неким не сусретнеш.Човеку који се боји или је алергичан на псе,свеједно је који ће да му приђе и оњуши га. Важно је да се све решава људски и по закону,али то не би требало да буде толики проблем за куповину стана.Мени да ти будем искрен то није ни падало на памет,кад сам одлучивао о куповини.Било је толико других већих проблема да је то страшно,поготово нама који смо се први усељавали у Д зграду и цело насеље. Нема стана да нешто није фалило. Имаш раније постове па прочитај.На нашој згрди једноставно су се учили и инвеститори и приучени радници,који су били без надзора и забушавали како су хтели.После многих интервенција, мени и другима су поново радили цело купатило, а ја живим ту прашина поново на све ствари..код комшија у вц ...два пута поплава и прокишњавање у целој згради од крова до приземњља. Брдо од гробља се после силних пљускова који су тад били данима,одбрушавало и засипало земљом асвалт,да станари ЕП зграде нису могли од блата да приђу улазима,шахтови су били пуни земље,да се после целу недељу то празнило и расчишћавало и то тако три пута ,срећом после није било више таквих пљускова.Сад су мало доградили зидић,али опет нису спојени и ко зна како ће бити кад поново буду пљускови. Четри бујице ширине метар ипо кад почну да надиру са гробља,ништа ту не помаже.То су проблеми, а куце нам нису падале на памет. Иначе се слажем што се тиче Вучића.
Pohvale za post: 1
passdoro
Novice
Pridružio se: Sre Apr 11, 2018 11:52 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4
Pohvalio: 11

Postod passdoro » Sre Maj 27, 2020 7:43 am

Da li je nekome u A vec pustena struja?
YOman
Novice
Pridružio se: Sre Mar 11, 2020 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8
Pohvalio: 5

Postod YOman » Sre Maj 27, 2020 7:57 am

Koliko znam, struja je u zgradi i sve je kako treba, samo u sanduku isključuju, i sve dok ne prevedeš na svoje ime struju, tako rade.

passdoro
Novice
Pridružio se: Sre Apr 11, 2018 11:52 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4
Pohvalio: 11

Postod passdoro » Sre Maj 27, 2020 8:08 am

YOman » Sre Maj 27, 2020 7:57 am napisao:Koliko znam, struja je u zgradi i sve je kako treba, samo u sanduku isključuju, i sve dok ne prevedeš na svoje ime struju, tako rade.

Da ,da na to mislim :)
da li je vec prijavio neko na svoje ime? Rekli su da od trenutka prijave treba 7-10 dana dok ne puste, pa me zanima kako je to u praksi funkcionisalo.
YOman
Novice
Pridružio se: Sre Mar 11, 2020 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8
Pohvalio: 5

Postod YOman » Sre Maj 27, 2020 8:14 am

Ako si uspeo da se praviš, trebalo bi samo da se dogovoriš da ti kliknu osigurače. Naravno uz njihov blagoslov.
Ja nažalost, nisam uspeo da se prijavim još uvek...

Povratak na “Projekti u izgradnji”