Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

lanmibg
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pet Okt 28, 2016 6:24 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 110
Pohvalio: 43

Re: Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Postod lanmibg » Sub Jun 08, 2019 6:57 pm

Cisto da se zna da na mestu predvidjenom za zelenilo uzgajamo i ambroziju i razne druge vrste korova. Toliko o pljacki preko usluge odrzavanja naselja.
IMG-1992abca06cb703ab4739b737428082d-V.jpg
IMG-c6724d6db6e77fa7649a60b8d2ea6b72-V.jpg

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
telepile
Novice
Pridružio se: Uto Maj 21, 2019 2:56 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 0

Re: RE: Re: Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Postod telepile » Ned Jun 09, 2019 9:31 am

klisko » Čet Jun 06, 2019 10:27 pm napisao:
Tanja5 napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625860#p625860]hinicka » Sre Maj 29, 2019 5:40 pm[/url] napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625507#p625507]klisko » Uto Maj 28, 2019 8:40 am[/url] napisao:Hvala, dovoljna mi je informacija da Intesa već daje za G, imam sa njima razgovor u petak pa ću da vidim ostale detalje.

Da li je neko dobio izvod iz lista nepokretnosti u poslednjih par dana za CDE, da li su CDE uknjiženi sada? Znam da je bilo zatišje pošto je dobijena upotrebna dozvola, a nije bilo uknjiženo. Nije mogla hipoteka da se upiše, banke nisu htele da puštaju kredite (ako sam dobro razumeo)... Da li je krenulo?

Krenulo je. Mozete prvu potvrdu za kredit dobiti preko e-saltera katastra. 950 din kosta. Stize na kucnu adresu.

Da li se ovo odnosi na objekte CDE? Nama su u utorak u GDS-u rekli da još nisu uknjiženi.

Ja sam danas dobio odgovor od katastra da stan u D nije evidentiran u bazi podataka, tako da nisu u mogućnosti da izdaju list nepokretnosti. Na sajtu CEOP-a stoji da je zahtev za upis prava svojine i rešenje o kućnom broju usvojen 22. maja. Da li je ovo normalno? Mislio sam da je možda rok za žalbe 8 dana od usvajanja zahteva pa nisam žurio, sada je već prošlo 15 dana.
U delu „Javni pristup“ katastra, za parcelu 10362/3 stoji da je voćnjak 1. klase sa gomilom upisanih hipoteka. Pri tome je poslednja zabeležba od 29. maja: brisanje hipoteke Komercijalne banke sa stanova, lokala i parking mesta u izgradnji. Kako mogu to da rade 29. ako je 22. završena uknjižba?
Ko tu zna šta je u pitanju...

Za CDE objekte nema ništa od kupovine (upisa prava svojine u katastar) u bar naredna min (kako kažu u katastru) 2 meseca. U pravu si da je rešeno po CEOP-u 22. maja ali to sada ništa ne znači pošto prvo "čiste" postojeće predmete na parceli, a ima ih ukupno 2 (???). Ovim trendom moguće je da će se ljudi koji su kupili stanove u G useliti pre nas koji smo sklopili predugovore za CDE (ima nas izgleda oko 25).
Zbog gore navedenog odlučio sam da pišem cirkularno pismo Ministarstvu, Katastru i GDS sa predlogom i molbom da se prvo reši i upišu objekti CDE u skladu sa pravilnikom (rok upisa je 5 dana od prijema zahteva ili im sleduju kazne) pošto GDS na žalost nije u stanju da reši ovaj problem iako se skoro na nedeljnom nivou sastaju sa ljudima iz katastra.
klisko
Beginner
Pridružio se: Sub Apr 06, 2019 1:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 31

Postod klisko » Ned Jun 09, 2019 2:09 pm

Dva predmeta će da rešavaju dva meseca? Što li meni treba da kupujem benzinu u ovoj zemlji? Ovo je retoričko pitanje.
Na telefonu sam pa mi nije zgodno za pretragu zakona, ali po sećanju, katastar mora da radi po redosledu. Postoje jasno definisani izuzeci (npr. kada sud zabrani raspolaganje imovinom). Inače, moraju da rade po redosledu prijema, pošto nije svejedno kojim redom se upisuju ili skidaju višestruke hipoteke.
Ali po toj logici, ne znam kako mogu da skinu neku hipoteku 29. maja, a da ne upišu rešenje o uknjižbi od 22. maja. Osim ako taj zahtev za skidanje hipoteke nije podnet još u martu, to ne znam.
Kvengitis
Novice
Pridružio se: Čet Jan 10, 2019 12:45 am
Kontakt:
Pohvaljen: 9
Pohvalio: 10

Postod Kvengitis » Pon Jun 10, 2019 1:35 pm

lanmibg » Sub Jun 08, 2019 5:57 pm napisao:Cisto da se zna da na mestu predvidjenom za zelenilo uzgajamo i ambroziju i razne druge vrste korova. Toliko o pljacki preko usluge odrzavanja naselja.

Slika
Slika

Ovo nije ambrozija! Da nekog korova ima da , ali ne izmisljajte !
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 15088
Pohvalio: 6277

Postod direktor » Pon Jun 10, 2019 4:23 pm

Sto znaci da treba da bude tu umjesto ukrasnog bilja
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Mihajlons
Novice
Pridružio se: Ned Jan 06, 2019 8:51 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7
Pohvalio: 2

Postod Mihajlons » Pon Jun 10, 2019 10:29 pm

Ta biljka na prvoj fotki mi mnogo liči na Datura stramonium ili tatulu koja je vrlo otrovna biljka, ali to će bolje znati neki botaničar...
lanmibg
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod lanmibg » Uto Jun 11, 2019 2:13 am

Da tatula u narodu poznata kao bunika

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
lanmibg
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod lanmibg » Uto Jun 11, 2019 2:15 am

Kvengitis napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628605#p628605]lanmibg » Sub Jun 08, 2019 5:57 pm[/url] napisao:Cisto da se zna da na mestu predvidjenom za zelenilo uzgajamo i ambroziju i razne druge vrste korova. Toliko o pljacki preko usluge odrzavanja naselja.

[img]http://beobuild.rs/forum/download/file.php?id=73450[/img]
[img]http://beobuild.rs/forum/download/file.php?id=73449[/img]

Ovo nije ambrozija! Da nekog korova ima da , ali ne izmisljajte !
A druga?

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Slika
Pohvale za post: 1
KlauKalash
Novice
Pridružio se: Sub Mar 02, 2019 7:21 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3
Pohvalio: 10

Postod KlauKalash » Uto Jun 11, 2019 7:23 am

Treba da izvadim uverenje o kretanju prebivalista zbog povracaja PDVa. Na sajtu MUPa vidim samo dokumentaciju koja je potrebna za uverenje o prebivalistu, ne i o kretanju. Da li neko zna koja je procedura i da li se ovo brzo zavrsava? Koliko znam, vadi se u Ljermontovoj, ali ne znam da li se placa neka taksa i da li mi treba jos nesto od dokumentacije. Hvala.
MajstorBob
Novice
Pridružio se: Sre Jul 04, 2018 7:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 44
Pohvalio: 16

Postod MajstorBob » Uto Jun 11, 2019 7:38 am

Komšijo,
Treba ti samo lična karta, odeš u Ljermontovu i tamo na šalteru u kutijici ima papirić koji treba da popuniš sa traženim podacima. Sve se odmah završava na šalteru i ništa se ne plaća. Izlistaju ti sve adrese koje o tebi ima Republika Srbija :) .
Pozdrav
Pohvale za post: 3
MajstorBob
Novice
Kontakt:

Postod MajstorBob » Uto Jun 11, 2019 8:25 am

Što se tiče korova, nije bitno koji je, bitno je da ne bi trebalo da ga bude uopšte za te pare koje uzimaju za fantomsko održavanje. Meni je fantastična njihova odbrana da je naselje još uvek gradilište pa kao šta sad da održavamo kad će svakako da se isprlja zbog građevinskih radova?!!!

Evo jedna razglednica sa Voždovca za društvance iz GDS-a kako ipak sve može iako je naselje još uvek gradillište :D
Slika

Pozdrav iz Voždovih kapija!
Pohvale za post: 6
miskobg
Beginner
Pridružio se: Pet Jun 29, 2018 1:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 15
Pohvalio: 27

Postod miskobg » Čet Jun 13, 2019 10:10 am

Pozdrav komsije,

da li je neko iz potkrovlja ugradjivao neke dodatne roletne/tende (spoljasnje ili unutrasnje) na krovnim prozorima? Moze neka preporuka?
abb
Novice
Pridružio se: Sre Jun 06, 2012 1:13 pm
Kontakt:

Postod abb » Čet Jun 13, 2019 12:51 pm

MajstorBob » 11 Jun 2019 07:25 am napisao:Što se tiče korova, nije bitno koji je, bitno je da ne bi trebalo da ga bude uopšte za te pare koje uzimaju za fantomsko održavanje. Meni je fantastična njihova odbrana da je naselje još uvek gradilište pa kao šta sad da održavamo kad će svakako da se isprlja zbog građevinskih radova?!!!

Evo jedna razglednica sa Voždovca za društvance iz GDS-a kako ipak sve može iako je naselje još uvek gradillište :D
Slika

Pa sad svakako da sve može, ali pitanje koliko je pametno voditi decu tik uz gradilište dok ti iznad glave šetka kran i nije previše teško za odgovoriti. Nije pametno uopšte! Svedoci smo ne tako malog broja povreda ljudi koji su samo prolazili trotoarom pored gradilišta, da ne pominjemo "ugodni" boravak u blizini istog. Prašinu i prljavštinu koju pri tom udišemo da i ne pomenemo.
MajstorBob
Novice
Kontakt:

Postod MajstorBob » Čet Jun 13, 2019 2:33 pm

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Znači dok se ne završi celo naselje nema zelenila, a zbog te prašine nema ni održavanja.
I aj da oprostimo zelene površine tik do zgrada koje se grade, ali sta je sa ovim korovom kod useljenih zgrada? Mislim tu ljudi prolaze zato što moraju da dođu do svojih stanova, pa sad ako padne nešto sa dizalice palo je :bash:

Računam, vrućina je, upeklo sunce pa ošamutilo....To mi je jedino opravdanje za ovu glupost što pročitah u pređašnjem postu :cry:
ben10
Novice
Pridružio se: Pon Jan 14, 2019 4:05 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 29
Pohvalio: 5

Postod ben10 » Čet Jun 13, 2019 4:16 pm

abb » Čet Jun 13, 2019 12:51 pm napisao:
MajstorBob » 11 Jun 2019 07:25 am napisao:Što se tiče korova, nije bitno koji je, bitno je da ne bi trebalo da ga bude uopšte za te pare koje uzimaju za fantomsko održavanje. Meni je fantastična njihova odbrana da je naselje još uvek gradilište pa kao šta sad da održavamo kad će svakako da se isprlja zbog građevinskih radova?!!!

Slika

Pa sad svakako da sve može, ali pitanje koliko je pametno voditi decu tik uz gradilište dok ti iznad glave šetka kran i nije previše teško za odgovoriti. Nije pametno uopšte! Svedoci smo ne tako malog broja povreda ljudi koji su samo prolazili trotoarom pored gradilišta, da ne pominjemo "ugodni" boravak u blizini istog. Prašinu i prljavštinu koju pri tom udišemo da i ne pomenemo.

Ako se u nazivu forumasa kriju inicijali AB (ime prezime) to dosta objasnjava ovaj post :)
abb
Novice
Pridružio se: Sre Jun 06, 2012 1:13 pm
Kontakt:

Postod abb » Čet Jun 13, 2019 9:38 pm

"ova glupost što pročitah u pređašnjem postu" se odnosila samo na sliku preporuke divno uredjenog naselja sa Voždovca: savršeno opremljeno igralište za decu tik uz kran i gradilište. Najdobronamernije. Ko ume da čita to je i pročitao. Ko li je samo pomenuo: "Znači dok se ne završi celo naselje nema zelenila, a zbog te prašine nema ni održavanja"? Ne trpajte svoje reči drugima u usta!
Možda je stvarno razlog: "vrućina je, upeklo sunce pa ošamutilo...." A šta tek reći za uticaj vrućine na tako pametno zaključivanje o inicijalima AB (latinično). Čiji li bi mogli biti, baš se pitam :roll:. Vrućina definitivno utiče na sposobnost čitanja pa ću pomoći u tumačenju.
Poenta cele poruke je da i predivno uređeno naselje pored gradilišta može da ne bude na korist (moje dete tu ne bi hodalo), ali i da od kukanja samog po sebi nema vajde. Ako imate konkretan predlog izložite ga, ako nemate ne trošite i naše i svoje vreme na prazne priče. (Opet najdobronamernije, ali priznajem svako ima pravo na svoj izbor, ko sam ja da Vam to osporim).
Navratim ponekad još na ovaj forum zbog možda poneke korisne informacije, čemu bi on i trebalo da služi, ali od kukanja u prazno teško da se može pobeći. I pri tom mi nije jasno šta se time postiže. Očigledno ništa jer je sve isto od useljenja. Dobro se sećam da je na potpisivanju predugovora u GDS-u rečeno: "ozelenjavanje ide na samom kraju." Takođe je u predugovoru napisano da se plaća održavanje toliko i toliko od početka. Mi smo na to pristali i zato problem sa tim i nemamo. Kome to nije odgovaralo nije trebalo ni da potpisuje. Ako se smatra prevarenim ili mu sadašnje stanje ne odgovara neka to jasno kaže, pa neka se organizuje i nešto promeni. Na primer krene od stana do stana i izloži ljudima svoj stav i predlog. Ali da non stop mračite na forumu bez ikakvih konkretnih predloga stvarno nije prijatno za videti. Niti ćete time nešto promeniti niti ćete steći podršku i nas koji možda i drugačije doživljavamo problem ozelenjavanja. Eto to je suština. Ako je možda cilj ovog dopisivanja samopromocija, na šta po komentarima i uvredama na moj "pređašnji post" najviše i liči, onda je ovaj forum svakako nešto što treba zaboraviti. Pozdrav!
[/quote]
rodoljub.ilic
Intermediate
Pridružio se: Pet Jan 12, 2018 4:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 89
Pohvalio: 38

Postod rodoljub.ilic » Čet Jun 13, 2019 9:50 pm

miskobg napisao:Pozdrav komsije,

da li je neko iz potkrovlja ugradjivao neke dodatne roletne/tende (spoljasnje ili unutrasnje) na krovnim prozorima? Moze neka preporuka?
Miško po onoj čuvenoj specifikaciji trebalo je uz krovne prozore da idu spoljne platnene roletne. Neka iz prve ture zgrada neko javi da li je to isporučeno. Svakako Velux na svom sajtu ima mnoštvo dodatne opreme, što spoljne što unutrašnje.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
ben10
Novice
Pridružio se: Pon Jan 14, 2019 4:05 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 29
Pohvalio: 5

Postod ben10 » Čet Jun 13, 2019 11:53 pm

abb » Čet Jun 13, 2019 9:38 pm napisao:"ova glupost što pročitah u pređašnjem postu" se odnosila samo na sliku preporuke divno uredjenog naselja sa Voždovca: savršeno opremljeno igralište za decu tik uz kran i gradilište. Najdobronamernije. Ko ume da čita to je i pročitao. Ko li je samo pomenuo: "Znači dok se ne završi celo naselje nema zelenila, a zbog te prašine nema ni održavanja"? Ne trpajte svoje reči drugima u usta!
Možda je stvarno razlog: "vrućina je, upeklo sunce pa ošamutilo...." A šta tek reći za uticaj vrućine na tako pametno zaključivanje o inicijalima AB (latinično). Čiji li bi mogli biti, baš se pitam :roll:. Vrućina definitivno utiče na sposobnost čitanja pa ću pomoći u tumačenju.
Poenta cele poruke je da i predivno uređeno naselje pored gradilišta može da ne bude na korist (moje dete tu ne bi hodalo), ali i da od kukanja samog po sebi nema vajde. Ako imate konkretan predlog izložite ga, ako nemate ne trošite i naše i svoje vreme na prazne priče. (Opet najdobronamernije, ali priznajem svako ima pravo na svoj izbor, ko sam ja da Vam to osporim).
Navratim ponekad još na ovaj forum zbog možda poneke korisne informacije, čemu bi on i trebalo da služi, ali od kukanja u prazno teško da se može pobeći. I pri tom mi nije jasno šta se time postiže. Očigledno ništa jer je sve isto od useljenja. Dobro se sećam da je na potpisivanju predugovora u GDS-u rečeno: "ozelenjavanje ide na samom kraju." Takođe je u predugovoru napisano da se plaća održavanje toliko i toliko od početka. Mi smo na to pristali i zato problem sa tim i nemamo. Kome to nije odgovaralo nije trebalo ni da potpisuje. Ako se smatra prevarenim ili mu sadašnje stanje ne odgovara neka to jasno kaže, pa neka se organizuje i nešto promeni. Na primer krene od stana do stana i izloži ljudima svoj stav i predlog. Ali da non stop mračite na forumu bez ikakvih konkretnih predloga stvarno nije prijatno za videti. Niti ćete time nešto promeniti niti ćete steći podršku i nas koji možda i drugačije doživljavamo problem ozelenjavanja. Eto to je suština. Ako je možda cilj ovog dopisivanja samopromocija, na šta po komentarima i uvredama na moj "pređašnji post" najviše i liči, onda je ovaj forum svakako nešto što treba zaboraviti. Pozdrav!

[/quote]
Sve je u redu AB (na latinicno sam i mislio) ali mozda sam Vas pomesao sa nekim i izvinjavam se. Mozda. :)
GDS je najbolji!!! idemo dalje.
miskobg
Beginner
Pridružio se: Pet Jun 29, 2018 1:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 15
Pohvalio: 27

Postod miskobg » Pet Jun 14, 2019 4:19 pm

rodoljub.ilic » Čet Jun 13, 2019 9:50 pm napisao:
miskobg napisao:Pozdrav komsije,

Miško po onoj čuvenoj specifikaciji trebalo je uz krovne prozore da idu spoljne platnene roletne. Neka iz prve ture zgrada neko javi da li je to isporučeno. Svakako Velux na svom sajtu ima mnoštvo dodatne opreme, što spoljne što unutrašnje.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Da, da... isporucili oni su te tende to je ok, ali ipak su one nedovoljne (ne zamracuju, slaba izolacija...). Pa sam bas i hteo da pitam da li je neko ugradjivao nesto iz Velux asortimana pa da mi preporuci....
Kaca1906
Novice
Pridružio se: Sub Jan 19, 2019 8:41 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6
Pohvalio: 4

Postod Kaca1906 » Pet Jun 14, 2019 8:43 pm

Drage komsije,

Da li je neko mozda skoro bio do ZK, ako ima da postavi neku sliku da vidim da li je zavrsena fasada sa spoljne strane lamele G2 ili bilo koju skoriju sliku da vidim kako napreduju radovi?
Sto se tice odrzavanja, definitivno ima propusta, na neke stvari mozda mozemo da uticemo zajednickim snagama, a sa druge strane mislim da ne nije losa ideja, kada se useli vecina stanova da organizujemo neki vid radne akcije jednom ili dva puta u toku meseca i da sami doprinesemo uredjenju parkica. Ujedno je to nacin da se upoznamo a verujem da bi takav vid aktivnosti i deci bio zanimljiv.:)

Srdacan pozdrav,

Katarina
Pohvale za post: 2
zemunac5
Novice
Pridružio se: Sre Jun 05, 2019 10:31 pm
Kontakt:

Postod zemunac5 » Sub Jun 15, 2019 10:29 am

Kaca1906 » Pet Jun 14, 2019 8:43 pm napisao:Drage komsije,

Da li je neko mozda skoro bio do ZK, ako ima da postavi neku sliku da vidim da li je zavrsena fasada sa spoljne strane lamele G2 ili bilo koju skoriju sliku da vidim kako napreduju radovi?
Sto se tice odrzavanja, definitivno ima propusta, na neke stvari mozda mozemo da uticemo zajednickim snagama, a sa druge strane mislim da ne nije losa ideja, kada se useli vecina stanova da organizujemo neki vid radne akcije jednom ili dva puta u toku meseca i da sami doprinesemo uredjenju parkica. Ujedno je to nacin da se upoznamo a verujem da bi takav vid aktivnosti i deci bio zanimljiv.:)

Srdacan pozdrav,

Katarina

Prošlog vikenda fasada je bila završena u unutrašnjem delu, a spolja su radili otprilike na prelazu između G2 i G3.

Spolja:
24677291-E805-418E-951D-0CC409DF3C78.jpeg

1C1728AB-C6C5-4058-8845-4075C08F0D03.jpeg

Iznutra:
0CCCC86A-993D-4429-8151-C9455BE03BD6.jpeg

80BA42AB-F901-4835-844C-FE657B2AADB0.jpeg
Nebojsa
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Avg 12, 2011 6:26 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2075
Pohvalio: 781

Postod Nebojsa » Sub Jun 15, 2019 11:25 am

Koja je cena kvadrata u ovom trenutku?
lol
Beginner
Pridružio se: Uto Jan 15, 2019 10:34 am
Kontakt:
Pohvaljen: 35
Pohvalio: 276

Postod lol » Sub Jun 15, 2019 1:24 pm

Nebojsa » Sub Jun 15, 2019 11:25 am napisao:Koja je cena kvadrata u ovom trenutku?

Cena zavisi od strukture i spratnosti stanova. Krecu se od 1376+pdv za vece stanove do 1577+pdv za jednosobne stanove. Imate sve cene po strukturama na njihovom sajtu.
Suncica88
Novice
Pridružio se: Sre Jan 30, 2019 12:30 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6
Pohvalio: 39

Postod Suncica88 » Ned Jun 16, 2019 9:25 pm

Ovo je slika od ore dva dana. To je cosak koji gleda na Teleoptik.
Prikačeni fajlovi
IMG-d02bb58fdc9ad4d0fc5c90218b7fab71-V.jpg
frode
Intermediate
Pridružio se: Pet Maj 05, 2017 10:26 am
Kontakt:
Pohvaljen: 308
Pohvalio: 742

Postod frode » Pon Jun 17, 2019 1:45 am

Subota, 15.6.SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika