"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

DzonTravolta
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 2:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2463
Pohvalio: 2471

Re: Re:

Postod DzonTravolta » Pet Maj 01, 2020 12:25 pm

honey79 » 29 Apr 2020, 12:25 napisao:a ko je tačno najavio Burger King , ja koliko znam vlasnici franšize su Amrest isti koji drze KFC i Starbucks a nigde ne vidim najavu.Starbucks su lepo unapred najavili...Pritom imajte u vidu ekonomsku krizu koja trenutno drma retail industriju Vapiano je bankrotirao , H&M gasi veliki broj radnji u Italiji ko zna sta nas čeka... jako loš trenutak za otvaranje TC

Sent from my iPhone using Tapatalk

All German restaurants operated by Vapiano SE will remain closed until further notice, while German and international franchisees are not affected by the insolvency filing.

Izvor: https://www.reuters.com/article/us-vapi ... SKBN21K14M
The odds are never in our favor
zoran_m
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Sep 27, 2014 3:03 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2067
Pohvalio: 84

Re: "BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Postod zoran_m » Pet Maj 01, 2020 5:51 pm

Nevezano za njih bankrot, ne podnosim koncept tog restorana gde ja neku mini porciju od 900din nosam posluzavnikom kao u menzi, raščišćavam djubre sa stola itd. Možda je to ok za neku Nemačku gde su naviknuti na tu hladnoću i negostoprimstvo ili su kod nas "fensi" restorani mnogo jeftiniji nego u svetu pa nam ovo dodje kao skupa pumpa na autoputu.
Pohvale za post: 3
Luka micic
Novice
Pridružio se: Pon Apr 27, 2020 9:34 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3
Pohvalio: 1

Postod Luka micic » Pet Maj 01, 2020 6:05 pm

Bulbulderac17
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Jan 04, 2015 8:10 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4638
Pohvalio: 147

Postod Bulbulderac17 » Pet Maj 01, 2020 6:08 pm

super...ali kakve veze ima Montana sa Srbijom?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Pohvale za post: 5
Iggyvlay
Novice
Pridružio se: Pet Maj 01, 2020 8:59 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6
Pohvalio: 4

Postod Iggyvlay » Pet Maj 01, 2020 9:12 pm

Ovaj Belgrade u Americi nema nikakve veze sa BW Galerijom!

Neko je okacio na Wikipediji u odeljku lokacija Burger Kinga i Srbiju. 2020 godinu kao godinu otvaranja restorana i AmRest kao vlasnika fransize.

AmRest je prisutan na trzistu Srbije od 2009 godine sa 12 KFC restorana i 2 Starbucks kafeterije. Takodje AmRest je zaista vlasnik fransize Burger Kinga za Srbiju, a od nedavno i vlasnik brenda Pizza Hut za trziste Srbije i Hrvatske.

Sve ovo govori u prilog da ce ovi restorani poceti sa radom u Srbiji u buducnosti, ali se ne moze sa sigurnoscu reci kada.

Niko ne bi placao naknade za vlasnistva nad brendom u bilo kojoj zemlji da ne razmislja da otpocne poslovanje.

Da li neko pouzdano zna koje brendove mozemo da ocekujemo u BW Galerija, a koje nisu do sada bile prisutne u Srbiji?

Hvala
Homer Jay
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Jan 03, 2007 5:06 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4339
Pohvalio: 3476

Postod Homer Jay » Pet Maj 01, 2020 10:11 pm

Mislim da je ta informacija o Burger kingu potekla sa ovog foruma, gde se pojavila kao nagađanje, a onda, kako to biva, od uha do uha se pretvori u "poluzvaničnu" informaciju.

No, nije da za to nagađanje nema osnova:

a) Burger King je prisutan u svim zemljama (i samoproklamovanim zemljama :D) regiona, osim BiH i Srbije.
b) AmRest je vlasnik franšize u Srbiji i već je uspešno ovde "posadio" KFC i Starbucks
c) Galerija ima nenormalno veliki broj restorana i kafića, i treba to nečim popuniti
d) Ako Galerija bude puki zbir ponude koja već postoji u drugim tržnim centrima i po gradu, onda joj slaba vajda. Potrošači žele nešto novo
e) Ovde se ljudi (bar oni koji idu po tržnim centrima) lože na te novotarije. Mek je pritom jako popularan i ne sumnjam da bi i BK kao najbliža alternativa dobro prošao

Ipak, dok nema nikakve zvanične najave, šanse da se to desi su sve manje i manje.

Listu brendova ne treba očekivati u skorije vreme. obično svi to kriju kao zmija noge do pred samo otvaranje.

Lično me stvari poput BK više ne interesuju, jer ionako više ne smem da jedem ta s*anja ako mislim da doživim 50 :D Bukvalno me jedino zanima kakav će bioskop imati, jer je to jedino što me može odvući u Galeriju.
"You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one..."
Pohvale za post: 6
Spok
Novice
Pridružio se: Uto Dec 17, 2019 11:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4
Pohvalio: 21

Postod Spok » Pet Maj 01, 2020 11:12 pm

Ja koliko znam, Peek & Cloopenburg dolazi, a nisam siguran da već negdje je otvoren.
Pohvale za post: 1
Zion Williamson
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Uto Maj 14, 2019 12:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 383
Pohvalio: 80

Postod Zion Williamson » Sub Maj 02, 2020 9:53 am

Sta bi sa onom zvanicnom informacijom da ce starbucks otvoriti na 10 lokacija u Beogradu jos pre dve godine izrecena?
Trebalo je Knez, aerodrom, usce...........
Otvorili 2 za to vreme. Znam da je sad problem zbog Koviljke ali imali su vremena.

https://www.novosti.rs/vesti/beograd.74 ... kafeterija
Not great, not terrible
vradovic
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Okt 31, 2007 3:48 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1167
Pohvalio: 293

Postod vradovic » Sub Maj 02, 2020 10:21 am

koja dva?

Nadam se da ce biti barem jedan SB u BNV.
Zion Williamson
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Zion Williamson » Sub Maj 02, 2020 11:07 am

vradovic » Sub Maj 02, 2020 10:21 am napisao:koja dva?

Nadam se da ce biti barem jedan SB u BNV.

Pa otvoren u tc rajiceva i ada mall
Not great, not terrible
DzonTravolta
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod DzonTravolta » Sub Maj 02, 2020 1:48 pm

Zion Williamson » 02 Maj 2020, 09:53 napisao:Sta bi sa onom zvanicnom informacijom da ce starbucks otvoriti na 10 lokacija u Beogradu jos pre dve godine izrecena?
Trebalo je Knez, aerodrom, usce...........
Otvorili 2 za to vreme. Znam da je sad problem zbog Koviljke ali imali su vremena.

https://www.novosti.rs/vesti/beograd.74 ... kafeterija

Da, pominjan je Cvetni trg, aerodrom, Skyline, BW Galerija, čak i TC u Rakovici. Realno, ako se prekopira koncept sa Ada Mall-a, na aerodromu može i odmah da se otvori.

zoran_m » 01 Maj 2020, 17:51 napisao:Nevezano za njih bankrot, ne podnosim koncept tog restorana gde ja neku mini porciju od 900din nosam posluzavnikom kao u menzi, raščišćavam djubre sa stola itd. Možda je to ok za neku Nemačku gde su naviknuti na tu hladnoću i negostoprimstvo ili su kod nas "fensi" restorani mnogo jeftiniji nego u svetu pa nam ovo dodje kao skupa pumpa na autoputu.

Stvar ukusa, znam da se ponegde i kod nas ovo primilo.

Spok » 01 Maj 2020, 23:12 napisao:Ja koliko znam, Peek & Cloopenburg dolazi, a nisam siguran da već negdje je otvoren.

Da, u "Beo Shopping centru".
Poslednja izmena od DzonTravolta u Sub Maj 02, 2020 1:52 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Homer Jay
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Homer Jay » Sub Maj 02, 2020 3:40 pm

Starbucks se otvara u Beo shopping centru, a sasvim izgledno i u Galeriji (čak ne bih isključio da ih tu bude dva, budući da je TC baš ogroman).

Lokacije poput Skylinea ili aerodroma će čekati završetak građevinskih radova, a verujem da trenutno ciljaju da se uguraju u Ušće i Deltu ili negde u poslovnom delu NBG.

Od tih ugostitelja što ciljaju Srbiju treba pominuti još Domino's pizzu za koju franšizu drže neki Bugari (registrovali su firmu u apr još pre dve godine), Pizza Hut (franšizu drži AmRest kako je gore neko već pomenuo), Hard Rock Cafe (franšizu drži ADFG iz Abu Dabija, bili čak registrovani u APR i blizu otvaranja u Ruskom caru, pa propalo) i Subway koje se je isto dosta prisutan u regionu.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
Zezeljko
Intermediate
Pridružio se: Uto Jun 05, 2012 7:53 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 548
Pohvalio: 831

Postod Zezeljko » Sub Maj 02, 2020 4:41 pm

Šta je bilo sa onim Subway objektom u Belvilu?
EDIT: Sad videh da je bio lažnjak..
Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
zexland
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Čet Jun 07, 2007 3:54 am
Kontakt:
Pohvaljen: 5672
Pohvalio: 18159

Re:

Postod zexland » Sub Maj 02, 2020 4:47 pm

honey79 » 29 Apr 2020 11:25 am napisao:Pritom imajte u vidu ekonomsku krizu koja trenutno drma retail industriju Vapiano je bankrotirao

Osveta za Ruski car :gobb: :laugh: :vops: :sesir:

Elem, meni je ovaj TC ipak negde simpa, jer ce biti super uz bajs turu ovde popiti neku lepu kafu pored reke, i sto kaze Homer zbog bioskopa :) tkdj ako bude i neka radnja za kucu i bastu, to ce biti pun pogodak, ostalo me licno ne zanima :)
Live, Love & Create / Ζήστε, Αγάπη & Δημιουργώ
DzonTravolta
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Re:

Postod DzonTravolta » Sub Maj 02, 2020 4:56 pm

Homer Jay » 02 Maj 2020, 15:40 napisao:Starbucks se otvara u Beo shopping centru, a sasvim izgledno i u Galeriji (čak ne bih isključio da ih tu bude dva, budući da je TC baš ogroman).

Lokacije poput Skylinea ili aerodroma će čekati završetak građevinskih radova, a verujem da trenutno ciljaju da se uguraju u Ušće i Deltu ili negde u poslovnom delu NBG.

Od tih ugostitelja što ciljaju Srbiju treba pominuti još Domino's pizzu za koju franšizu drže neki Bugari (registrovali su firmu u apr još pre dve godine), Pizza Hut (franšizu drži AmRest kako je gore neko već pomenuo), Hard Rock Cafe (franšizu drži ADFG iz Abu Dabija, bili čak registrovani u APR i blizu otvaranja u Ruskom caru, pa propalo) i Subway koje se je isto dosta prisutan u regionu.

Hoćeš li, molim te, da pomogneš da se razreši ova "misterija" oko "Vapiana"? Ako sam dobro razumeo: Bankrotirao je nemački lanac, ne i nosioci franšize. Ko je, zapravo, pokrenuo franšizu kod nas? Vidim da su vrlo aktivni na FB-u, kao da se ništa ne događa.
Zion Williamson
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Re:

Postod Zion Williamson » Sub Maj 02, 2020 6:18 pm

Homer Jay » Sub Maj 02, 2020 3:40 pm napisao:Starbucks se otvara u Beo shopping centru, a sasvim izgledno i u Galeriji (čak ne bih isključio da ih tu bude dva, budući da je TC baš ogroman).

Videcemo dal ce se otvarati jos Starbucks-a. Rekli su kazem 10 lokacija pre dve godine, otvorili 2. Mozda nisu zadovoljni profitom i ne otvore nijedan novi lokal. Ali verujem da ce u Galeriji otvoriti 99.9%. Sve drugo je pitanje
Not great, not terrible
Homer Jay
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Homer Jay » Sub Maj 02, 2020 6:42 pm

Zvanično je bila najavljena samo Rajićeva. Ada nije ni najavljivana, samo je otvorena.

Nikada nisu rekli iz AmResta "otvaramo 10l lokala", niti su davali rokove, to su sve novinarska "saznanja" (ili nagađanja). Kako su npr. dosad mogli da otvore u Skylineu ili Galeriji, kad su ti objekti još u izgradnji!?

Ono što je zvanično najavljemo kao sledeća lokacija je Beo shopping center (na njihovom FB nalogu), a nezvanično (i sasvim izvesno) i Galerija. To znači da će do kraja 2020. sigurno imati čeriri lokacije (a možda i više, jer se pominju bivša pošta na Cvetnom, a i Delta i Ušće).

To je sasvim solidno, a i znatno brži tempo nego što je AmRest širio KFC kog opet danas svuda ima.

Tako da oprezno sa tim fatalističkim zaključcima, naročito zbog tog "kruga (dez)informacija" kada, kao što rekoh, neko nagađanje ode sa Beobuilda na twitter i onda se usput začini, kontaminira i vrati kao "nezvanično saznanje", u ovom slučaju bi to npr. postalo: "Čuo sam da Starbucksu ne ide u Srbiji, da zatvaraju lokale i odlaze" :D

Ris
Beginner
Pridružio se: Sre Jul 11, 2018 4:26 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 219
Pohvalio: 1111

Postod Ris » Sub Maj 02, 2020 8:42 pm

[/quote]
Videcemo dal ce se otvarati jos Starbucks-a. Rekli su kazem 10 lokacija pre dve godine, otvorili 2. Mozda nisu zadovoljni profitom i ne otvore nijedan novi lokal. Ali verujem da ce u Galeriji otvoriti 99.9%. Sve drugo je pitanje
[/quote]
Gde nisu zadovoljni, redovi su u starbaksu kod Rajićeve bili ja mislim mesecima posle otvaranja.
arsa.arsa
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Apr 01, 2013 3:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 773
Pohvalio: 148

Postod arsa.arsa » Sub Maj 02, 2020 8:59 pm

Dinamika otvaranja novih lokacija nema veze sa profitom, jer nisu oni startup pa da procenjuju trziste na osnovu jednog lokala. Takav pristup bi bio nelogican potpuno iz biznis perspektive, jer, oni imaju petogodisnje budzete po regionima- a ne po zemljama i pojedinacnim lokalima.
Lokal u Rajicevoj sluzi samo za uhodavanje, obuku, testiranje ponude na trzistu zasicenom prodavnicama kafe, kao i buduci rasadnik kadrova za sve ostale lokale.

Nadam se da je sad jasniji takticki sled dogadjaja za naredni period.
Zion Williamson
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Zion Williamson » Sub Maj 02, 2020 10:58 pm

[/quote]Gde nisu zadovoljni, redovi su u starbaksu kod Rajićeve bili ja mislim mesecima posle otvaranja.[/quote]

Nema odavno tih redova. Prolazim cesto.
Not great, not terrible
Vlajkoni
Novice
Pridružio se: Sub Jan 20, 2018 1:50 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 83
Pohvalio: 0

Postod Vlajkoni » Ned Maj 03, 2020 5:51 pm

Današnje slike...
Prikačeni fajlovi
IMG_7812.jpg
IMG_7814.jpg
IMG_7806.jpg
IMG_7807.jpg
IMG_7808.jpg
IMG_7805.jpg
IMG_7791.jpg
IMG_7792.jpg
IMG_7797.jpg
IMG_7779.jpg
IMG_7781.jpg
IMG_7785.jpg
IMG_7772.jpg
IMG_7776.jpg
IMG_7771.jpg
Pohvale za post: 21
Msc
Beginner
Pridružio se: Pon Jun 05, 2017 7:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 140
Pohvalio: 50

Re: RE: Re: "BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Postod Msc » Uto Maj 05, 2020 9:29 am

Vlajkoni napisao:Današnje slike...

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
Zion Williamson
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Zion Williamson » Uto Maj 05, 2020 9:57 am

Svaki put kad prodjem blizu galerije zabezeknut sam velicinom. Mozda je opticka varka u pitanju jer je okolina prilicno gola, pa zgrada onako strci dosta al deluje impresivno u smislu bice toliko veliki prostor da ce se ljudi umoriti pre nego sto sve obidju pola unutra :D

Sumnjam da ce biti gotovo do septembra doduse.
Not great, not terrible
honey79
Intermediate
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 8:54 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 255
Pohvalio: 46

Postod honey79 » Sre Maj 06, 2020 1:15 am

DzonTravolta » 02 May 2020 02:56 pm napisao:
Homer Jay » 02 Maj 2020, 15:40 napisao:Starbucks se otvara u Beo shopping centru, a sasvim izgledno i u Galeriji (čak ne bih isključio da ih tu bude dva, budući da je TC baš ogroman).

Hoćeš li, molim te, da pomogneš da se razreši ova "misterija" oko "Vapiana"? Ako sam dobro razumeo: Bankrotirao je nemački lanac, ne i nosioci franšize. Ko je, zapravo, pokrenuo franšizu kod nas? Vidim da su vrlo aktivni na FB-u, kao da se ništa ne događa.

Evo ukratko.
Nije bankrotirao nemački lanac nego majka firma Vapiano SE koja je vlasnik restorana u Nemačkoj,Austriji,Holandiji,Švedskoj i davalac franšize pod kojim su otvarane u drugim manjim tržištima. Što se tiče Ex Yu vlasnici franšize su nekadašnji menadžeri u McDonalds restoranima u Srbiji (Saša Trišić mislim da se zove čovek za Srbiju ) oni su otkupili franšizu i otvorili Zagreb ,Sarajevo i Beograd.Zagreb je zatvoren 2 godine po otvaranju,Sarajevo još postoji,Beograd je menjao lokaciju i na kraju je spao na jedan restoran u Rajićevoj a lokacija u Ušću postaje Monument.
Imovina Vapiano SE je sada stavljena na prodaju pre neki dan,restorani u Beču su već prodati.
Da li će opstati u Beogradu čisto sumnjam,možda će životariti još malo, inače ulazna naknada koju je trebalo platiti kao franšizu za otvaranje jednog restorana je bila između 800.000-1.000.000 eur,Vapiano uzima 6% profita , i pogledajte sada ne znam koliko ste često išli ali nije baš da se rasturaju od posla, a treba platiti najam lokala i zaposlene ..
marrecar
Advanced
Pridružio se: Čet Jul 19, 2012 8:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1880
Pohvalio: 888

Postod marrecar » Pet Maj 08, 2020 1:42 pm

U Austriji su Vapiano restorani kupljeni/preuzeti od strane Ketering- i Gastro- preduzetnika Josefa Donhausera, odnosno DoN grupe. U pitanju je svih 12 Vapiano restorana, a kaže da će nastaviti normalan rad, pod istim imenom.

Tekst na nemačkom
https://www.food-service.de/internation ... eich-45242

Povratak na “Projekti u izgradnji”