Šta je novo?

Radoja Dakica "Neimar V"

mp_92

Novice
Učlanjen(a)
22.09.2017.
Poruke
2
Pohvaljen
0
Pozdrav,

Da li neko zna nesto vise o kvalitetu stanova u ovoj zgradi, isplati li se kupiti stan ovde?
 
Što se tiče samog kavliteta gradnje ono što su nama rekli u Neimaru je da će kvalitet u najvećem delu biti isti kao u Savadi 2, u nekim delovima čak i bolji. Imajući u vidu da nemaju pokazni stan, kupce izvode direktno na Savadu 2 i tvrde da će izgled stana biti isti tj. da će biti ugrađenja oprema kao i na pomenutoj lokaciji (pločice I klase, Daikin klima, sigurnosna ulazna vrata, parket tj. taj tarkett hrastov itd...). Što se tiče spoljne stolarije razlika će biti što će u Radoja Dakića biti ugrađeni i komarnici (koliko sam razumela u pitanju su petookomrni PVC profili sa aluminijumskim roletnama). Ono što znam je da je građen taj sendvič zid, pregradni zidovi između stanova su od giter bloka sa nekom AB serklažom, a pregradni zidovi u okviru stnova od pune opeke. Koliko je ovo kvaliteno ja baš i ne znam ali to su neki detalji koje sam zapamtila. Ono što je meni nedostatak je što su parking mesta po sistemu "klackalice", a ceo taj kraj zajedno sa Zelenom avenijom će imati ozbiljnih problema sa pakiranjem.
Dalje, što se tiče same lokacije, definitivno je u pitanju okruženje koje će se u budućnosti značajno menjati, da li na bolje ili na gore ostaje da vidimo, Preme generalnom planu sve one kuće u Jerneja Kopitara treba da budu srušene i tu bi trebalo da prođe bulevar koji bi povezao Tošin bunar i Mihajla Pupina ili Aleksandra Dubčeka, ne znam baš precizno kako izgleda plan, ali koliko je ovo izvodljivo i u kojim rokovima veliko je pitanje.

E sada da li se isplati....iskreno i ne znam šta bih rekla. Po nekom mom mišljenu cene novogradnje su generalno prenaduvane (potpuno nerazumne) ali imajući u vidu lokaciju i trenutno stanje na tržištu čini mi se da ako si kupac za keš i ukoliko imaš prava na povrat PDV-a da je cena ok. U momentu kada smo se mi raspitivali je bila 1.700 eur sa pdv-om, što je nakon povrata cca 1.545 eur po mkv.
 
Hvala ti na informacijama.
Bio sam da pogledam zgradu i cudno mi je da ruse kuce a da ne nikne zgrada. E sad ako tu bude bulevar pitanje je da li ce biti prometan i koliko ce biti udaljena zgrada od ulice.
Inace, je l postoji jos neka zgrada za preporuku u izgradnji na Nbg, osim w65 i a bloka?
Pozdrav
 
Da li je pocela izgradnja Zemone ili je teren još u pripremi?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=492071#p492071:3e0csfp9 je napisao(la):
sts » Pon Nov 13, 2017 11:21 pm[/url]":3e0csfp9]Da li je pocela izgradnja Zemone ili je teren još u pripremi?
Da, Zemona je gotovo pri kraju. Rok za završetak radova je 30.12.2017.
 
Ne znam odakle da pocnem... Sto se tice stanova u zemoni, ostalo je jos par stanova za prodaju ali su ih povukli sa oglasa, kako bi posle useljenja podigli cene na 2000e/m2. Useljenje je trebalo da bude 31-og decembra ali jos nisu ni kanalizaciju uradili jer ih je uhvatila zima. Treba da prokopaju 110m u duzinu i par metara u dubinu i da se izbetoniraju prilazi. Receno je da useljenje po svemu sudeci nece biti pre 15-og februara, odnosno 1-og marta 2018. Svaka cast majstorima koji rade po planu i daju sve od sebe ali ona Milica, nazovi arhitekta, toliko je zenetina neljubazna i neprofesionalna da ce najgore ocene dobiti na svim forumima i anketama. Zena nema veze nisacim.Razumevanje nula,neljubazna, nista lepo nemam o njoj da kazem. Prodavac Srdjan Kolasinac nije nista bolji, covek radi po principu, daj da uvalim ovo sto je ostalo od stanova po bilo koju cenu, kasnije se ne javlja na telefon, glumi agenta nekretnina sa Menhetna a ustvari je ... Ne znam da li bilo ko ima o njima lepo misljenje ili nesto pozitivno ali to je takva b___a da to nije za pricu... Nemam nista licno protiv ovih ali moja iskustva u komunikaciji i sastancenjima sa njima su u najblazu ruku tako opisani. Ako bilo ko od kupaca stanova u zemoni ima slicna ili drugacija iskustva i saznanja neka slobodno napise. Pozdrav svima. :gobb:
 
Uh Master, zanimljiv post. Što se nas tiče, ja moram da pohvalim komunikaciju sa Srđanom, čovek se uredno javlja na telefon, bar za sada :) , i daje nam informacije u vezi sa dinamikom radova itsl. Milica jeste malo pogubljena žena, ali stvarno nije nikada bila neljubazna ili nešto tome slično, mada slažem se da nismo od nje dobili previše korisnih informacija, ali koliko smo čuli za nju kažu da dosta dobro radi nadzor. Takođe, moram da kažem da mi nismo imali nikakve specifične zahteve u odnosu na originalni projekat stana, tako da nemam pojma kakvi su ukoliko ste tražili neke dodatne korekcije. Što se tiče slobodnih stanova i nama je rečeno da je ostalo nekoliko, uglavnom većih kvadratura i iskreno ne bi me iznenadila ni ta cena koju pominješ od 2keur, jer smo se mi interesovali za 4 i 5 fazu Zelene Avenije gde su nam pre nekih mesec dana javili da je cena 1.950 eur po kvm sa rokom useljenja, ako ne grešim, decembar 2019.I daaa, slažem se da su cene sulude i da je sve do naduvano ali što je najgore izgleda da sve to može da se proda! Što se tiče roka useljenja, tu moram da kažem da su to jako zanimljivo definisali u kuporodajnom ugovoru, tj. ništa nisu ni definisali. U ugovoru stoji da je rok za završetak radova 31/12, tj. da su do 31/12 u obavezi da predaju zahtev za tehnički prijem zgrade ali da nisu u kašnjenju ukoliko je reč o okolnostima na koje nisu mogli da utiču. I tu dolazimo do kanalizacije. Razlog zašto kasne sa istom je Grad, koji je bio u obavezi da obezbedi priključenje jer su oni sa njima potpisali ugovor o izgradnji nedostajuće infrastrukture i platili sve takse i naknade za uredjenje (ovo sam i proverila u Direkciji i stvarno Neimar je sve svoje obaveze prema Gradu ispunio). Grad nije završio taj posao i odložio je to za narednu godinu. Koliko smo mi obavešteni, pregovori sa Gradom u vezi sa izgradnjom te kanalizacije su u toku, i najverovatnije će sam Neimar to uraditi i finansirati, a posle će se refundirati od Grada, što sami kažu da je gotovo nemoguće :). To kopanje kreće najverovatnije posle Božića i ti radovi idu brzo, bar tako kažu i posle toga će biti spremni za useljenje. Ovo su informacije dobijene od Neimara, tako da možda treba imati dozu rezerve ali mi se ipak čini da su tačne. Na kraju, moram iskreno da kažem, da nama Srđan nije nikada obećao useljenje 31/12, kada smo bili u pregovorima za kupovinu rekao je da je realan rok februar a da će se oni truditi da bude ranije. Imajući u vidu generalno iskustva ljudi sa novogradnjom mi smo očekivali da je realan rok za useljenje 01/04, a da će premašiti naša očekivanja ako to bude 01/03.
Stanovi su praktično završeni, i što se tiče kvaliteta gradnje mi smo zadovoljni. Rekli su isti kavlitet gradnje i opremljenosti kao Savada 2 i čini mi se da su to i ispunili bar prema onomo što smo dosada videli. Naravno, realan kvalitet i sliku o tome šta smo kupili ćemo imati tek posle useljenja.
 
:D Sto se tice kvaliteta gradnje, gradnja je zaista odlicna, mozda i najbolja od novogradnje i ovom trenutku, jedino treba paziti da ne fusere sa zavrsnim radovima. Ukoliko se imaju zamerke na recimo neku pukotinu u zidu, kvaku, neravninu, ogrebotine ili slicno treba na vreme prijaviti. Stanovi se vec sada mogu pogledati uz potpisan papir da ste gledali stan. Vecina buducih stanara navija da useljenje bude sto pre jer dosta ljudi je ili podstanari ili nemaju gde sa svojim stvarima. Liftovi naravno nece biti pusteni kad bude useljenje da se isti ne ostete prilikom transporta namestaja i uredjaja tako da ce biti pentranja i vukljanja stvari. Nadamo se i zelimo da sve bude super i da se sto pre uselimo. Sto se tice zelene avenije mislim da je apsurdno porediti ZA i Zemonu jer je ipak neimar ozbiljna firma i imaju zaista mnogo bolji kvalitet kako gradnje tako i unitrasnjih radova. Licno sam bio i pogledao gotove stanove u ZA i uporedio sve a i drugar mi je kupio stan u ZA i nije bas mnogo zadovoljan...Po meni najveci problem ce biti parking ukoliko se nema klackalica...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503605#p503605:3poonbsa je napisao(la):
Master » Tue Dec 26, 2017 6:41 pm[/url]":3poonbsa]:D Sto se tice kvaliteta gradnje, gradnja je zaista odlicna, mozda i najbolja od novogradnje i ovom trenutku, jedino treba paziti da ne fusere sa zavrsnim radovima. Ukoliko se imaju zamerke na recimo neku pukotinu u zidu, kvaku, neravninu, ogrebotine ili slicno treba na vreme prijaviti. Stanovi se vec sada mogu pogledati uz potpisan papir da ste gledali stan. Vecina buducih stanara navija da useljenje bude sto pre jer dosta ljudi je ili podstanari ili nemaju gde sa svojim stvarima. Liftovi naravno nece biti pusteni kad bude useljenje da se isti ne ostete prilikom transporta namestaja i uredjaja tako da ce biti pentranja i vukljanja stvari. Nadamo se i zelimo da sve bude super i da se sto pre uselimo. Sto se tice zelene avenije mislim da je apsurdno porediti ZA i Zemonu jer je ipak neimar ozbiljna firma i imaju zaista mnogo bolji kvalitet kako gradnje tako i unitrasnjih radova. Licno sam bio i pogledao gotove stanove u ZA i uporedio sve a i drugar mi je kupio stan u ZA i nije bas mnogo zadovoljan...Po meni najveci problem ce biti parking ukoliko se nema klackalica...

Na stranu za ovo za gradnju, za koju čisto sumnjam da je NAJkvalitetnija u gradu, možda je dobra, ali najkvalitetnija sigurno nije, ovo za liftove me mnogo čudi.
DA li im je problem da stave šperploče ili stirport na sve strane lifta?? ovako se to radi kada ima ozbiljnih investitora, a ne, vukljajte uz stepenice stvari. Pa uništićete stepenište, moraće da prekreče sve ponovo po završetku useljenja.
 
Sto se gradnje tice, u gradjevini sam citav zivot i tvrdim da je jedna od najkvalitetniih novogradnji u Beogradu. Mogu sve pojedinacno da predocim jer znam svaki detalj iaterijal kojim je gradjeno sve. Na stranu to. Sto se liftova tice, jeftinije im je u svakom slucaju da srede stepenice nego lift, ima ih 2, teretni i standardni. Sve u svemu, jos da probiju 110m kanalizacije i prelakiraju parkete, nadam se da ce ubrzo useljenje...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503889#p503889:2q84bn79 je napisao(la):
Master » Sre Dec 27, 2017 3:12 pm[/url]":2q84bn79]Sto se gradnje tice, u gradjevini sam citav zivot i tvrdim da je jedna od najkvalitetniih novogradnji u Beogradu.

Ni blizu. Mozda jeste u top 10% kada se uzmu u obzir SVI investitori u BG-u, ukljucujuci i SZR investitore, ali porediti Neimarove gradjevine sa West 65, Central Gardenom, nekim manjim lux investitorima (npr. Stefial), pa cak i Ablokom i BNV (koliko god ga ne voleo) je neopravdano.
 
Svako ima pravo na svoje misljenje, ja znam i govorim iz licnog iskustva. U svakom slucaju najbolje idi i obidji sva navedena mesta pa se sam uveri. Ja sam bio na svakom koje si pomenuo i jako dobro znam kako i sa cime rade. Sto se Neimara tice, nemam nista sa njima, cak ih naprotiv i ne volim neato ali kapa dole za materija kojo koriste kao i same radove. Potpisujem da su bolji od svih navedenih!
 
Pa što onda ne prekreče/urede te garaže u Savanovi, već ovde imamo ovakve komentare kupaca kao na toj temi? Na stranu primedbe krečenje i završno uređenje. Zašto im je blok 63 imao isto ogromne probleme po rečima kupaca isto sa ovog foruma po podzemnim garažama? To nije šminka.

Meni lično se rasporedi njihovih stanova sviđaju i poslednja faza savaade mi je možda i najlepša novogradnja (tu sa SunCitiem), ali ako završi kao Blok 63, koji je već unakažen dogradnjama stanara neću imati lepih reči. West, Ablok, Suncity mnogo više vode računa o ovom delu svojih projekata, dok je Neimar ostao zaglavljen u 90tim.

A ne znam koliki je trošak stavljanja šeprploče/stiropora kao zaštite u lift? Da ne kažemo koji je to stepen neprofesionalnosti. i da se razumemo, ne kažem da su samo oni tu nešto posebno loši, svi su isti takvi, puste useljenje, a ne puste lift. Sramota.
 
Ne kazem da si povezan sa Neimarom, ali stvarno mislim da nisi u pravu. Znam ljude koji su kupili stanove u Savadi, a i vecini ostalih naselja koja sam pomenuo (dakle, Ablok, Sun City, West 65, kao i Central Garden, gde sam i sam na kraju zavrsio). Bio sam i u Zelenoj Aveniji, koja je, slazem se, krs u odnosu na ostale komplekse koji se grade.

Ali, meni nije jasno na osnovu cega Savada ima bolji kvalitet od bilo kog od ovih drugih kompleksa? PVC stolarija vs. Alu/drvo, Tarket vs. Parket (ovo doduse kako gde), relativno losa zvucna izolacija u prvoj fazi, dosta krivi zidovi, jeftine sanitarije, itd. Parking da ne pominjem - osim estetike problem su i dimenzije - ne znam koja je sirina parking mesta, ali znam da jeste uze nego u Abloku ili CG-u recimo (u te dve garaze sam bio). Glupost sa liftovima (koju si i sam naveo) nigde drugde nisam video - svuda obloze teretni lift plocom ili stiroporom, ne maltretiraju ljude. Dalje, znam nestrpljive ljude koji su ozbiljne pare davali za popravke u tek dobijenom stanu jer nisu mogli da cekaju Neimar. Jedino im odajem priznanje za funkcionalnost stanova (barem onih u kojima sam ja bio) i humanost bloka, koji je tri koplja iznad Abloka, W65 i Sun City-ja zajedno.

Dakle, stvarno me interesuje argumentacija na osnovu koje tvrdis da je kvalitet Neimarovih gradjevina bolji od bilo koje od navedenih?
 
Pozdrav. A koja je cena garažnog mesta u ovom naselju? Cena garažnog mesta u Central gardenu je astronomska, i nema rokova za odloženo plaćanje, pregovora i odstupanja, iako je cena dovedena do nerazumljivih granica, a nije sigurno da cena adekvatno održava vrednost tog objekta, jer garaža i garažno mesto su dva kvalitetno različita objekta.
 
Ja ne mogu da verujem da nisu iskoristili kopanje ulice za toplovod pre svega nekoliko nedelja, nego ce sada da se kopa ponovo!?
 
Nisu mogli tad da kopaju jer im je za kopanje kanalizacije potrebna dozvola od grada, da su mogli naravno da bi prokopali, zasto bi pravili dupli rad i trosak. Tek su sad dobili dozvolu i prosla je kontrola i komisija i posle Bozica krecu sa kopanjem 110m kanalizacije, za to ce im biti potrebno par dana i to je to.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504208#p504208:1yi7zpia je napisao(la):
Master » Čet Dec 28, 2017 11:51 pm[/url]":1yi7zpia]Nisu mogli tad da kopaju jer im je za kopanje kanalizacije potrebna dozvola od grada, da su mogli naravno da bi prokopali, zasto bi pravili dupli rad i trosak. Tek su sad dobili dozvolu i prosla je kontrola i komisija i posle Bozica krecu sa kopanjem 110m kanalizacije, za to ce im biti potrebno par dana i to je to.
Master, da li su ovo neke nove informacije (da je dobijena dozvola i da je prošla kontrola i komisija)? Nama je Srđan rekao da kada se budu dogovorili sa gradom oko dozvole za kanalizaciju pustiće mailove kupcima sa informacijom kada kreće useljenje i primopredaja stanova.
Što se tiče cene garažnog mesta cena je u avgustu bila 9.750 eur, ali vodite računa da je u pitanju klackalica (imali su nekih 13 regularnih parking mesta ali to je odmah prodato), mada se u katastru to knjiži kao regularno parking mesto.
 
Prema najnovijim informacijama, za sada se nista ne zna sto se useljenja tice... Radovi se privode kraju ali dozvola ipak jos nije dobijena i pitanje je i kad ce to biti, vezano za vodovod i kanalizaciju. Rok je bio 31.12.2017. za useljenje, pa se pomerala granica na 1.februrar, sad kako stoje stvari, nece biti useljenja pre marta, aprila, maja... Ko zna. Ljudi su nestrpljivi, mnogi nemaju gde a odgovora ili preciznije informacije nigde...
 
Vrh