Šta je novo?

Hotel Mona [ 18.000m2 ]

Igor

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
18.650
Pohvaljen
37.329
Izvor: Beobuild

Mona gradi novi hotel u Beogradu

Beograd će za dve godine dobiti još jedan hotel, a pripremni radovi za izgradnju počeli su ovih dana. Novi gradski hotel nalaziće se na uglu Ulice cara Uroša, Dračke i Solunske na Dorćolu, nedaleko od nekadašnje fabrike Beko i sportskog centra “Milan Gale Muškatirović”. Investiciju realizuje domaća kompanija “Mona”, čuveni proizvođač kožne galanterije koji već nekoliko godina uspešno radi i u hotelijerstvu. Projekat podrazumeva formiranje kompleksa rekonstrukcijom i prenamenom postojećih objekata na parceli, uz dogradnju 13-spratne kule i pripadajuće podzemne garaže. Planirano je da hotel ima ukupno 152 sobe srednje kategorije, sa 48 parking mesta u podzemnoj garaži i još 6 mesta na otvorenom u okviru parcele.

Celu vest kao i fotografije radova mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/mona-gradi-novi-hote ... p2746.html
171102-hotel-mona-06.jpg

Celu vest kao i fotografije radova mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/mona-gradi-novi-hote ... p2746.html
 
Pametna investicija. Beogradu fale veliki hoteli od 3 zvezdice. Velike grupe i ekskurzije redovno imaju problem sa smestajem pa se cesto desava da isti organizator smesta u vise razlicitih hotela a ne sve u jedan.
Sa druge strane hotela od 4 zvezdice (za sada) ima sasvim dovoljno.
 
Vec sam komentarisao ali ajde i ovde na zvanicnoj stranici, ovo je odlican projekat koji bi mozda bolje legao na drugom mestu ali u svakom slucaju i ovde ce dobro doci. Gradu treba sto vise ovako kvalitetne arhitekture kako bi izasao iz visedecenijske camotine u kojoj nezasluzeno tavori. Toliko za sad a vise komentara nakon jos rendera iz razlicitih uglova koje uskoro ocekujemo.
 
Svidja mi se sto su uklopili ovde staro i novo , staro sacuvano novo vrhunski odradili i kreirali mali trg i otvorili prostor, projekat je pun pogodak na zalost pogled iz soba nije nesto spektakularan ali dobro .
 
паметно. хотели са 3* су дефицитарни у Београду. 31 хотел са 4*, а са 3* (којих треба да буде највише) само 15 (у ставри 14, без Баба) , и то све мали хотели
 
Ja u inostranstvu najčešće odsedam u 3*. Neki gradovi imaju baš velike hotele sa tri zvezdice, veličine hotela Jugoslavija.
 
Kako su ružno uglavili novu zgradu maltene na leđa starih manjih. Prozor stare zgrade na 2 metra od prozora nove... Što nisu srušili bar onda stare da imaju normalan prosotr okolo? Veorvatno da bi ovako imali više kvadrata i od stare i od nove zgrade. Pretpano. Ipak pozitivno je što je dobar deo placa sada za razliku od pre, otvoren, to je lepše u odnosu na pre kad je bio zid. Inače drugar mi živi baš u tom soliteru pored, a te pored zgrade, iz 80ih ili od kad već, su stvarno uništile taj deo Dorćola.
 
Zgrada Beobanke je mogla da bude hotel sa 3 zvezdice.
Nevezano za to cini mi se da je negde objavljeno da Napred pocinje izgradnju stambeno-poslovnog kompleksa bas u tom delu Cara Uroša, a cini mi se bas prekoputa hotela Mona. Zna li neko nesto vise o tome?

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489077#p489077:c2m0a5rw je napisao(la):
Earthmoving » 03 Нов 2017, 10:22[/url]":c2m0a5rw]Kako su ružno uglavili novu zgradu maltene na leđa starih manjih. Prozor stare zgrade na 2 metra od prozora nove... Što nisu srušili bar onda stare da imaju normalan prosotr okolo? Veorvatno da bi ovako imali više kvadrata i od stare i od nove zgrade. Pretpano. Ipak pozitivno je što je dobar deo placa sada za razliku od pre, otvoren, to je lepše u odnosu na pre kad je bio zid. Inače drugar mi živi baš u tom soliteru pored, a te pored zgrade, iz 80ih ili od kad već, su stvarno uništile taj deo Dorćola.
file.php

мислим да ту неће бити прозора, већ ће се нова зграда лепити на стару
 
To sam i ja pomislio ali ova slika pokazuje da neće biti nalepljene nego da ima neki uzak prazan prosto između stare i nove zgrade. Na nižim spratovima prozori će biti u senci zgrade preko puta, bez dovoljno svetla i intime. :grand:
 
Ako nas je ovaj forum ičemu naučio, to je da ne treba verovati ni projektu, ni planovima, ni renderima, pa čak ni sopstvenim očima kad građevinci skinu skele. Jedino merodavno je kad se objekat zaista pusti u upotrebu (i to ne privremenu) - e tek tad ćemo 100% znati da li će biti prozora, kakva će biti udaljenost i osvetljenost i ostale detalje.
 
Pozicija hotela je trebalo da bude na uglu dve ulice gde je ovaj zeleni deo i da se naslanja na onaj "aneks" sto bi prouzrokovalo manju sirinu zgrade ali bi se to nadoknadilo povecanom spratnoscu kako bi se dobio isti broj kvadrata. Ako ne, bez ikakvih problema su hotel mogli da odvoje jos par metara do samog podzemnog dela za garazu koji se nalazi uz sam aneks. Neshvatljivo mi je da to nisu uradili a mogli su bez problema.
 
Malo sam istrazivao. Crvenom oznacen Monin hotel, zutom novi napredov projekat. Sve u svemu, menja se izgled okoline oko hotela.
6cf69ec8542e6c706b93729cc3fb101d.jpg
a25e683b0e8a8e049568602e2f8281ed.jpg
bf38052ee46e49ed05fa076b54311ecb.jpg


Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Sta je bilo u toj uztoj zgradi gdje ce napred da gradi
Tu je negdje i vojni samacki hotel
 
Pripadala je vojsci. Vojni hotel.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Bravo na trudu Castelbianco. Ova Napretkova mi bar deluje da ima pristojnu visinu. I onda mi opet nije jasno kako to u istom bloku jedna zgrada dobije dozvolu za 5 spratova a ova druga za 9 ili kolko već? Nigde reda.
 
Hvala zemljani. A moguce je i da sam pogresio pa da je u pitanju magacin pre mone. Na cosku sa Solunskom.
59978abbedc2121bf3a13064de530bdb.jpg
e8dff722b97a0b47a74a737768066eb2.jpg


Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Vojska nije prodala hotel jedino ako nije bilo nesto ispod zita
 
Ee Diso koliko sam ja vremena proveo u tom hotelu. Ne bi verovao :)

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Kad si bio u tom hotelu Castelbianco? Znao sam puno ljudi koji su ziveli u njemu.
Igrali smo fudbal u dvoristu iza na malim golicima.
 
Vojska ga je skoro raselila i drzi ga zakljucanog
 
Od 99te do 2007. Bivsa devojka mi je zivela tamo :) koga si ti znao?

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Taj napredov projekat je već odavno najavljen ali nikako da počne gradnja.
 
@ Castelbianco
Znam Srkia, Borisa, Ziku, Igora vojnika, ima ih jos ne mogu da se setim sad. Puno smo se druzili i sa ljudima iz zgrada preko puta ulice. Ja sam blejao tamo od 1996te do negde 2003.
 
Vrh