Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Gvozden

Novice
Učlanjen(a)
13.12.2017.
Poruke
3
Pohvaljen
5
Da li ima neko informacija o ovom projektu, koliko sam čuo, do 31.12.2017. godine cene su za kvadrat od 1540e do 1730e sa PDV-om.

Stanovi su mahom jednoiposobni, dvosobni i dvoiposobni. Rok za završteak je maj 2019.
 
Baci pogled na temu 'razni projekti'.
Mozda bi Igor mogao neke postove o tom projektu da prebaci ili iskopira ovde?
 
Projekat deluje zanimljivo.
Dobra struktura stanova i dobra cena kada se uporedi sa konkurencijom (ukoliko su tacne gore navedene cene).
Da li je krenulo da se radi na lokaciji?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500839#p500839:hue94cde je napisao(la):
gospodarvremena » Čet Dec 14, 2017 6:12 pm[/url]":hue94cde]Projekat deluje zanimljivo.
Dobra struktura stanova i dobra cena kada se uporedi sa konkurencijom (ukoliko su tacne gore navedene cene).
Da li je krenulo da se radi na lokaciji?

To je informacija koju sam dobio od zatupnika prodaje pre odprilike mesec dana.

Prolazio sam prosle nedelje pored i video sam da je ogradjeno i nalazi se kran. Mislim da čiste i pripremaju teren.
 
Ma ovo si slobodno mogao i ti da ,,citiraš,, ....
pa da imamo slike od samog početka radova a na jednom mestu


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=497199#p497199:1uzzj1rp je napisao(la):
boca-ica » 30 Nov 2017 08:04[/url]":1uzzj1rp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=494882#p494882:1uzzj1rp je napisao(la):
boca-ica » 22 Nov 2017 15:14[/url]":1uzzj1rp]Danas Zemun , malo vece novo gradilište u Dobrovoljačkoj ... :sesir:
file.php
i još jedna potvrda ozbiljnosti radova a od pre nekog sunčanogo dana :)
file.php

a sad ,,lepiti ,, nove sličice redom

:sesir:
 
Цене које су важиле у промо периоду (до 15.12.2017.) су следеће:

Cena kvadrata sa PDVom iznosi:

Prizemlje 1540eur/m2
Prizemllje sa pripadajucom bastom 1850eur/m2 (placa se stambena povrsina dok se baste dobijaju gratis)
I sprat 1650eur/m2
II sprat 1700eur/m2
III sprat 1730eur/m2
Poslednji sprat jos uvek nema formiranu cenu I nije za prodaju do daljnjeg.

Parking mesta u garazi na -1 nivou 6000eur sa PDVom.

Рок за завршетак радова је 31.12.2019.године! Одржавање комплекса ће се плаћати минимално 0.45 евра по квадрату.

10% се плаћа одмах, а осталих 90% када се комплекс заврши. Цене од понедељка вероватно за 50 евра више по квадрату.

Солидна прича, али по мени прескупо за ЗЕМУН!

Нормално на цену квадрата је директно утицала ДРЖАВА (ГДС) ценама у оквиру комплекса Земунске Капије. Цена од 1500+ евра за ПЕРИФЕРИЈУ Земуна и веома просечан квалитет градње је ван сваке памети. Нормално је да ће после тога приватни инвеститори подићи цене, што и раде.
 
u vezi sa prethodnim postom, kako je meni bar receno, odrzavanje zgrade se placa 0.45 e po m2 dok se ne formira skupstina stanara, a onda ona odlucuje koju firmu ce da angazuje.
 
320f7e17b3e4b85115f4185b9208507a.jpg
e16345fe285b48ff7a8f1314e64b6c51.jpg
b5124858d858a4ac4d641def47e9dc9a.jpg
97f399f7532ec5250eb5a8fe51ac483d.jpg




Evo i par slika od pre dve nedelje


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Šteta .... kako se nalazi na ,,brdu,, u odnosu na Donji grad
mogli su da idu DVA nivoa ispod (nema podzemnih voda niti dr. smetnji)
umesto ovog jednog ....da imaju zgradu i sa podrumima i garažu a mozda i neki suturenski lokalčić ...

vako sa jednom podzemnom etažom.... :roll:

hm ....vrlo teško da ce opravdati zadatu cenu po kvadratu , jer u neposrednoj blizini bujaju druga nova i nova slična gradilišta
a sa dodatnim podzemnim etaažama kad vec imaju ovoliki porostor
mogli su da se izdvojoje takvim kvalitetom u odnosu na ostale ... al prošo voz.... pa praticemo naknadnu trku za kvalitetom i cenom
:sesir:

E da zaboravih da pitam:
I sprat 1650eur/m2
II sprat 1700eur/m2
III sprat 1730eur/m2

Jel to skuplje što je višlji sprat
kad se pokvari lift, vlasnik vec platio sticanje bolje kondicije :lol:
 
Zamisli da zgrada ima npr 10 spratova koliko bi zadnji tek kostao
 
1. Projekat na prvi pogled obecava, zbog kvaliteta koji je najavljen.
2. Cena jeste jaka, ali na cenu nije uticao samo GDS, takav je trend jer su male novogradnje po Zemunu oko 1400 ako ne i vise.
3. Strukture stanova lose, jedini trosoban (oznacen kao dvoiposoban) ima kuhinju na ulazu u stan i bez prirodne ventilacije. Od 64 kvm 9 je hodnik a 4 terasa. Trosoban stan u Zemunskim kapijama je bolji, iako ima prolaznu dnevnu sobu koristan prostor je veci.
4. Prizemlje sa 'gratis' bastom je 1850eur, sta reci. Ne razumem upotrebnu vrednost ovakve baste, gde nema privatnosti i pitanje je da li se ta povrsina knjizi (verovatno ne).
5. Sve u svemu, dosta jaca cena od Zemunskih kapija, za 1km blize centru Zemuna i bolje unutrasnje materijale (ovde jedino pravi razliku alu drvo stolarija ostalo je sminka).
 
Ima li neko nekih novih informacija u vezi ovog projekta, npr. kada ce se zapoceti sa zakljucivanjem predugovora i tome slicno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve novo sto se gradi a ne prelazi 4 - 5 spratova je ok u istorijskom jezgru Zemuna. Sve preko toga narusava tu vrednu ambijentalnu celinu koja se mora ocuvati jer predstavlja vredan kulturno istorijski spomenik.
 
Nove cene:

I sprat 1700e/m2
II sprat 1750e/m2
III sprat 1780e/m2

Rok za završetak radova 1.januar 2020.godine
 
Vlaiko":1uo19jrm je napisao(la):
Nove cene:

I sprat 1700e/m2
II sprat 1750e/m2
III sprat 1780e/m2

Rok za završetak radova 1.januar 2020.godine
I garažno mesto je sad 7500 €
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504697#p504697:k216s3pg je napisao(la):
Gogiša » Ned Dec 31, 2017 3:38 pm[/url]":k216s3pg]
Vlaiko":k216s3pg je napisao(la):
Nove cene:

I sprat 1700e/m2
II sprat 1750e/m2
III sprat 1780e/m2

Rok za završetak radova 1.januar 2020.godine
I garažno mesto je sad 7500 €
Da li je garazno mesto normalno ili tzv klackalica?
 
darkot":3g00k4r5 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504697#p504697 je napisao(la):
Gogiša » Ned Dec 31, 2017 3:38 pm[/url]":3g00k4r5]
Vlaiko":3g00k4r5 je napisao(la):
Nove cene:

I sprat 1700e/m2
II sprat 1750e/m2
III sprat 1780e/m2

Rok za završetak radova 1.januar 2020.godine
I garažno mesto je sad 7500 €
Da li je garazno mesto normalno ili tzv klackalica?
Po projektu su normalna mesta u lamelama 1,2,3 i pola mesta u 4, a klackalice u lamelama 5,6 i pola mesta u 4.
Mada su meni tada rekli da mozda nece raditi klackalice, zavisno od interesovanja.
 
Ne razumem se u pravo i zakone ali ove tacke ugovora su malo diskutabilne:

- Kupac je saglasan da Prodavac i/ili budući vlasnici koje odredi Prodavac imaju pravo samostalnog korišćenja cele krovne terase, galerije i tavana koje mogu o svom trošku (bez dalje saglasnosti Kupca) adaptirati i njima raspolagati.

- Kupac je saglasan da Prodavac moze izvršiti prenamenu neprohodnih površina odnosno zajedničkih prostora u stambeni ili poslovni prostor, ili pripajanje postojećim stambenim jedinicama, te da istim može slobodno raspolagati i upisati pravo vlasništva u katastru nepokretnosti, kad se za to steknu zakonski uslovi, a bez naknadne saglasnosti Kupca ili njegovog prisustva;
 
Suludo je dozvoljavati da ugovor moze izgledati, sadržavati i stajati išta van tipičnog ugovora
deo sa podacima strana
deo sa kratakim opisom tačnog predmeta razmene , sa navedenom dinamikom razmene
deo o izraženoj saglasnosti strana i odredjivanja nadzora ispravnosti sprovodjenja

za sva odstupanja van tipičnog ugovora, treba da se pravi aneks ugovora, sa izmenama i dopunama osnovnog ugovora
Aneksu se pristupa obostranom zainteresovanošcu i kao takav nije obavezan

Ove sulude podkradjice ne bi prošle ni u aneksu jer su tipa ,, ti meni daš nešto, a ja tebi ništa ,, :lol:
 
Jesu li ovo definitivne cene prema predugovorima za 1. I 2. Lamelu? Posto su meni rekli da se nece menjati inicijalno dogovorene prilikom rezervacije (1650, 1700, 1730)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sto se tice ugovornih odredbi, ovo je sve po meni nistavo, jer konacnu odluku o zajednickim delovima zgrade donosi skupstina... svakom raspolaganju zaj pros mora prethoditi odluka skupstine, u suprotnom je takvo raspolaganje nistavo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh