Šta je novo?

"BW Magnolia" - Beograd na vodi

CASTELBIANCO

Higher intermediate
Učlanjen(a)
17.12.2011.
Poruke
1.285
Pohvaljen
1.430
https://www.belgradewaterfront.com/sr/projekti/bw-magnolia/
https://www.belgradewaterfront.com/wp-content/uploads/2018/04/BW-Magnolia-Brochure-Digital.pdf
Belgrade-Waterfront-BW-Magnolia-External-1920-x-1080.jpg

bw-magnolia-location-1.png
 
West 65 u centru grada.
Lepo deluje, ali mi se nikako ne uklapa u okruženje iz nekoliko razloga. Prvo, jer mi nikako ne ide ovaj projekat za strogi centar grada, drugo, nikako mi ne ide sa onim "monsutrumima" preko puta, a treće, ne mogu da zamislim kako će da izgleda pored samog pristupnog puta za novi most na Savi.
 
Svaki put menjaju plan i izgled BW .Na kraju cemo imati novi Belvil .APLAUZ :violina:
 
Lep objekat ali za Voždovac. Staviti tu stambeni objekat je zločin.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=530316#p530316:10cfdtbr je napisao(la):
Steva » 05 Apr 2018 01:33 pm[/url]":10cfdtbr]Lep objekat ali za Voždovac. Staviti tu stambeni objekat je zločin.
Ceo taj deo tu od nekoliko blokova je cisto stamben pa prema tome nema nikakvog zlocina. Zlocin je sto je ceo kompleks izmedju kule i Brankovog 100% stambeno naselje, pa mogu da prave fancy zgrade koliko hoce nista tu nepomaze.

CASTELBLANCO sto bar ne rece koju rec kao za uvod u temu.
 
Steta da se takva lokacija popuni obicnom zgradom kakve se grade na periferiji grada.

Zgrada se nalazi tacno izmedju starog i novog dela grada pa je trebala pokupiti nesto sa obe strane.
Dobar primer su nove stambene zgrade od cigle u Hamburgu i Kopenhagenu.

kroyers-plads-cobe-copenhagen-architecture-residential_dezeen_2364_col_3-852x592.jpg


hafencity_petersend38-72-99_01.jpg


e50260f271e64f179cdc71d54787527a.jpg
 
@Nebojsa
Sta da ti pricam kad sve znas. Ovih dana ce da grunu ovo kao vest. Mali će da se slika, BgH2O se gradi, neverne Tome neka negiduju samo, mi smo marljivi bla, bla ,truc. Pa rekoh ajde da ih preduhitrimo :)
@Max
Slažem se. klasična najobičnija zgradica u strogom centru grada. zar si očekivao neku avangardu?


Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Bice idemo napred, kula samo sto nije ... nego, zgrada je stvarno lepa al za neki drugi kraj grada, suvise je fensi za ovde i to je to.

@Max
To je to batice pun pogodak al nije lepo sto mi tako javno citas misli :wink: arhitektura sa fasadnim ciglama je kao stvorena za ovaj deo a i sirom centra grada.
 
Могли би на овој теми да дискутујемо и о осталим зградама из тог блока када крене градња, да не буде да једна зградица има своју тему.
 
@abrines
Slazem se, kao i u slucaju Viste i Pogleda na park koji je po prezentaciji i pocetku gradnje dodat u naziv teme.

Temu sam prebacio u deo foruma Opste diskusije o projektima dok ne pocne izgradnja.
 
Dobro bar sad znamo sta je uzrok aneksa po svaku cenu :sesir:
 
Ne znam,ove skice na maketi su bile pokazivanje strukture stanova potencijalnom kupcu ( kad sam bio danas jedan par je bio zainteresovan za kupovinu stana u Magnoliji, u zgradi zadruge je bio još jedan sastanak sa budućim kupcem-strancem).
 
Ova zgrada je, što se tiče visine i same arhitekture, veoma dobra. Kamo lepe sreće da su sve zgrade u BnV-u ovakve uz lokale u prizemlju. U tom slučaju, ne bi bio potreban ni tržni centar, bilo bi i više, nego dovoljno, lokala.

Jedini problem u ovom slučaju je što je ovo stambena, a ne poslovna zgrada koja će biti pored samog mosta, kao što je već pomenuto, ali ako to kupcu i budućem stanaru ne smeta, ne treba ni nas da brine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=530739#p530739:39i93i7y je napisao(la):
Propeler » 07 Apr 2018 03:25 pm[/url]":39i93i7y]

Jedini problem u ovom slučaju je što je ovo stambena, a ne poslovna zgrada koja će biti pored samog mosta, kao što je već pomenuto, ali ako to kupcu i budućem stanaru ne smeta, ne treba ni nas da brine.
Upravo u ovoj zgradi i njenom polozaju se ogleda krajnji absurd ovog projekta i namena da se sa sto vise stambenih kvadrata sto pre obrne sto veca lova. Cak i uz most sa 4 automobilske i 2 sinske trake neko je isplanirao stambenu zgradu, a mi ovde pricamo o raznovrsnosti i nedostatku poslovnog prostora.
 
Ovo je ista situacija kao sa zgradama ispod Matice Srpske kojima se ulica nalazi u visini petog sprata pod prozorom, a ovi pride imaju i tramvaj to jest metro. Imam tamo druga, uopšte nije elitno niti prijatno.
 
S obzirom na izmene u projektu mogu samo da zamislim kako će izgledati tržni centar kada bude završen. Ne bi me čudilo da dobijemo novi Big Fashion na vodi.
 
На простору целог Савског амфитеатра сада у изградњи није постојала затечена урбана матрица , па самим тим није било потребно да се врше прилагођавања постојећим блоковима и уклапања.

Требало би да се на том савршено чистом простору, сну сваког урбанисте и сваког архитекте, уоче продори ка Сави који би трајно обогатили град, јер визуре су трајно благо и изграђени градови могу да их добију само великим рушењем , као што је то било у Паризу у 19. веку када су просечени велики булевари и од када добија назив града светлости...
 
Има времена :lol:

Иначе највећа мана овог пројекта се испољава тиме што су објекти оваквих габарита на ненормално лошој локацији - али зато душу дало да се направе на врху брда тј на вододелници Саве и Дунава, јер овако на пример са Новог Београда више не може да се види град уопште, само БнВ. Из БнВ може лепо да се гледа само део града и НБГ - ту нико не добија.

Али рецимо хипотетички да је пројекат направљен на Теразијама - види се из сваког дела града, али не блокира ништа, и види се цео град одатле. Најбољи пример оваквог пројекта је Рудо на Коњарнику
 
Ја се искрено надам да ће Скајлајн да помери на боље архитектуру БнВ-а, тј. неће више моћи екипа из БнВ-а да продаје просечне зграде као лукс....
 
gde su te najavljivane turisticke atrakcije?! Svaka cast onome ko plati 2k+ evra za kvadrat stana pored mosta
 
Inače, ako se neko pita koliko tačno ima od kreveta budećeg kupca do najbližeg automobila na mostu, odgovor je da je to rastojanje jednako polovini širine mosta, a automobil (tramvaj, metro ...) je približno u istoj visini kao i taj krevet. Oglasi za prodaju stanova treba da uključe napomenu da gluvo-neme osobe imaju prednost, dok je znanje znakovnog jezika veliki plus.

 
Vrh