Šta je novo?

MPC Navigator 2 - [Poslovni objekat Blok 43 | 49 000 m²]

Igor

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
18.650
Pohvaljen
37.331
Izvor: Beobuild.rs

Navigator 2 u izgradnji

Pored nove kule Ušće, MPC Propreties pokrenuo je izgradnju još jednog poslovnog kompleksa na Novom Beogradu. “Navigator 2”, kako je nazvan novi projekat, dobio je građevinsku dozvolu krajem februara i gradi se u okviru poslovne zone u Ulici Milutina Milankovića. Nalazi se odmah do “Navigator 1” centra, svog imenjaka iz prve faze, ali sa znatno većom površinom objekta i gotovo 27.000m2 poslovnog prostora za izdavanje. Time "Navigator 2" po površini predstavlja trenutno najveći objekat ove namene u izradnji. Moderni poslovni prostor ispunjavaće visoke standarde u pogledu funkcionalnosti i udobnosti, uz veliku fleksibilnost i dostupnu površinu sprata od čak 3000m2.

Celu vest kao i sve prikaze objekta mozete videti u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/navigator-2-u-izgradnji-p2792.html
180618-navigator-2-vs-01.jpg

180618-navigator-2-vs-12.jpg

Celu vest kao i sve prikaze objekta mozete videti u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/navigator-2-u-izgradnji-p2792.html
 
Ukupna povrsina projekta je cak 49.000m2! Nekako mi zao kada se toliki kvadrati nadju u relativno niskoj zgradi.

Trebali su da idu u visinu. Primera radi Tour Carpe Diem u Parizu ima 47.000m2 i 36 spratova (162m).

tour-carpe-diem_peter-aaron-otto9.jpg
 
Max
Iz nekog nepojmljivog razloga u ovom gradu je dozvoljena iskljucivo stambena gradnja u visinu umesto da pretezno bude obrnuto.
Inace ovo mesto zaista nije za takav objekat tj. kulu ali blokovi 26, 41, 42, 20 itekako jesu i iz nekog neobjasnjivog razloga zvrje prazni a u isto vreme se forsira ovakva niskogradnja sa velikim povrsinskim zauzecem??
 
Mnogo jeftinije je napraviti krmaču za istu kvadraturu. Počeće poslovne zgrade da idu u visinu kad skoči cena parcele na nbgd i kad skoči tražnja za poslovnim prostorom (ako ikad). Max na toj tvojoj slici nema mesta da se okreneš, zato i moraju da idu u visinu, a na NBGD fala bogu ima polja ambrozije dovoljno za sledećih 15 godina.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558711#p558711:2pvgt5iw je napisao(la):
Nebojsa » Sub Avg 11, 2018 4:06 pm[/url]":2pvgt5iw]Max
Iz nekog nepojmljivog razloga u ovom gradu je dozvoljena iskljucivo stambena gradnja u visinu umesto da pretezno bude obrnuto.
Inace ovo mesto zaista nije za takav objekat tj. kulu ali blokovi 26, 41, 42, 20 itekako jesu i iz nekog neobjasnjivog razloga zvrje prazni a u isto vreme se forsira ovakva niskogradnja sa velikim povrsinskim zauzecem??

Nekako bi mi bilo draze da imam pogled na nesto slicno Tour Carpe Diem kad se vec pominje nego na ove krmace koje su mi ionako zaklonile Most na Adi. S druge strane tacno je, skuplje je u visinu zbog terena, manje je šipovanja, jeftinije, ali valjda i visoke zgrade imaju sa druge strane nekih prednosti ??? Ako nista drugo mogli bi izdati za € vise po kvadratu sigurno.

@Nebojsa - naprotiv. Jos za vreme kada je na snazi bila limitirana visina objekata na NBGD, bas je u bloku 43 (iz nekog nepoznatog razloga, kojeg nisam uspeo saznati) bilo jedino dozvoljeno graditi objekte preko te visine na NBGD. Po meni, jedan (od mnogih) promasaj je takodje sto ni Sirijus ni Navigator nisu isli na P11-P12 pa i izjednacili sa "šesticom" u 23. bloku i sve bi daleko bolje vizuelno izgledalo.
 
Slazem se. Iz kojeg god pravca pogledam te dve zgrade toliko bode oci nedostatak jos ta dva - tri sprata. Sirijus vec mesecima stoji neizgradjen tj nekompletiran to samo OVDE moze i nigde vise. Malo je reci da ono izaziva cudjenje verujem da se ljudi koji dodju sa strane i kad ono vide u sebi smeju na sav glas.
 
Izvor: MPC Properties

MPC PROPERTIES INVESTIRA 45 MILIONA EVRA U NOVI POSLOVNI OBJEKAT
POČELA GRADNJA NAVIGATOR BUSINESS CENTRA 2


Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić i direktor MPC Properties Ingo Nissen, svečano su položili kamen temeljac na mestu izgradnje novog poslovnog objekta klase A, Navigator Business Centra 2, čime je obeležen početak još jednog važnog projekta kompanije MPC Properties – najvećeg investitora u regionu Jugoistočne Evrope. Vrednost investicije procenjuje se na više od 45 miliona evra, a svečano otvaranje je planirano za prvi kvartal 2020. godine.

Navigator Business Centar 2 je moderna i održiva poslovna zgrada A klase, koja se sastoji od podzemne garaže na 3 nivoa kapaciteta 500 parking mesta, prizemlja i 8 spratova, a koja je projektovana i gradi se u skladu sa LEED standardima zelene gradnje.

Lociran u središtu poslovnog dela grada, uz odličnu povezanost sa ključnim gradskim lokacijama i na samo 15 minuta od aerodroma Nikola Tesla, Navigator Business Centar 2 prostiraće se na ukupnoj površini od 50.000 kvadratnih metara, od koji će 27.000 biti namenjeno izdavanju. Sam naziv objekata ukazuje da se radi o drugoj fazi postojećeg poslovnog kompleksa, Navigator Business Centra , koji već predstavlja atraktivnu biznis destinaciju u gradu i koji se već izdvojio svojom lokacijom, autentičnom arhitekturom i modernim konceptom.

„Tržište nekretnina u Srbiji predstavlja veliki potencijal za razvoj čitavog regiona, a mi kao najveći investitor i vodeća kompanija za razvoj nekretnina u ovom delu Evrope, vrlo dobro to prepoznajemo. Procenili smo da je upravo sada idealan trenutak za nove objekte i ovom investicijom odgovaramo na zahteve tržišta i zakupaca za poslovnim objektom koji može da odgovori na sve izazove i potrebe savremenog poslovanja. Naša strategija je da gradimo kvalitetne i održive objekte u skladu sa principima zelene gradnje. Prva faza Navigator Business Centra je već dobila LEED Gold sertifikat i primenjeni koncept je dao konkretne rezultate u vidu nižih operativnih troškova. Izgradnja druge faze samo će dodatno upotpuniti i sadržajno obogatiti ovu poslovnu zonu. Moram da izrazim zahvalnost gradskoj upravi na izuzetnoj saradnji koju su pokazali tokom realizacije ovog projekta, kao i na brzini dobijanja svih potrebnih dozvola“, izjavio je Ingo Nissen, direktor MPC Properties.

Navigator Business Centar 2 predstavlja još jednu važnu investiciju u portfoliju kompanije MPC Properties pored UŠĆE Shopping Centera, Meractor Centra Beograd, Ušće Tower I i II poslovnih centara, Navigator Business Centra , kao i drugih poslovnih i komercijalnih objekata, građenih po najvišim svetskim standardima. Novim poslovnim objektom upravljaće kompanija Confluence Property Management.

Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
Radoznao sam znati (pošto nemam veze sa građevinom) šta toliko podiže cenu izgradnje tim visokim zgradama? Ok treba možda lift više jer duže putuje lift koji ima 35 stanica od onog koji ima 10 stanica....Temelji ? gde je ta razlika u ceni?
hvala
 
Bolje da su ostavili šumu, mnogo je lakše održavati parcelu sa drvećem nego travnatu parcelu. I mikroklimatski deluje pozitivno, posebno prilikom velikih vrućina. Tu će, sad na leto da bude samo spržena trava i gomila ambrozije.
 
Ovo je lepa najava. Stambeni blok cinice dobru celinu sa poslovnim delom i odlicno ce se nadovezati na njega. Sve pohvale za arhitekturu i integrisanost.
 
Tu je bilo jako malo drveća, uglavnom gusto šiblje zbog koga nije bilo moguće čistiti pa se vremenom nagomilalo dosta đubreta. A svakako da bi bilo jako lepo da se posadi drveće pošto ne verujem da će se na parceli vodovoda bilo šta graditi. Bila je planirana rekonstrukcija KCS Gazela 2016. Ne sećam se da je bilo šta rađeno tada.
http://www.beoland.com/wp-content/uploa ... HsIHD50aPs
Mana ove lokacije za stanovanje je velika buka koja dolazi od tramvaja sa jedne strane i voza sa druge. Znači nije za one koji vole da spavaju pored otvorenog prozora.
 
Ovo je baš užasno mesto za stambeni blok, kako lepo reče Miki sam plac je oivičen tramvajem i železničkom prugom. Cela ova strana MM je trebalo da bude određena za isključivo komercijalne/poslovne objekte, ne znam čemu ovde stambeni blok.
 
Nzn kad je bila rasprava javni uvid za ovaj blok neko ispod zita proguro stanove ...
 
Ovo jako brzo napreduje. Radim u zgradi pored i mogu reci da je za svaku pohvalu kojim tempom idu. Mislim da ce Navigator 2 biti jedna od najlepsih poslovnih grada u Beogradu.
 
Ja verujem da nisam jedini koji bi bio veoma zahvalan da ste izbacili koju fotografiju, tim pre sto imate pogodnost da gradiliste slikate cesto, osim što ste samo podelili vas utisak i procenu dinamike izgradnje.
 
Vrh