East Side [ Stambeni kompleks | 34 000 m²]

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

Pretender
Korisnikov avatar
Novice
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 4:52 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3
Pohvalio: 9

Re: East Side [ Stambeni kompleks | 34 000 m²]

Postod Pretender » Ned Jun 16, 2019 2:43 am

Baš sam juče bio u ulici Živka Davidovića. Konačno je izašao iz temelja ovaj East Side.
Može li se porediti kvalitet sa komšijama iz Moj Aviv? Ti Izraelci su kod nas gradili samo Aviv parkove koliko znam, a onaj u Pančevu su već stigli i da prodaju i to baš nedavno koliko sam čuo...
Dejan.bg
Korisnikov avatar
Novice
Pridružio se: Uto Nov 06, 2018 2:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1
Pohvalio: 1

Postod Dejan.bg » Uto Jul 02, 2019 11:27 am

Kako živim u ovom kraju, često prolazim pored ovog kompleksa čija je gradnja uznapredovala u poslednjih mesec-dva dana.
Čini mi se da u gornjoj zoni gradilišta kod ulice Živka Davidovića imaju problem sa podzemnim vodama jer u tom delu temeljne rupe uvek ima vode. Pri tome i creva za vodu sa donje strane gradilišta podsećaju na neka slična popularna gradilišta...
U svakom slučaju - biće velika promena u ovom delu Konjarnika.
Navodno se priprema i veća sanacija postojeće obližnje pijace ali i aktiviranje obližnje okretnice autobusa...
Pohvale za post: 1
SRBO
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 9:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1667
Pohvalio: 37

Postod SRBO » Uto Jul 02, 2019 3:34 pm

Па пун је крај водурине, пре извори били на сваком ћошку. Лети често наиђем на згажене жабе по улици а нема никаквих баруштина нити равних места да се скупи вода, 200м нмв ипак

Биће велико улепшавање за целу улицу Мирка Сандића то стоји. Проширење и побољшање пијаце захтева пар експропријација целих кућа а сви знамо како то иде у нас. А за окретницу ако мислиш на ону у Пљеваљској, то малтене пар нас овде заговарамо чисто да се растерети Устаничка
Dejan.bg
Korisnikov avatar
Novice
Pridružio se: Uto Nov 06, 2018 2:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1
Pohvalio: 1

Postod Dejan.bg » Uto Jul 02, 2019 6:35 pm

Za sanaciju i radove na pijaci pored JP Gradskih pijaca zainteresovana je i Opština Zvezdara, a jedna linija Gsp je u opticaju za produžavanje do okretnice u Pljevaljskoj. (navodno po otvaranju TC kod Vera(. Kako sam u ovom kraju sa manjim ili većim prekidima skoro pola veka, zaista je važno da se polako sređuje ruglo koje je ostalo na mestu propalih firmi. Nadam se da će investitori East side povesti računa o problemu sa kanalizacijom i podzemnim vodama koje tu, verovatno zbog divlje gradnje, nikada nisu do kraja izregulisane...ulica Mirka Sandića i produžetak Gusinjske ulice koji se upravo završava daju mogućnost da i taj deo oko Živka Davidovića "prodiše" ali i bržu vezu za sve stanovnike tog kraja sa Bulevarom Kralja Aleksandra i Lidlom koji je u planu gradnje na tom potezu iznad pomenutog bulevara. Kako sam informacije dobio sa različitih strana, pomislio sam da možda još neko raspolaže sličnim podacima..

Povratak na “Projekti u izgradnji”