Šta je novo?

Verano Blok 23 - [ Poslovni objekat | 50 000kvm ]

dragan

Professional
Učlanjen(a)
09.12.2006.
Poruke
12.325
Pohvaljen
5.354
Lokacija
Fruška gora
Vreme je da se otvori i ova tema po drugi put, jer je diskusuja otišla u drugom pravcu:

Milan":gkt88zrj je napisao(la):
Da li neko zna šta se gradi na uglu u bloku 23 uz auto-put, u vidnom polju Beogradske arene?
Drugačije rečeno na uglu Bulevara Arsenija Čarnojevića i ulice Proleterskih solidarnosti, u bloku 23.

Pre manje od godinu dan na web adresi Verano Group vlasnika parcele bila je vest da će tu praviti zgradu
od 40. spratova Verano Tower.
Danas je njihov web portal u "izgradnji", pa nema nikakvih informacija ni o njima, a ni o projektima.
Pa me interesuje da li su promenili odluku ili će grad napokon dobiti novu visoku zgradu tower
(ne manju od 100m visine).
Današnje informacije o toj lokaciji su mi ne jasne. Otprilike kažu "stambeno-poslovni prostor"
ma šta god to značilo (i u Kaluđerici ima takvih objekata) ili neka manja zgrada u staklenoj fasadi
koja se vidi na ovom web portalu u projektima itd.

Na gradilištu nema nikakve table o građevinskim radovima.
Živim u blizini, pa sam ne strpljiv. Hvala onom ko mi pomogene.
Nenad":gkt88zrj je napisao(la):
Kula se nece graditi koliko je poznato.
Gradice se objekat slican ovome na renderingu, mada konacan izgled jos uvek nije poznat.
Verano je za tu lokaciju nasao partnera tako da bi trebalo da se relativno brzo primene nameni.
Ako si vec u okolini, onda prati desavanja na gradilistu pa javi kada se desi nesto novo!

Pozdrav!
Milan":gkt88zrj je napisao(la):
Hvala Nenade. Javiću, čim bude većih promena na gradilištu.
Već je objavljeno na ovom sajtu :

"Prema nezvaničnim informacijama sa terena saznajemo da je počela priprema terena za izgradnju
na poslednjem neizgrađenom zemljištu preko puta Arene u bloku 23.
Na zemljištu, čiji je vlasnik Verano Invest, predviđen je stambeno-poslovni blok od po 4 zgrade sa
8 spratova ukupne površine oko 25 000 kvadratnih metara.
Parcela je veličine 1.54 hektara i nalazi se na izuzetno ekskluzivnoj lokaciji duž autoputa za aerodrom."
( editovan text )

verano-b23-01.jpg

stara varijanta

Projektant i izvođač radova 'Projmetal' mi je potvrdio da će se graditi te zgrade
kada sam polovinom Novembra slikao gradilište :

. . .

. . .

vrachar":gkt88zrj je napisao(la):
Strpljenja. Uskoro ce biti svezih informacija iz prve ruke vezano za ovaj i sve Veranove projekte ;)
Ovo je jedini post koji je bio u vezi ove teme, pa da sačekamo nove info za Verano.
 
Verano gradi novu zgardu

Krsta Sandić, potpredsednik firme verano, najavio je da na placu u Bloku 23, preko puta "Arene",
počinje izgradnja poslovne zgrade površine 52.000 kvadrata.
- Biće to četiri zgrade povezane atrijumima u jednu celinu, sa 1.000 parking mesta ispod zemlje i prva
poslovna zgrada koja će da ima heliodrom na krovu.
Blic pred kraj članka : http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=22578

Znači, heliokopterom na posao, ko i tad zakasni dobija trenutni otkaz. :)
 
OVO STO JE NA bEOBILDU OSVANULO LEPO IZGLEDA... BAS SE UKLAPA, KULE NAM I NE TREBAJU MOZDA TU... VIDEO SAM DA JE POCELO DA SE RADI ALI NISAM ZNAO STA JE
 
bl23un3.jpg


"Predstavljamo vam finalni dizajn zgrade Verana u Bloku 23.
Zgrada će imati 52 000 kvadratnih metara površina, parking prostor za 1000 vozila i heliodrom."
Ovaj objekat biće izgrađen nedaleko od Arene - direktno uz petlju autoputa prema Savi.

071208-VN23-02.jpg
 
projekat koji odskače u odnosu na sve druge koji se grade ili su već izgrađeni u poslednje vreme.
bravo.
 
Super. Sve se nadam da ce takva jedna zgrada pokrenutu rusenje onog jada naokolo.
 
WOW. Mislim da je ovo mnogo bolje od kule na toj lokaciji. Svaka cast, projekat pokazuje kako nesto lepo i mocno moze da se sagradi bez visoke spratnosti.
 
A sto je najlepse, ovo se vec gradi :D

ne zaboravite samo, preko puta su i arena i Blok 26. Ovaj kraj ce da izgleda tako mocno....
 
ovo je neuporedivo bolje od onoga što smo do sada videli, volim kada nisam u pravu pa se onda prijatno iznenadim. :)

Da li uopšte može da se dobije dozvola za nadletanje grada helikopterom? Mislim da samo vojska i policija to smeju po postojećim zakonima.
 
Slazem se, ovo izgleda odlicno i mislim da se vrlo dobro uklapa. Sto se heliodroma tice... hah. Nema sanse (a ni potrebe, tako blizu aerodroma).
 
Lep projekat. Savremen, prati trendove, a na toj lokaciji ce definitivno odskakati od sredine - u pozitivnom smislu! Ko bi rekao, ali bravo za Verano!!
 
Mislim da je taj stos sa helikopterima dozvoljen kod nas. I zgrada klinike Anlave na Bezanijskoj kosi ima neki mini-heliodrom na krovu. To nisam video, ali sam cuo. :D
 
creme-nadlle":2ci93zci je napisao(la):
Super je zgrada.
Ali, bila bi bolja kula...
Kula nikada nije bila predvidjena za blok 23 nego za blok 34, u pitanju je greška na sajtu verano investa.
 
Bas super izgleda ovaj projekat, bolje nego ona stara varijanta.
Nadam se na jos vise takih projekata...
 
"super izgleda..."

ne znam sta vam je to tako dobro.
Ovako izvana gledano, mogu samo reci da mi se ova "kvaziorganska" arhitektura njihovog arhitekte uopste ne svidja...
:(
 
e, da...

znam da nije neki upad, ovaj moj prvi post...

pozdrav svima
:)
 
nije lepo - 1. post, a negativan :mad:
izleđu ostalog, jel znaš kako izgleda zgrada pored auto puta, koju će ova nova da zakloni? :rolleyes:
 
barrcode":32y22scs je napisao(la):
nije lepo - 1. post, a negativan :mad:
izleđu ostalog, jel znaš kako izgleda zgrada pored auto puta, koju će ova nova da zakloni? :rolleyes:
a jel to neki argument za ovu zgradu, da je ona ize nje ruzna?
 
derray":3567h8nt je napisao(la):
barrcode":3567h8nt je napisao(la):
nije lepo - 1. post, a negativan :mad:
izleđu ostalog, jel znaš kako izgleda zgrada pored auto puta, koju će ova nova da zakloni? :rolleyes:
a jel to neki argument za ovu zgradu, da je ona ize nje ruzna?
jel ima neki objekat izgrađen u poslednjih 6-7 godina da se tebi svideo?
 
barrcode":1nz92hb4 je napisao(la):
...jel ima neki objekat izgrađen u poslednjih 6-7 godina da se tebi svideo?
naravno da ima.
sve sto sam vidio po novom beogradu od novih zgrada je manje ili vise ok.
ovako na brzinu, od onog sto mi se ne svidja je lukoil-ova zgrada...

ova varijanta veranovog bloka 23 je, za moj pojam, bruka.
pogotovo sto su sigurno imali sredstva da angazuju nekoga boljeg arhitektu.
 
Vrh