Šta je novo?

Nacionalni stadion

Podržavate li izgradnju Nacionalnog stadiona?

  • 1. Da, apsolutno!

    Glasovi: 137 20,6%
  • 2. Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC

    Glasovi: 158 23,8%
  • 3. Ne! Ima prečih stvari od stadiona

    Glasovi: 345 52,0%
  • 4. Baš me briga! Neka ga Toletu ako ima para

    Glasovi: 24 3,6%

  • Ukupno glasača
    664
Bio bi to dodatni lom u već skromnim mozgovima! :D Možda bi ga ipak bolje čuvali svi...
 
Уопште никог не треба да занима што ће тамо на ледини да буде неки стадион. Ко га је градио, тај нек га одржава, или нек пропадне. Уосталом, ако ФСС буде управљао, они бар за одржавање имају пара, то је богат савез - само ће од Катара да добију петнаестак милиона.

Исто мислим и за Напредни метро - то су два пројекта која бих, по смени власти, зауставио ако нису дошли до бар 60% изграђености, јер је сваки динар уложен у њих, сулудо улупан.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903735#p903735:3v195jgl je napisao(la):
Bender Rodriguez » Uto Nov 30, 2021 2:18 pm[/url]":3v195jgl]Zna on to, nego se pravi mutav. U pokušaju da odbrani političare (i prošle i sadašnje, iako on ne bi da brani one prošle) pokušava da situaciju u kojoj svaki grad u Srbiji ima neki vid (gori ili bolji, ali neki vid) ispravne pijaće vode iz česme, a samo Zrenjanin nema, da predstavi kao nešto normalno i ništa posebno.

Kako bih voleo da ode u centar Zrenjanina i da kaže svim ljudima tamo ''pa šta se bunite? Pa imate kupovnu vodu, šta izvoljevate?'' Pa da vidim kako bi prošao.

U mnogim evropskim zemljama voda sa cesme nije za pice, pa ne vidim nista strasno u tome sto u Zrenjaninu cesmovaca nije za pice. Mozda su jedini u Srbiji koji to nemaju, ali ne vidim da je to nesto strasno, a narocito lagati kako Zrenjanin nema vodu za pice. Ima, na svokom cosku, na bilo kojoj trafici. I kao sto si i sam rekao, to sto nema pijacu cesmovacu je zasluga ne samo sadasnjih nego i proslih politicara (koje obozavam), tako da ja uopste nemam razloga da ih branim. Inace, kada sam u Srbiji, uvek pijem flasiranu vodu (Prolom ili Rosu) bez obzira sto mogu i sa cesme.
 
У Зрењанину је на власти пре СНС био Кнежевић, први значајнији прелетач из ДС у СНС. Но да се вратимо на тему, интересује ме колико локација у Сурчину одговара фудбалским навијачима? Да ли сте спремни да се цимате до иза Сурчина?
 
То кад је "да ли сте спремни да се цимате" критеријум у урбанизму, онда се добију Прокопи и слични напредни концепти.
На страну стадион, али, хоће ли Сајам књига нпр. остати онако масован догађај кад се деложира подно Сурчина?
 
Очигледно неће, пошто ће и тај БГ воз који ко зна када ће урадити до Сурчина бити неприступачан већини становника.
 
Došljak, ljudi pretvaraju Beograd, relativno kompaktan evropski grad u Los Anđeles u pokušaju, gde voziš sat i po da bi stigao negde. To u našim uslovima može da ima samo katastrofalne posledice, nikakve drugačije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904503#p904503:1logkjmv je napisao(la):
DraganSt » Čet Dec 02, 2021 1:30 pm[/url]":1logkjmv]
U mnogim evropskim zemljama voda sa cesme nije za pice, pa ne vidim nista strasno u tome sto u Zrenjaninu cesmovaca nije za pice. Mozda su jedini u Srbiji koji to nemaju, ali ne vidim da je to nesto strasno, a narocito lagati kako Zrenjanin nema vodu za pice. Ima, na svokom cosku, na bilo kojoj trafici. I kao sto si i sam rekao, to sto nema pijacu cesmovacu je zasluga ne samo sadasnjih nego i proslih politicara (koje obozavam), tako da ja uopste nemam razloga da ih branim. Inace, kada sam u Srbiji, uvek pijem flasiranu vodu (Prolom ili Rosu) bez obzira sto mogu i sa cesme.

Jesi bio nekad u Zrenjaninu? Oprao možda ruke tom vodom, istuširao se ne daj bože? Kupiti flaširanu vodu za piće je najmanji problem, ona voda je pakao tamo - nekako je masna, pereš ruke i imaš utisak da su i zamašćene i prljave od te vode, ima neki čudan miris, boju rdje, ja ne znam majke mi kako ti ljudi tamo žive tolike godine sa tim čudom što izlazi iz česme, s onim ne može da se kuva ništa, ne može da se naspe psu voda da pije, znači flaširana voda treba za sve potrebe da bude obezbedjena osim eventualno za tuširanje? To je ipak malo extremnija situacija od "Nek piju flaširanu vodu". Ali tu su Zrenjaninci sami krivi pa je očigledno da im ne smeta takvo stanje pošto ništa ne menjaju decenijama (isti čovek vlada, samo se ime matične stranke menjalo). Nek se truju kad ne žele bolje za sebe i svoju decu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904503#p904503:111w028r je napisao(la):
DraganSt » Čet Dec 02, 2021 1:30 pm[/url]":111w028r]
U mnogim evropskim zemljama voda sa cesme nije za pice, pa ne vidim nista strasno u tome sto u Zrenjaninu cesmovaca nije za pice. Mozda su jedini u Srbiji koji to nemaju, ali ne vidim da je to nesto strasno
Pa strašno je, jer im to poručuje ''ko vas j...'' a pare, ljudi i sredstva se koriste za razne gluposti umesto da oni dobiju isti tretman i uslove kao drugi gradovi.

Baš me briga za mnoge evropske zemlje u ovom kontekstu. Srbija leži na rekama i vodama. To treba da se koristi. A i ta priča da je u mnogim Evropskim zemljama ne pije iz česme ti je takođe šuplja, jer sad proguglah par i ne videh da piše da se ne pije.
Inace, kada sam u Srbiji, uvek pijem flasiranu vodu (Prolom ili Rosu) bez obzira sto mogu i sa cesme.
Fino. Ti pij flaširanu, a pusti one koji bi da piju iz česme kao i ostatak Srbije, da dobiju i izbore se za to svoje pravo.


I da, da budemo načisto, evo i ja da ponovim već napisano - da, to što Zrenjanin nema vodu je odgovornost i ove i prošlih vlasti, svakako.
Zato kada se priča o nekim dugoročnim ili velikim problemima naše zemlje, ja idem po forumu i ponavljam ljudima da jedan Arčibald Rajs nije napisao ''Čujte Srbi'' ni 2000, ni 1990, ni 1945... nego još 1928. Drugim rečima, ponavljam da neke gluposti i muke koje nas muče, imaju veze sa aktuelnom vlašču, a neke i nemaju. A neke pak imaju veze SA SVIM vlastima koje su se naređale u zadnjih 150 godina. Znači nemam problem da kažem: ovaj je zaslužan za to i to, kriv za to i to, ovi drugi su zaslužni za to i to, krivi za to i to...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904530#p904530:ul5gqu55 je napisao(la):
Diego » Čet Dec 02, 2021 4:36 pm[/url]":ul5gqu55]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904503#p904503:ul5gqu55 je napisao(la):
DraganSt » Čet Dec 02, 2021 1:30 pm[/url]":ul5gqu55]
U mnogim evropskim zemljama voda sa cesme nije za pice, pa ne vidim nista strasno u tome sto u Zrenjaninu cesmovaca nije za pice. Mozda su jedini u Srbiji koji to nemaju, ali ne vidim da je to nesto strasno, a narocito lagati kako Zrenjanin nema vodu za pice. Ima, na svokom cosku, na bilo kojoj trafici. I kao sto si i sam rekao, to sto nema pijacu cesmovacu je zasluga ne samo sadasnjih nego i proslih politicara (koje obozavam), tako da ja uopste nemam razloga da ih branim. Inace, kada sam u Srbiji, uvek pijem flasiranu vodu (Prolom ili Rosu) bez obzira sto mogu i sa cesme.

Jesi bio nekad u Zrenjaninu? Oprao možda ruke tom vodom, istuširao se ne daj bože? Kupiti flaširanu vodu za piće je najmanji problem, ona voda je pakao tamo - nekako je masna, pereš ruke i imaš utisak da su i zamašćene i prljave od te vode, ima neki čudan miris, boju rdje, ja ne znam majke mi kako ti ljudi tamo žive tolike godine sa tim čudom što izlazi iz česme, s onim ne može da se kuva ništa, ne može da se naspe psu voda da pije, znači flaširana voda treba za sve potrebe da bude obezbedjena osim eventualno za tuširanje? To je ipak malo extremnija situacija od "Nek piju flaširanu vodu". Ali tu su Zrenjaninci sami krivi pa je očigledno da im ne smeta takvo stanje pošto ništa ne menjaju decenijama (isti čovek vlada, samo se ime matične stranke menjalo). Nek se truju kad ne žele bolje za sebe i svoju decu.

Nisam bio u Zrenjaninu, znam samo ono sto stalno cujem kako nema vodu za pice. Ako sa njom ne mogu ni ruke da se operu, onda je to vec nesto drugo. U tom slucaju ne treba pricati kako nema vodu za pice, nego da nema cak ni tehnicku vodu (ili kako se vec pravilno zove koja nije za pice, ali se moze koristiti za pranje ruku, tusiranje i slicno).
 
Званично, вода у Зрењанину из водовода није за пиће и припрему хране, али у пракси није добра ни за личну хигијену. Али опет бежимо од теме...
 

Udovičić: Sa Nacionalnim stadionom konkurisaćemo za Ligu šampiona i Ligu Evrope​

 
Ако су већ навалили да граде стадион у Сурчину, онда нека продају Звездин и Партизанов за финансирање градње новог, а "близанце" у Сурчин, доста је саобраћајног хаоса и масовних туча пред сваку већу утакмицу.
 
Jedino što ga doživeti nećete. Beogradski stadioni će ostati tu gde su već skoro 100 godina. Za razliku od železničke stanice, njih će bar imati ko da brani. Za surčinski stadion - nikoga nije briga.
 
Никада не реци никада.. :)
Стадиони БСК и Југославије су тада начињени на периферији тадашњег Београда, каква је данас Сурчин.
Можда ти нећеш доживети пресељење СД и ЈСД на Национални стадион, односно можда ће држава једног дана бити у стању да се обрачуна са криминализацијом спорта и криминалним навијачким групама. Никада се не зна. ;)
 
Ajde da se ne preturuje samo da bi se terala kontra. Vaznost sporta je ogromna u modernom dobu, a na ova dva objekta se desilo toliko bitnih dogadjaja, da prakticno oba stadiona spadaju u spomenike kulture. Verovatno se vise ljudi u Srbiji kune u Zvezdu i Partizan nego u pravoslavlje.
 
Онда се враћамо на то да ли нам треба нови стадион у Сурчину или је боље уложити у постојеће стадионе?
 
Ето, поменух већ на другој теми, једна навијачка група је у шуми код спомен парка Јајинци направила Аирсофт клуб, ангажовале бивше жандарме, глуме лудило у домаћим крими филмовима и серијама, издају наоружање и возила за исте потребе, врше "обуку"..





80469015_1190613811148101_7452703449033998336_n.jpg


28471481_763404327202387_3552692400953666937_n.jpg


Има њива и шума око Сурчина, па нека пусте ове да се јурцају и млате тамо, а не по граду.

Притом, наравно, гужве, затварање улица и паркирање свуда редом, те запишавање ћошкова и хаустора да не помињем.
 
Инфантилно инсистирање на опстанку генератору гужви и хаоса у овом делу града јесте контрапродуктивно, подржавам идеју да се све то измести што даље.
 

Седео у "Зетском дому" са другарима и одједном видимо почиње Маричка битка..
 
Код нас је култура навијања мутирала у погрешном правцу. Имамо микс британских хулигана из доба пре Тачерке, естетике италијанских тифоза, квазинационалиста и мексичких наркокартела.
 
Vrh