Šta je novo?

Zabavni Park

alexandernbg

Intermediate
Učlanjen(a)
10.02.2007.
Poruke
289
Pohvaljen
1
Sta mislite da l je red da Beograd dobije jedan ogroman zabavni park?
Ako sam dobro obavesten gradovi u regionu ga nemaju,pa eto dobre prilike...

48086774bb8f39.15246995frogview-gallery.jpg

pedal-roller-coaster-02.jpg

41.jpg

family-vacations-cedar-point-amusement-park-resort-1.jpg

amusement-park-t8510.jpg
 
WoOoW ovo extra izgleda ;) samo jel bilo nekih prica da se tako nesto izgradi kod nas ? ako bude verovatno ce za nekih 20 godina .... :rolleyes:
 
Ti parkovi su ogromni (rade na masu) i jako skupi za izgradnju.

Dnevna karta kosta od €25 evra do preko €100, sto je za nase trziste i dalje preskupo. U suprotnom se investicija ne ispalti.
Verovatno ce se i na tome raditi kada generalno poraste standard!
 
Takve parkove nemaju ni mnogo bogatiji gradovi. Bio sam u Barseloni i tamo od grada do zabavnog parka ima oko 2 sata voznje.
 
:notok:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=53158#p53158:34kwmrrp je napisao(la):
Trolejbus » Uto Jul 14, 2009 1:10 am[/url]":34kwmrrp]Takve parkove nemaju ni mnogo bogatiji gradovi. Bio sam u Barseloni i tamo od grada do zabavnog parka ima oko 2 sata voznje.
Treba sat ali kada se stigne dolazite u jedan od najboljih parkova u Evropi ,,Port Aventure"
 
Skupo je to za nas, a nemoj da čuju gradski oci za to. Izgradiće ga u sred Tašmajdana i reći da će to privući milione turista.
 
Naravno da trebamo da imamo zabavni park ili makar akva park da ne budemo najgori na svetu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557475#p557475:h884tqj4 je napisao(la):
astrodule » Pon Avg 06, 2018 12:13 pm[/url]":h884tqj4]Skupo je to za nas, a nemoj da čuju gradski oci za to. Izgradiće ga u sred Tašmajdana i reći da će to privući milione turista.
I jaooo,cuti nedaj im ideje.............
 
Evo i zasto sam izvadio ovu temu iz mrtvih.Prosle godine Vucic licno je rekao ,,Naredne godine moramo da vidimo sta cemo sa hotelom Jugo Slavija,sa zabavnim parkom i sa gondolom" takodje za kraj godine najavljen je panoramski tocak sto mozda oznacava pocetak.
 
bice uskoro opet izbora tako da su velike sanse da se ova pricha podigne iz mrtvih. ali mi za ovo nemamo para a da valja
 
Руку на срце не мора да буде Пратер

Довољно је узети запуштени део поред реке (рецимо у мученим блоковима 68 и 69) и направиту мешавину квалитетног парка поред реке и луна парка, тј. зеленог парка са лепо распоређеним трајним вашарским садржајем.

Град може само да стави тик уз реку неку вожњу/атракцију попут Лондонског ока са које би се лепо видео град а остало да на раштрканим местима препусти циганима и њиховим вожњама + ситним кућицама и ресторанима, језерцима и сл. То уз јачање речног такси превоза и повезивање целог новобеоградског/земунског кеја би препородило читав тај део града и убрзало спуштање на реке. Досадно је да нам свуда садржај поред реке буде само дрвеће и клупе, лепо би било да родитељи имају где да изведу децу увече да се возе на рингишпилу, поједу сладолед, возе се аутомобилчићима а све то у далеко пошумљенијем делу града него што је био раније.
 
te lokacije pored reke se 99% garant cuvaju za neke ekzkluzivne stambene projekte na kojima mogu pojedinci mnogo vishe da profitiraju nego od zabavnog parka, koji ce se godinama otplacivati ako se ne bude radilo tek da se kaze.Bolje da se stavi nesto na banatsku obalu, cisto da taj deo grada dobije ikakvu funkciju....osim spavaonice
 
Sto se tice zabavnih parkova sa tim velikim rolerkosterima,ja bi voleo da Beograd ima tako nesto,ali mislim da je nemoguce zbog klime,jer bi zimi bili ogromni troskovi odrzavanja i ocuvanja tih objekata,kao i zbog srpskog mentaliteta tipa lako cemo,jer te skalamerije se moraju ozbiljno odrzavati inace moze doci do velike tragedije,a srpski jezik ne poznaje termin odrzavanje,zato se sve sto se izgradi u Srbiji raspadne i ruinira u najkracem mogucem roku,jer jednostavno nema odrzavanja,evo vam primer tih travnatih zelenih povrsina u BnV,koje izgledaju kao da su negde u Americi jer ih radnici svakodnevno odrzavaju,dok trava i parkovi po Beogradu izgledaju kao posle nuklearne oluje,mozda bi adekvatniji bio neki ogroman akva park,recimo na Bezanijskoj kosi izmedju Tempa i Emezete,uz autoput,ima prostora koliko hoces,a i lako dostupnog i dobro povezanog sa ostatkom grada.
 
Realno mislim da od jednog dobrog zabavnog parka moze dosta da se profitira imajuci u vidu da leti jako puno turista prodje nasu zemlju u tranzitu za Grcku, Crnu-Goru, Hrvatsku itd, itd...... Mozda bi idelna lokacija bila Negde okolina Pojata (ukrstanje dve auto-puta)... Hoteli, bungalovi, mislim da bi taj park dosta unaprdio turizam. Pod uslovom da bude to dobar park, pa cak i kao koncesioni projekat bi dobro dosao!
 
ок, куцамо на врата заборављених асова (тема) :) елем, то може само, и искључиво, као приватни пројекат, никако државни. тако да, ако неки странац (или домаћи парајлија) има интерес да направи забавни парк, нека слободно направи. локација се лако нађе
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557472#p557472:3dhett6q je napisao(la):
Stefan BB » 06 Avg 2018, 11:04[/url]":3dhett6q]:notok:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=53158#p53158:3dhett6q je napisao(la):
Trolejbus » Uto Jul 14, 2009 1:10 am[/url]":3dhett6q]Takve parkove nemaju ni mnogo bogatiji gradovi. Bio sam u Barseloni i tamo od grada do zabavnog parka ima oko 2 sata voznje.
Treba sat ali kada se stigne dolazite u jedan od najboljih parkova u Evropi ,,Port Aventure"

Hmm, pa običaj je da su takvi parkovi van, ali pored velikih gradova. Vi diskutujete kao da je to mana takvih parkova...

Što se tiče Beograda, idealna lokacija bi bila između Novog Sada i Beograda, pored nekog autoputa i železničke stanice.
 
Ma kakav auto put?! Najbolje da sruse skupstinu i tu da dignu jedan veliki zabavni park sa klovnovima iz pomenute zgrade. :lol: :lol: :lol:
 
Nema veze sa zabavnim parkom ali me je podsetilo na to da mnogi svetski i evropski gradovi poput Budmpešte, Beča i Londona imaju panoramski točak. Mislim da upravo tako nešto fali Beogradu i da imamo normalnu vlast gradili bi točak umesto besmislenog jarbola.
 
I ,,tovili,, hrčka :lol: :lool: :lol:
Ne ljuti se za sakrazam , ali dokle god je onakav Pančevac ... malko je pervezno razmišljati o ,,točku,, :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557742#p557742:2m7ph0rp je napisao(la):
And7rey » 07 Avg 2018, 16:08[/url]":2m7ph0rp]Nema veze sa zabavnim parkom ali me je podsetilo na to da mnogi svetski i evropski gradovi poput Budmpešte, Beča i Londona imaju panoramski točak. Mislim da upravo tako nešto fali Beogradu i da imamo normalnu vlast gradili bi točak umesto besmislenog jarbola.

[sarkazam] Istina, bolje točak nego gondola [/sarkazam]
 
A meni pada na pamet da je Beograd, zaista, jedini veliki grad bez ozbiljnijeg zabavnog parka, što važi i za Srbiju kao zemlju u celini, kao i da to, zapravo, nema nikakvog smisla.
Pitam se otkud sad baš tolika štedljivost - u osnovi, na deci - pa se insistira na 100% komercijalnoj osnovi? Je l baš sve mora da bude rentabilno? Hoćemo li i dečja igrališta po stambenim blokovima da reorganizujemo na tržišnoj osnovi? (Ko bi da se ispolzuje argumentom "a decu da lečimo SMS-om", nek me zaobiđe)

Ne bih ga gradio na Ušću, ali negde bih. Davnašnjim planovima je bio predviđen na prostoru iza Ž. st. Novi Beograd, ka brodogradilištu i toplani. Ne govorim, dakako, o kakvom tematskom parku iz Orlanda, gde je realna cena ulaznice 60 $, nego o nečemu sličnom onome što postoji u Prateru, i sl. - nekoliko rolerskostera, kuća strave i još pokoja zezancija.
 
Можда би бољи приступ био да се уместо једног великог скупог направи по општинама више мањих забавних паркова (нпр. као на Калемегдану, код Југославије и сл.). То би било доступније деци.
 
Evo baš kod opštine NBGD je neki mini zabavni park postavljen pre par nedelja. Izgleda mnogo jeftino i legao je tu kao čir na dupetu.

Kod Hale sportova je često gostovao cirkus, a bili su tu i neki bazenčići i slične zabave (autići...)
 
Може то да се дигне на виши ниво. Поред пар постојећих старих, да кажем традиционалних као што су Калемегдан и Земунски кеј код хотела Југославија, које бих свакако осавременио, можда још 3-4 већа забавна парка, нпр. по један за НБГ, Карабурму, Звездару и Баново брдо (мада може и више), да буду на добро доступним локацијама, и да имају модерне, безбедне и атрактивне садржаје.
 
Vrh