Šta je novo?

Deltini projekti

Steva

Advanced
Učlanjen(a)
08.12.2006.
Poruke
4.269
Pohvaljen
6.972
Delta trenutno gradi svoj objekat u bloku 67, nama svima poznati delta siti :)

Kakva su vam mišljenja o ostalim projektima? Stigli su novi renderinzi, sada mi se lično blok 20 dosta svidja, za red star onako, ipak je to "stambeni" projekat pa je i dizajn sličan.

Uskoro ću da bacim i video animacije online ;)
 
Мени Ред стар објекат личи на Вотергејт, мада се не би жалио на један стан са погледом на Маракану ;)

Него јел то сад уместо оне две куле (претпостављам да је тако) или ће градити и њих?
 
Pazi, na autokomandi delta ima 2 placa, gde će graditi delta siti i jedan plac gde će graditi onaj red star objekat, medjutim na MYS sajtu stoji stari rendering za deltacity Autokomanda tako da ga nisam ni stavljao,

Evo linkova:
Red star - http://www.m-y-s.com/red_star
Mal of Serbia (Deltacity Autokomanda) - http://www.m-y-s.com/Mall-of-Serbia

Ovo je za deltacity autokomanda, samo da se vidi da su renderinzi stari pošto na njima tri kula, a ovde se pominju 2:

Project Name: Mall of Serbia
Type: Mix Development, Retail & Office Towers
Location: Belgrade, Serbia
Status: In design process
Size: 90,000 SQM

This large scale, unique design & prestige project is expected to change the skyline of Belgrade. The project includes shopping center 90,000 SQM & Two high rise office tower of 80,000 SQM.
što je 40k po kuli, za poredjenje, ušće ima 25k.
 
Gde je ovaj Beograd?....u Madjarskoj?!

mys11fl3.jpg
 
^^ ono je verovatno greška :) ostali projekti su provereni, pošto lokacije i animacije štimaju.
 
Пошто ми изгледа да ће сачувати онај парк испред пумпе, могу рећи да ми је ово код Маракане сасвим прихватљиво решење.
Очигледно је да ће следећи корак бити изградња нечега на месту где је сада тржни центар и претварање Аутокоманде у много атрактивнију локацију
 
Nije lose. Ocekivao sam neku seljacku varijantu od Delte. Ipak da sacekamo da se izgradi pa da vidimo kako ce da izgleda. Objekat u Bloku 20 na slikama izgleda nikako ali je animacija super tako da posle prvog razocarenja mislim ipak da je cool a i ti jednostavni pravougaoni oblici odlicno ce da se uklope u NBG.
 
Bogami, ja sam prijatno iznenadjen cinjenicom da ce se graditi kula 20, i time da ovi projekti ipak predstavljaju neki pomak u odnosu na ono sto se do sada gradilo po Beogradu. Ne izgledaju mi toliko jeftino ove zgrade, kao mnoge u preoteklih 5 godina koje su se gradile.
 
Super projekti! :) Po ovoj animaciji izgleda da ce jos jedan Delta Shoping Mall da bude na NBGD?Ako je tako onda ce u krugu od 2km biti 3 velika Shoping Mall-a!? :/
 
Blok 20 i Red Star izgledaju bas super :)

Oko kule u bloku 20 mi se samo ne svidjaju stakla na Deltinom HQ, Genex Business-Apartments ... pa do Hotala Interkontinetal. Nadam se da ce u blizoj buducnosti skinuti ta jeftina stakla i postaviti neka kvalitetnija.
 
Projekti su fini, Deltina zgrada u bloku 20 ce definitivno preuzeti ulogu "Landmark no 1" Novog Beograda. Super je i naravno to sto se polako formira cluster solitera na tom potesu - nadam se da ce skyline za 5 godina izgledati sasvim drugacije!

Inace, interesantno je i to sto se polako formira cluster solitera i na autokomandi. Naravno ako se ostvare svi Deltini planovi! To nikada ranije nisam ocekivao!
 
Najvjerovatnije je samo greska u prezentaciji, ali na pocetku videa o deltinom Red Star-kompleksu stoji da je zvezdin stadion "Pomocni Stadion".

Nazalost, pogled ka centru Beograda sa "Marakane" ce biti pokvaren deltinim kulama nevjerovatno neskladnog izgleda.

Nadam se da nisam upravu i da cu uzdahnuti od odusevljenju i srece kad bacim pogled ka Vracaru i ugledam naborane tornjeve Trznog Centra Srbije.

Nadam se da razumijete da su ukusi licna stvar i da se ne svidja svakome "naborana" fasada bez obzira koliko inzinjerskog i ahitektonskog znanja i truda da je u nju ulozeno.

Visoka gradnja u i oko centra grada se trebaju uklapati u gradsku cjelinu a ne da izgleda kao da je neko okacio jednu pikasovu sliku u sred zbirke realista. Nisam za kompletno "kockasta" rjesenja, ali uporediti centralne objekte treznih centara u Bugarskoj. Mislim da bi se lakse uklopili u novu Autokomandu. Red Star kompleks bi predstavljao novi visoki objekat koji se utapa u Topcider a trzni centar bez kula bi popunio "srednji sloj" visine prema ulicnom nivou na potezu Savski plato- Topcider.
 
One animacije izgledaju fantasticno :D

Medjutim, ima tu nesto sto me delom uznemirava. Delta aktivno ucestvuje u privatizaciji (cesto rasprodaji) a planira velike investicije sirom grada. Potpuno podrzavam koncept trzisne ekonomije i sve nove investicije, ali zar vam se ne cini da Delta na ovaj nacin postaje ozbiljni monopolista? Ako ovako nastave, za nekih 20ak godina zivecemo u Deltagradu...
 
^^Pa ako posmatramo zemljiste koje poseduje kompanija Delta u Beogradu onda vec mozemo da kazemo da zivimo u Deltagradu. Njima vec pripada skoro cela obala Dunava u Beogradu. Ja nisam znao da jedna firma moze tako monopolski da pokupuje celu jednu obalu.
 
Ahhh...novi renderinzi su odlicni. Onaj objekat na Autokomandi je fantastican! Sjajna kompozicija.
A i novi HQ je super. Naravno davno smo ga videli prvi put, ali tek sada su primetni detalji.Sad mi se vide dopada nego ranije.
Nije Delta nikakav monopolista u Beogradu.Oni zaista poseduju dosta, ali Beograd nije nekoliko placeva.Uostalom to je najaca privatna firma u zemlji i regionu(by far) i normalno je da njene investicije budu srazmerno velike.Gradi onaj koji ima pare.Simple as that.
 
Ipak ce na Autokomandi biti 3 kule, samo sto ce jedna biti malo (vise) izdvojena :D Ovaj rezidencijalni objekat je daleko ambiciozniji nego sto sam ocekivao, krivo mi je sto nisu stavili novi rendering delta city-a na autokomandi, mada smo videli te dve cilindricne kule bas na beobuild-u.... Sve u svemu Autokomanda ce i posle ovoga i dalje biti malo haoticna, jer tu su oni kucerci duz tramvajskog mosta, pa onda Zvezdin i Partizanov stadion cija je buducnost jos uvek maglovita, onda rezidencijalni kvart u Bulevaru oslobodjenja, i jedna od za sada ruznijih ulica u gradu Vojvode Stepe, koja se ovih dana toliko transformise da je gotovo neprepoznatljiva.... Ne treba zaboraviti ni UMP koji ce prolaziti tacno preko Autokomande.... Samo jos jedno pitanje - Sta je sa onim hotelom koji su Slovenci najavili? Hoce li biti ista od njega, posto mi se cini da cilja na istu lokaciju kao ovaj "Red star residential complex"? Potpuno sam zbunjen u vezi sa tim....
 
Red Star neboder je ruzan, tako je nekako Miami 1985... Imam osecaj da se nece uklopiti u okolinu...

Ostali Deltini projekti su dobri... mada Autokomanda izgleda mnogo modernije od ostalih.. ali opet, onaj plasticni mall u dnu je naruzuje...
 
pun ironije stalno pricam o miskovicu. ali za blok 20 svaka cast. po meni je taj projekat veoma lep.
medjutim vrachar je potpuno upravu mnogo zemlje on kupuje, a pitanje je da li ce se sve to izgraditi. ako se pogleda plan grada najatraktivnije zemljiste on kupuje. lepo napravi kampanju. projekti, animacije, clanci u novinama, zastavice vatromet sve je tu. on samo to kupuje da bi jednog dana preprodao. pogotovo kompleks kod marakane.
ma bre
ziveo cika miskovic
 
@ Homer jay
na koji hotel konkretno mislis? oni su najavili par...
 
Vrh