Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Diskusije o predloženim projektima, idejama i uticaju raznih projekata na Beograd

Moderator: Igor

Dr.Back
Intermediate
Pridružio se: Ned Mar 25, 2018 7:26 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 378
Pohvalio: 364

Re: Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Postod Dr.Back » Sub Nov 23, 2019 10:36 am

Mi gradjani da se zadovoljimo parkom i trznim centrom. Od koga je dosta je :kafa:
Pohvale za post: 5
milos.tro
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Uto Dec 24, 2013 11:42 pm
Pohvaljen: 18944
Pohvalio: 8023

Postod milos.tro » Sub Nov 23, 2019 12:56 pm

Pronadjoh rok za otvaranje W hotela:
W Belgrade (Opening September 2021)
https://en.wikipedia.org/wiki/W_Hotels
Dr.Back
Intermediate
Pridružio se: Ned Mar 25, 2018 7:26 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 378
Pohvalio: 364

Postod Dr.Back » Sub Nov 23, 2019 1:03 pm

Ima li neko info kad krecu sa izgradnjom ?
Prcha
Intermediate
Pridružio se: Sub Nov 24, 2018 12:13 am
Kontakt:
Pohvaljen: 151
Pohvalio: 1021

Postod Prcha » Sub Nov 23, 2019 2:00 pm

Izgradnja krece sledece godine, a rok za zavrsetak izgradnje je maj 2023god, tj tek za 3.5god. Tako pise u plan otplate koji smo videli.
Priicno originalan i interesantan projekat, ali cene su dosta visoke- mislim da je prosecna cena stana visa od 5000eur m2, a odrzavanje ce se placati oko 8eur m2 sto mi deluje bas skupo.
shadestudio
Intermediate
Pridružio se: Čet Maj 30, 2019 3:34 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 217
Pohvalio: 31

Postod shadestudio » Sub Nov 23, 2019 2:27 pm

Pa to je za stan od 60 m2 oko 500 e mesecno za odrzavanje, deluje da je u pitanju neka greska.
@shade.archviz • archviz studio
Pohvale za post: 1
shadestudio
Intermediate
Pridružio se: Čet Maj 30, 2019 3:34 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 217
Pohvalio: 31

Postod shadestudio » Sub Nov 23, 2019 2:34 pm

Prcha » Sub Nov 23, 2019 2:00 pm napisao:Izgradnja krece sledece godine, a rok za zavrsetak izgradnje je maj 2023god, tj tek za 3.5god. Tako pise u plan otplate koji smo videli.
Priicno originalan i interesantan projekat, ali cene su dosta visoke- mislim da je prosecna cena stana visa od 5000eur m2, a odrzavanje ce se placati oko 8eur m2 sto mi deluje bas skupo.

A o kakvim stanovima je rec, u pitanju je hotel? Ili sam nesto pogresno shvatio?
@shade.archviz • archviz studio
Prcha
Intermediate
Kontakt:

Postod Prcha » Sub Nov 23, 2019 9:18 pm

Nije u pitanju greska, FM odrzavanje ce biti skupo, pa slicnoj ceni odrzavanja Kule St Regis, okvirna cena odrzavanja je oko 8eur m2 za W brendirane apartmane kako smo culi od prodavaca.

W Hotel je do 4.sprata, a od 5og do 14og sprata su brendirani apartmani,tj stanovi i prosecna cena im je otprilike nesto visa od 5000eur m2, zavisno od orijentacije. Posle Kule, to je sledeca najskuplja zgrada u BW, i sa mnogo mnogo skupljim FM odrzavanjem nego u Residencu, Visti i Parkview.
srdjan
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Sep 29, 2010 10:19 am
Kontakt:
Pohvaljen: 794
Pohvalio: 65

Postod srdjan » Sub Nov 23, 2019 9:31 pm

Da li u tu cenu ulazi i usluga uslužnog izdavanja stanova, u sklopu W ponude? Čišćenje posle svakog gosta, itd?
Prcha
Intermediate
Kontakt:

Postod Prcha » Sub Nov 23, 2019 10:23 pm

Ne, vec napisah da ce biti zabranjeno izdavanje na kraci period od 3meseca, verovatno iz razloga da stanovi ne bi bili konkurencija hotelu.
Myah
Intermediate
Pridružio se: Ned Okt 28, 2018 10:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 518
Pohvalio: 244

Postod Myah » Ned Nov 24, 2019 1:42 am

Ne znam da li ste primetili obaveštenje na sajtu:

Disclaimer
W Residences Belgrade are not owned, developed or sold by Starwood Hotels & Resorts Worldwide, Inc., Starwood EAME License and Services Company BVBA or their affiliates.

Beograd na vodi d.o.o. uses the W ® trademarks and trade names under a license from Starwood EAME License and Services Company BVBA.

Starwood Hotels & Resorts Worldwide, Inc., Starwood EAME License and Services Company BVBA and their affiliates are not responsible for content presented in this web site, including but not limited to, any advertising claims, marketing practices, and data collection, use and privacy practices.

Isto važi i za St. Regis, koji takođe pripada Starwood-u. Pretpostalvjam da je prilično standardna stvar, u smislu da je njihov samo hotel i da se ograđuju od svega ostalog, al' opet
srdjan
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Sep 29, 2010 10:19 am
Kontakt:
Pohvaljen: 794
Pohvalio: 65

Postod srdjan » Ned Nov 24, 2019 1:58 am

@Prcha - Uh, onda mi apsolutno nije jasno kakav to sadržaj može da opravda cenu održavanja od €8/m2, u Srbiji. To je jaka cena čak i za evropske uslove.

@Myah - Starwood je ovde samo prodao W franšizu, nisu vlasnici zgrade (objekta) u kome se nalaze sobe i stanovi, a samim tim nisu ni prodavci stanova. Verujem da se zato ogradjuju.
Prcha
Intermediate
Kontakt:

Postod Prcha » Ned Nov 24, 2019 11:03 am

Ne znam kakve su cene FM odrzavanja u Evropi, ali 8eur/m2 je i nama jako puno, 1bedroom tj po naski dvosoban stan od 62-63m2 izadje samo odrzavanje 500eur mesecno.

Obavestenje na sajtu za W je isto kao za Kulu Stregis, mislim da je to normalno i uobicajeno za brendirane apartmane, a hotelom ce upravljati W menadzment, mislim da nije samo fransiza u pitanju.
milos.tro
Korisnikov avatar
Professional

Postod milos.tro » Ned Nov 24, 2019 11:46 pm

[QUOTE=KALENIC;164392846]Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika[/QUOTE]
Kalenic sa SSC
Pohvale za post: 26
milos.tro
Korisnikov avatar
Professional

Postod milos.tro » Uto Nov 26, 2019 2:40 pm

Biće srušena poslednja dva objekta u okviru stare Železničke stanice u Beogradu

Na prostoru Beograda na vodi, u blizini ulice Nikolaja Kracova i zemljišta nekadašnje Železničke stanice ostala su samo dva objekta koja nisu srušena. Jedan je prizemna baraka, a drugi je zgrada sa fasadnom ciglom na tri sprata, koja je pripadala Železnicama Srbije, poznata kao Konačište železničar.

U plan je da uskoro počne rušenje objekta, potvrdili us Politici u Infrastrukturi železnica Srbije:

- Rok za završetak radova je 19. januar 2020. godine, ali se očekuje da rušenje bude završeno do kraja ove godine.

Trenutno se u prizemlju ove zgrade nalazi bife, koji i dalje radi, ali koji će uskoro biti iseljen. U sobama su radnici zaposleni na izgradnji kompleksa Beograd na vodi.
https://www.ekapija.com/news/2702086/bi ... u-beogradu
Pohvale za post: 2
GOJE
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 15, 2008 10:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6564
Pohvalio: 3834

Postod GOJE » Uto Nov 26, 2019 3:17 pm

Dinamika radova za ovu i sledeću godinu je prilično loša jer po njihovom planu:
- 2020. će od stambenih objekata biti samo malecka Magnolija, ali se u septembru očekuje završetak BW galerije.
A tek radovi na obaloutvrdi i infrastrukturi i pratećem sadržaju su i do sada bili mizerni.

A onda kreće mnogo dinamičnije:
- 2021. će biti završena Kula, Arkadia, Aurora i Metropolitan.
- 2022. planiraju završetak rekonstrukcije Bristola, a zatim Central, Simfonija 1 i 2, Aria, Terra, Verde, Aqua i Terraces i W.
....Frizurica sređena, pomorandža ceđena...Brodski podovi, morski plodovi...Podno grijanje, intimno brijanje...
http://www.youtube.com/watch?v=qnPZy3vHmsA
Pohvale za post: 3
Biciklistkinja
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Jul 23, 2014 1:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1479
Pohvalio: 390

Postod Biciklistkinja » Uto Nov 26, 2019 3:37 pm

Pa dokle oni to planiraju da vladaju? Ja mislim da prva odluka bilo koje druge gradske ili republičke vlasti mora da bude da ovaj projekat momentalno zaustave dok se ne vidi šta sa njim.
"Nemam kad da razmišljam na raskrsnici,
Mogu stići jedino kudgod u blizinu."
ГЛАС ПРИРОДЕ
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Avg 08, 2015 2:20 am
Kontakt:
Pohvaljen: 867
Pohvalio: 790

Postod ГЛАС ПРИРОДЕ » Uto Nov 26, 2019 3:42 pm

Исто што и са тв преплатом...
Ако вас занимају теме у домену архитектуре, пејсажне архитектуре, природе и екологије, уметности, историје града и сл. јавите поруком .
nikolino
Beginner
Pridružio se: Uto Jun 20, 2017 3:18 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 362
Pohvalio: 57

Postod nikolino » Uto Nov 26, 2019 5:19 pm

Jedna dobra vest za nas bicikliste je, da ce se biciklisticka staza uskoro preusmeriti na Vilsonov bulevar ispod Gazele. Jedan od "bagerista" je naisao dok sam slikao i pita me kako izgleda :) Kaze da je bilo puno problema sa bulevarom pored parka jer konstantno ceo teren tone, pa da su zato radili iznova. Kaze i da ce za 4-5 dana da bude gotov asfalt do Gazele.
Realno ce biti puno lakse i lepse biciklistima da voze novim asfaltom bulevarom, nego krivudavom i opasnom stazom, a stara staza se uskoro uklanja da bi mogli da ciste teren i prolaze masinama... Bilo je buke i mrzelo me da zadrzavam majstora da pitam kakav je plan za bulevar od Gazele do sajma. I tamo se radi na postavljanju cevi i pripreme za put. Deluje mi da cemo mi, biciklisti, jos dugo koristiti Vilsonov bulevar za voznju, jer ne deluje da ce skoro biti rada na promenadi do Gazele.
Pohvale za post: 5
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 14151
Pohvalio: 4433

Postod astrodule » Uto Nov 26, 2019 6:27 pm

Odlična vest. Da li će to parče do Gazele biti osvetljeno - pitanje je sad

Poslato sa telefona
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 13855
Pohvalio: 16344

Postod Igor » Sre Nov 27, 2019 4:56 am

O W Hotelu i stanovima nastavljamo u novoj temi na sledećem linku Link ka temi viewtopic.php?f=21&t=4464

Čini mi se da objava kojom je otvorena tema donosi par novih rendera.
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10189
Pohvalio: 2309

Postod stf » Sre Nov 27, 2019 9:47 am

astrodule » 21 Нов 2019 11:36 am napisao:@stf pa kako onda tumačiš fekalije koje se ponekad pojavljuju iz tog kolektora? Naravno da se neko priključio neko nelegalno (ili neko sere u sudoperu).

Uopšte ne aludiram na MML, ne znam zašto si to pomislio. Iskreno, pre aludiram na Vračarce, tj, neku novogradnju.

A g*** znam kako smrde i to osećam i kod Opštine NBG (kao što reče Pantograf), a bogami još jače na samom ušću Save u Dunav.

Поменуо си Мокролушки па ми је било некако логично да си мислио на Мокри Луг јер они немају канализацију и цело насеље јесте прикачено на колектор. Но небитно. Неко се јесте прикачио, али није новоградња него неки од "привремених" дивљих локала брзе хране (зидани киосци) јер они углавном прикаче канализацију на уличне сливнике а они су прикачени на колектор.

Да је прикачено неколико зграда, смрдело би далеко више, зато сам и позвао да се посете поменуте локације да осетите како заиста смрди отворена канализација целог насеља.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
Gazi Bengazi
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Jul 07, 2016 1:31 am
Kontakt:
Pohvaljen: 833
Pohvalio: 1509

Re: Савски амфитеатар (Београд на води)

Postod Gazi Bengazi » Čet Nov 28, 2019 2:17 am

Dobri Bogradjani bi i od bulevara sa deset traka napravili ulicu sa jednom trakom. Za vreme spica u Novom sadu policija rasteruje svakog ko se zaustavi sa 4 zmigavca na bulevarima u trecoj traci. Samo taksisti mogu da se zaustave. A parkiranje ne dolazi u obzir ni pod razno. Nosi pauk u roku par minuta.
Pohvale za post: 25
Nightfall
Korisnikov avatar
Novice
Pridružio se: Uto Okt 03, 2017 11:38 am
Kontakt:
Pohvaljen: 44
Pohvalio: 22

Postod Nightfall » Pet Nov 29, 2019 12:48 pm

Gazi Bengazi » Čet Nov 28, 2019 2:17 am napisao:Dobri Bogradjani bi i od bulevara sa deset traka napravili ulicu sa jednom trakom. Za vreme spica u Novom sadu policija rasteruje svakog ko se zaustavi sa 4 zmigavca na bulevarima u trecoj traci. Samo taksisti mogu da se zaustave. A parkiranje ne dolazi u obzir ni pod razno. Nosi pauk u roku par minuta.

Tek cemo se nagledati ovoga kad bude otvoren trzni centar. Taj deo grada vec sad ima uzasnih problema sa parkingom, preko puta policijske stanice u Savskoj se vec godinama parkira ko i gde stigne.
Pohvale za post: 4
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10189
Pohvalio: 2309

Postod stf » Pet Nov 29, 2019 2:45 pm

Није ово проблем са недостатком паркинг места. Па барем БнВ има неколико привремених великих отворених паркиралишта која зврје полупразна. Ово је чист безобразлук. А Паркинг сервис очито и без интервенција овакве врсте има дебео финансијски плус па се око оваквих ситуација ни не цима.

Треба им смањити приход па ће ефикасније да раде.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
Pohvale za post: 3
COTOHA
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Okt 11, 2010 9:23 am
Kontakt:
Pohvaljen: 163
Pohvalio: 199

Postod COTOHA » Pet Nov 29, 2019 3:32 pm

Gazi Bengazi » 27 Nov 2019 08:17 pm napisao:Dobri Bogradjani bi i od bulevara sa deset traka napravili ulicu sa jednom trakom. Za vreme spica u Novom sadu policija rasteruje svakog ko se zaustavi sa 4 zmigavca na bulevarima u trecoj traci. Samo taksisti mogu da se zaustave. A parkiranje ne dolazi u obzir ni pod razno. Nosi pauk u roku par minuta.

Nije mi jasno zbog čega se radnici Parking servisa ne ovlaste da naprave snimak od 15 sekundi nepropisno parkiranog vozila, automatski upload na server, zavedu ga kada se vrate u kancelariju i softver automatski izda kaznu. Dobiješ kaznu i link sa login podacima da vidiš za šta ti je napisana kazna. Čemu ovo zavitlavanje sa čekanjem od 15 minuta, zvanjem pauka, itd.?
Give me some sugar, baby.
Pohvale za post: 6

Povratak na “Opšte diskusije o projektima”