Šta je novo?

Пропали Београдски пројекти

Somi303

Expert
Učlanjen(a)
08.08.2011.
Poruke
9.675
Pohvaljen
5.432
Lokacija
Заклопача
Београд, на жалост може да се похвали великим бројем не реализованих пројеката, на овој теми ћемо дискутовати о тим пројектима. :)

Мој фаворит :D

BESIX TOWER
Инвеститор: Besix
Висина: 333м
Цена: 250 милиона $
Највиши облакодер у Европи
Локација: Блок 26 http://i13.tinypic.com/2mngahs.jpg
Званични сајт инвеститора: http://besix.seebyseeing.com/
15gfjv5.jpg

i5nn9d.jpg

Компанија "Besix" је изградила највишу зграду на свету! Висина: 829.84 m
Burj_Khalifa_building.jpg
 
Mnogi su propali, čak i ono što je bilo najizvesnije (Ušće 2) se ne realizuje... Kriza je zaustavila gradnju i potrebu za poslovnim prostorom. Ne znam šta bismo mogli da uradimo da privučemo investitore. Možda nedovoljno koristimo mogućnost faktički glavnog grada Balkana, al tu se onda meša politika...
 
Назив пројекта:Delta Tower - Beograd
Локација: Блок 20
Површина: 1.2 ха
ГБА: 120.000 m2
Инвестиција: 145.000.000
Датум отварања: 2012 :rolleyes:
Сајт инвеститора: http://www.deltarealestate.rs/cms/item/residential/sr.html?view=news&articleId=6

Смештен у срцу новог пословног центра Београда, представљаће јединствену комбинацију три
међусобно повезане целине, које ће задовољити све захтеве савременог пословања.
Поред пословне куле А класе са 36 спратова, "Delta Tower" обухвата хотел "Intercontinental" са 5 звездица. Хотел са 325 луксузних соба, смештених на 13 спратова, спа центар и савременим конференцијским центром.

tower01.jpg

tower02.jpg

tower03.jpg

tower04.jpg
 
Назив пројекта: Delta Planet
Локација: Аутокоманда
ГБА: 90,000 m2
Инвестиција: 90.000.000
Датум отварања: 2010-2012 :rolleyes:
Сајт инвеститора: http://www.deltarealestate.rs/cms/item/residential/sr.html?view=news&articleId=6

Delta Planet, други шопинг центар у Београду, са својим модерним дизајном и јединственим локацијом привући ће све глобалне лидере у области модерног пословања и тиме коначно
омогућити улазак престижним брендовима на српско тржиште.
Delta Planet се налази на атрактивној локацији која је са једне стране близу центра града, а са друге аутопут.
Свака од обе куле садржаће преко 30 спратова пословног простора А класе са подземном гаражом.
delta-rn-deltaplanet-04.jpg

delta-rn-deltaplanet-03.jpg

delta-rn-deltaplanet-01.jpg

delta-rn-deltaplanet-02.jpg

Сви Делтини планови
8.jpg
 
mislim da reč "propali" nije adekvatna.

pre bih napisao "nerealizovani".

propali projekat je recimo cevovod za toplu vodu iz TENT-a do toplane novi beograd.
 
Назив пројекта: Кампус 41
Висина: 4 торња од 80 до 100м
Локација: Блок 41а, Нови Београд
ГБА: 90.000 m2
080328-CS41-VS-002.jpg

080328-CS41-VS-001.jpg
 
Назив пројекта: Visnjica Plaza
инвеститор: Plaza Centers
Сајт инвеститора: http://www.plazacenters.com/
Локација: Вишњица
ГБА: 100.000 m2
Тип: Пословни простор(Шопинг центар)
Датум отварања: 2010 :rolleyes:
080907-PLZV-02.jpg

080907-PLZV-03.jpg

080907-PLZV-04.jpg


Назив пројекта: Usce Tower 2
Цена: 30 милиона евра
Инвеститор: MPC Properties
Сајт инвеститора: http://www.mpcproperties.rs/
Локација: Блок 16, Нови Београд
ГБА: 30 000 m2
Висина: 25 спратова
usce2.jpg

2qxu6xe.jpg

Темељ је постављен и ништа :rolleyes:
building%2Busce%2B2.png
 
VIG Plaza propala!? Eno je, brate, živa i zdrava u Bloku 11a.

vig%20plaza.jpg


Većina projekata koje si postavio nisu "propali" već su odloženi - npr. Višnjička plaza ili Delta planet koji bi trebalo da počnu da se grade već ove godine.

Treba imati u vidu da iza mnogih od nabrojanih projekata stojei neozbiljni investitori (domaća tajkunska ekipa - Delta, MPC, Verano, Zepter, East point, Rudnap...) koja je očekivala da će brzo i lako ekstraprofitirati na poslovima sa nekretninama.
 
Sve neke plaze i toweri... Još kad bi prosečan stanovnik ove zemlje znao šta to znači...
 
Назив пројекта: Belgrade Plaza Center
Инвеститор: Plaza Centers N.V.
mup6.jpg

mup1.jpg

mup2.jpg

mup3.jpg

mup7.jpg


Назив пројекта: City Apartments (Red Star Apartments)
Инвеститор: Delta Invest
Сајт инвеститора:http://www.deltainvest.rs/
Локација: Аутокоманда
Отварање: 2009 :rolleyes:
Тип: Стамбена зграда
delta-rn-dcapartm-03.jpg

delta-rn-dcapartm-06.jpg

delta-rn-dcapartm-01.jpg

delta-rn-dcapartm-02.jpg

delta-rn-dcapartm-04.jpg

delta-rn-dcapartm-07.jpg
 
Homer Jay":1bsiwiou je napisao(la):
VIG Plaza propala!? Eno je, brate, živa i zdrava u Bloku 11a.

vig%20plaza.jpg


Većina projekata koje si postavio nisu "propali" već su odloženi - npr. Višnjička plaza ili Delta planet koji bi trebalo da počnu da se grade već ove godine.

Treba imati u vidu da iza mnogih od nabrojanih projekata stojei neozbiljni investitori (domaća tajkunska ekipa - Delta, MPC, Verano, Zepter, East point, Rudnap...) koja je očekivala da će brzo i lako ekstraprofitirati na poslovima sa nekretninama.

Грешка исправљена :D А кад Вишњичка плаза и Делта почну да се граде, ја их бришем са ове листе :)
 
Назив пројекта: Engel Dorcol Marina
Инвеститор: Engel East Europe
Сајт инвеститора: http://www.engel-ee.com/
Локација: Дорћол
Величина: 148.000 m2
mardor-05.jpg

mardor-07.jpg

mardor-08.jpg

mardor-01.jpg

mardor-02.jpg

mardor-03.jpg

mardor-04.jpg

mardor-06.jpg



Назив пројекта: Verano Business Centre - Trosarina
Инвеститор: Verano Invest
Локација: Трошарина
Тип: Тржни центар
rt3qyu.jpg

30b1ppy.jpg

29z984x.jpg
 
Назив пројекта: Zepter Offices
Инвеститор: PFZ Group (Zepter and PSP-Farman)
Локација: Блок 8, Нови Београд
Величина: 36.000 m2

080226-BL8-VS-04.jpg

080226-BL8-VS-03.jpg

080226-BL8-VS-02.jpg

080226-BL8-VS-01.jpg



Назив пројекта: Vapa in Bul. Vojvode Misica
Инвеститор: PFZ Group (Zepter and PSP-Farman)
Локација: Булевар Војводе Мишића
Величина: 14.800 m2

080226-BVM10-VS-01.jpg

080226-BVM10-VS-02.jpg
 
Назив пројекта: Aqua Park
Инвеститор: Непознат
Локација: Блок 44, Нови Београд

Градилиште
1.jpg

akva-park-grafiti-0031.jpg

576-1306649710-8970-188315_10150101978362624_33208722623_6856805_21059_n.jpg

5.jpg

akva-park-grafiti-001.jpg

200571_10150101978242624_33208722623_6856804_7502403_n.jpg


Назив пројекта: Shopping City
Инвеститор: Yu Kapital
Локација: Чукарица

beograd-city-1.jpg

beograd-city-0.jpg

beograd-city-3.jpg

beograd-city-5.jpg

beograd-vinogradi-8.jpg

beograd-vinogradi-0.jpg

beograd-vinogradi-9.jpg

beograd-vinogradi-10.jpg

beograd-vinogradi-11.jpg

beograd-vinogradi-3.jpg

beograd-vinogradi-5.jpg
 
Ako bi mogao da biram koji projekat da se zavrsi, odabrao bih ovu rekonstrukciju u Bulevaru Vojvode Misica.

Drugi po rangu bi mi bila neka vertikala na Novom Beogradu, nekako mi vizuelno nedostaje, pogotovo od kompletiranja mosta na Adi. I tu fascinira da zapravo ima vise dobrih projekata osim one glupe replike solitera na uscu. Izgleda nasi tajkuni ipak evoluiraju (interesantno kako je vecina projekata JOS UVEK u njihovoj reziji), a mozda je tesko soliter i sje*******ati, osim ako se stvarno potrudis kao ovi Amerikanci:
http://www.lincolnpark2520.com/

Gazda Misko izgleda kasni u evoluciji za ostalima, parking na otvorenom za hiljadu automobila na Autokomandi! :bash:
 
Aqua park Blok 44
Investitori Aqua parka bila firma “Mikele”, čiji su vlasnici Žarko Paspalj i Vladimir Janković i novosadska firma “Genel”.
 
Po propisima pre 2003. godine radi izgradnje konkretnih objekata, zemljište se dobija za određenu namenu i za to se plaća naknada za komunalnu infrastrukturu. Prema tom zakonu, rok za privođenje zemljišta nameni je tri godine i ukoliko se ništa ne izgradi u tom periodu, ono se oduzima i daje drugom investitoru. Koliko mi je poznato, posle Paspalja koji je brzo odustao od gradnje ovde su se muvali još kojekakvi investitori, ali inicijativa da ovo zemljište preuzme grad je mrtvo slovo na papiru. .Postupak je, koliko mi se čini, još u toku, pa trenutno investitor ima prava na žalbu, a nakon isteka tog perioda sledi dalja procedura. Mislim da je jedan od gradskih čelnika izjavio da „ako bi grad preuzeo nezavršeni akva-park u Bloku 44, to građevinsko zemljište mora da se proglasi javnim, potom da se raspiše tender, kao i da se utvrdi koliko je sredstava iz gradskog budžeta potrebno za konačan završetak tog kompleksa“.
E sad mene zanima plaća li neko ovoj državi kaznene penale za ovaj „skadar na bojani“ i slične javašluke i promašene investicije.
 
Lepo prikazano, ali mislim da su većinom to idejni projekti.
Dodao bih kao propali projekat i Shopping City - Savska terasa.
A započeti Ž.S. Prokop.
 
Za neke od ovih projekata mi uopste nije zao sto nisu izgradjeni koliko je njihovo arhitektonsko resenje na niskom nivo-u.
 
Vala dobar deo ovih objekata i bolje što (još) nisu izvedeni, nadam se i da neće, kao taj Delta City na Autokomandi ili još gore, Belgrade Plaza Center. Doduše ima i vrlo zanimljivih rešenja, neki doduše izgledaju kao da su tek u konkursnoj fazi. Pitam se koliko je ovih ovjekata uopšte došlo i do gotovog glavnog projekta. Samo idejna rešenja ja ovde ne bi navodio.
Jedan predlog: navodite uvek i ime autora/projektanta, nemojte da ponavljamo (ne)namernu grešku medija koji sve živo spominju, sem arhitekte.
 
svsavic":200da7gk je napisao(la):
Lepo prikazano, ali mislim da su većinom to idejni projekti.
Dodao bih kao propali projekat i Shopping City - Savska terasa.
A započeti Ž.S. Prokop.
Убацио сам "Шопинг сити", а Прокоп не могу јер је он изграђен, колко толко. :D И мислим да се и даље гради, али много споро. И нећу да га убацујем у пропале, јер не желим да у потпуности то постане. ;)
 
Kampus 41 ove godine pocinje sa izgradnjom i bice 2 kule.
 
Vrh