Šta je novo?

Pocinju radovi u Vespucijevoj

mgrobar

Novice
Učlanjen(a)
29.12.2012.
Poruke
5
Pohvaljen
0
ne znam dal negde vec ima ova tema...al me zanima,dal neko zna sta se sprema u Vespucijevoj ulici ispred broja 9...pricalo se da ce mozda biti dom zdravlja...u petak je bager za jedan dan rascistio ono sto je godinama bilo ruglo...
 
@мгробар, пре свага добро дошао на форум. Још један комшија са Косе.

Значи већ расчишћена та парцела између Грчке, Марка Пола, Веспучијеве и Магеланове улице, а и ред је био. Што се тиче Дома здравља на Бежанијској коси, он је планиран за градњу код пијаце, односно поред зграде скоро саграђеног Центра за смештај деце са инвалидитетом. По неком предходном плану требало је да се гради поред Градског водовода на оној празној парцели, а ето сад се прича, како ти кажеш, на тој парцели код тебе у крају. Видећемо шта ће на крају ту бити.

Можда не би било лоше, пошто си већ ту, а и отворио си тему, да пратиш даљи ток догађања и сликаш, посебно кад почну да ограђују и поставе неку таблу са цртежом будућег објекта шта се буде радило. Ако буду скоро опет нешто радили, једноставно питај и ето обавештења из прве руке. Било би добро за почетак да направиш неки снимак и поставиш на теми.

Да би било мало јасније осталим члановима где је ова парцела, ево снимка (старије ажурирање) са Бинга, где сам означио ту парцелу кругом, а "уцртао" :D сам такође и објекте који су у међувремену саграђени:
1) Вртић "Звездана прашина",
2) Основна школа "Драган Антић",
3) Центра за смештај деце са инвалидитетом,
4) Неимарова В зграда и хотел "Веспући,
5) зграда коју тренутно гради Неимар В.
Са црном стрелицом сам означио где би требало по првобитном плану да се гради Дом здравља, одмах поред овог центра за децу. Е сад видећемо да ли ће бити на овој парцели или на парцели која је сад расчишћена.



Ево и једне слике, коју сам снимио марта 2011. године и сликано је из правца Грчке улице, и где се само мањим делом види та парцела која је расчишћена и спремна за градњу, и означио сам је црвеним. Кад буде Мгробар снимио стећи ће се бољи увид.

 
slikao sam jutros,al ne znam da postavim sliku...al nema nista spektakularno..samo ravno....video sam i geometra juce kako snima,al dok sam krenuo kasnije/nestade...praticu sta se desava,nije problem,cim okace tablu javljam svim komsijama..a mozda okrenem i sapica,pa iz prve ruke saznamo.
 
На сајту општине Нови Београд нема ништа о овоме. Сарпанћи Шапић ионако увек касни са објавом актуелних вести!
 
mgrobar":3uwqy05p je napisao(la):
slikao sam jutros,al ne znam da postavim sliku...al nema nista spektakularno..samo ravno....video sam i geometra juce kako snima,al dok sam krenuo kasnije/nestade...praticu sta se desava,nije problem,cim okace tablu javljam svim komsijama..a mozda okrenem i sapica,pa iz prve ruke saznamo.
Ево ти објашњење за постављање слика које је модератор Вучко скоро написао на једној од тема, једном од чланова:

ovako to radi.

Odes na sajt dodaj.rs

Onda na odaberi datoteku,onda izaberes sliku sa tvog hard diska(kompjutera).

Izaberes dodaj.Sacekas neko vreme dok se prebaci slika na internet.Onda prekopiras drugi red pod nazivom kod za forum(to je onaj red gde imas [IMG ] tekst.Prekopiras ga ovde kao odgovor i postujes.

Покушај :kk:
 
ovako je izgledalo

dsc07686.jpg



ovako je sad

dsc07688.jpg


nadam se da sam uspeo...naci cu ja gangulu..mada sto kazes,dal on ista zna o tome...
 
@Мгробар, успело је, сликe су ту.
Плусићћћ за труд и вољу, а наравно и за обавештење о будућим радовима.
 
saznao sam sve....to je bio privatni posed,bilo je dosta prituzbi na ruglo od strane gradjana...opstina je samo izasla u susret i rascistila to..nista se nece raditi,barem mi tako rekla drugarica iz opstina...malo me buni taj geometar sto sam ga video,al za sad je to to..ako bude novih informacija,javljam...takodje mi je rekla da nece nista u skorije vreme biti o tih famoznih 300m puta sto treba da probiju do ledina..ali to je vec pisano kako i zasto na drugim temama...
 
Pre par meseci sam prijavio šiblje koje je bilo na trotoaru u Grčkoj ulici, mislim baš u tom bloku i dobio sam odgovor (pre neki dan) da je "odgovorno lice poseklo šiblje duž Grčke ulice"
 
@Мгробар, покушај да сазнаш преко те другарице из општине, шта ће ту у опште да се гради једног лепог дана ?
 
mogu da je pitam,nije problem...mozda i imaju neke planove,ali kao sto rekoh u sledecim mesecima nista nece biti...vise me zanima da probiju ovih 300m puta,da ne gledam vise ove kamione i autobuse-kao da smo na auto putu
 
@Мгробар, ма важи, кад будеш имао неко обавештење јави.

А што се тиче камиона и аутобуса и ја бих волео да их што пре буде мање у мојој изузетно прометној улици (Недељка Гвозденовића), али пробијање Грчке улице до Сурчинског пута је још увек на дугом штапу.

Можда Белка има неких обавештења, да ли је дошло до неког помака око откупа оних 10.000 квадрата земљишта, куда треба да прође тај незавршени део Грчке (у питању је 450 метра дужине) ?
А и да има неких новости, Белка би се сигурно одмах јавио да пренесе и да нас обрадује, тамо на посебној теми о Грчкој улици.
 
Vrh