Ovlascenja nadzora prilikom izmena projekta

Diskusije o predloženim projektima, idejama i uticaju raznih projekata na Beograd

Moderator: Igor

jablanovic
Novice
Pridružio se: Pon Okt 01, 2018 10:27 am
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 2

Ovlascenja nadzora prilikom izmena projekta

Postod jablanovic » Pon Okt 01, 2018 10:37 am

Pozdrav svima,
Imam uopsteno pitanje vezano vise za zakonska ovlascenja nadzornog organa, u slucajevima kada dolazi do izmena u projektnoj dokumentaciji, usled neke nepredvidjene okolnosti na gradilistu ili iz nekog drugog razloga.
Naime, kakva su vasa iskustva u slucajevima ovih izmena, tacnije kako NO moze da prihvati ovakve izmene? Da li je dovoljno izvrsiti upis u gradjevinski dnevnik da je izvodjac predlozio odredjenu izmenu koja je prihvacena ili citava izmena ipak mora biti uneta u Projekat za izvodjenje i overena od strane projektanta? Da li postoje neke izmene koje nadzor moze prihvatiti bez intervencije projektanta i kako bi se napravila granica, sta se moze, a sta ne moze prihvatiti na ovaj nacin?

Hvala unapred :D
miki-nbgd
Intermediate
Pridružio se: Sre Maj 27, 2015 10:48 am
Kontakt:
Pohvaljen: 506
Pohvalio: 98

Re: Ovlascenja nadzora prilikom izmena projekta

Postod miki-nbgd » Pon Okt 01, 2018 12:25 pm

sve to zavisi od strucnosti nadzora. izmene koje ne kompromituju nosivost objekta, nadzor moze da prihvati bez odobrenja projektanta pa da se izmene kasnije unesu u projekat izvedenog stanja. ali generalno, moje iskustvo je da nadzor za svaku izmenu trazi pisanu saglasnost projektanta. ne mora sa se menja izvidjacki projekat ali se izmene obavezno unesu u projekat izvedenog stanja.
Pohvale za post: 2
jablanovic
Novice
Pridružio se: Pon Okt 01, 2018 10:27 am
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 2

Postod jablanovic » Pon Okt 01, 2018 12:42 pm

miki-nbgd » Pon Okt 01, 2018 12:25 pm napisao:sve to zavisi od strucnosti nadzora. izmene koje ne kompromituju nosivost objekta, nadzor moze da prihvati bez odobrenja projektanta pa da se izmene kasnije unesu u projekat izvedenog stanja. ali generalno, moje iskustvo je da nadzor za svaku izmenu trazi pisanu saglasnost projektanta. ne mora sa se menja izvidjacki projekat ali se izmene obavezno unesu u projekat izvedenog stanja.

A kako bi tekao sam proces prihvatanja neke izmene, da li izvodjac upisuje svoju nameravanu izmenu u gradjevinski dnevnik, a nadzor to na neki nacin potvrdi ili daje dozvolu da se nastavi izvodjenje na taj novi nacin, iako nije u saglasnosti sa projektnom dokumentacijom?
miki-nbgd
Intermediate
Pridružio se: Sre Maj 27, 2015 10:48 am
Kontakt:
Pohvaljen: 506
Pohvalio: 98

Postod miki-nbgd » Pon Okt 01, 2018 12:48 pm

Nadzor samo upise napomenu u dnevniku i potpise, ako postoji saglasnost projektanta upise zavodni broj...
Pohvale za post: 1

Povratak na “Opšte diskusije o projektima”