Плато Бежанија

Diskusije o predloženim projektima, idejama i uticaju raznih projekata na Beograd

Moderator: Igor

Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10035
Pohvalio: 16855

Re: Плато Бежанија

Postod Гага » Sre Okt 16, 2019 3:05 am

belka » 15 Окт 2019 09:10 am napisao:Исправка, школа је Драган Лукић, а Драган Лаковић колико знам још није добио школу, можда неки вртић. Поздрав Гаго.

Ух да, извињавам се, хвала за исправку. "Драган Лаковић" је вртић, јаслице и целодневни припремни предшколски програм, од ПУ "11. април", у блоку 61 у Војвођанској улици.
Поздрав @Белка :kk:
DusanBG
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 26, 2012 11:42 am
Kontakt:
Pohvaljen: 771
Pohvalio: 639

Postod DusanBG » Čet Okt 17, 2019 2:02 pm

Koliko ja razumem, ovo na sajtu im je konačno rešenje i meni se nikako ne sviđa.
https://belimgarden.rs/
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Pet Okt 18, 2019 12:45 am

На погрешну тему си поставио сајт "Белим баште". То за сад иде у "Разне пројекте", а тамо су већ постављени цртежи и наравно мишљења чланова око тог пројекта. Већини се не свиђа.
DusanBG
Higher intermediate
Kontakt:

Postod DusanBG » Pet Okt 18, 2019 9:08 am

Gago odgovorio sam Belki pošto reče da još nije siguran kako je tačno orjentisan projekat čisto radi objašanjenja... i već sam komentarisao isti projekat...
belka
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Feb 01, 2011 12:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 733
Pohvalio: 5

Postod belka » Pet Okt 18, 2019 4:48 pm

Dusane, slažem se sa tobom, nije mi jasno zašto u dve lamele zaekli I ostavili prostor između njih, mada su mi neke arhitekte objašnjavale da to itekako ima smisla, da se taj nazovimo ga prodor u blok tj unutar bloka malo otvori kako bi sama unutrašnjost bloka disala, imala prodor svetlosti I vazduha, a ne delovala kao zatvorske zidine. Vidim da su oni jednom betonskom galanterijom te objekte povezali, jednom nadstrešnicom nazovimo je tako, pa oni deluju kao jedna jedinstvena celina koja ima taj prodor u bloka sa zapadne strane.

U svakom slučaju, poželimo im sreću sa realizacijom, nije najsrećnije rešeno, tako je kako je, samo nek se gradi..
DusanBG
Higher intermediate
Kontakt:

Postod DusanBG » Čet Okt 24, 2019 5:20 pm

pa što ne ostaviše prostor na nekom južnom delu već baš okrenuto ka severu :)
deyan
Novice
Pridružio se: Uto Jul 24, 2018 12:17 am
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 1

Postod deyan » Sre Nov 13, 2019 12:29 am

Гага » Pet Sep 06, 2019 4:06 am napisao:Вест која ће највише обрадовати @Пантографа. :wink:

Постојећи технички преглед „Мунгос“, кафић „Пауза“ и перионица аутомобила остају ту где и јесу. Значи инвеститор „Финвест“ мора да мења пројекат, а тиме и смањење броја станова и квадратуре у згради/зградама коју треба да гради. Уствари он је то већ и урадио, јер је то видљиво на плановима ламеле зграда.

Pročitao sam celu temu i samo mi nije jasno odakle tačno dolazi informacija da Mungos ostaje tu...?

Koliko vidim taj plac je državno vlasništvo, a objekat je sagrađen bez dozvole, pa čak malo prelazi i na plac koji pripada ulici i trotoaru.

Takođe mi se čini da veći deo dvorišta kafića prelazi na plac Finvest-a, pa će dvorište kafića morati da strada u svakom slučaju.

Tu pored limenu građevinu neću ni da pominjem, koja se ni ne tretira kao objekat.

20191112-G3L3tFdU9b.png

20191112-c46PJ3PM40.png

20191112-BHIkYDReos.png
20191112-BHIkYDReos.png (606 KiB) Pogledano 85 puta

Da li ja ovde nešto ne vidim dobro ili o čemu je reč?
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Sre Nov 13, 2019 3:36 am

deyan » 12 Нов 2019 11:29 pm napisao:
Гага » Pet Sep 06, 2019 4:06 am napisao:Вест која ће највише обрадовати @Пантографа. :wink:

Постојећи технички преглед „Мунгос“, кафић „Пауза“ и перионица аутомобила остају ту где и јесу. Значи инвеститор „Финвест“ мора да мења пројекат, а тиме и смањење броја станова и квадратуре у згради/зградама коју треба да гради. Уствари он је то већ и урадио, јер је то видљиво на плановима ламеле зграда.

Pročitao sam celu temu i samo mi nije jasno odakle tačno dolazi informacija da Mungos ostaje tu...?

Koliko vidim taj plac je državno vlasništvo, a objekat je sagrađen bez dozvole, pa čak malo prelazi i na plac koji pripada ulici i trotoaru.

Takođe mi se čini da veći deo dvorišta kafića prelazi na plac Finvest-a, pa će dvorište kafića morati da strada u svakom slučaju.

Tu pored limenu građevinu neću ni da pominjem, koja se ni ne tretira kao objekat.

Da li ja ovde nešto ne vidim dobro ili o čemu je reč?
Slika
Slika
Slika

Обавештење долази од самог Мунгоса, а и од инвеститора Финвест. "Мунгосовце" сам питао, а инветитор је "рекао" да Мунгос остаје ту, јер су променили пројекат (део) ! Инвеститор је "рекао" да они остају ту тако што је, а као што си види ћошак односно шпиц зграде, избрисан (избељен) на свим цртежима, а такође и где су цртежи станова за тај део који је избељен-односно уклоњен са цртежа. То сам већ раније и у мојим коментарима написао.
зграда без шпица.JPG
део који се не гради_.jpg
део који се не гради_.jpg (24.13 KiB) Pogledano 63 puta

Што се лимене "грађевине" тиче, или ти склепотине, а то је иначе ауто перионица, она ће у сваком случају да се уклони кад почне градња зграде ""Љубинка", а кад почне градња зграде "Рашко", тачно је, део парка који је Мунгос урадио, ће страдати. Једино остаје зидани део где је сам технички преглед, кафић и део паркинга.

Извод из катастра за ову годину показује то што показује, и то је тако, а извод из катастра за 2014.годину је показивао сасвим другачије. Наравно да је извод променљив, а ево шта је 2014.године било у катастру за ову парцелу. Тада је парцела 1978/4 (где треба сада да се граде ове две зграде) била приватно власништво и припадало је једној болници за пластичну хирургију, која као што се из датог може видети, није никада изграђена.
дивља перионица1.jpg
перионица-1978-4.jpg
Pohvale za post: 1

Povratak na “Opšte diskusije o projektima”