Šta je novo?

Novogradnja Trošarina

bojke90

Novice
Učlanjen(a)
03.03.2021.
Poruke
2
Pohvaljen
4
Zdravo svima, želeo bih da otvorim temu novogradnje na Trošarini s obzirom da nisam primetio da ima tema tog tipa. Uglavnom su teme šire prirode gradnja Vojvode Stepe, Voždovac itd. Trenutno na trošarini postoji nekoliko gradilišta:
1. Beranska -Vukša Inženjering
2. Joakima Rakovca 10 i 12 - DLD pro
3. Pazinska 11 - DLD pro
4. Stepina ljubičica

Bilo bi lepo ukoliko neko ima iskustva sa navedenim investitorima i ukoliko je neko kupio stan u nekom od navedenih objekata da iznese svoje iskustvo i mišljenje o istim.
Trošarina postaje prilično atraktivna lokacija s obzirom na to koliko se izgradilo u prethodnim godinama pa mislim da bi budućim kupcima, odnosno onima koji razmišljaju o kupovini stana na toj lokaciji značilo mišljenje onih koji već tamo žive ili onih koji imaju proverene informacije o investitorima i lokaciji.
 
Znam samo da su kvadrati u Vukši 2000 evra. Bar za dvosobne/trosobne stanove. Mnogo!
 
A za Stepina ljubičica da su izgradili jedan sprat vise :)
 
Zapravo dva, jer je povučeni sprat trebalo da bude samo sa nekoliko akcenata, a ne pun sprat.

Iako se čuvam ishitrenih zaključaka (uvek volim da sačekam krajnji rezultat), fasada u nastajanju takođe ne obećava.
 
bojke90":2x3ygmrx je napisao(la):
2. Joakima Rakovca 10 i 12 - DLD pro

Je li video neko ove zgrade u Joakima Rakovca, kako deluju, dokle su stigli? Kakva je ulica?

Koja je visina spratova, ima jedan stan na 2. koji mi baš odgovara, ali bojim se da će mi biti nisko. Svakako ću obiću ovih dana.

Inače DLD pro priprema gradnju još jednog objekta tu, u Milice Milojković 17, ali još uvek nije krenula prodaja.
 
Kada sam tražio nešto o kružnom toku na raskrsnici Save Maškovića i Bulevara oslobođenja, naišao sam na neku zgradu od 7 spratova koja će tu da nikne

https://www.ekapija.com/real-estate/299 ... rosarini-u

zgrada_trosarina_1_310820_tw630.png


zgrada_trosarina_parcela_310820_tw630.png
 
Stepina ljubičica je pakao. Stvarno mi nije jasno ko će za ono, na onakvom mestu da pljusne ozbiljnu lovu.
 
Kod nas bi se i kolika prodala za lepe pare, obzirom na to koliko lep procenat ljudi trči da kupuje sva ta čudesa, većinom bez adekvatne infrastrukture ili nakalemljeno na postojeću infrastrukturu, koja ne može da podnese toliki pritisak na odgovarajući način.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828715#p828715:1lu1ncw6 je napisao(la):
Alisa_Bg » Pet Mar 05, 2021 10:21 am[/url]":1lu1ncw6]
bojke90":1lu1ncw6 je napisao(la):
2. Joakima Rakovca 10 i 12 - DLD pro

Je li video neko ove zgrade u Joakima Rakovca, kako deluju, dokle su stigli? Kakva je ulica?

Koja je visina spratova, ima jedan stan na 2. koji mi baš odgovara, ali bojim se da će mi biti nisko. Svakako ću obiću ovih dana.

Inače DLD pro priprema gradnju još jednog objekta tu, u Milice Milojković 17, ali još uvek nije krenula prodaja.


Zdravo, ja sam išao da se raspitam za gradnju u Joakima Rakovca i dobio sam od njih sledeće informacije.
Tamo se pravi mini kompleks od tri zgrade dve u J.Rakovca 10 i 12 koje su spojene pa izgledaju kao jedna, i zgrada u Pazinskoj 11. Spratnost je prizemlje, dva sprata i potkrovlje u J.R. a u Pazinskoj tri sprata. Ulica je slepa i vodi direktno iza poreske uprave a i sama zgrada je odmah iza pa neki stanovi gledaju u prozore poreske.
U prizemlju je garaža sa klackalicama i garažno mesto je trenutno 9600e sa pdv. U svakoj zgradi postoji lift. Od šefa gradilišta sam dobio procenu da bi trebali da završe sve oko kraja avgusta početkom septembra dok iz kancelarije kažu da bi u julu mogao da se očekuje useljaj. Meni je generalno delovalo da je gradnja dobra, ali odmah da se razumemo nemam dodira sa građevinom pa uzmite ovo sa rezervom. :) Cena stanova je 1900 + pdv (mnogo me nervira ovo plus pdv kao da ne mora to da se plati pa kao plus), tako da cena je 2090e po m2.
 
iz radoznalosti sam krenuo da istražim ko je ovaj investitor sa poslednje slike (Misbell d.o.o.) kad ono turski proizvođač sadnica oraha koji je u Beogradu registrovao firmu sa pretežnom delatnošću građenja stambenih i nestambenih zgrada. Pa posle recite da nismo el dorado :dil:
usput deluje mi da im je sajt izrađen uz pomoć google translate-a http://www.orahsadnice.com, ako neko zna nešto više voleo bih da me razuveri
 
Ja sam se raspitivao za zgradu Vukše inženjeringa. Tipa najjeftiniji su od svih novogradnja u okolini i imaju solidne strukture stanova (ne znamo za MADU ali verujem da će biti skuplje). Ali nešto su potpuno netransparetni. Ne znaju ni da objasne šta će biti ugradjeno.
I nešto im je totalno usporeno, ona lamela do tramvajskih šina stoji na nivou -2 a ostale su na drugom spratu. Piše rok maj 2022, nešto sumnjam da će ga postići.
Ne znam kakav je investitor, gradio je samo po Veljku Vlahoviću koliko vidim.
Misbel je koliko se sećam 2000+PDV.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=830894#p830894:18yelnls je napisao(la):
Dzangrizalo » 13 Mar 2021 06:21 pm[/url]":18yelnls]iz radoznalosti sam krenuo da istražim ko je ovaj investitor sa poslednje slike (Misbell d.o.o.) kad ono turski proizvođač sadnica oraha koji je u Beogradu registrovao firmu sa pretežnom delatnošću građenja stambenih i nestambenih zgrada. Pa posle recite da nismo el dorado :dil:
usput deluje mi da im je sajt izrađen uz pomoć google translate-a http://www.orahsadnice.com, ako neko zna nešto više voleo bih da me razuveri
Sve mislim da bi neko naš mogao da gradi po Hrvatskoj, i da na sajtu stavi kancelarija Knin, RSK.
 
Вожд":3m8c25z3 je napisao(la):

Беранска.
Kakva je ovo sramota i traćenje ari građevinskog zemljišta. Samo tri sprata... Užas. Moraće neki drugi, bolji, investitor da napravi dogovor sa stanarima da im okreči ulaz i za to nadogradi barem još 3,4 spratića.
 

Prilozi

  • TUZmR0R2eTNYN25STjZrTkdRTXN1UCtiQ2VBNjZWRmcwUVR0eEJHSTRUNlRld0FoSkNIL2tXZ3o4eWdWdytHbkNjeXZ2Rn...jpg
    TUZmR0R2eTNYN25STjZrTkdRTXN1UCtiQ2VBNjZWRmcwUVR0eEJHSTRUNlRld0FoSkNIL2tXZ3o4eWdWdytHbkNjeXZ2Rn...jpg
    76,4 KB · Pregleda: 3.854
  • Z04yK0VRcnVaSEFlNysvTmtLZDVQTHd3VzZvUHZkN0hKZnBOTjdhQ0QyTTZRNFp0ZEZBY2VyZlB3U1dqdDhzYjBqdGpGMX...jpg
    Z04yK0VRcnVaSEFlNysvTmtLZDVQTHd3VzZvUHZkN0hKZnBOTjdhQ0QyTTZRNFp0ZEZBY2VyZlB3U1dqdDhzYjBqdGpGMX...jpg
    78,5 KB · Pregleda: 3.469
  • QUVPbEhwM3QrVkxzQkxnWG9tS0paaTMvSk03SS91Z2JBbnFKWkNiWmIxeC8xZzlFTk5YeG90ZWluYWNNRytiK3ExRXJpa2...jpg
    QUVPbEhwM3QrVkxzQkxnWG9tS0paaTMvSk03SS91Z2JBbnFKWkNiWmIxeC8xZzlFTk5YeG90ZWluYWNNRytiK3ExRXJpa2...jpg
    71 KB · Pregleda: 3.538
Jel ovo radi isti investitor koji radi K - district, pošto u nekim detaljima podseća?
 
Zdravo,

Zanima me Vukša zgrada. Da li neko zna da li ide sve po planu oko gradnje? I da li je cena i dalje ista?
Vidim da su dvoiposobni i dvosobni stanovi uglavnom prodati.
Nama ona druga velika zgrada Vila Residence ne odgovara jer su stanovi dosta veliki, a i cena ce verovatno biti jaca od 2000.
Sto se tice Vukse deluje mi ok, ali se plasim da ne bude nekih iznenadjenja. Mi vise ne znamo sta bi i gde bi :(
Cene su svakako otisle u nebesa, za to reci nemam, ali bar da dobijemo za te pare neki kvalitet.
Malo me brine jer i cena gradjevinskog materijala ide na gore, a znajuci nase ljude plasim se gradjevinskih sklepanja.
Jel neko mozda u toku?
 
Vrh