Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Zato sam ja davno rekao da skupština stanara mora da bude na nivou parcele ili da garaže dobiju posebnu skupštinu stanara...
Mada mislim da je prvo rešenje bolje, skupština stanara na nivou parcele jer svi ulazi na jednoj parceli imaju jako puno zajedničkih stvari koje ih povezuju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434516#p434516:1wbonhop je napisao(la):
Stomatolog » 19 Feb 2017 20:13[/url]":1wbonhop]Zato sam ja davno rekao da skupština stanara mora da bude na nivou parcele ili da garaže dobiju posebnu skupštinu stanara...
Mada mislim da je prvo rešenje bolje, skupština stanara na nivou parcele jer svi ulazi na jednoj parceli imaju jako puno zajedničkih stvari koje ih povezuju.

Ovo drugo resenje je po meni bolje i jedino moguce iz bezbroj razloga.
Na zalost u clanu 15 Zakon o stanovanju i odrzavanja stambenih zgrada iz 2016, stoji:


4) vlasnici posebnih delova preko svojih organa, u zgradama koje nemaju nijedan poseban deo namenjen za stanovanje.

U slučaju iz stava 1. tačka 4) ovog člana, vlasnici posebnih delova osnivaju pravno lice u skladu sa odredbama zakona kojima se uređuju osnivanje i pravni položaj udruženja, dok se odredbe ovog zakona o nadležnostima, pravima i obavezama skupštine i upravnika stambene zajednice u upravljanju zgradom shodno primenjuju na nadležnosti skupštine i zastupnika tog udruženja.

------------------
Ali je ovde nejasno sta ako u se u garazi formiraju dva udrzuenja? koje je starije? koje je ce da propisuje nacin odrzavanja?
Ne znam zasto su odbili da uvaze argument da se tu treba formirati stambena zajednica po istim principima kao i u objektima u kojima se stanuje.

Ovako cemo opet morati da sacekamo da se formira registar stambenih zajednica a potom i zakonodavac da objasni sta je mislio clanom 15.
 
U Sloveniji je garancija investitora na sve radove i opremu 2 godine, dok kako oni to zovu na skrivene greške (krov, fasadu, konstrukciju objekta) garancija je 10 godina...

Tako da i ovi naši investitori bi morali da imaju neku obavezu prema nama. Koliko se sećam kod kupoprodaji su mi rekli da je garancija godinu dana?!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436003#p436003:3v8m0r10 je napisao(la):
Stomatolog » 26 Feb 2017 14:18[/url]":3v8m0r10]U Sloveniji je garancija investitora na sve radove i opremu 2 godine, dok kako oni to zovu na skrivene greške (krov, fasadu, konstrukciju objekta) garancija je 10 godina...

Tako da i ovi naši investitori bi morali da imaju neku obavezu prema nama. Koliko se sećam kod kupoprodaji su mi rekli da je garancija godinu dana?!

Kao sto sam u postu napisao. Odgovornos za solidnost gradnje (projektovanje i izvodjenje) zgrade je 10 godina. Krov, fasada, prozori, temelji i sl.

Blok prodaje pricu da je kanta vode u koju kapa voda sa plafona kod komsije na 10om spratu zaprvo problem u stanu a ne problem koji ima zgrada sa svojim krovom.
 
Zbog nekoliko prekida optičkog kabla SBB-a i Beogrid-a od strane radnika Beogradskog vodovoda i kanalizacije u ulici Đorđa Stanojevića, juče su radnici SBB-a i Beogrid-a nekoliko ulaza koji koriste i njihove usluge prebacili na drugi optički kabl koji ide drugom rutom i zaobilazi radove u ulici Đorđa Stanojevića, tako da u buduće nebi trebalo više da bude čestih prekida usluga.
 


Pošto je asfalt već postavljen, nadam se da će uskoro pustiti i saobraćaj...
Bager kao da se nije pomerio više od 10 dana ako usporedimo sa slikama od 26. februara...
Slika je inače od juče, 8. marta.
 
Pušten je saobraćaj u ulici Đorđa Stanojevića, semafor još ne radi, a i saobraćaj je otežan zbog parkiranih automobila u dužini približno 350m tako da je prohodna samo jedna kolovozna traka...
 
Nakon sto se ispostavilo da je prica zagovornika Sporazuma tacna, odnosno da je Krovni ugovor u mnogim aspektima neusaglasen sa zakonima a u nekima i direktno protivan, pocela je promocija izmena tog ugovora. FF iz njega se izbacuju odredbe koje se ticu obezbedjenja. Ubuduce stambene zajednice ce da zakljucuju direktne ugovore sa firmama koje imaju licencu i bave se samo tim poslovima.

Kazne koje je First Facility dobio u okviru policijskog nadzora poslova privatnog obezbedjenja su izgleda bile otreznjujuce.
Da li da kazem da je isti nadozr obavljen nad nasim ugovorima sa firmom koja nam pruza obezbedjenje prosao besprekorno?

Za to vreme, kod nas koji sa tim ugovorom nemamo nista, stvari se razvijaju na pravi nacin.
Vise o tome sta smo uradili u proteklih godinu dana:

http://www.suncokret.org/2017/03/kad-se ... uke-sloze/
 
Bahati stanari...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441296#p441296:1p90hb7p je napisao(la):
Stomatolog » 20 Mar 2017 17:02[/url]":1p90hb7p]Saobraćaj u ulici Đorđa Stanojevića je pušten pre 10 dana, a kolona vozila je još uvek parkirana duž ulice...
Parking servis i policija kao da ne prolaze ovim delom grada...

file.php
 
Навикавајте се, тако ће вероватно остати заувек.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Ali toga nije bilo dok pre par meseci nisu zatvorili ulicu zbog radova na kanalizaciji...
 
Šta si tražio - to ćeš i dobiti, i to ne 1. put:

Vrlo je jednostavno, i vrlo transparentno - ljudi iz FF neće više da se bakću s tobom jer utiče na njihov imidž ( a FF izgleda nije u milosti SNS-a čiji je Pinokio istaknuti aktivista, ali to je druga tema...)
Na vama je da razumete šta to znači i zašto je ova spodoba toliko bezobrazna...

"Ekipa" :) okupljena oko ovog vrši nevidjen pritisak i "mini - udare" po SS, npr u Iris B i još ponegde.
Čitao sam šta je lagano u medjuvremenu - nikakve kazne niko nije dobio, proverio sam u MUPu.


Da vidim:
1 - evidenciju o prisustvu securitasa
2 - odgovore na ova pitanja:

SKJ te samo posmatra...:)
Nikad nisi objasnio zašto niste imali obezbedjenje na parceli od juna do septembra i koliko ste "dobri" na tome jer niste ništa plaćali...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=429457#p429457:2tfprxpr je napisao(la):
skj » Mon Jan 23, 2017 2:32 pm[/url]":2tfprxpr]Ljudi veruju da plaćaju i da imaju
obezbedjenje u garaži a u stvari ga nemaju zbog tvoje neodgovornosti.

Novac vam se uredno uplaćuje...

Ko je tu koga pokrao - ti tvoje stanare i vlasnike GM koji nekom nesrećom pripadaju tvojoj zgradi.

Sreća pa ima stambenih zajednica ( :) ) koje imaju krovni ugovor i koje plaćaju i imaju SVE usluge kako na parceli tako i u garaži pa ima obezbedjenja (koje ti, u svom ludilu, nastojiš da izbaciš i zameniš...ničim).

Mnogo te žulja to obezbedjenje a sad mi je jasno i zašto ;)
 
Inače, na parceli 4 gde "sporazum" vodi 5:1 u garaži kradu felne ljudima s auta, g4s se prave ludi...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=443310#p443310:sdzl643r je napisao(la):
skj » 30 Mar 2017 12:06[/url]":sdzl643r]Šta si tražio - to ćeš i dobiti, i to ne 1. put:

Vrlo je jednostavno, i vrlo transparentno - ljudi iz FF neće više da se bakću s tobom jer utiče na njihov imidž ( a FF izgleda nije u milosti SNS-a čiji je Pinokio istaknuti aktivista, ali to je druga tema...)
Na vama je da razumete šta to znači i zašto je ova spodoba toliko bezobrazna...

"Ekipa" :) okupljena oko ovog vrši nevidjen pritisak i "mini - udare" po SS, npr u Iris B i još ponegde.
Čitao sam šta je lagano u medjuvremenu - nikakve kazne niko nije dobio, proverio sam u MUPu.


Da vidim:
1 - evidenciju o prisustvu securitasa
2 - odgovore na ova pitanja:

SKJ te samo posmatra...:)
Nikad nisi objasnio zašto niste imali obezbedjenje na parceli od juna do septembra i koliko ste "dobri" na tome jer niste ništa plaćali...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=429457#p429457:sdzl643r je napisao(la):
skj » Mon Jan 23, 2017 2:32 pm[/url]":sdzl643r]Ljudi veruju da plaćaju i da imaju obezbedjenje u garaži a u stvari ga nemaju zbog tvoje neodgovornosti.
Novac vam se uredno uplaćuje...

Ko je tu koga pokrao - ti tvoje stanare i vlasnike GM koji nekom nesrećom pripadaju tvojoj zgradi.

Sreća pa ima stambenih zajednica ( :) ) koje imaju krovni ugovor i koje plaćaju i imaju SVE usluge kako na parceli tako i u garaži pa ima obezbedjenja (koje ti, u svom ludilu, nastojiš da izbaciš i zameniš...ničim).

Mnogo te žulja to obezbedjenje a sad mi je jasno i zašto ;)


Bravo! Sad sam postao i clan sns-a. Jupi!

Evo ti snimak o prisustvu Sekuritas u garazi GP3 od danas u 11h.
https://youtu.be/D5bRes8ibzE

Za gluve ili iskljucenim tonom, na snimku se vidi puni protivpozarni alarm sa aktiviranim izvrsnim funkcijama PP centrale, ukljucenim pumpama nadpritiska u PP komorama na ulazima u zgrade i zvunim alarmom. Toliko o Krovnom ugovoru i tome sta placaju stanari.

Sto se tice para koje smo dobri zbog neplacanja obezbedjenja u septembru i oktobru prosle godine (nikako da naucis) mi smo na tih 212.000 dinara dodali jos oko 1,1 miliona i napravili ovo:

http://www.suncokret.org/2017/03/kad-se ... uke-sloze/

i sve to iz redovnih prihoda, bez jednog jedinog dinara dodatnih sredstava stanara.

A sad na kupanje! :p
 
Pinokio da castis kad ff ode iz naselja
Evo ga crveni sa vec po stoti put odgovorenim pitanjima
Neplacas nekog kad ti nevrsi uslugu kraj price
 
Evo i komentara First Facility na danasnji incident u garazi, gde ako izuzmemo upiranje prstom na ulaze koji nemaju PP zasistu (?!), oni jasno i glasno kazu da nemaju nikakvu nadzor nad PP sistemom u garazi.

Posto sam ja bio u garazi citavo vreme. 3 minuta niko nije mogao da pronadje radnika First Facility (Sekuritas) koji bi dosao u centralu iskljucio alarm i otisao do NJIHOVIH zgrada i iskljucio pumpe nadpritiska koje su vec odavno prestale da rade u NASIM zgradama. Izvinjavam se na cinizmu.

Drugim recima First Facility koji obezbedjuje i garazu nije imao pojma da je doslo do opsteg alarma u garazi. ili krace garaza gori a oni se cesljaju.

Ako je to uopste vazno, u garazu je prvo stigao G4S.

konacno licno sam izvrsio inspekciju ulaza i vasih i nasih i uverio se da je alarm lazan. i dalje niko od FF nije dolazio.

zgdono je primetiti da na slici uz gresku ne stoji i vreme. mada to u siroj slici nije vazno.

-------- evo i pisma u celosti uz koji je prikacena i slika sa centrale -------------

Poštovani,

Danas 30.03.2017. u 11h aktivirala se PP centrala na parceli GP3. Centrala se uključila jer je aktiviran ručni javljač na objektu Suncokret A (fotografija u prilogu). Navedeni objekat nije pod našim monitoringom i službenik obezbeđenja nije dobio signal o uključenju PP centrale. Navedena zgrada očigledno nema organizovanu pp zaštitu, pa je centrala ušla u opšti alarm, čime su se aktivirali natpritisci u svim ulazima.

Nakon što smo dobili poziv da je u Mimozi B aktiviran natpritisak, proverili smo PP centralu, ustanovili stanje, resetovali sistem i isključili natpritiske u ulazima Mimoza B, Đurđevak A i Đurđevak B.


Srdačan pozdrav / Kind regards,

Svetozar Mihajlov
Supervizor stambenih projekata

 
Neko se je izgleda igrao sa ovom 'igračkom':

i-plinodetekcija-vatrodojava-apollo-xp-95-rucni-detektor-55000-905eur-634693050522018672-1_640_480.jpeg


Tako se je neko igrao pre par meseci i sa aparatom za gašenje požara i isprskao jedan ceo hodnik na spratu.
 
Vrh