Tržni centar i hotel u Rajićevoj - [ 57.000m2 ]

Diskusije o objektima koji su završeni

Moderator: Igor

Ksenija
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Jan 11, 2016 2:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 621
Pohvalio: 1649

Re: Tržni centar i hotel u Rajićevoj - [ 57.000m2 ]

Postod Ksenija » Pet Okt 13, 2017 12:34 am

boca-ica » Čet Okt 12, 2017 10:47 pm napisao: Ne veliča vec umanjuje čoveka (život) .... osecaš se tako beznačajno i sitno kad si uz tu zgradu
a zgrada ma koje veličine kad ima kaskade ne daje takav bedan osecaj

Umanjuje čoveka :?: :!:
A vidiš, kada gledam nešto što neki ljudi naprave i čine, i to bude nesvakidašnje i neobično dobro... ja se divim i radujem što ljudi stvaraju a njihov cilj sigurno nije bio da me unize kao što se ni kod jednog istinskog stvaraoca remek dela ne javlja takav osećaj. Pre će biti da je problem u onome "ispod".
:sesir:
boca-ica
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pet Apr 02, 2010 4:58 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1889
Pohvalio: 574

Postod boca-ica » Pet Okt 13, 2017 8:05 am

Da se bolje razumemo što se tiče ,, ukusa,, evo poredjenja sličicama

prvo jedan komentar sa ove teme, koj jasno govori o NE uporedivosti gradjevine : TC Raiceve i kapija
naravno namena i svrha su totalno različiti te i sama primenjena arhiktektura je ne uporediva
ali hajde da prikazem zbog boljeg razumevanja :

Bender Rodriguez » 18 Sep 2017 16:33 napisao:Za početak, očekivao sam bilo šta što ne izgleda ko šareni šporet. :D

Prikačeni fajl sporet 2.jpg više nije dostupan

Slika
Slika

a što se tiče lepote i prijatnosti kaskada po čoveka pri visokim zgradama evo sličica koje jasno ilustruju šta je lepše
gde naše zgrade su daleko prijatnije i humanije od onog šupljeg kubusa u Parizu i ako su visine i masivnosti slične

ne verovatno - naše a bolje :kk:
( upravo zato neko je malko upotrebio copi -paste za BW ) :lol:

Prikačeni fajlovi
Kapije.jpeg
Kapije.jpeg (132.74 KiB) Pogledano 1609 puta
postoji 1.000 razloga za necu, a 1 za hocu :)
Pohvale za post: 1
Пантограф
Expert
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5144
Pohvalio: 3481

Postod Пантограф » Pet Okt 13, 2017 12:37 pm

Само, у париској грађевини је, ако сам добро упамтио, неко министарство, а у овим нашим зградама, нажалост, неко мора да живи, а није фамозни Будимир Трајковић...
Ksenija
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Ksenija » Pet Okt 13, 2017 7:19 pm

@boco

Naveo si TCR koga je Bender Rodriguez fantastično i kozerično opisao poredeći ga sa šporetom. Ne vidim paralelu između TCR i Arche de la Défense. Napisah da je van Pariza jer administrativno Pariz je vrlo precizno definisan pa tako Defans ne smatraju Parizom iako do njega saobraća metro.

Tačno je to što Пантограф piše, u zgradi je državna administracija i još po neki sadržaj. Dakle, ne govorimo o tipovima zgrada kojma je namena ista; ne govorima o objektima koji su locirani na istim mestima po strukturi grada, a to su najbitniji elementi prostornog planiranja.

Tržnih centara u Beogradu ima kao mrava ali je samo jedna Arche de la Défense /neki joj tepaju Miteranova kapija jer je sagrađena za vreme njegovog predsednikovanja/. I dok se gradila kapija Defansa/Grand Arch, vodilo se računa koju liniju će pratiti i u tome nema pogreške. U samom centru nalazi se Trijumfalna kapija /Arch De Triomphe/ i ona je zapravo spomenik. Na wikipediji imaš osnovne podatke pa da ne prepričavam i baš zbog toga što se ne nalazi u centru Pariza Arche de la Défense je rađena po uzoru na taj veličanstveni spomenik ali samo u odnosu na dva tri vidljiva elementa /savremena gradnja i materijali se podrazumevaju/. Znači...nisu dirali staro jezgro grada i time ga unakazili.

Naše kapije mi liče na zgrade na NBGD, kod Piramida. Deja vu. Od toliko ideja, od toliko sjajnih mogućnosti i po lokaciji i po nameni, izabrana je najnesrećnija opcija, moje je mišljenje.

Ovo je off i ti si boco kriv :mrgreen: O "šporetu" sam već pisala. I dalje mi sećanje na isti budi loš osećaj nego ga vadi kum. :D
boca-ica
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pet Apr 02, 2010 4:58 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1889
Pohvalio: 574

Postod boca-ica » Pet Okt 13, 2017 8:16 pm

Ako neka budem i ja kriv :D

ipak TC imaju neku sprtatno ograničenje ,čini mi se da je P+4
i baš bih voleo da pročitam ovde analizu do kog sprata su kupci spremni da se penju u TC
prisecam se naše RK Beogradjanke gde viši spratovi i nisu bili jako poseceni

a kako se TC Raiceva uklopila u te analize tj očekivanja posecenosti po spratnosti
postoji 1.000 razloga za necu, a 1 za hocu :)
Ksenija
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Ksenija » Sub Okt 14, 2017 11:39 am

Ako je posećenost najbitnija onda su umesto TC mogli otvoriti noćni klub sa sve igračicama oko šipki ili npr. domaći Mulen Ruž i te stvarčice.
relja
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Dec 13, 2006 3:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3345
Pohvalio: 1372

Postod relja » Ned Okt 15, 2017 1:55 pm

Ušao juče da vidim svojim očima.
Spolja izgleda kao ulaz u aerodrom, a pored toga - veliko, glomazno, džukački "pojelo" prostor. Moje mišljenje je da mu tu nije mesto.

Unutra: ja ne vidim bllo kakvu razliku u odnosu na bilo koji tržni centar. Iste radnje, iste krpe. Da li će putanja ići u krug ili levo-desno, meni je svejedno.
Bio i u famoznoj LEGO radnji. Lepo što mogu da se kupe gume za točkiće na gram.. jaka stvar.

Pogled sa terase ništa specijalno.
Sledećeg leta, kada oped budu temperature preko 30 stepeni ću obavezno da svratim da vidim kako radi klima u toj staklenoj kocki.

U jedno sam siguran, u objekat ću svakako ulaziti kada se budem zatekao u tom delu grada a budem morao do toaleta.
"Čovečuljci sa logaritmarima i računarima će naslediti zemlju." "Feniksov let" , 1965. g
Ksenija
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Ksenija » Ned Okt 15, 2017 4:45 pm

↑ +

Kakav opis viđenog i doživljaja! :lol: :kk:
Drakche
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Avg 19, 2010 11:50 am
Kontakt:
Pohvaljen: 979
Pohvalio: 1155

Postod Drakche » Ned Okt 15, 2017 5:30 pm

ja, opet, sa oblikom nemam toliko problema, koliko sa nemenom.
spatiotecte
Expert
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 8:58 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4544
Pohvalio: 1100

Postod spatiotecte » Ned Okt 15, 2017 5:38 pm

Ja cu vam reci da u restoranu Vapiano u Rajicevoj imaju pejdzere koji svetle i vibriraju kad vam je porudzbina gotova.
Naravno prvi put sam cekao 5 minuta i onda je zasvetleo, drugi put posle 25 minuta cekanja i dalje pejdzer se nije upalio a pica mi bila gotova odavno.
Svemirska tehnologija je dakle utajila. Inace pogled sa terase vadi utisak.
Ksenija
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Ksenija » Ned Okt 15, 2017 6:51 pm

Ne mogu da verujem šta čitam. Spactio, ooooooooooo Spatio :laugh:
Da je samo do pogleda moj stan bih prodala 5000€/m2.

Drackche,
Ništa tu ne valja, veruj mi. :mrgreen:
CASTELBIANCO
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Dec 17, 2011 2:34 am
Kontakt:
Pohvaljen: 633
Pohvalio: 349

Postod CASTELBIANCO » Ned Okt 15, 2017 9:30 pm

Pogled iznutraSlikaSlika

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
"In the kingdom of the blind, the one-eyed man is king."
Pohvale za post: 2
Ksenija
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Ksenija » Ned Okt 15, 2017 9:38 pm

Da li je neko osmotrio kako stvari stoje sa kondenzom na staklenom podu?
spatiotecte
Expert
Kontakt:

Postod spatiotecte » Ned Okt 15, 2017 9:45 pm

Ksenija » 15 Oct 2017 05:51 pm napisao:Ne mogu da verujem šta čitam. Spactio, ooooooooooo Spatio :laugh:
Da je samo do pogleda moj stan bih prodala 5000€/m2.

Drackche,
Ništa tu ne valja, veruj mi. :mrgreen:

Pa gde ti je taj pogled od 5000 evra? :)
Ksenija
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Ksenija » Ned Okt 15, 2017 9:54 pm

Šta te se samo tiče, spatio. :mrgreen:
spatiotecte
Expert
Kontakt:

Postod spatiotecte » Ned Okt 15, 2017 10:53 pm

Samo sam pitao, nikakve lose radoznalosti u tome nije bilo. ;)
Ksenija
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Ksenija » Ned Okt 15, 2017 10:57 pm

Ma šalim se, čoveče.
Kako ste svi samrtno ozbiljni na BB, čudo jedno. Treba uneti malo optimizma i vedrine zbog nas samih pa onda i zbog "B-builda".
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6701
Pohvalio: 6342

Postod Igor » Pon Okt 16, 2017 12:44 am

Jos uvek je kondenzacija prisutna na spoljasnjim staklenim povrsinama.
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Mar 12, 2017 2:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1508
Pohvalio: 1417

Postod Bender Rodriguez » Pon Okt 16, 2017 1:29 am

Kad sam bio zadnji put sa prijateljem sam gledao 5 minuta u ta stakla ispred ulaza i obojca bi mogli da se zakunemo da to nisu kapljice nego da je staklo namerno takvo. Jer su sve ''kapljice'' bile identične veličine i ravnomerno raspoređene. A kad smo gledali one unutra, očekivano, sve je bilo čisto i providno.

Elem, šta je na kraju slučaj sa tim staklima ispred ulaza? Jel kondenzacija ili je namerno neka fora? Znam da zvučim blesavo, ali kažem, i ortak i ja gledamo i obojci nam izgleda kao da je to neka fora, da je staklo takvo, a ne da su to prave kapljice... o.O
Ksenija
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Ksenija » Pet Okt 20, 2017 2:49 pm

Fotografije od pre dva dana. TCR više nije aktuelan ni na forumu a bogami ni ovako, u to sam se uverila. Restorane ne račun, oni ne trguju.
Neko reče kako celu stvar vadi pogled. Da vidimo, da li samo meni nije prijao.

01.jpg
Nisam znala da je i korov deo cvetnog aranžmana
01ulay.jpg
Ulaz iz Kneza bezličan
02.jpg
Pogled desno
03.jpg
Drugi pogled desno
04.jpg
Pogled levo. Vide se zakržljala stabla ali tu su stubići da ih pridržavaju
05.jpg
Levo gore gde se spajaju dva krova
06.jpg
Sablasno
iylay2.jpg
Izlaz
Terasa1.jpg
Terasa
Terasa2.jpg
Terasa
Pogled 3.jpg
Pogled sa terase
Pogled 4.jpg
Pogled sa terase
Pogled 5.jpg
Još jedan pogled sa terase
Pogled6.jpg
Ovde su mi oči zasuzile
Pogled 1.jpg
I ovo se zove pogledom
Pogled 2.jpg
Još jedna "impresija"
unutrasnjost2.jpg
unutrasnjost3.jpg
Ni Godoa nisu čekali kao prvi list /sa sprata iznad. Vidi se "uspešno" aranžirana baštica
iylog.jpg
Lutka šalje poljupce bez izuzetka
kraj.jpg
:)
iylay1.jpg
"Izlazak iz kome"
Pohvale za post: 3
marrecar
Advanced
Pridružio se: Čet Jul 19, 2012 8:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 594
Pohvalio: 313

Postod marrecar » Pet Okt 20, 2017 3:17 pm

Samo mi reci da li si u posetu TC-u ušla bez predrasuda i bez ikakvih prethodnih mišljenja o objektu, bilo pozitivnih ili negativnih? Fascinantno mi je da, iako ti se ne sviđa objekat, što je sasvim u redu, postoji ta potreba za poprilično jako negativnim komentarima. A iskreno prvi put vidim da se nekome ne sviđa pogled sa terase, a realno nisi učinila pravdu slikama jer si slikala ulicu, a ostatak pogleda na grad, Sabornu crkvu, itd, praktično izostavila iz panorame. Ili je tu udarila nestručnost u fokusiranju.
Prof. BU:
"...ovakve procese mozete videti u toplotnim..... toplanama."
"Deco, molim vas!"
"Pravim evidenciju sa prisustvima, da bih posle znao ko dobija potpis, ja to tako radim." *2min kasnije* "Ja stvarno ne znam sto me teraju da potpisujem indekse, sto to ne rade oni u sluzbi."
"Pis maco! *5sek kasnije* "Izvinite, nazdravlje"
Pohvale za post: 3
DzonTravolta
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 2:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1300
Pohvalio: 1278

Postod DzonTravolta » Pet Okt 20, 2017 3:22 pm

Ja mogu preneti utisak grupe akademskih radnika (iz sfere umetnosti), koje sam proveo po gradu prošlog vikenda. Prošli smo kroz TC, rekao sam da je objekat izazvao enormne kontroverze i pitao šta misle o praksi da se grade šoping molovi u sred istorijskih celina.
Za Beč su mi rekli (što sam i znao) da je sasvim uobičajena praksa da se to radi, a isto mi je rečeno i za pojedine nemačke gradove (konkretno Lajpcig). Logika je sledeća: urbanisti su više nego svesni da to sa jedne strane ubija celinu, ali sa druge privlači "prosečne" turiste da posećuju te delove grada i eventualno se zanimaju i za istoriju, kulturu i umetnost, za šta (generalno) interesovanje opada svuda.

Odmah da se ogradim: jeste mi razumljiv takav stav, ali nisam sa njim 100% saglasan, jer ko želi da zagine u šoping molu, on će zaginuti u šoping molu, pa makar se pored nalazio Akropolj :dil: Mada, naravno, veća je šansa da će neko obilaziti istorijsku celinu ako je šoping mol tu, nego da ide u šoping mol u nekom novom delu grada.
Tema "Trg Slavija":
Nebojsa » 12 Nov 2011, 23:28 napisao:Ma uradice bre samo neku sminku, trotoare, nove trake i sl. videcete, oni pobednicki radovi sacekace neka bolja vremena, ispucasmo se za gazelu i adu.
laki72
Expert
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 11:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 5693
Pohvalio: 1642

Postod laki72 » Pet Okt 20, 2017 3:38 pm

Turistu koji dolazi zbog sopinga arhitektura ili kultura grada i ne zanima i obratno.
"Hram potrosackog drustva" se ovde nametnu kao logicno resenje u vremenu kada se apsolutno sve meri profitom i nicim drugim. Sve to bi nekako i proslo da se svojim oblikom i dimenzijama nije uglavio u prostor kao trasformers medju teletabise!

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
DzonTravolta
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 2:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1300
Pohvalio: 1278

Postod DzonTravolta » Pet Okt 20, 2017 3:40 pm

Kao što vidiš, postoji i drugačije mišljenje od tvog. Videćemo, zaista ne bih da izvodim zaključke.
Ono što me je nezavisno od toga pozitivno iznenadilo u prošlu subotu je bilo to što je Knez Mihajlova bila krcata turistima. Može se slobodno reći da je u proseku na ulici glavni jezik bio engleski :)
I naravno, uglavnom su išli na Kalemegdan.
Tema "Trg Slavija":
Nebojsa » 12 Nov 2011, 23:28 napisao:Ma uradice bre samo neku sminku, trotoare, nove trake i sl. videcete, oni pobednicki radovi sacekace neka bolja vremena, ispucasmo se za gazelu i adu.
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Mar 12, 2017 2:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1508
Pohvalio: 1417

Postod Bender Rodriguez » Pet Okt 20, 2017 3:57 pm

U suštini, sve strane su u pravu, odnosno sve imaju validne argumente, pa i ta strana koja kaže da treba ići malo avangardno i napadno jer to je ono što privlači turiste. Dakle sve ja to razumem. Samo što mora da se ima mera. A toga ovde nema.

U poslednjih par godina turisti i strani investitori su postali izgovor za sve. I premda ja volim i podržavam kad se grad/društvo/zemlja otvara i prilagođava novim vremenima i uslovima, jer to donosi razne mogućnosti... kao i u svemu ostalom u životu - i tu treba imati meru i praktikovati razum. Inače se dolazi do toga da postaneš rob u sopstvenom gradu. Jer će tako sutra da se nađe neki novi koji će da nasadi staklenjaru pored Pobednika ili diskoteku pored Hrama i ti mu ništa nećeš moći. Jer bože moj, on je strani investitor. On je bog, on je faca koji ima pare (pare = sve veće od 300 evra). I čim zamaše parama treba sad cela Srbija da klekne pred njim i radi šta god on naredi...

Da ne pričam koliko je debilno da se mi ovde bezgranično uvijamo i dodvoravamo strancima i turistima, kao da se radi o Holivusdkim zvezdama. A zapravo 70% turista su klošar-turisti koji putuju sa rančugom na leđima, spavaju u ilegalnim i neprijavljenim hostelima za 5 evra, pojedu fast food i naliju se pivčugom od 2 evra. I zbog takvih se Beograd pretvara u Las Vegas. Kao, da ugodimo i privučemo turiste. Pa dobro, istina, turisti donose pare. Samo... u Las Vegas se svakog dana slije oko 2 miliona dolara. Dakle oni tamo trpe sve i svašta, al zato i dobijaju sve i svašta. A Beograd trpi sve i svašta radi tih stranih investitora i turista, a šta na kraju dobija svim tim? Koliko dnevno potrošimo, što para, što reda, što živaca, što ugleda... na privlačenje turista a koliko dobijemo?

E to je ono što ovde niko ne uzima u obzir. Nego ko veli ''ma samo pusti da radi ko šta hoće i ima da budeš novi Monte Karlo''. Aha, oće to...
Poslednja izmena od Bender Rodriguez u Pet Okt 20, 2017 4:00 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Povratak na “Završeni projekti”